Naprawa optyki we Wrocławiu (bądź okolicach)

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Jaca
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 14 lipca 2006, 18:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Mirków/Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Naprawa optyki we Wrocławiu (bądź okolicach)

Post autor: Jaca »

Wszystkie znaki na niebie i ziemi (i to dosłownie - mając na myśli okolice tarczy) wskazują na to, że moje HW 90 zabiło mojego Bushnell'a Legenda. Co prawda w wolnej chwili spróbuję raz jeszcze zdjąć go z dampy i ustawić ponownie, ale nie robię sobie wielkich nadziei (co kilkadziesiąt strzałów przestawia się w pionie i strzela ok. 40 cm powyżej celu). Nie wiem, czy we Wrocławiu lub okolicach jest jakiś fachowiec zajmujący się tego typu optyką, który mógłby ocenić, czy ma sens próbować reanimować lunetkę, czy raczej szukać nowej.
Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi i pozdrawiam.
Carl Gustaf 6,5x55 + Leupold VX-3 4,5-14 x 50
HW 90 + Bushnell Legend
Umarex 850 AirMagnum a'la PCP
Awatar użytkownika
MFor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3163
Rejestracja: 16 października 2004, 19:55
Tematy: 129
Lokalizacja: Grajewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Naprawa optyki we Wrocławiu (bądź okolicach)

Post autor: MFor »

Jaca pisze:... w wolnej chwili spróbuję raz jeszcze zdjąć go z dampy i ustawić ponownie, ale nie robię sobie wielkich nadziei ...
Wywal dampę, wrzuć Legend-a na BKL 263 i jeszcze raz ustaw zero, naturalnie jeżeli masz powtarzalną (stabilną) Vo.

Swoją drogą... To Legend 5-15x40 i karabinek w limicie?
Awatar użytkownika
Jaca
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 14 lipca 2006, 18:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Mirków/Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jaca »

No cóż - z braku sugestii co do fachowców we Wrocławiu kompetentnych w sprawach optyki wiatrówkowej na razie dam sobie spokój, a w wolnej chwili pójdę za radą MFor'a jeszcze raz zdemontuje montaż, porządnie odtłuszczę szynę i spróbuję wyzerować lunetkę. Z BKL miałbym problem, bo nie znam nikogo, kto by mógł mi go użyczyć, a nie będę kupował nowego montażu tylko w tym celu.

P.S.
Wiatrówka jest w limicie, ale zarówno karabinek, jak i optykę kupowałem z drugiej ręki, wiec nie wiem, jak bywało wcześniej.
Carl Gustaf 6,5x55 + Leupold VX-3 4,5-14 x 50
HW 90 + Bushnell Legend
Umarex 850 AirMagnum a'la PCP
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Grupa Strzelecka Wrocław”