II European End OF Trail

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

II European End OF Trail

Post autor: Cereus »

W dniach 13.08-16.08.2008 w Mazzano we Włoszech odbyła sie druga europejska edycja End of Trail, kultowej imprezy kowbojskiej która od wielu lat odbywa sie w USA.
Z Polski wyjechaliśmy mocną ekipą 4 osób. Drogę pokonaliśmy samochodem. Łącznie to prawie 3000km w obydwie strony ale warto było jechać by przeżyć tydzień tak mocnych wrażeń.
Na zdjeciu poniżej facet w czarnym po prawej to Lasiter ,oddaje 10 celnych strzałów z Winchestera w 3s. :)
Od prawej George Wild West, Mad Butcher, Trigger Hawkeye i ja czyli Saguaro Mike :)
Obrazek
Sama impreza odbywała sie w wielkiej starej żwirowni w której wyznaczono ponad 15 osi.Na miejscu stało kilkanaście namiotów z akcesoriami do broni, ciuchami , kapeluszami,kaburami itd. Było też firmowe staisko Pedersoli , Uberti , Armi di Ciapa i Pietty.

Obrazek
Strzelaliśmy bardzo dużo. Przez 3 dni 12stage'ów.
Obrazek
Ja oczywiście z rewolwerów kapiszonowych.Na 120 strzałów tylko raz nie odpalił mi kapiszon.Broń nie była czyszczona przez 4 dni strzelania.Gdyby nie to że na ostatnim stanowisku pękła mi spężyna byłbym bardzo zadowolony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Scenografia na każdym stage'u nawiązywała do jakiegos znanego filmu. Przed rozpoczeciem strzelania trzeba było krzyknąc cytat z tego filmu. Były tarcze ruchome obracające sie i uruchamiana przez odstrzelenie popera.Włosi uruchomili wyobraznie.
Bawiłem sie tak dobrze że nawet podałem rekę Yankesowi
Obrazek

Po strzelaniu można były poszukać dam do towarzystwa :D
Obrazek



W ostatnej chwili zgłosiłem sie do konkursu na strój z epoki i udało mi sie wygrać go w kategorii munduru wioskowego.
Obrazek
W strzelaniu tez nie poszło nam najgorzej.Moje 4 miejsce w kategorii Frontier Cardrige Duelist uwazam za sukces .
Następne duże zawody to Mistrzostwa Europy w Domanizzy na Słowacji. Rozpoczynaja sie w środę 27.08.2008.Na dzień dzisiejszy strzela prawie 200 osób.Z Polski jedzie kilka osób.
Ostatnio zmieniony 28 września 2008, 12:14 przez Cereus, łącznie zmieniany 2 razy.
Jankesszuwarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 377
Rejestracja: 22 lutego 2006, 08:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jankesszuwarek »

Czyżbyś zmienił ksywe? Fatastyczna impra żałuję że mnie tam nie było :(
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Przy zapisywaniu sie do SASS okazało sie że Cereus juź jest. Oni mają ponad 70.000 członków na całym świecie. Musiałem wymyśleć wiec cos innego bo na zawodach nie nie używasz swojego nazwiska tylko alias czyli po naszemu ksywa.
Krzysztof Pawlik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 342
Rejestracja: 28 marca 2006, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: zielona góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krzysztof Pawlik »

Gratuluję, widzę, że wpadłeś po uszy.
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Chyba tak.Tu jest naprawdę dużo strzelania .Amunicję 0,45 Long Colt robię sam.Tylko z czarnym prochem, tak jak 130lat temu.Śmierdzi tak samo jak strzelanie odprzodowe :D
Do dubeltówki też CP. Mam XIX wieczne mosiężne gilzy do wielokrotnej elaboracji.
Teraz przymierzmy sie do zrobienia amunicji CP do Sharpsa 45-120 i spróbowania dalekiego dystansu.
Nastepny w kolejnosci bedzie Springfield Trapdoor lub karabin Spencera. Ta dyscyplina strzelectwa sportowego daje możliwości posiadania naprawdę ciekawej broni. W zasadzie wszystko co wyprodukowano miedzy 1850a 1890 jest w naszym zasięgu.
Stroje historyczne na takich zawodach to dodatkowa atrakcja i frajda. Tworzą niepowtarzalny klimat.W wolnej chwili wrzucę więcej zdjęć

Muszę zrobić małe sprostowanie.Ta impreza to I edycja End of Trail (Koniec Szlaku) w Europie.W zeszłym roku w Mazzano były Mistrzostwa Europy w CAS.
Ostatnio zmieniony 25 sierpnia 2008, 20:12 przez Cereus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Konia na pizzy sie nie wykarmi. Bardziej chudy niź mustang po cięzkiej zimie :D
Obrazek

Najgorzej zawsze mają dzieci.Mały wcale nie widział zawodów.

Obrazek

Rozpoczecie jak na olimpiadzie
Obrazek

Wózek na broń
Obrazek
Co potrafi zdziałać mundur południowca :D
Obrazek

Dziewczyny też potrafią strzelać
Obrazek

Obrazek
Okolica była przepiękna- Lido di Garda
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Preriowiec
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 21 grudnia 2009, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: preria
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Preriowiec »

Hehe, sceneria istotnie jak z westernu!
"Nie ma kobiety wartej czterech dobrych koni" - "Góra Killdeer"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kowboje”