Zawody Hunter Team Śląsk 2024

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator informacji o zawodach

ptuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1303
Rejestracja: 14 listopada 2005, 18:51
Tematy: 25
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zawody Hunter Team Śląsk 2024

Post autor: ptuk »

A dla mnie optymalna ilość celów zależy od miejsca. Niekiedy jest tak, że lepiej jest ustawić 30 z pomysłem, niż 40 bez pomysłu.
STEYR LG110, HW100, HW40
Awatar użytkownika
tedibeer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 05 maja 2017, 10:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zawody Hunter Team Śląsk 2024

Post autor: tedibeer »

Zmiana z formuły 20x2 na 30x1 była już dyskutowana wielokrotnie, również z innymi grupami i wyniknęła z faktu iż strzelanie na torze, gdzie jest jedna figurka na stanowisku jest ciekawsze niż mając dwa cele na jeden palik. Nie można się wtedy sugerować odległością pierwszej figurki do drugiej, można ustawić więcej pułapek odległościowych a w przypadku większej ilości osób na zawodach, ilość osób w grupie jest mniejsza, niż w przypadku 20x2. Jakoś Czesi, Angole strzelają 30x1 i nikt nie narzeka że ma za mało strzelania. Puchar Zimowy też zawsze strzelamy 30x1, jest super i nikt nie ma z tym problemu. W przypadku większych zawodów, nie lokalnych, formuła 40x1 jest jak najbardziej do zrobienia. Ogólnie chodzi o zamysł ustawiania torów, gdzie mamy 30 dobrze i ciekawie ustawionych figurek, a nie 2x20 gdzie zawsze tą drugą figurkę trzeba gdzieś wcisnąć nawet bez pomysłu żeby tylko była. Zapis 2x15 jest tylko po to, aby w przypadku gdy zabraknie osób do przygotowania zawodów lub warunki terenowe na to nie będą pozwalać móc takie zawody zorganizować. Byłem już na takich zawodach w Mikstacie gdzie było 2x15 i wszyscy mieli zadowolone miny po ich zakończeniu.
Challenge + Vortex Viper
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tablica ogłoszeń - zawody, imprezy, zloty, spotkania”