Sprzedaż zakupionej broni

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

czorny1981
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2017, 13:38
Tematy: 1
Lokalizacja: Mogilno
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sprzedaż zakupionej broni

Post autor: czorny1981 »

Napisałem priv. Nie chcę żeby moderator odebrał mój post jako formę ogłoszenia.
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 932
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: Sprzedaż zakupionej broni

Post autor: Dariusz DC »

Nie ma żadnych PITów etc
NABYWCA płaci PPC 2% i składa deklarację PCC, chyba że broń jest tańsza niż 1000 zł

Zarzuty braku koncesji to raczej ekstremalny przypadek w którym trzeba by udowodnić, że sprzedający uczynił sobie z handlu bronią stałe źródło dochodu.
Wśród kolekcjonerów normalnym jest, że broń się kupuje i sprzedaje, tak się rozwijają kolekcje. Sportowcy również w dążeniu do doskonałości, kupują i po jakimś czasie sprzedają, aby kupić cos innego.
DC jeszcze nie 9
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6039
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 135
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sprzedaż zakupionej broni

Post autor: ravkill »

Ale głupoty piszecie
- 2 % PCC od wartości umowy kupna sprzedaży, płaci nabywca używanej broni
Pit - płaci sprzedający broń , o ile na niej zarobił i odpsprzedał broń szybciej niż 6 miesięcy od nabycia.
Czyli
X Kupil kałacha za 2000 zł, na fakturę od firmy koncesjonowanej - zapłacił 2000 zł + 17 zl promesa - PCC nie płacił, bo kupił na fakturę
po 4 miesiącach - sprzedał tego samego kałacha ygrekowi za 4000 tysiące złotych. W tym wypadku
X - płaci Pit od różnicy - 2000 zł między zakupem a sprzedażą (ile - wyjdzie dopiero w zeznaniu rocznym- bo sumuje się z innymi dochodami)
Y- płaci 2 % od 4000 zł PCC

Jeżeli X - sprzedał tego samego kałacha, ale ygrekowi dopiero po 7dmiu miesiacach, od pierwotnego nabycia, to X - nie płaci nic Pit,
a Y płaci 2 % PCC od kwoty 4000 zł na umowie.

Natomiast jeśli X kupił kałacha, za 2000 zł, i po 5 miesiącach, sprzedał go Y za 999 zł, to X nie płaci nic, Y nie płaci nic....(999 zł nie podlega pod PCC).

Proste....
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2973
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sprzedaż zakupionej broni

Post autor: Josef »

Urząd Skarbowy zawsze ocenia, czy wartość na fakturze odpowiada wartości rynkowej. Jeśli stwierdzi, że wartość na fakturze jest zaniżona, wzywa do podwyższenia wartości. Jeśli kupujący zgodzi się z wartością zaproponowaną przez us, dopłaca 2% od dodatkowej wartości. Gdy nie zgadza się, us powołuje biegłego. Gdy biegły podniesie wartość o ponad 33%, koszty biegłego płaci kupujący. Gdy podniesie wartość do 33%, koszty biegłego płaci us.
Zawsze można odwołać się od decyzji US. Można też przed wydaniem decyzji powołać własnego biegłego na swój koszt. Od decyzjo zawsze można odwołać się do Izby Skarbowej, a później do wojewódzkiego sądu administracyjnego i następnie nawet do naczelnego sądu administracyjnego.
czorny1981
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2017, 13:38
Tematy: 1
Lokalizacja: Mogilno
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sprzedaż zakupionej broni

Post autor: czorny1981 »

Patrząc na to wszystko, to chyba zaczekam te dwa miesiące… instytucja US to firma z którą nie chcę i nie mam zamiaru wojować. Tak czy inaczej bardzo dziękuję Wszystkim za pomoc i odpowiedzi.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”