Sabatti Tactical EVO Desert .308 Win - recenzja amatora :)

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Macin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 21 września 2020, 16:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti Tactical EVO Desert .308 Win - recenzja amatora :)

Post autor: Macin »

GreenHeart pisze: Jeśli ktos rozważa zakup karabinu taktycznego to dziś oznacza to:

- varmintowa lub półvarmintowa lufa
- osada z możliwościami regulacji stopki i baki, dołożenia szyn montażowych oraz najczęściej szkieletem wew.
- najlepiej kątem otwarcia zamka 60", szyna do optyki lub możliwość montażu
- kalibrami powszechnie uznanymi za najbardziej uniwersalne (generalnie większość myśliwskich kalibrów odpada w tym typie broni)
- brak przyrządów mechanicznych zasłaniających obraz lunety
- kompaktowośc osady i lufy
- waga i wyważenie karabinu pozwalające na przyjmowanie praktycznie każdej postawy strzeleckiej bez istotnego pogorszenia skupienia
Czy możesz rozwinąć ew. polecić jakiś model na osoby rozważającej wejście w LR ?

Varmint - ok
Osada - większość i tak chyba zmienia po zakupie. Masz jakiś wzór ciekawej osady (bez znaczenia do jakiej broni) ?
Kalibry - jakie wg. Ciebie ?
Dino1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 761
Rejestracja: 05 czerwca 2008, 14:22
Tematy: 93
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti Tactical EVO Desert .308 Win - recenzja amatora :)

Post autor: Dino1984 »

Macin pisze: 12 października 2020, 18:43 Czy możesz rozwinąć ew. polecić jakiś model na osoby rozważającej wejście w LR ?

Varmint - ok
Osada - większość i tak chyba zmienia po zakupie. Masz jakiś wzór ciekawej osady (bez znaczenia do jakiej broni) ?
Kalibry - jakie wg. Ciebie ?
Ja tam w swoim Sabatti Tactical US mam oryginalną osadę i sprawdza się dobrze. Baka jest regulowana, na stopce zainstalowałem tyle dystansów ile potrzebowałem i jest ok.
Jeśli chcesz zmieniać osadę to weź pod uwagę, że do Sabatti nie ma raczej zbyt dużo akcesoriów na rynku, więc raczej będziesz skazany na to co kupisz z karabinem.
Jeśli chodzi o kaliber to na początek .308 (bo najpopularniejszy, dużo fabrycznej amunicji, ogólna dostępność amunicji) albo 6,5 creedmoor (droższa, mniejszy wybór amunicji fabrycznej, ale lepsza balistyka, lepsze osiągi).
.177, 22LR, 5,45x39, .223, 6,5x55 SE, .300BLK, .308, 7,62x54R, 30-06, 9x19, 44 Mag, 12 ga
KS Proelia
"Ubi concordia, ibi victoria"
batfb
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2017, 06:15
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti Tactical EVO Desert .308 Win - recenzja amatora :)

Post autor: batfb »

Cześć Officer_199!

Super artykuł!
Jak z perspektywy czasu oceniasz Sabatti Tactical Evo?
Podoba mi się ten karabin oraz Bergara B14 BMP 28 cali .308, ale Bergara ma nieco cieńszą lufę, 25 mm. Sabatti ma 28 mm. Czy dzisiaj też byś wybrał ten sam karabin?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”