Optyka z Aliexpress

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Wydra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 02 lutego 2021, 22:38
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: Wydra »

Grey pisze: 13 listopada 2021, 11:49 Używa ktoś tej lunety
West Hunter 4-16x44 FFP
ciekaw jestem opinii
Z ciekawości sprawdziłem co ta za luneta. Wygląda dość zachęcająco. Na youtube (Obywatel Intruz) jest dość obszerna recenzja, gdzie właściciel pokazuje jej możliwości. Niestety jest ona posadzona na bronie palnej, a nie na wiatrówce. Dodatkowo pod recenzją jest link i możliwość pobrania pliku z dodatkowymi informacjami dotyczącymi opisu siatki celowniczej. Ze złych wiadomości - cena w przeciągu roku wzrosła o 20%.
Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny.
Pablo22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 09 sierpnia 2020, 14:16
Tematy: 1
Lokalizacja: Wschowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: Pablo22 »

Cena wzrosła bo z automatu dodają VAT a powyżej 150euro cło..dlatego poszło w górę
Edgun Leshiy // FX Dreamline // AirArms S410F//2 x HW30s //HW50s // AEA SF Compact
Awatar użytkownika
Wydra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 02 lutego 2021, 22:38
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: Wydra »

Pablo22
Widzę, że używasz zestawu: HW45 +Weihrauch 2x20. W jaki sposób zamontowałeś lunetę? Ja miałem Waltera 2x20 (2 sztuki) i żadna z nich nie wytrzymała nawet paczki śrutu na HW45.
Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: Yurko »

Weihrauch 2x20 to trochę inna luneta niż Walther. Jest 15 mm krótsza i 70 g lżejsza. To znaczy że Walther jest cięższy aż o 1/3 ! Oczywiście, to nadal "tania Chinka" ale Weihrauch poleca ją na wszystkie swoje pistolety, też te sprężynowe. A Chyba trudno by polecał coś, co miało by się od razu popsuć. :?:

Nie wiem jak na HW45. Ja sprawdzałem tę lunetkę na trochę słabszym HW70. Jedno co mogę polecić, to użycie lepszego montażu niż fabryczny. Np. takiego jak na tym zdjęciu:

Obrazek

To jest chyba SportsMatch model LTO31C. Nie jest do końca idealny, ponieważ szyna w tym pistolecie jest troszeczkę szersza niż 11mm, ale ja lepszego nie znalazłem... :wink:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Pablo22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 09 sierpnia 2020, 14:16
Tematy: 1
Lokalizacja: Wschowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: Pablo22 »

Na hw45 1 częściowy pancerny montaż na 4 śruby nic innego nie dawało rady , luzowało się przesuwało do przodu itd.

Obrazek
Edgun Leshiy // FX Dreamline // AirArms S410F//2 x HW30s //HW50s // AEA SF Compact
Awatar użytkownika
Wydra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 02 lutego 2021, 22:38
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: Wydra »

Dzięki za odpowiedzi.
Ja lunetę Walter'a 2x20 miałem zamocowaną na montażu Dovetail 14 mm (2 częściowy z Aliexpress, ok. 40 zł za komplet) i nic się nie przesuwało, ale dość szybko uległa ona uszkodzeniu. Eksperymentalnie uszkodzoną lunetę (obracał się krzyż) zamontowałem również w uchwycie latarki:
https://allegro.pl/oferta/uchwyt-montaz ... 9128130874
po lekkim rozgięciu śrubokrętem, odtłuszczeniu i posadzeniu na szynie, montaż trzyma jak zamurowany, jednak później odkleiło się szkło. W tym zestawie wygodnie się zamyka się pistolet, po włożeniu śrutu.
Kolejna luneta zachowała się podobnie.
Aktualnie mam zamontowane podwyższenie /przejściówkę Leapers:
https://allegro.pl/oferta/adapter-dovet ... 1135414379
i na tym kolimator Leapers, który wytrzymał już ponad 1500 strzałów. Pozostałe kolimatory rozsypują się, jak opisałem wcześniej.
Zestaw jest dość ciężki i wygląda trochę groteskowo, ale działa bez zarzutu.
Jeśli znów kupię lunetę, to zastosuję się do Waszych sugestii i dokupię jakiś mocny montaż na 4 śruby.
Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny.
Awatar użytkownika
Wydra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 02 lutego 2021, 22:38
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: Wydra »

Jestem już od kilku dni posiadaczem lunety Ohhunt 3-9x40 AO, o której wspominałem we wcześniejszym poście, ale chciałem wstrzymać się z komentarzem do zakończenia testu 500+ (o czym później).
Luneta została wysłana z Polski i dotarła w przeciągu 2 dni roboczych (dostawa kurierska – żadnych dodatkowych kosztów, niż ujęte na stronie). Przesyłka zawierała dokładnie to co zostało opisane na Aliexpress, dlatego też nie będę zamieszczał żadnych zdjęć. W zestawie dodatkowo osłona na szkła, instrukcja, ściereczka i montaż wysoki Ohhunt (mocowanie na 2 śruby). Można było też wybrać wersję z montażem na szynę 22mm. W związku z tym, że jest to moja pierwsza luneta karabinowa i nie mam możliwości porównania z innymi egzemplarzami (lepszymi lub gorszymi) ograniczę się tylko do opisu ogólnego stanu.
Po wyjęcie z pudełka, zarówno luneta, jak również montaże, sprawiają dość dobre wrażenie. Po odtłuszczeniu szyny w wiatrówce, a także obu montaży, zestaw został szybko zainstalowany. Jej wyzerowanie również przebiegło bezproblemowo. Wieżyczki mają pokrętła, które można regulować palcami i nie jest wymagana moneta lub śrubokręt (jeśli dobrze pamiętam taki sam system jest w Walther 2x20). Regulacja korekty dioptrii, jak również paralaksy działa dobrze. Mam odczucie, że szkła są dość przeciętnej ostrości, ale to nie ta kategoria cenowa, żeby spodziewać czegoś nadzwyczajnego. W przypadku mierzenia w kierunku „pod słońce” miałem wrażenie, że widzę delikatną poświatę w kolorze jasnoczerwonym wokół czarnych powierzchni (obramowanie kulochwytu i środek tarczy), ale może to być też związane z moją wadą wzroku.
Postanowiłem rozpocząć test trwałości otwierając nowe opakowaniu śrutu (500 sztuk). Po wystrzeleniu wszystkich sztuk, a także kilkunastu dodatkowych (500+), luneta nie wykazuje śladu zużycia – zarówno krzyż, jak również szkła są w tym samym miejscu – nic się nie przekręciło, ani nieodkleiło. Montaż jest również na swoim miejscu. Dla formalności dodam, że zestaw był umieszczony na dość słabej wiatrówce sprężynowej (Hammerli Firefox, V=170 m/s) o raczej słabym odrzucie (moim subiektywnym zdaniem).
Czy luneta trzyma zero? Niestety tego nie wiem, gdyż strzelec nie trzyma zera. Jest to mój pierwszy karabinek i na razie przy strzelaniu z lunetą, na 20 m, mam dużo gorsze wyniki niż z HW45 z kolimatorem.
Na tym etapie mogę polecić opisaną powyżej lunetę. Uważam, że przy tej cenie można opanować strzelanie z podstawową lunetą, która posiada pożądane funkcje (regulacje paralaksy i dioptrii, standardowy zakres powiększenia), jako ewentualny wstęp do czegoś z wyższej półki, oczywiście po osiągnięciu przez strzelca akceptowalnego skupienia.
Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny.
Awatar użytkownika
Wydra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 02 lutego 2021, 22:38
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: Wydra »

Wprawdzie jest to dział dotyczący optyki z Aliexpressu, ale kupiłem tam też chronograf, którego recenzji nie widziałem na tym forum i mogę kilka słów o nim napisać.
Niestety nigdzie nie mam możliwości skorzystać z takiego urządzenia i chciałem przeprowadzić sprawdzenie ogólnej kondycji posiadanych wiatrówek i stąd też decyzja o zakupie.
Zamówiłem chronograf HT X-3006 (wersja bez WiFi) skuszony dość pozytywnymi komentarzami (średnia ocena 4,8), w cenie około 120 zł. Towar przyszedł po około 10 dniach. Po rozpakowaniu okazuje się, że trzeba go sobie częściowo samemu zmontować, gdyż w zestawie otrzymujemy dodatkowo 2x4 sztuki tulei gwintowanych, śrubokręt, śruby, opaski samozaciskowe (trytytki), rzep, niezbyt precyzyjną instrukcję oraz płytkę z mnóstwem malutkich dziurek, która początkowo wydaje się, że jest od innego zestawu. Ogólnie urządzenie jest dość małe – rzekłbym malutkie.
Montaż polega na konieczności okręcenia od chronografu większej płytki (z dużą ilością malutkich dziurek), do której mocujemy przy pomocy 4 malutkich śrubek, 4 mniejsze tuleje, a następnie przykręcamy zestaw w to samo miejsce. Następnie bierzemy dodatkową płytkę (z mnóstwem malutkich dziurek) i przykręcamy ją do tulei przymocowanych do płytki z dużą ilością malutkich dziurek. Kluczowe jest to, aby były połączone dziurki o tych samych numerach (np. nr 20 z nr 20, a nr 34 z nr 34), gdyż płytka połączona z chronografem (ta z dużą ilością malutkich dziurek), ma większy otwór centralny niż płytka dodatkowa (ta z mnóstwem malutkich dziurek). Takie połączenie gwarantuje współosiowość obu płytek, a różnica w średnicy otworów w płytkach stanowi pewien bufor, który w pewnym stopniu chroni przed uszkodzeniem urządzenia w przypadku nieosiowego strzału (tak sobie to wytłumaczyłem).
Następnie lufę pistoletu przykładamy centralnie do otworu w płytce z mnóstwem malutkich dziurek i bierzemy 4 większe tuleje i 4 malutkie śrubeczki i staramy się tak połączyć tuleje z płytką, aby tuleje tworzyły rodzaj prowadnic zapobiegających przekrzywieniu lufy podczas strzału. Dodatkowo prowadnice, wraz z lufą, można wzmocnić owijając załączoną opaską lub rzepem. Podczas tych operacji bardzo przydaje się dołączony śrubokręt (z namagnesowany końcem) oraz jakaś taca, żeby łatwo wyłapywać spadające śrubki. Dla danej lufy sugeruję zapisać numery dziurek, aby ułatwić sobie zadanie w przyszłości.
Po włączeniu urządzenia przeprowadzamy jego konfigurację. Pierwszą rzeczą jest ustawienia języka, co nie jest takie oczywiste, ponieważ całe menu jest po chińsku. Po chwili (lub dłuższej chwili) znajdujemy angielską wersję językową i ustawiamy kaliber (np. 4,5 mm), wagę śrutu (np. 0,53 g) oraz mniej ważne rzeczy. Po oddaniu strzału wyświetlają się informacje na ekranie głównym (prędkość, energia), a także są dodatkowo przechowywane w pamięci podręcznej, która obejmuje kilkanaście ostatnich strzałów. Jest również parametr firerate (szybkostrzelność?).
Nie mam doświadczenia z bronią palną, ale nie wyobrażam sobie, jak można nim cokolwiek zmierzyć w przypadku pistoletu lub karabinka na ostrą amunicję. Cały system mocowania wydaje się być zbyt rachityczny, aby wytrzymać odrzut/podrzut/podmuch i nie zniszczyć urządzenia.
Podsumowując – jest to urządzenie, które ponoć daje dość realistyczne wyniki, ale moim zdaniem jest raczej przeznaczone dla właścicieli wiatrówek lub sprzętu ASG, którzy ze 2 razy w roku będą chcieli sobie amatorsko skontrolować sprzęt. Nie wyobrażam sobie, aby można było tego używać w klubie lub przez osobę, która zajmuje się sprzedażą/serwisem wiatrówek lub jest właścicielem broni palnej.
Do recenzji mogę dodać, że ze względu na wagę, budowę i rozmiary urządzenia można je zamontować na końcu lufy i w sposób ciągły mierzyć parametry oddawanych strzałów.
Ostatnio zmieniony 09 lutego 2023, 22:18 przez Wydra, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny.
Awatar użytkownika
Wydra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 02 lutego 2021, 22:38
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: Wydra »

Jako uzupełnienie mojej poprzedniej recenzji lunety Ohhunt 3-9x40 AO mogę dodać, że dzięki sprzyjającej pogodzie, wystrzeliłem kolejne 500 śrutów i nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów. Nastąpiła też niewielka poprawa techniki i mogę skłonić się do stwierdzenia, że luneta raczej trzyma zero.
Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny.
Awatar użytkownika
Wydra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 02 lutego 2021, 22:38
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: Wydra »

Przedmiotem mojej recenzji jest luneta pistoletowa EDGE 2-7x32, którą zakupiłem kilka miesięcy temu na Aliexpress.
Wygląda ona jak na poniższych aukcjach:
https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... 0381%21sea
https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... 8370%21sea
Linku do aukcji, na której zakupiłem nie podaję, gdyż nie jest już dostępny.

Towar przyszedł zapakowany w tekturowe pudełko od lunety BSA EDGE 2-7x32.W zestawie znajduje się również zakrywka na okulary, ściereczka oraz kilka innych dokumentów firmy BSA.
Luneta została zamontowana na pistolecie Weihrauch HW45 i swoją opinię piszę po wykonaniu testu 500+, czyli wystrzeleniu ponad jednego opakowania śrutu. Towar był zgodny z opisem, bez problemów udało się lunetę zamontować i skalibrować. Ogólnie sprawia ona dobre wrażenie jakościowe. Jest możliwość korekty dioptrii, brak możliwości korekty paralaksy. Po okresie testowym nie zauważyłem żadnych problemów - luneta nieuległa uszkodzeniu, trzyma zero. Wcześniej posiadałem dwie lunety Walther 2x20, z których żadna niewytrzymała nawet paczki śrutu na moim pistolecie, zanim uległa uszkodzeniu. Porównując obie lunety mogę stwierdzić, że luneta BSA ma lepszą optykę, natomiast jej wadą jest znacznie większy ciężar i wymiary niż luneta Walther. W pistolecie HW45 dodatkowo występuje utrudnienie związane ze sposobem ładowania śrutu i zestaw taki, ze względu na wagę, wymiary oraz właśnie sposób ładowania i zamykania pistoletu, staje się odrobinę niewygodny. Strzelałem na dystanie do 20 metrów i stwierdzam, że Walter ze względu na wagę i jego wymiary był bardziej praktyczny i z tego względu luneta EDGE 2-7x32 wylądowała na półce. Na tym dystansie kolimator jest dla mnie wygodniejszy. Dodatkowym, ciekawym doświadczeniem, dla mnie, było naoczne stwiedzenie jak, przy maksymalnym powiększeniu, drżą łapki podczas strzelania i ile jeszcze trzeba poprawić w swojej technice. Ogólnie - polecam.
Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: Yurko »

Bez urazy, ale trochę kiepska ta recenzja. Co właściwie polecasz - lunetę BSA czy zakupy na Aliexpress? Wydaje mi się, że to, co mogło by być najbardziej interesujące, to pokazanie jak bardzo to co kupiłeś jest zgodne z normalną ofertą BSA. I tu przydało by się kilka prawdziwych zdjęć. Na Aliexpress czasami zdjęcia przy różnych ofertach są ściągnięte z witryn innych producentów niż to co przychodzi.
Ale też czasami "podróbki" lunet są praktycznie nie do odróżnienia, tak bywa np. z Leapersami gdzie najłatwiej zauważyć, że coś się nie zgadza po kiepskiej jakości akcesoriach i pudełku. Na zakończenie napiszę, że ja osobiście kupiłem na Aliexpress lunetę Leupolda VX3 1.5-5x20 Duplex. Nawet lepszą od tego co można za 10-krotnie wyższą cenę nabyć w sklepie Kolba. Bo "Duplex" w Kolbie to duplex, a w Aliexpres - mildot! ;laughing: Mimo wszystko polecam Leupolda... A Twój Edge jaką ma siatkę?

PS. BSA Edge 2-7x32 (Stara wersja USA)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Muszu87Tyc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 02 października 2018, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Tychy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: Muszu87Tyc »

Cześć,

Kolega Grey pytał o chinską lunetke Westhunter

Mam.

Kupiłem w popularnym serwisie za 429, krzyż choinka.
Teraz w tej cenie zostały już tylko te bez choinki tzn mniej skomplikowany krzyż lub z krzyżem choinka ale lupka w innej barwie, lekko brązowej.

Sama przesyłka przyszła w niecały tydzień a nie ponad miesiąc
( koszt wysyłki 16 zł ).

Niestety nie mam dużego porównania gdyż mam tylko Burrisa Timberlinea i Hawke Vantage.
Pole widzenia duże jak to tubus 30 mm i okular 44 mm, obraz jasny.
Przy powiększeniu 12 obraz nadal jest wyraźny.
Krzyż porównywalny do Burka tzn nie za cieki nie za gruby.
Większy niż w SWFA SS kolegi gdzie trudno mi było zobaczyć poszczególne kropki- diamenciki.
Oczywiście mniejszy niż w Hawke Vantage.
Środek krzyża jest kropką co dla mnie jest zaletą przy strzelaniu na stałe odległości.
Błąd paralaksy dosyć łatwo kontrolować gdyż otoczka, oczko czy też pierścień nie wiem jak to fachowo nazwać jest dosyć wyraźny ( oczywiście nie taki jak w Burrisie ).
Na tą chwilę wystrzelałem około puszkę śrutu ze sprężyny, cywilizowany Tx200 i wszystko ok.
Z ciekawostek to fakt,że zamawiałem bez koła regulacji paralaksy a dostałem z kołem bez dopłaty.
Dodatkowo sunshider jest w środku perforowany a nie gładki.
No i wykończenie lekko matowe, nie wygląda to na tanią chinską powłokę.
Myślę, że ma to za zadanie rozpraszanie wpadającego światła.

W tej cenie zdecydowanie warta jest zakupu, zamówiłem właśnie drugą na Walthera Lgv.
Tx200hc,
Walther LGV
Beeman P17
Awatar użytkownika
Wydra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 02 lutego 2021, 22:38
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: Wydra »

Yurko. Nierozpisywałem się za bardzo na temat parametrów lunety, ponieważ są na podane na stronie sprzedawcy. Widok lunety i krzyża też jest zgodny z tym widocznym na zdjęciach. Jedynie czego nie ma ma, to widoku opakowania, ale w jednej z recenzji ktoś je uwidocznił. Chciałem sprawdzić w działaniu taką lunetę, ale lunety pistoletowe są praktycznie niedostępne w sklepach, a ta dała mi taką możliwość i to przy niskim budżecie. W recenzji chodziło mi bardziej o trwałość - czy wytrzyma chociaż paczkę śrutu po posadowieniu jej na sprężynie, a także o praktyczną stronę jej użycia i przydatność. Jak widać luneta przeszła mój test, ale moje odczucia są mieszane co do jej dalszego użycia podczas strzelania.
Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny.
Awatar użytkownika
MattGG
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 28 października 2020, 17:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Urzędów
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: MattGG »

Muszu87Tyc pisze: 30 maja 2022, 10:32 Cześć,

Kolega Grey pytał o chinską lunetke Westhunter

Mam.

Kupiłem w popularnym serwisie za 429, krzyż choinka.
Teraz w tej cenie zostały już tylko te bez choinki tzn mniej skomplikowany krzyż lub z krzyżem choinka ale lupka w innej barwie, lekko brązowej.

Sama przesyłka przyszła w niecały tydzień a nie ponad miesiąc
( koszt wysyłki 16 zł ).

Niestety nie mam dużego porównania gdyż mam tylko Burrisa Timberlinea i Hawke Vantage.
Pole widzenia duże jak to tubus 30 mm i okular 44 mm, obraz jasny.
Przy powiększeniu 12 obraz nadal jest wyraźny.
Krzyż porównywalny do Burka tzn nie za cieki nie za gruby.
Większy niż w SWFA SS kolegi gdzie trudno mi było zobaczyć poszczególne kropki- diamenciki.
Oczywiście mniejszy niż w Hawke Vantage.
Środek krzyża jest kropką co dla mnie jest zaletą przy strzelaniu na stałe odległości.
Błąd paralaksy dosyć łatwo kontrolować gdyż otoczka, oczko czy też pierścień nie wiem jak to fachowo nazwać jest dosyć wyraźny ( oczywiście nie taki jak w Burrisie ).
Na tą chwilę wystrzelałem około puszkę śrutu ze sprężyny, cywilizowany Tx200 i wszystko ok.
Z ciekawostek to fakt,że zamawiałem bez koła regulacji paralaksy a dostałem z kołem bez dopłaty.
Dodatkowo sunshider jest w środku perforowany a nie gładki.
No i wykończenie lekko matowe, nie wygląda to na tanią chinską powłokę.
Myślę, że ma to za zadanie rozpraszanie wpadającego światła.

W tej cenie zdecydowanie warta jest zakupu, zamówiłem właśnie drugą na Walthera Lgv.
Daj znać jak będziesz już po dłuższych testach. Przymierzam się od jakiegoś czasu do zakupu ów lunetki na sprężynę. Twoja recenzja napawa mnie dużym optymizmem. Zastanawia mnie tylko co w momencie jak coś się rozsypie... czy są jakieś firmy które są w stanie naprawić w razie w optykę? Ewentualnie zawsze może robić za eksponat na półce.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: Yurko »

Wydra pisze: 30 maja 2022, 20:51 Yurko. Nierozpisywałem się za bardzo na temat parametrów lunety, ponieważ są na podane na stronie sprzedawcy. Widok lunety i krzyża też jest zgodny z tym widocznym na zdjęciach. Jedynie czego nie ma ma, to widoku opakowania, ale w jednej z recenzji ktoś je uwidocznił. Chciałem sprawdzić w działaniu taką lunetę, ale lunety pistoletowe są praktycznie niedostępne w sklepach, a ta dała mi taką możliwość i to przy niskim budżecie. W recenzji chodziło mi bardziej o trwałość - czy wytrzyma chociaż paczkę śrutu po posadowieniu jej na sprężynie, a także o praktyczną stronę jej użycia i przydatność. Jak widać luneta przeszła mój test, ale moje odczucia są mieszane co do jej dalszego użycia podczas strzelania.
Oczywiście, nie chodziło mi, o to żebyś przepisywał dane ze strony prawdziwego BSA, czy jego odpowiednika z Aliexpress. To było by bezcelowe i może to zrobić każdy. Ale dostając coś rzeczywistego do ręki dostajesz jedyną okazję sprawdzenia, czy to co jest napisane w reklamówce jest zgodne z tym co dostałeś. Ja właśnie tego oczekuję po "recenzji". Szczególnie, że zdjęcia sprzedawców bardzo często sfałszowane lub pomylone. Oczywiście , bardzo fajnie, że sprawdziłeś wytrzymałość celownika. To jedna z podstawowych rzeczy. Drugą rzeczą, która mnie uderza w lunetach z Aliexpress, to że mildoty na siatce najczęściej nic nie znaczą. Jest oczywiście sporo użytkowników, którym to nie jest do niczego potrzebne, bo celują zawsze środkiem krzyża. ( Przyznam, sam tak lubię :) ) Ale zgodność ustawień i regulacja jest jedną z tych rzeczy, które najczęściej w "podróbkach" szwankuje, nawet gdy zostały zrobione ze względnie dobrej jakości podzespołów... :-/
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”