Czystość nie popłaca !

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Railman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 12:13
Tematy: 65
Lokalizacja: Wrocław/Kiełczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Czystość nie popłaca !

Post autor: Railman »

Strzelałem z karabinu (skałka) 0.45 pociskami minie 0.445. Na początku pociski wsuwały się do dna lufy bez większego oporu. Po kilku strzałach trzeba już było dobrze dobijać pociski aby doszły do dna, do prochu. Podczas przerwy postanowiłem przeczyścić lufę szczotką mosiężną. Wysypało się na ziemię trochę nagaru. Nasypałem działkę prochu, wsunąłem pocisk … i na tym skończyło się strzelanie. :evil: Wykręcanie buksika, sypanie prochu nie skutkowało. Proch się spalał bez wystrzału. Podejrzewam że podczas czyszczenia na dnie lufy pozostały resztki (ubite szczotką ?) nagaru odizolowujące proch od otworu zapałowego. Dopiero dokładne oczyszczenie dna lufy ze spalonego prochu i nagaru, podsypanie nowego prochu poskutkowało wystrzeleniem pocisku.
Chyba dmuchnięcie / przedmuchanie lufy poskutkowało by usunięciem niedogodności … albo i nie !
Czy czyścicie lufę podczas strzelania ?
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czystość nie popłaca !

Post autor: 03fxt »

to nie czystość tylko nieudane czyszczenie :583:
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 892
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czystość nie popłaca !

Post autor: Irek M »

Szczotka jest tak skonstruowana, że nie da się ubijać resztek spalonego prochu.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1429
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czystość nie popłaca !

Post autor: Toost »

jeśli chcesz czyścić podczas strzelanie to po nasypaniu prochu i przybitki. Jedna szmatka nasączona druga sucha.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Czystość nie popłaca !

Post autor: Marek- »

Bo to taka czystość, jak okruszki pod dywan ;laughing:
Awatar użytkownika
czarny_konik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 20 czerwca 2018, 08:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czystość nie popłaca !

Post autor: czarny_konik »

Railman pisze: 26 lipca 2020, 16:45 Strzelałem z karabinu (skałka) 0.45 pociskami minie 0.445. Na początku pociski wsuwały się do dna lufy bez większego oporu. Po kilku strzałach trzeba już było dobrze dobijać pociski aby doszły do dna, do prochu. Podczas przerwy postanowiłem przeczyścić lufę szczotką mosiężną. Wysypało się na ziemię trochę nagaru. Nasypałem działkę prochu, wsunąłem pocisk … i na tym skończyło się strzelanie. :evil: Wykręcanie buksika, sypanie prochu nie skutkowało. Proch się spalał bez wystrzału. Podejrzewam że podczas czyszczenia na dnie lufy pozostały resztki (ubite szczotką ?) nagaru odizolowujące proch od otworu zapałowego. Dopiero dokładne oczyszczenie dna lufy ze spalonego prochu i nagaru, podsypanie nowego prochu poskutkowało wystrzeleniem pocisku.
Chyba dmuchnięcie / przedmuchanie lufy poskutkowało by usunięciem niedogodności … albo i nie !
Czy czyścicie lufę podczas strzelania ?
Moge sie mylic, ale czy to Pan strzelal w ostatnia sobote w Brzegu Dolnym z suchych, niesmarowanych pociskow Minie? Bo widzialem na stanowisku suche pociski i ani grama smaru w poblizu.
Jesli to byl Pan to goraco polecam uzywac dobrej jakosci smaru - wtedy nie bedzie problemu z dobijaniem pociskow, jesli to nie Pan to przepraszam za pomylke.
Awatar użytkownika
Railman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 12:13
Tematy: 65
Lokalizacja: Wrocław/Kiełczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czystość nie popłaca !

Post autor: Railman »

Tak. Jest to jakieś rozwiązanie ale to przepychanie pocisku to nie był jakiś problem i wysiłek. Problem w tym przypadku było zatkanie się zapału lufy na skutek czyszczenia.
Czasami więcej musiałem się nastarać aby przepchnąć kulę na łatce … mimo jej nasmarowania.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”