Stopka a'la biathlon

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 295
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Stopka a'la biathlon

Post autor: rek »

Tytułem wstępu,
podczas długich prób pogodzenia własnej anatomii (wydawałoby się, że względnie normalnej ;laughing:) ze standardowymi wymiarami/kształtami stopek, oraz z regulaminem HFT (rozstaw <200mm i listki <50mm) tworzyłem w wolnych chwilach różne prototypy. Np. przedłużałem rozstaw Zambellan Custom (oszczędzę Wam drastycznych zdjęć), albo popełniłem "coś" (bez najwyższego listka - ponieważ regulaminowe 50mm) bliźniaczego do: Obrazek.
Zainspirowały mnie też słowa Spinner'a o czerpaniu z doświadczeń sportowców (wtedy - chodziło o klęczaki i ochronę stawu skokowego; teraz - o biathlon i postawyc stojącą i leżącą), oraz studziły wypowiedzi kolegów np. oryks'a "...stopka dla Pudziana...".
Na tę chwilę powstało poniższe. I nie zawaham się tego użyć 8-)
Może nie widać ale patrząc z góry, stopka jest zwrócona w lewo. Rozwiązanie nie ingeruje w budowę fabrycznego łoża, i jest łatwo demontowane dzięki śrubom radełkowanym (duża stopka nie mieści się w moim kufrze).
Obrazek

edit:
Generalnie, intryguje mnie brak widocznego wpływu doświadczeń biathonowców na HFT, skoro obie strony korzystają z dwóch podobnych postaw, a ci pierwsi wypracowali ciekawy, charakterystyczny element:
Obrazek
Może kogoś to zaciekawi i rozwinie koncepcję? (ale szczerze, nie jestem konserwatystą jako zwolennik >>stałej<< blendy na okularach >42mm skoro producenci nie wspierają niszy, i quasi-diopterów przy obiektywach pozycjonujących krzyż celowniczy dla uniknięcia błędu paralaksy na nieostrościach
Obrazek)
za to przestałem wieszać się na palikach i murować "na żąbę" do gleby).
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2543
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 52
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Stopka a'la biathlon

Post autor: MASZOT »

rek pisze:Generalnie, intryguje mnie brak widocznego wpływu doświadczeń biathonowców na HFT, ...
Nieuważnie czytasz forum:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=80&t=39299
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 295
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stopka a'la biathlon

Post autor: rek »

Masz rację, nieuważnie :shame: - przeoczyłem pytanie z linkiem do kaisamakarainen.fi oraz Twoją odpowiedź. Ciekawe, czy coś po tym powstało?

BTW, stopka pomyślnie przeszła dzisiaj testy :-D http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=35&t=139691
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”