Zapieczone kominki w remingtonie

Moderator: Moderatorzy CP

czupakabra
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 09 lutego 2014, 11:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: czupakabra »

musaszi pisze:wierć od komory {jest widoczny otworek zapałowy powinno iść idealnie w środek} samo wiercenie powinno wykręcić kominek.
Jest pewien problem: kominki w remingtonie nie są osiowe z komorami:
/watch?feature=player_detailpage&v=LEnC_y0Rs-E#t=6
(wkleić po adresie yt; nie mogę wrzucać linków)

Wiercenie od strony komory całkowicie odpada, chyba że chcę mieć niemieckie deko.
Studiuję w Krk, ale właśnie jadę na narty do Kielc (dużo lepsze warunki na Telegrafie w tym roku niż na Harendzie). Tarnów trochę nie po drodze. Pisałem do polecanego na forum specjalisty z Krk, ale na razie bez wieści. Tymczasem poszusuję i spróbuję przetrawić, jak sie za to wziąć. Co do wykrętaków, to szukałem już pomocy u ślusarzy, zakładając, że taki sprzęt nie jest im obcy, to patrzyli na mnie jak na trędowatego. Na początku tłumaczenie, że towar nie jest trefny, tylko po to by usłyszeć, że tylko palnik, ale oni tego nie ruszą.
A WD 40 można włożyć między bajki. To już 2 tyg w nafcie pływało, i jeden ślusarz psiknął czymś, co tłumaczył mi, że wszystko zawsze po tym puszcza. Mam wrażenie, że kominek się po prostu zespawał z komorą.
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1879
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Popeye »

Zaczynam powątpiewać w ślusarzy z Krakowa... :)
Idziesz do pierwszego lepszego sklepu "metalowego" - z narzędziami lub w ostateczności Castorama, Practiker, OBI, Leroy Merlin lub Brico Depot i kupujesz wykrętaki.
w sumie najlepiej w sklepie metalowym bo przeważnie w tych ostatnich to jest chłam z chin, to i na mosiądzu się wykrętaki popsują :)
ponieważ w reminktonie nie są te kominki jak mówisz prosto to rozwierć od strony zewnętrznej - tak było by najbezpieczniej, przynajmniej nie zniszczysz komory jakby się obsunęło wiertło lub pękło przypadkiem ( małego rozmiaru wiertła mogły by nie sięgnąć od środka, są krutkie )

ZANIM zaczniesz wiercić:
nałóż klucz od kominków, połóż bęben na desce i przez klucz puknij młotkiem - tak od serca
może pójdzie - mi pomogło bez rozwiercania :)
Powodzenia
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2014, 08:29 przez Popeye, łącznie zmieniany 1 raz.
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2775
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kewalsPL »

Weź na wiertarkę słupową czy frezarkę, jak wsadzisz do kominka dopasowany pręcik a drugi koniec założysz do uchwytu wiertarskiego to bęben możesz tak podłożyć i ustalić jego położenie. Następnie zamiast pręcika zakładasz wiertło i masz pewność że będzie osiowo wiercone. Wiertło weź cieńsze niż średnica wewnętrzna gwintu.
szeryf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 946
Rejestracja: 20 czerwca 2007, 18:42
Tematy: 20
Lokalizacja: Zory
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szeryf »

Kolego ,,Czupakabra"uzbrój się w cierpliwość i poczekaj na odpowiedź od naszego forumowego fachowca z Krakowa .Jak go znam to na pewno ci zaradzi .
nie jestem literatem
Obrazek
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek sygula »

nic nie kombinuj, 3mm wiertło od zewnątrz, otwór zapałowy-sam poprowadzi, popraw 4 i śrubokręt wbity, może być imbus-powinno poradzić, jak coś, napisz na PW, jesteś z Krakowa, ja też.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10181
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Beben wrzucić na noc do pojemnika z naftą.
Potem imadło - w miękkich szczękach, a od spodu bęben podeprzeć solidnym klockiem drewnianym, wbić w resztkę kominka jakiegoś w miarę pasującego torxa, pobijać od góry małym młoteczkiem i próbować odkręcać. Jeśli się będzie obracać w otworze wbić następny rozmiar torxa. Można też podgrzać lekko kominek jakimś gazowym palnikiem tzw "palcowym", temperatura zawsze pomaga w luzowaniu takich zapieczonych gwintów, oczywiście grzać trzeba tylko kominek, nie cały bęben.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

Popeye pisze:a to taka cholera :)

Obrazek
A ja smaruje miekkim olowkiem i nigdy nie udalo mi sie niczego zapiec.
Maciek
.62 i .69
czupakabra
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 09 lutego 2014, 11:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: czupakabra »

variag pisze:Beben wrzucić na noc do pojemnika z naftą.
Potem imadło - w miękkich szczękach, a od spodu bęben podeprzeć solidnym klockiem drewnianym, wbić w resztkę kominka jakiegoś w miarę pasującego torxa, pobijać od góry małym młoteczkiem i próbować odkręcać. Jeśli się będzie obracać w otworze wbić następny rozmiar torxa. Można też podgrzać lekko kominek jakimś gazowym palnikiem tzw "palcowym", temperatura zawsze pomaga w luzowaniu takich zapieczonych gwintów, oczywiście grzać trzeba tylko kominek, nie cały bęben.
Spróbuję w ten sposób jutro i dam znać, co z tego wyszło.

W ogóle to nie spodziewałem się tak dużego odezwu,a znając opinie nt. użytkowników i tego jak rzekomo niemili są dla nowych, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Widzę, że niepotrzebnie przeglądałem forum skrycie.
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

To wersja demo i kamuflaz - jak sie spotkamy, zostaniesz upieczony na roznie i zjedzony ;)
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
Marekj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 27 lutego 2009, 20:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Marekj »

Daj sobie spokój z kluczami śrubokrętami oraz inną chemią i napisz do żółtodzioba (Jurka). Za wykręcenie kominków weźmie parę groszy, na pewno wyjdzie taniej niż kupowanie narzędzi do jednej operacji.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Grupa Małopolska”