Mokry sen FAC-owego snajpera :)

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Zmara
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 03 sierpnia 2011, 17:13
Tematy: 4
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Mokry sen FAC-owego snajpera :)

Post autor: Zmara »



Ehhh to przeładowanie i wypadające z komory łuski, cud miód. :)

Pewnie nigdy nie zawita do Polski, a i ładowanie "naboi" powietrzem upierdliwe. Ciekawe jak ze stabilnością strzałów, pewnie niewielka...

Za to wygląd i radość przy przeładowaniu (wypadająca "łuska") jak w rasowej snajperce :)

Czego to Panie Ci Hamerykanie nie wymyślą :)
Wszystkiego po trochu :-D
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Zmara pisze:Ehhh to przeładowanie i wypadające z komory łuski, cud miód.
Za to wygląd i radość przy przeładowaniu (wypadająca "łuska") jak w rasowej snajperce
Ehhh wolałbym jakby takie coś tak przerobić, a jest miejsca na to.

Obrazek

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

Jurek, ależ "żaden problem" - znajdź rusznikarza, który Ci przerobi oryginał na naboje od brococka "i po sprawie" :) oczywiście dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach :)...
Awatar użytkownika
Zmara
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 03 sierpnia 2011, 17:13
Tematy: 4
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zmara »

Jka pisze: Ehhh wolałbym jakby takie coś tak przerobić, a jest miejsca na to.


Jka
No cóż w wersji ASG jest takie coś, bodajże produkcji firmy Boyi, nawet łuski są i przy przeładowaniu je wyrzuca, ale co wiatrówka to jednak wiatrówka ;)
Wszystkiego po trochu :-D
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Dale pisze:Jurek, ależ "żaden problem" - znajdź rusznikarza, który Ci przerobi oryginał na naboje od brococka "i po sprawie"
Marek no nie bardzo po sprawie.
Bo jak dla mnie znalezienie rusznikarza to nie problem.

Problemem jest to zaznaczone na tej fotce.

Obrazek

Specjalnie zrobiłem taką fotkę by było widać skalę porównawczą.
Ten pokazany "brocock" jest największym na jaki ja natrafiłem na rynku, ma zaledwie 4cm długości i niecały 1cm średnicy, wiaterku w nim niewiele.

I tutaj upatruję problem, kto miałby mi zrobić, takie wielkie łuski jak te pokazane na tym filmie.
Zmara pisze:No cóż w wersji ASG jest takie coś, bodajże produkcji firmy Boyi, nawet łuski są i przy przeładowaniu je wyrzuca,
Daj spokój jak szybko kupiłem to jeszcze szybciej się tego pozbyłem :cry:

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

Jka, no właśnie dlatego ja sobie ten pomysł odpuściłem (już lata temu - jak pierwszy raz miałem brocka w rękach :( ). Ale nie raz z Jerzym rozmawiałem o takiej dmuchawce - na tej samej zasadzie działającej. Jest to do zrobienia.
Tyle że przy takiej energii jaka mnie by interesowała, naboje były by większe. No i byla by to zabawka na strzelnicę. A na to będę miał czas za ładnych parę lat... Ale naboje są do dorobienia.
Tylko trzeba by przerobić tak karabin, by kaliber ani komora nie pasowały do standardowej amunicji, a jeszcze lepiej, żeby nie działał przy użyciu nabojów wypełnionych materiałem miotającym.
Temat do ogarnięcia, ale dla pasjonata z portfelem, czasem i parkiem maszynowym.

A co do w/w wiatrówki, to skupienie na 50 y nie powala. Ot - zabawka-ciekawostka.
Awatar użytkownika
Zmara
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 03 sierpnia 2011, 17:13
Tematy: 4
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zmara »

Dale pisze:
A co do w/w wiatrówki, to skupienie na 50 y nie powala. Ot - zabawka-ciekawostka.
Ja bym wręcz powiedział, że jest kiepskie, pewnie dlatego tylko trzy strzały pokazali...
Właśnie dlatego napisałem, że prędkość pewnie mało stabilna, chociaż jakby założyć regulator na przetoczce...hmmmm...

Na razie pozostają mi (i pewnie innym zainteresowanym) tylko filmiki na youtube ;)

Za jakiś czas może ktoś podłapie ten pomysł i ogarnie temat, tak żeby to miało ręce i nogi.
Jak dla mnie nie musi być nawet FAC, chociaż ławeczka i spokojne pykanie na dystanse 50m+ to zawsze fajna sprawa...
Wszystkiego po trochu :-D
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1340
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

Mnie bardziej interesuje gdzie można nabyć takie 2 warstwowe tarcze, sygnalizujące miejsce trafienia? To by było coś.

Tego deko było by szkoda mimo wszystko..... Choć to i tak lepszy pomysł niż przerabiane któregoś z vz
Obrazek
Awatar użytkownika
SzmocnySpecjal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 31 maja 2009, 21:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Gród Kopernika
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: SzmocnySpecjal »

No cóż w wersji ASG jest takie coś, bodajże produkcji firmy Boyi, nawet łuski są i przy przeładowaniu je wyrzuca, ale co wiatrówka to jednak wiatrówka ;)
A proszę bardzo, zasilana gazem, szkoda tylko że pluje 6mm kulkami a nie 4,5 śrutem
Ostatnio zmieniony 06 sierpnia 2014, 08:13 przez SzmocnySpecjal, łącznie zmieniany 1 raz.
QB 78 by Miki, C3576;>, hatsan 125 armata, swieży 1377br i tak se pykam jak czasu zadość mam
mitre
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 02 grudnia 2012, 14:54
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mitre »

Jest to kaliber .357 czyli 9mm, wiatrówka ma 120 ft/lbs czyli około 163 Julianów, jak na tak <jak to Szanowny Kolega napisał> "mało stabilne" prędkości to wiatrówka jest bardzo celna, tym bardziej, że Hamerykańce polują z takiego kalibru na kojoty, małe jelenie etc. więc nie potrzebują skupienia jak przy FT czy HFT, takie skupienie jest wystarczające by trafić w serce czy komorę płucną, reszte roboty robi energia kinetyczna którą oddaje śrut, a jak wiadomo robi to najlepiej pocisk HP. Łuski są bardzo ciekawym rozwiązaniem, ładowane do ponad 300bar, a co to co mnie zaszokowało to to, że był poddane próbie <i tutaj uwaga> AŻ ok 1380bar !! dla mnie jest to wynik imponujący. Wiatrówka jak na tak "niestabilną" prędkość przy takiej jakości 28calowej lufie jest celna. położenie z takiej wiatrówki kojota i wypadająca łuska przy przeładowaniu stanowią na pewno nie lada gratkę.
Awatar użytkownika
MFor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3163
Rejestracja: 16 października 2004, 19:55
Tematy: 129
Lokalizacja: Grajewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MFor »

Marin205 pisze:... gdzie można nabyć takie 2 warstwowe tarcze, sygnalizujące miejsce trafienia? ...
Np. tutaj. :wink:
Awatar użytkownika
Flobert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 755
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 22:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Z nieba
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Flobert »

A gdyby tak stworzyć rewolwer albo i pistolet samopowtarzalny brockocka tuż poniżej 17 j dla przebijaczy i zorakowców do rekreacji poza strzelnicą? To mógłby być nowy hit Koltera ;)
Chcę być legalny!
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Dale pisze:Jka, no właśnie dlatego ja sobie ten pomysł odpuściłem (już lata temu - jak pierwszy raz miałem brocka w rękach )
Ja nie specjalnie się nad tym zastanawiałem, to co mam skutecznie mnie do tego zniechęciło, bo coś jeszcze robić, a jak już miałbym coś zadziałać w tym temacie to tylko to o czym pisze na zakończenie tego wpisu.
Dale pisze:A co do w/w wiatrówki, to skupienie na 50 y nie powala. Ot - zabawka-ciekawostka.
I tak to tutaj potraktujmy.
mitre pisze:że Hamerykańce polują
Bez zagłębiania się w szczegóły polowań.
Zmara pisze:Ja bym wręcz powiedział, że jest kiepskie, pewnie dlatego tylko trzy strzały pokazali...
Wiesz ja mam takie zabawki ale nie dla celności, bo wątpię bym ja osiągnął na takich małych, nazwijmy to umownie łuskach, mam je bo chciałem zobaczyć co to jest, przekonać się jak się z tego strzela, i po zobaczeniu cześć poszła do szuflady coś tam do szafy :)).
Te najczęściej spotykane "łuski" są moim zdaniem pojemnościowo za małe.
Zmara pisze:Za jakiś czas może ktoś podłapie ten pomysł i ogarnie temat, tak żeby to miało ręce i nogi. .
Pierwsze wzmianki o tym czymś, na tym Forum były już w 2003/4r. i jak widać nikt się do tego nie zabrał.
Ja sobie trochę pooglądałem tutaj.

http://www.airgunsinspain.com/photoalbu ... -guns.html

Marin205 pisze:Tego deko było by szkoda mimo wszystko.
Pozwolisz że spytam o jakim "deko" piszesz, bez obrazy Kolego widziałeś Ty "deko" karabinek, pistolet itd zrobiony według krajowej normy wyznaczonej i zatwierdzonej przez CLK, śmiem przypuszczać że nie. Bo jakbyś to widział to byś wiedział że tam uszkodzone jest wszystko co można tylko uszkodzić :evil: i co wtedy przerabiać nie wspominając o tym że co wtedy z papierami ????
Flobert pisze:A gdyby tak stworzyć rewolwer albo i pistolet samopowtarzalny brockocka tuż poniżej 17 j
Nie jest samopowtarzalny, bo wiaterku w "łuskach"niewiele :cry: ale jest.
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=105640

Jest jeszcze coś takiego (fotka nie moja)

Obrazek

I chcecie wierzcie chcecie nie, jak sie jest samemu dobra zabawa kończy się po wystrzeleniu tych łusek które wcześniej sobie przygotowaliśmy. Bo zrobienie ponownej partii przynajmniej prze zemnie już mnie tak nie cieszy :cry:

Jednak jakbym miał coś robić kombinować w naszych krajowych realiach to bym poszedł w coś do rejestracji, niewielkie zwiększenie kalibru śrutu, by mieć go gdzie kupować, a nie samemu coś odlewać, zwiększenie pojemności łusek, tak bym mógł je ładować z takiej lekkiej niewielkiej butli.

Obrazek

Iiiiiiiiiiiiiiiiiii tylko i wyłącznie taki kształt :)

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=93768

Obrazek
Zmara pisze: ławeczka i spokojne pykanie na dystanse 50m+ to zawsze fajna sprawa...
I wtedy mamy coś do tego co w tym cytacie.
Lub stojąca i krótszy dystans :)

Jka
Ostatnio zmieniony 06 sierpnia 2014, 10:04 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
Zmara
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 03 sierpnia 2011, 17:13
Tematy: 4
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zmara »

Jka i wywołałeś wilka z lasu, bo już miałem wcześniej napisać jak ja Ci tego SP7 zazdroszczę - po prostu piękność!!! :)
Jest to kaliber .357 czyli 9mm, wiatrówka ma 120 ft/lbs czyli około 163 Julianów, jak na tak <jak to Szanowny Kolega napisał> "mało stabilne" prędkości to wiatrówka jest bardzo celna, tym bardziej, że Hamerykańce polują z takiego kalibru na kojoty, małe jelenie etc. więc nie potrzebują skupienia jak przy FT czy HFT, takie skupienie jest wystarczające by trafić w serce czy komorę płucną, reszte roboty robi energia kinetyczna którą oddaje śrut, a jak wiadomo robi to najlepiej pocisk HP. Łuski są bardzo ciekawym rozwiązaniem, ładowane do ponad 300bar, a co to co mnie zaszokowało to to, że był poddane próbie <i tutaj uwaga> AŻ ok 1380bar !! dla mnie jest to wynik imponujący. Wiatrówka jak na tak "niestabilną" prędkość przy takiej jakości 28calowej lufie jest celna. położenie z takiej wiatrówki kojota i wypadająca łuska przy przeładowaniu stanowią na pewno nie lada gratkę.
A zauważyłeś Kolego, że pokazali tylko serie 3 strzałowe?? Rick normalnie robi serie co najmniej 5 strzałowe, widocznie skupienie po kolejnych strzałach się pogorszyło, dlatego może nie pokazali kolejnych.
Druga sprawa, że mnie nie interesuje karabinek do polowań, a karabinek do strzelania "z ławeczki" (wyższa energia interesowałaby mnie tylko ze względu na możliwość strzelania na dalsze odległości nawet przy lekkim wietrze).
Co niesamowicie spodobało mi się konkretnie w tym modelu to:
wypadająca łuska przy przeładowaniu stanowią na pewno nie lada gratkę
no i samo przeładowanie karabinka, no cóż już tak mam :)
I tyle w temacie. ;)
Wszystkiego po trochu :-D
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 987
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jakiii »

Zmara pisze: A zauważyłeś Kolego, że pokazali tylko serie 3 strzałowe?? Rick normalnie robi serie co najmniej 5 strzałowe, widocznie skupienie po kolejnych strzałach się pogorszyło, dlatego może nie pokazali kolejnych.
Mam wrażenie że "cecha narodowa" wzięła górę nad logiką/fizyką.

Pozdro.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”