Co kupić do 300zł?

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

ukszor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 15 listopada 2019, 11:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: ukszor »

Dziekuje bardzo za wasze wypowiedzi.

Umowilem sie do LOK na strzelanie, z pewnoscia pomoze mi to rozwiac czesc moich watpliwosci :)

Nie mniej jednak, poczytalem i poogladalem i co raz bardziej sklaniam sie ku WALTHER Terrus :)

Nie wiem tylko jeszcze, ktory kaliber wybrac....

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2019, 17:37 przez ukszor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: Linek »

Terrus w 4,5.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: GreedyDuck »

ukszor pisze: Nie mniej jednak, poczytalem i poogladalem i co raz bardziej sklaniam sie ku WALTHER Terrus :)
To poczekaj z tym skłanianiem się, bo ja po wizycie na strzelnicy w LOKu wsadziłem Terrusa do szafy i kupiłem LG210. ;laughing:
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: kamazek »

Kolego GreedyDuck, nie porównuj karabinków rożnych systemów !
Terrus to sprężyna, system najbardziej wymagający od strzelca, szczególnie początkującego, a Twój LG to PCA (lub przeróbka na PCP), czyli system bezodrzutowy.
Sam jestem od niedawna posiadaczem Walthera LGR i powiem, że strzelanie z takiego karabinka jest nudne ;laughing:
Jak się karabina nie złapie, mocno, słabo, dwoma palcami, to trafia, tam gdzie się celuje.
Zdecydowanie większą frajdę daje mi trafianie z Dianki 35, bo muszę się postarać :wink:
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: GreedyDuck »

Tu nie chodzi o porównywanie, tylko o fakt wkręcenia się w strzelectwo sportowe. Jak dostałem do łapy FWB 300, to Terrus przestał tak cieszyć. Mi się podoba strzelanie z lasera (tj. matchówki), bo mogę się uczyć prawidłowej obsługi karabinka. No i z Terrusa sportowo nie postrzelasz, a z takiego FWB 300 postrzelasz i sportowo i rekreacyjnie. :wink:
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: Linek »

To mu sprzedaj LG210 za 300 zł pewnie weźmie.

Piszesz w wątku do 300 zł już gość doszedł do 600 a ty mu nakazujesz wydać 1800zł
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: GreedyDuck »

Linek pisze:a ty mu nakazujesz wydać 1800zł
Gdzie niby? Kolega chyba nie poczytał ze zrozumieniem, że radzę mu postrzelać na sprzęcie klubowym zanim wyda 600 na terrusa, bo mu się odwidzi.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
wooden
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 11 października 2018, 06:56
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: wooden »

Niech najpierw kolega ukszor wybierze się na tą strzelnicę i zobaczy co i jak. Wtedy na pewno wróci z nowymi pytaniami i sam oceni jaki chciał by system, ile przeznaczyć na sprzęt. Czasami lepiej wydać 600 zł i już trenować niż zbierać i zbierać i zbierać...
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: Linek »

Temat wątku " co kupić do 300 zł " kolega chce wydać 600.

Co mu proponujesz?

Mądry kolega mawiał że najtaniej przygodę z HFT rozpoczynać od Steyra LG110 z Kahlesem bo się nie traci na odsprzedaży gównosprzętów.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 26 listopada 2006, 11:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ~Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: browar25 »

Nie ma się co licytować na temat co będzie lepszym wyborem na początek dla kogoś innego niż my sami, bo to zbyt subiektywna kwestia. Nawet odwiedziny w LOKu i możliwość wypróbowania różnych opcji nie deje gwarancji, że po paru miesiącach coś się człowiekowi nie odwidzi. Gusta i potrzeby lubią się zmieniać w czasie. Przetestowanie wielu różnych sprzętów, to jednak najlepsza rada. Uzupełniłbym ją tylko o cierpliwość. Zawsze lepiej dać sobie więcej czasu, spotkać się z ludźmi parę razy i postrzelać z różnych wiatrówek.

Choć szczerze mówiąc, chyba mamy zbytnią tendencję do rozpatrywania sprzedaży sprzętu w kategoriach błędu. Fakt, że dana wiatrówka nie zostanie z nami do końca naszych dni nie oznacza, że jej zakup był błędem. Utrata wartości przy sprzedaży, też nie jest niczym nienormalnym. W końcu nie sprzedajemy nówki sztuki, tylko częściowo zamortyzowany sprzęt. Trudno więc oczekiwać, że ktoś nam zwróci cenę zakupu. W końcu wyssaliśmy trochę żywotności z tego sprzętu. A co sobie z niego postrzelaliśmy to nasze. Jak wypożyczymy auto, to też nie zapłacimy jedynie za paliwo, ale firma również naliczy nas za zużycie sprzętu. Osobiście nie żałuję zakupu tych wiatrówek, które sprzedałem. Kiedy były ze mną dały mi dużo zabawy, i nie tylko mi ;)
HW 40
ukszor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 15 listopada 2019, 11:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: ukszor »

no widze, ze teraz temat ruszyl nieco zwawiej ;)

Nie umujac nikomu. Jestem laikiem, chce zaczac swoja przygode ze strzelectwem, czy bedzie ono sportowe czy rekreacyjne, czas pokaze :)
Jednakze, slusznie mozna zauwazyc nieustanna tendencje wzrostowa, jesli chodzi o cene poszukiwanego sprzetu, co na dluzsza mete staje sie blednym kolem, ktorego w mojej ocenie, nalezaloby unikac niczym baby z dubeltowka, ktora przylapala Cie na zdradzie ;)

Temat do 300zl, a obecnie dolecialem do 600, heh. Zawsze znajdzie sie argument... doloz 150 bedziesz mial jeszcze to i to lepsze... doloz 100 to zyskasz na tym i tak w nieskonczonosc mozemy skakac od modelu do modelu,az skonczymy na egzemplarzach za horrendalne sumy ;)

To moj pierwszy zakup, jak to zwykle bywa w tej kwestii... nitk nie chce przeplacac, ani rzucac sie na gleboka wode. Zwykle szukamy czegos, co oferuje nam najlepszy stosunek ceny do jakosci w okreslonym budzecie (ktory i tak czesto gesto jest naciagany :D).

Moim zamyslem jest kupic cos na start... cos z czego bede czerpal radosc i przyjemnosc, cos co pozwoli zalapac bakcyla, ale nie za milony monet.

Rozumiem wasze opinie w stylu, ze "jak gowno kupisz, to kałem będziesz strzelał". Nie dajmy sie jednak zwariowac, bo jak strzelec du** to i z armaty słona nie draśnie ;)

Dziekuje wszystkim za rady i sugestie. Zobaczymy co przyniesie kolejny dzien! :)

Tylko krowa zdania nie zmienia ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wooden
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 11 października 2018, 06:56
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: wooden »

To co zaproponuję to spokój i brak pośpiechu przy zakupie.
Jak z każdą pasją/hobby/zachcianką poradzę żeby się zastanowić na spokojnie czego oczekuje. Po wizycie w LOKu łatwiej będzie ocenić czy strzelectwo to dla mnie sport czy jednak bardziej rekreacja.
Następnie jaka będzie częstotliwość z którą będę uprawiał tą przyjemność i ile faktycznie chcę i mogę na to poświęcić - czasu, pieniędzy itp.

Jeżeli podtrzymujemy rekreację w cenie 600 zł to wybrał bym terrusa w 4,5mm. Dobrze by było jeszcze postarać się o przegląd zerowy.
Daje mi to w miarę uniwersalny sprzęt którym postrzelam rekreacyjnie na 10 i 50m. Mogę się sprawdzić na tarczy i powalić do puchy, spinnera, figurek i co tam sobie jeszcze nie wymyślę.

Przy nowej fascynacji zawsze trzeba wziąć pod uwagę że za miesiąc sprzęt może wylądować w szafie i nigdy do niego nie wrócę... ryzyko z tym związane pozostaje już do indywidualnej oceny każdego zainteresowanego.

A jeżeli miał bym komuś doradzać zakup droższego sprzętu czy to do tarczy czy hft... To chyba tylko dla:
- osoby która na strzela od dłuższego czasu np. w takim LOKu z wypożyczonego sprzętu, lub regularnie bierze udział w zawodach hft z wiatrówką kolegi i wie że to zakup pod konkretny cel i na dłużej.
- osoby która już ma jakieś doświadczenie i chce po prostu wejść level wyżej.
- osoby którą najzwyczajniej stać na to i może sobie pozwolić na to żeby wydać na taki sprzęt... nawet jak miał by to być tylko weekendowy romans.
Mamutowicz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 11 października 2011, 15:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Anston FTC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: Mamutowicz »

ukszor pisze:[...]
Jakie sa tak wlasciwie zasadnicze roznice pomiedzy tymi modelami poza wizualnymi?
https://www.militaria.pl/hatsan/wiatrow ... p90114.xml - Hatsan 90 4,5 mm (T008361)
https://www.militaria.pl/hatsan/wiatrow ... p85916.xml - Hatsan Striker Edge 4,5 mm (T009389)
https://www.combat.pl/001001208-karabin ... -spre.html - Walther Terrus 4,5 mm
https://www.militaria.pl/hatsan/wiatrow ... 102738.xml - Hatsan TG AirTact QE 4,5 mm

3 pierwsze maja regulowany spust natomiast Hatsan AirTact go nie posiada?
[...]

Pozdrawiam
Terrus - nie wiem, nie miałem, nie strzelałem.
Hatsan 90. - faworyt wśród Hatsanów. Dobry stosunek ceny do jakości. Łatwy do rozebrania i poprawienia co jeszcze zwiększa jego fajność. Ma przewagę nad Strikerem i Airtactem dzięki Spustowi Quattro, który można ustawić wedle uznania nawet na tąpnięcie w Wieliczce.
Airtact i Striker - strzeladła jedynie do puszkobicia przy grilu.Mają prostsze ( dużo prostsze) spusty ze znikomą możliwością regulacji.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”