Na luzie dyskusja aby nie zaśmiecać forum

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: sztucer szwajcarski

Post autor: Darlon »

niestety ostatnio jest całkiem sporo. zaczęło się od nieszczęsnego reportażu w tv reżimowej o tym że jakiś głupek zastrzelił byłą dziewczynę z rewolweru i wtedy im się "chlapnęło" że resort już pracuje nad nowelizacją ustawy. potem były jeszcze ze 2 przypadki a nie dalej jak tydzień temu w Krakowie było samobójstwo rozszerzone z rewolweru. smutne przypadki, ale jak mówią chłopaki, pewnie tylko kwestia czasu jak się za to zabiorą
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 303
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: sztucer szwajcarski

Post autor: mar_kow »

DziadekMarek pisze: 09 listopada 2020, 11:00 Cenzura tutaj? [...]
O ile zapoznałeś się z Regulaminem Forum to powinieneś wiedzieć co może podlegać pod "moderację". Z formalnego punktu widzenia emocje nie są dobre przy wyrażaniu opinii...
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: sztucer szwajcarski

Post autor: slaw2 »

A ile tych "zdarzeń"?
Zdarzeń jest kilka w roku . W tamtym było chyba 6 . Ale patrząc całościowo że 3000 osób nam ginie w wypadkach , 5000 osób się wiesza - to te 6 przypadków to pomijany margines.
niestety ostatnio jest całkiem sporo. zaczęło się od nieszczęsnego reportażu w tv reżimowej o tym że jakiś głupek zastrzelił byłą dziewczynę z rewolweru
Po pierwsze to głupek jak sam zauważyłeś . Założę się że ten sam głupek tą samą decyzję w oparciu o siekierę czy nóż podejmie tą decyzję 3 razy wcześniej . O ile jeszcze rewolwer czarnoprochowy w rękach głupka daje szansę przeżycia ofierze , to siekiera czy nóż w rękach tego samego głupka już tej szansy nie daje . Ponadto nawet głupek zdaje sobie sprawę że użycie posiadanego Rewolweru jest zagrożone karą więzienia o wiele większą niż użycie siekiery . Więc zaczyna się zastanawiać czy w ogólnie użyć jakiegokolwiek narzędzia przemocy . Należało by zrobić analizę aby dokładnie rozpoznać czy posiadanie nawet przez głupka rewolweru , wiatrówki czy innej broni , nie przyczynia się do spadku u niego poziomu agresji .

Natomiast poważnie należy się zastanowić nad dobroczynnym wpływem legalnie posiadanej broni, na wzorowe postawy obywateli . Jakoś nikt tego nie analizuje ale moim zdaniem broń powoduje .......
1) Mniej wypadków na drogach ( 99.999 % posiadaczy nigdy nie wsiądzie do samochodu po spożyciu alkoholu, bo wiadomo czym to grozi ) . O przestrzeganiu limitów prędkości nie wspomnę ,bo generalnie wszyscy legalni posiadacze starają się jak najdalej od konfliktów z prawem też tych związanych z przekroczeniem prędkości.
2) Legalni posiadacze broni płacą chętniej podatki ( Utrata pozwolenia na broń po sprawie w razie sprawy w sądzie z Urzędem Skarbowym ) Udowodnienie przed US że stać nas na taką pasję . Ktoś kto zarabia najniższą i od niej płaci podatki - jakoś nie jest wiarygodnym posiadaczem :wink:
3) Legalni posiadacze broni posiadają wszystko legalne , bo boją się utraty pozwolenia. Nikt nie skusi się na paserstwo , posiadanie aparatury do bimbru , czy uprawę marihuany i inne tym podobne.
4) 99.999% legalnych posiadaczy nigdy nikomu nie będzie groziło czy to bronią czy innym przedmiotem , bo każdy się znowu boi utraty pozwolenia i sprawy z paragrafów Ubojki nawet w przypadku posiadania Czarnoprochowca czy wiatrówki .
5) O wzroście obronności Kraju to chyba nie trzeba wspominać .
Pewno jeszcze długo można by wymieniać , ale muszę wracać do roboty i płacenia podatków aby mieć kasę na hobby :one:
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Na luzie dyskusja aby nie zaśmiecać forum

Post autor: slaw2 »

Skałka jest jednak piękna . Pierwsze strzelanie , dalej na pierwszym kamieniu który udało mi się utłuc . Jeszcze szczerbina lata i spust chodzi po wojskowemu , ale odpala idealnie na otworze 1,5 mm i buksiku który sobie utoczyłem . Można by postawić tezę że odpalająca i strzelająca skałka , bije swoją atrakcyjnością karabin kapiszonowy przynajmniej o połowę . Już dawno się tak dobrzenie bawiłem jak dziś . Skałka chyba zacznie jeżdzić stale ze mną na strzelnicę
Obrazek
Wynik jeszcze kiepski , ale już wiem co trzeba poprawić aby nie wyjść z czarnego pola :)
Najważneijsze że udało się opanować szybkie i bezproblemowe odpalanie . Strzelając widzę że odpala pierwsze proch na panewce a po tem lufa . Ale stojąc z boku już widzi się tylko " jeden strzał " to dobrze . Można powiedzieć klękajcie narody , zapisuję się na najbliższą Pensylwanię .
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Na luzie dyskusja aby nie zaśmiecać forum

Post autor: Irek M »

Tak Ci się podoba ale twierdzisz, że mam za dużo skałek :-)
Awatar użytkownika
NRF
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 14 maja 2016, 20:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Na luzie dyskusja aby nie zaśmiecać forum

Post autor: NRF »

Sławek ciesze się ze konkurencja rośnie i będzie z kim pogadać i wymienić spostrzeżenia. Ja już swoją a w tedy nie moją tylko Irka miałem nie kupować... znienawidziłem ją do tego stopnia że postanowiłem się na niej zemścić i kupiłem żeby nie miał za dużo skałek :) a tak na serio wciąga jak się nie dopieści to nie postrzelasz i chyba w tym największy fun :one:
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Na luzie dyskusja aby nie zaśmiecać forum

Post autor: slaw2 »

Kozichwost miał racje pisząc ze skałka to nic skomplikowanego . Patrzyłem jak się ludzie męczą ze skałką i w zasadzie ogłupiany byłem . Postanowiłem przerobić temat na własnej skórze i okazało się że na razie jest bez problemów . Jedynie obawiam się momentu jak lustro padnie . Chyba będę wtedy lutował pilnik na lustro i będzie spokój :103:
Moim zdaniem skałka na początek dla świerzaka to
1) Mały kaliber
2) Dobre lustro
3) Dobry kamień
4) Kamień dokręcamy jak poluzuje się skórka
5) Na początek proch pod otwór zapałowy i kilka ziarenek do zapału . U mnie niestety nie chce odpalać w lufie jak mam daleko proch od zapału :-?
6) Szwajcar 1 na podsypkę ewentualnie czech na podsypkę i do lufy i można się bawić .

Ostatnio mamy jednak nową zabawkę i nowego miłośnika strzelania tarczowego.

Obrazek
Awatar użytkownika
NRF
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 14 maja 2016, 20:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Na luzie dyskusja aby nie zaśmiecać forum

Post autor: NRF »

Strzelanie ze skałki na zawodach w okreśłonym czasie to wyzwanie i to wciąga. Dawniej oddano kilka strzałow lub jeden i zwierza na plecy.. oddać pod rzad 13 strzałów wymaga dopracowania techniki. Tak jak piszesz kluczem do sukcesu jest dobry zamek. Ja podchodzę do sprawy praktycznie jak się zużyje to można nawęglić profesjonalnie napewno jest to tańsze niż nowy karabin. Nowy zamek to wydatek też około 600 - 800 zł wiec może się okazać ze warto dołożyć i mieć nowy.
Nie martwił bym się tak o lustro psuje Ci to zabawę:)
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Na luzie dyskusja aby nie zaśmiecać forum

Post autor: slaw2 »

Na razie to zabawę mi psują zamknięte strzelnice , lipna amunicja do Sharpsa , brak zawodów i złe zdrowie . Ale podobno Irek notuje sukcesy w strzelaniu Sharpsem . Zostaniesz w tyle za nim ;laughing:
Awatar użytkownika
NRF
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 14 maja 2016, 20:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Na luzie dyskusja aby nie zaśmiecać forum

Post autor: NRF »

To chyba wszytkim psuje plany na nowy rok..
Ja puki co zajęty zawodowo ale mam kilka sztuk do ujarzmienia i nie ma kiedy.
Co do Irka to tak idzie jak przecinak :)
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 303
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Na luzie dyskusja aby nie zaśmiecać forum

Post autor: mar_kow »

Kolejny debil...
https://wiadomosci.wp.pl/jelcz-laskowic ... 544796032a

"[...]Prokurator Radosław Żarkowski z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu przekazał, że do morderstwa doszło w sklepie, w którym pracował 37-latek. Ojciec strzelił do niego z broni czarnoprochowej. Nie potrzebował na nią pozwolenia.[...]"
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Na luzie dyskusja aby nie zaśmiecać forum

Post autor: slaw2 »

Ciekawe o co poszło. Musiał nieżle starego zdenerwować . Może typowe problemy dzisiejszych dzieci chowanych bezstresowo . Kasa potrzebna a robić się nie chce . Stary musiał już nie mieć siły do syna a nie umiał się odciąć od pełnoletniego . Pozostaje współczuć . Niewątpliwie to problem , bo zmierzamy we Włoskim kierunku , że to rodzice utrzymują dzieci a nie odwrotnie . Chore czasy .
Awatar użytkownika
spamer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 288
Rejestracja: 12 lutego 2007, 12:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Na luzie dyskusja aby nie zaśmiecać forum

Post autor: spamer »

A może to ojciec popaprany.
W artykule nie ma nic o bezstresowym wychowaniu, za to jest o tym, że facet już wcześniej groził synowi.
"Kasa potrzebna a robić się nie chce . Stary musiał już nie mieć siły do syna a nie umiał się odciąć od pełnoletniego". Widzę, że znasz tych ludzi, bo jeśli nie, to bardzo niestosowne wypowiadać się w ten sposób o ofierze.
.177, .... .75
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Na luzie dyskusja aby nie zaśmiecać forum

Post autor: sas88 »

W dodatku napisano wyraźnie, że to syn pracował w sklepie, a tatuś złozył mu wizytę w czasie pracy. Moze to on chciał kasy?
No, i to "dzisiejsze dziecko" miało 37 lat, to raczej nie był millenials. Facet urodził się w 1983, więc stresy raczej miewał.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Na luzie dyskusja aby nie zaśmiecać forum

Post autor: slaw2 »

Dzwoniłem do kumpla . Podobno ojciec założył sklep .
Ale to nie nasza sprawa .
Wracając do tematu . Ci to sobie postrzelali .
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Hydepark CP”