Demontaż , montaż i modyfikacje ProSport 'a

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Krzysztof S
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 348
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 14:43
Tematy: 15
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krzysztof S »

Nic nie ruszaj, postrzelaj trochę. Jak się wszystko dotrze powinno być troszkę bardziej stabilnie i być może prędkość spadnie o 2 - 3m/s.
Gratulacje, trafił Ci się dobry egzemplarz :)
AA ProSport
KOS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 29 stycznia 2004, 21:31
Tematy: 2
Lokalizacja: Zgórsko k/Kielc
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KOS »

Dzięki
Spewnością masz rację że trzeba go dotrzeć i dać czas ułożyć się zprężynie na nowej prowadnicy.

Krzysiek
ślepy IŻ-38
AA Pro Sport + BT 3-9x40
Awatar użytkownika
jackill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 21 lipca 2009, 11:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Suchedniów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jackill »

Rozebrałem dziś do smarowania swojego PS-a (kupiony miesiąc temu w BAR). Bebechy wyglądają tak:

Obrazek


Wnętrze tłoka:

Obrazek

Czyżby AA zrezygnowało z "dobijaka", na rzecz podkładek, czy to raczej twórczość BAR-u?
salcipapa
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 29 września 2008, 14:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Żywiecczyzna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: salcipapa »

Czyżby AA zrezygnowało z "dobijaka", na rzecz podkładek, czy to raczej twórczość BAR-u?[/quote]

Jackill, jeśli pisząc "dobijak" masz na myśli ten metalowy "kapelusz" na końcu sprężyny od strony tłoka , to mogę z pewnością odpowiedzieć ( w oparciu o własne doświadczenie) , że on jest, tylko w nowym sprzęcie trzyma się jak cholera we wnętrzu tłoka - jak poużywasz trochę sprzęt to przy następnym rozbieraniu raczej bez problemu powinien sam się z tłoka ewakuować. W moim ProSporciku robiłem wymianę sprężyny i kapeluszy zaraz po zakupie (stan fabryczny dziewiczy, prosto z Mili...) i prawdę mówiąc sporo krwi napsuł mi ten oryginalny kapelusz siedzący na amen w cylindrze... ale w końcu gadzina wylazła (nawiasem mówiąc dopiero przy trzecim rozbieraniu systemu... ;laughing: ). Ponieważ nigdy wcześniej sam takiego mechanizmu nie rozbierałem (możnaby więc powiedzieć , że udało mi się po raz kolejny stracić dziewictwo :-D i to w dodatku z pomocą kolegów z forum, bo opierałem się na szczegółowym opisie Chik3n-a. Dla jasności dodam , aby ubiec złośliwe komentarze , że wolę Panie ...) więc nie byłem pewien czy oryginalny kapelusz wogóle tam jest no i próbowałem założyć nową sprężynę z obydwoma nowymi kapeluszami (na obu końcach). Jednak ponieważ tam był , więc kolejne próby zamontowania nowej sprężyny wraz z jej nowymi kapeluszami kończyły się niemożnością wystrzelenia po naciągnięciu sprężyny w zmontowanym karabinku (po prostu sprężyna nie dawała się tak ścisnąć by bezpiecznik mógł zaskoczyć, bo od strony tłoka miała dwa "kapelusze"). Dobrze , że napięcie sprężyny w tym karabinku nie jest ekstremalne, bo przy demontażu systemu z napiętą sprężyną bez żadnego patentu ściągacza chyba poleciałbym w kosmos ... Mam nadzieję , że moja uwaga komuś pomoże... Prawdę powiedziawszy mimo, że cała zabawa odbyła się już ze dwa miesiące temu to jej wspomnienie jest u mnie tak żywe, że nie mogłem się powstrzymać , aby go po przeczytaniu Twojego postu nie opisać. Pozdrawiam gorąco wszystkich "wiatrowych dmuchaczy"
Bartek
ProSporcik w bucku+DOT
AM 850+DOC
Beretka PX4 Storm
Beretka M92 FS
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Post autor: Senio »

salcipapa pisze:mogę z pewnością odpowiedzieć ( w oparciu o własne doświadczenie) , że on jest, tylko w nowym sprzęcie trzyma się jak cholera we wnętrzu tłoka - jak poużywasz trochę sprzęt to przy następnym rozbieraniu raczej bez problemu powinien sam się z tłoka ewakuować.
To ja zapytam - " czy ogon rządzi psem" :?:

A czy zastanowiłeś się dlaczego metalowy dobijacz nie chce wyjść :?: Skoro nie jest na siłę wbity, ma luz zewnętrzny jak i wewnętrzny to chyba lekko powinien wyjść i to sam :?: . A skoro nie chce to coś go trzyma czyż nie :?: .

Jeśli niczego poza smarem tam nie ma, to znaczy że przyssał się na warstwie smaru i to wszystko. Jak ogólnie wiadomo każdy smar doskonale rozpuszcza benzyna. Więc jaki problem chwilę pomyśleć, nalać benzyny potrząsnąć, wylać i tak kilka razy aż się wypłucze, a ciężarek dosłownie wyleci pod swoim ciężarem. Tylko trzeba najpierw myśleć, a później robić - nie odwrotnie.
Awatar użytkownika
Maciek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 10 lutego 2007, 21:59
Tematy: 9
Lokalizacja: Sanok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Maciek »

Odświeżę nieco temat. Czytając ten wątek znalazłem słowa Krzysia mówiące o związku ciężaru kapelusza z szybkością -ale dokładniej ,że zrównała się prędkość na róznych śrutach. Obecnie mam zamontowany nieco krótszy kapelusz a zmiana śrutu na inny kaliber powoduje skok prędkości nawet o 10 m/s.
AA Pro Sport +Leupold Mark AR 4-12x40
, FWB 603,
woli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 685
Rejestracja: 09 października 2004, 00:32
Tematy: 37
Lokalizacja: Tuchola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: woli »

Miałem kiedyś taki przypadek, że po zmontowaniu napędu z nową sprężyną i ustawieniu energii w limicie, po miesiącu strzelania energia wzrosła do prawie 18J. Karabinek był przygotowany na zawody i przy pomiarze w trakcie wszystko było ok, po jakimś czasie gdy wybierałem się na kolejne zawody wyszedł mi taki pomiar. Za jedną z głównych przyczyn uważam prowadnicę, która była minimalnie ciaśniej spasowana z nową sprężyną i po jakimś czasie po prostu się dotarła. Taki stan rzeczy mogły spowodować jeszcze inne elementy ale generalnie uważam, że wzrost energii spowodowało dotarcie się wszystkich elementów napędu. Takie rozpiętości prędkości jak podajesz miałem tylko stosując śrut różnych producentów lub o różnej wadze.
Inter cuncta leges,et percontabere doctos
...
Awatar użytkownika
Krzysztof S
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 348
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 14:43
Tematy: 15
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krzysztof S »

Maćku, pisałem o zrównaniu energi na różnych rodzajach śrutu różniących się masą.
Porównywałem wtedy Exact, HNN i bodajże Tomitex. Dobierałem tak masę kapelusza, aby przy strzelaniu każdym rodzajem śrutu energia była taka sama.
Jeżeli u Ciebie przy zmianie kalibru występują tak duże różnice prędkości, to powinieneś strzelać tym kalibrem, który daje największą prędkość wylotową. Ten kaliber najlepiej wykorzystuje energię sprężyny. Poza tym nie grozi Ci wtedy przekroczenie limitu przy pomiarze innym śrutem :)
AA ProSport
Awatar użytkownika
Maciek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 10 lutego 2007, 21:59
Tematy: 9
Lokalizacja: Sanok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Maciek »

Tak ,ale mam zjawisko że przy różnych partiach kalibru 4.51 róznica w prędkości waha się o jakieś 4-5 m/s.Chyba jednak wrócę do starego kapelusza na niekorzyść kultury strzału.
AA Pro Sport +Leupold Mark AR 4-12x40
, FWB 603,
Awatar użytkownika
Krzysztof S
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 348
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 14:43
Tematy: 15
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krzysztof S »

Pozostaje więc zakup dużej partii z dobrej serii :)
Sprawdzałem wczoraj prędkości różnych partii exacta i u mnie też są wahania rzędu kilku metrów. Natomiast śrut z jednej partii lata z odchyłkami +/- 1m/s pod warunkiem, że jest posortowany wagowo.
AA ProSport
Awatar użytkownika
diaderny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1645
Rejestracja: 04 maja 2008, 09:39
Tematy: 18
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: diaderny »

Kurcze u mnie też lata do przodu ;laughing:
Obrazek.
HW100
Awatar użytkownika
Krzysztof S
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 348
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 14:43
Tematy: 15
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krzysztof S »

A z czegóż to lata Ci do przodu?
Coś mi się obiła o oczy sprzedaż karabinka. Czyżby nowy właściciel tego "cuda" jeszcze go nie odebrał?
AA ProSport
Awatar użytkownika
diaderny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1645
Rejestracja: 04 maja 2008, 09:39
Tematy: 18
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: diaderny »

Już odebrał, odebrał :cry: Ale teraz testuję już nowy nabytek i nawet dobrze idzie :-/ ha ha
Tylko śrutu brak samonaprowadzającego :-D Ale cóż trzeba się pomęczyć :P
Brak czasu i pogody żeby dobrze przestrzelać ale może w tym tygodniu znajdę czas i podjadę na stryszek.
Obrazek.
HW100
Awatar użytkownika
Maciek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 10 lutego 2007, 21:59
Tematy: 9
Lokalizacja: Sanok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Maciek »

Dałem stary oryginalny kapelusz ! Tylko VO mierzyłem. Na tym szybszym mam teraz 244 a na tej starej parti trzyma 233 jak zaczarowane. Kopie i wierzga niczym koń sołtysa.Chyba cofnę się do 235 z mniejszym kapeluszem i zaczynam się uczyć strzelać od nowa. Jak już się nauczę to sprężyna siądzie. Krzysiu drogie te FACE .
AA Pro Sport +Leupold Mark AR 4-12x40
, FWB 603,
Awatar użytkownika
Maciek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 10 lutego 2007, 21:59
Tematy: 9
Lokalizacja: Sanok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Maciek »

No i przy pomocy zestawu z Konceptusa znalazłem rozwiązanie swojego problemu. Pan Jerzy przysłał mi zestaw swojego pomysłu i wykonania. To jest to Panowie. Wykorzystał maksymalną długość sprężyny i lekki kapelusik. Teraz bez podkładem mam 245 , szybki cykl strzału i znikomy odrzut. Ciekaw jestem tylko trwałości tego zestawu. W niedzielę testy na strzelnicy.
AA Pro Sport +Leupold Mark AR 4-12x40
, FWB 603,
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”