Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Górnośląska Grupa "Hunter"

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

reddccrew
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 26 stycznia 2020, 18:04
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: reddccrew »

Panowie jak sytuacja z tą strzelnica? Gdzie ona jest to raz a dwa śrutowa czy kulowa?
Awatar użytkownika
binio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 19 maja 2012, 10:58
Tematy: 4
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: binio »

Na razie nie wiadomo co ze strzelnicą, śrutowa.
Air Arms S500 West Hunter 4-16x44 FFP
Don Rafito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 02 września 2013, 23:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Racibórz (Śląsk)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: Don Rafito »

Witam po długiej przerwie.
Ja widzę, temat że strzelnicą umarł. Ja obecnie też nie strzelam, bo nie miałem za bardzo czasu i nie ma gdzie. Pisałem Wam kiedyś że byłem kiedyś kilka razy na strzelnicy WOP na Głubczyckiej w Raciborzu. Sprawdziłem co tam się dzieje ostatnio i teren bardzo mocno zarósł a i dostęp w ten teren jest teraz nie możliwy, bo porozstawiano tam pasieki. I generalnie w Raciborzu nadal nie ma gdzie się podziać z pukawką. Strzelnica z miejskiego klubu jest dostępna tylko dla członków i tylko parę dni w miesiącu i na dodatek nie wolno podobno wejść ze swoim sprzętem. Wykupujesz tylko śruty i wypożyczasz wiatrówkę od nich. Co innego Bractwo Kurkowe, Policja i SW. Tak więc tu nadal jest inpass jeśli chodzi o szeregowego przeciętnego amatora strzelectwa. Straż Graniczna ma już swoją na jednostce. Tak więc jak to widzę: brak możliwości postrzelania sobie w Raciborzu, strzelnica w Lubomii padła, jest opcja w Rybniku na Paruszowcu, ale przez pandemię tak zaostrzyli regulamin korzystania, że praktycznie nie opłaca się jechać (a trzeba dodać, że trzeba się zapisać do Loku i opłacić składki).
Ja planuję zacząć sobie postrzelać, ale chyba polezę gdzieś w pola w ustronne miejsce, bo nie innej możliwości.
Ale to opcja dla pojedynczego człowieka. Co do grupy, jest jesz taka opcja jak nowo otwarta strzelnica w Pszowie. Mam zamiar zainteresować tą opcją.
@binio Ty mieszkasz najbardziej Pszowa. Słyszałeś/korzystałeś z tej strzelnicy.
Dajcie w ogóle znać, co tam u Was Panowie, strzelacie czy nie strzelacie. Fajnie by było znaleźć miejscówkę i reaktywować grupę. Bardzo mi ostatnio tego brakuje.
Pozdrówka

PS. Do mojego Waltherka dokupiłem w końcu kolimator, oraz dorobiłem się własnego chronografu. Ale nie testowałem jeszcze tych rzeczy. Tak więc palec mnie świerzbi.
Hatsan AT 44 PA, 6-24x50 AO EG
Hatsan Air Tack ED, 4-16x40 AO
Walther CP99 Compact,
Gamo PT 85, Laser Walther FLR 650
Umarex HDR50 T4E
Crosman AK1
Crosmana A4-P
CYMA 350
KWC PM Makarov BB
Colt Python .357 2,5"
HDR 50
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: gabro »

Nigdy z wami nie strzelałem, ale jestem zainteresowany.

Gdzie jest ta strzelnica w Pszowie, będę jechał nabić butle do Rydułtów to może zobaczę to miejsce.
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: kewalsPL »

Rafał- ktoś Ci głupot nagadał o Raciborzu. Strzelnica wiatrówkowa ma tylko ograniczenie energii, ale kto ma strzela ze swojej zabawki (tam w zasadzie tylko pistolet- dystans krótki). Strzelnica przy Rafako- członkowie strzelają z własnej broni a jak chcesz z klubowej to kupujesz amunicję do niej ( są dwie osie 25 i 50m).
Płatna strzelnica jest w Studziennej, w Pszowie strzelnicę kopalnianą przejęło miasto i kolega ją teraz prowadzi ale nie pytałem o zasady korzystania z niej. Są jeszcze strzelnice: Rybnik Paruszowiec i Jejkowice.
Znajomy ma jeszcze prywatną strzelnicę na granicy Syrynia-Zawada ale to już inna sprawa.
Gabro strzelnica w Pszowie jest położona przy granicy z Rydułtowami, jadąc od Pszowa kręcisz w lewo 3 razy :-D , jakiś kilometr od głównej drogi lub jechać od Pszowskich Dołów na prosto i staniesz przed bramą strzelnicy :one: .
Pozdrawiam Wiesiek.
Don Rafito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 02 września 2013, 23:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Racibórz (Śląsk)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: Don Rafito »

Cześć Wiesiek (@kewalsPL)
Z tą strzelnicą na Rafako to słyszałem tak: brat koleżanki z pracy(kilka lat temu to było, zresztą ona już nie pracuje w Raciborzu, wyjechała za granicę) jest klawiszem w SW. On jej gadał że ciężko się tam dostać, bo oni mają tam treningi na przemian z Bractwem Kurkowym (to też mi potwierdził jeden lekarz który należy/żał do bractwa - też już nie pracuje). I ten z SW to tą swoją siostrę po znajomości zabrał na tą strzelnicę że dwa trzy razy. Że niby można się zapisać do Loku w Raciborzu, ale bardzo ciężko znaleźć sobie dogodny termin. Nie ma tak że idziesz jak ci pasuje i siedzisz pół dnia (jak to w Lubomii robiliśmy). Co do drugiej - krytej, to ona należy do Raciborskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego. I to jest głównie na pistolet. Bo to krótka strzelnica. Wiatrówkowców to tak nie za bardzo. Najlepiej palna lub BZ. Próbowałem podpytać na pikniku militarnym, który był na zamku we wakacje (byłe z młodszym synem-bardzo mu się podobało). Owszem jak się uprzesz to i może, ale z terminami też kiepsko. Sprawdziłem sobie kalendarz na wrzesień, wszystko mają zajęte.

Studzienna powiadasz? A to nowość dla mnie. Poszukam, ewentualnie jak masz możliwość to daj namiary (miałbym rzut kapciem od domu).
O Paruszowcu już pisałem - strasznie zaostrzyli regulamin - nie opłaca mi się jechać na max godzinę z czego muszę poświęcić 10 min. na dezynfekcję stanowiska. Nie mam nic do dezynfekcji, wręcz przeciwnie, ale jakby można jechać na 3 godziny to to już ma sens.

Co do Pszowa. Tak zgadza się, na terenie byłej kopalni Anna. Terminy puste, pełny luz, no tylko musisz zapłacić 20pln/godz. Ale jak cię stać to dajesz 6 dych i siedzisz 3 godziny w kulturalnych warunkach.
Tu namiary:https://www.pszow.pl/strona-233-strzeln ... towa.html
I jeszcze tu:
http://pss-kaliber.org.pl/index.php/strzelnica. I nie trzeba się nigdzie zapisać, choć jak widać powyżej, także założyli stowarzyszenie strzeleckie.
@gabro, jak będziesz miał możliwość, to zajrzyj tam proszę. Ja pod koniec miesiąca spróbuję wyciułać z jeden dzień wolnego i się tam wybrać. Póki co planowałem w poniedziałek poleźć gdzieś w pola, ale dziś wróciłem z nocki i nici z tego, w pracy zaś grafik pozmieniany :roll:

Edycja: tą na Studziennej to jest właśnie z tego Raciborskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego. Nie pokojarzyłem wcześniej. Myślałem że coś zaś nowego otworzyli .
Hatsan AT 44 PA, 6-24x50 AO EG
Hatsan Air Tack ED, 4-16x40 AO
Walther CP99 Compact,
Gamo PT 85, Laser Walther FLR 650
Umarex HDR50 T4E
Crosman AK1
Crosmana A4-P
CYMA 350
KWC PM Makarov BB
Colt Python .357 2,5"
HDR 50
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: kewalsPL »

Co do drugiej - krytej, to ona należy do Raciborskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego. I to jest głównie na pistolet. Bo to krótka strzelnica.
Nie, chodzi mi o strzelnicę LOK na Bohaterów Westerplatte....

Nie ma tak że idziesz jak ci pasuje i siedzisz pół dnia (jak to w Lubomii robiliśmy).
...ale zrezygnowaliście i zamknąłem koło a było dla Was za darmo.
Don Rafito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 02 września 2013, 23:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Racibórz (Śląsk)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: Don Rafito »

kewalsPL pisze: 17 września 2021, 11:01 ...ale zrezygnowaliście i zamknąłem koło a było dla Was za darmo.
No to fakt. Jednym zaczęło brakować czasu innym się nie chciało. No szkoda.
Hatsan AT 44 PA, 6-24x50 AO EG
Hatsan Air Tack ED, 4-16x40 AO
Walther CP99 Compact,
Gamo PT 85, Laser Walther FLR 650
Umarex HDR50 T4E
Crosman AK1
Crosmana A4-P
CYMA 350
KWC PM Makarov BB
Colt Python .357 2,5"
HDR 50
Marek Mikszan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 14 marca 2019, 08:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Racibórz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: Marek Mikszan »

W Ściborzycach jest prywatna strzelnica. 100 metrów. Ja należę do LOK Rybnik i strzelnica jest dostępna ale dla członków klubu. Zapiszcie się do klubu i korzystajcie. Wyjdzie taniej niż płacenie na prywatnych strzelnicach za godziny. Dodatkowo mamy strzelnicę 10 metrową w siedzibie klubu.
Tydzień temu były zawody benchrest gdzie była konkurencja pneumatyk 25 i 50 metrów.
Duży huk - Beretta 92FS, Beretta 92X Performance, Norinco 1911 A1
Średni huk - MC 12, Colt 1911 22LR
Mały huk - Walther CG 90, Anschutz 9003
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: kewalsPL »

No i pominąłem jeszcze strzelnicę w Solarni :shame: .
Don Rafito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 02 września 2013, 23:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Racibórz (Śląsk)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: Don Rafito »

Marek Mikszan pisze: 18 września 2021, 00:04 W Ściborzycach jest prywatna strzelnica. 100 metrów. Ja należę do LOK Rybnik i strzelnica jest dostępna ale dla członków klubu. Zapiszcie się do klubu i korzystajcie. Wyjdzie taniej niż płacenie na prywatnych strzelnicach za godziny. Dodatkowo mamy strzelnicę 10 metrową w siedzibie klubu.
Tydzień temu były zawody benchrest gdzie była konkurencja pneumatyk 25 i 50 metrów.
Masz na myśli Ściborzyce Wielkie (za Kietrzem) i strzelnicę Czerwena? (Teraz sobie o niej czytam w sieci)
Hatsan AT 44 PA, 6-24x50 AO EG
Hatsan Air Tack ED, 4-16x40 AO
Walther CP99 Compact,
Gamo PT 85, Laser Walther FLR 650
Umarex HDR50 T4E
Crosman AK1
Crosmana A4-P
CYMA 350
KWC PM Makarov BB
Colt Python .357 2,5"
HDR 50
Marek Mikszan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 14 marca 2019, 08:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Racibórz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: Marek Mikszan »

Tak. Można powiedzieć że jest na końcu Polski.
Duży huk - Beretta 92FS, Beretta 92X Performance, Norinco 1911 A1
Średni huk - MC 12, Colt 1911 22LR
Mały huk - Walther CG 90, Anschutz 9003
Don Rafito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 02 września 2013, 23:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Racibórz (Śląsk)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: Don Rafito »

Pogadałem (przez FB) z właścicielem strzelnicy Czerwena, w Ściborzycach Wlk. Cena za godzinę to 10 PLN. Co do osób z LOK Rybnik, to czegoś takiego tam nie ma, że członkowie klubu mają wejście za darmo.
Poza tym strzelnica działa dość prężnie i po omówieniu terminu można pojechać. Jak dla mnie, w konfrontacji z Pszowem i taniej i ciut bliżej (przez Samborowice - Czechy). Tak więc w pierwszej kolejności uderzam tam.
Hatsan AT 44 PA, 6-24x50 AO EG
Hatsan Air Tack ED, 4-16x40 AO
Walther CP99 Compact,
Gamo PT 85, Laser Walther FLR 650
Umarex HDR50 T4E
Crosman AK1
Crosmana A4-P
CYMA 350
KWC PM Makarov BB
Colt Python .357 2,5"
HDR 50
Marek Mikszan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 14 marca 2019, 08:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Racibórz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: Marek Mikszan »

Polecam strzelnicę że Ściborzyc że względu na jej lokalizację. Strzelając z broni palnej nie będziesz przeszkadzał nikomu. Ona jest naprawdę na końcu Polski.
A co do naszej strzelnicy w Rybniku to należę to tego klubu od bardzo dawna i nigdy nie musiałem płacić za jej korzystanie. Pomijając oczywiście składkę roczną.
Duży huk - Beretta 92FS, Beretta 92X Performance, Norinco 1911 A1
Średni huk - MC 12, Colt 1911 22LR
Mały huk - Walther CG 90, Anschutz 9003
Don Rafito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 02 września 2013, 23:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Racibórz (Śląsk)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: Don Rafito »

@Marek Mikszan
Może źle się zrozumieliśmy. Tak, na pierwszy rzut oka (zdjęcia) strzelnica w Ściborzycach wygląda na fajny obiekt. Napewno się tam wybiorę.

A mówiąc o Rybniku, miałeś na myśli Paruszowiec?

Pytam, no myślałem o tej strzelnicy i zapisania się do Loku w Rybniku. Znajomy gadał że to fajny obiekt i że jest kryta na pistolet, i że członkowie mają wejście praktycznie kiedy chcą. Tylko trzeba po sobie syfu nie zostawić (wiadomo) i zapisać swój pobyt. Potem jakoś tak czasu nie było na to, a potem w trakcie pandemii bardzo zmienili regulamin korzystania z obiektu (sprawdzałem nie dawno), że tak powiem na niekorzyść.

Ps. Regulamin na Paruszowcu:
https://www.mks-lok.rybnik.pl/15-aktual ... 08-04-2021

Najbardziej szkoda że maks 2 godziny. Trochę mało. Dlatego wstrzymałem się z zapisywaniem.
Hatsan AT 44 PA, 6-24x50 AO EG
Hatsan Air Tack ED, 4-16x40 AO
Walther CP99 Compact,
Gamo PT 85, Laser Walther FLR 650
Umarex HDR50 T4E
Crosman AK1
Crosmana A4-P
CYMA 350
KWC PM Makarov BB
Colt Python .357 2,5"
HDR 50
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Grupa "Hunter" Śląsk”