Kącik niewiernego Tomasza

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: JesperKyd »

No i gitara. :)
Do jesieni to strzelaj i czytaj.
Zima to odpowiednia pora na różne prace.
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

Wiadomo, że qb to nie najgorszych sort chiński, to już jeden stopień od dna w górę. Pamiętaj, że skoro nie strzelałeś np z hw97, to nie masz porównania, więc ciężko zrozumieć różnicę. Ale dobra wiadomość jest taka, że śrut nadal masz beznadziejny , więc skoro na takim daje radę to na porządnym będzie jeszcze lepiej.
Briann
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Briann »

Mam porównanie z Dragunowem. Z SWD lepiej się strzelało ;-) ;-) Jako dzieciak strzelałem bo kolega miał wiatrówkę,dużo strzelałem,przez strzelanie z wiatrówki nauczyłem się palić ,na strzelnicach w Skorzęcinie zestrzeliłem tyle papierosów ze przyjechałem z wakacji nałogowcem .W liceum na przysposobieniu obronnym.Wiatrówka-dystans 10 metrów 3x10 ,powtórka bo Zizi czyli nauczyciel powiedział ze oszukuje bo tak dobrze to nikt nie strzela ,powtórka w jego obecności 1x9 i 2x10 ,potem armia .No i teraz po trzydziestu latach powtórka z rozrywki.Trochę z tym jak z jazdą na rowerze. Przymierzasz,celujesz ,nie myślisz ...i puk.Tęsknic za lepszym czymś można jak się ma 20-30 lat .Jak się ma 50 to się robi zawody z sąsiadem przy piwku i kiełbasce na działce a do tego super sprzęt nie jest potrzebny.Pozdrawiam.
Z ciekawości-jaki lepszy w sensowniej cenie śrut?
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

Crosman pointed 15.99 u Byworda (www.srut.pl) lub KTK ok 10 zł. Skoro z Ciebie taki przedni strzelec to zapraszamy na zawody :-D Co prawda za młody jeszcze jesteś żeby iść w grupie z Seniorami ale 10 latek szybko zleci :P
Briann
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Briann »

Ze mnie był przedni strzelec.Teraz mam + 3 ,bez okularów ręce musiałbym mieć o wiele dłuższe aby szczerbinkę zobaczyć .Takie są uroki stetryczenia.
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

No to zobaczysz jak o 20 lat starsi od Ciebie młodzieży pokazują jak się strzela i nie marudzą na swój wiek, może Ci się głupio zrobi, że taki młodzik narzeka...
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 585
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Januszpelle »

Briann pisze:Jak się ma 50 to się robi zawody z sąsiadem przy piwku i kiełbasce na działce a do tego super sprzęt nie jest potrzebny.Pozdrawiam.
Z ciekawości-jaki lepszy w sensowniej cenie śrut?


Czy ja wiem .... , tylko z sąsiadem?
Właśnie po 50-tce zacząłem jeździć na zawody :-D
Na swoje imieniny/urodziny poproś o prezent w postaci śrutu Exact Diabolo, najlepiej po jednej paczce o różnych kalibrach: np. 4,5 / 4,51 / 4,52 / 4,53 dla sprawdzenia najlepszego skupienia.
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Briann
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Briann »

Naprawdę mieszkam na zadupiu.Do Gniezna 30 kilometrów ,do Poznania 40 ,no i mam jeszcze jedno mało normalne hobby-gramofon i płyty winylowe.
Za info dotyczące śrutu bardzo dziękuję.Zamówiłem tego Crosmana, KTK ostry i KTK płaski
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

No to szybko zmień zamówienie ktk na ten
http://allegro.pl/srut-diabolo-ktk-4-5- ... 02076.html
Awatar użytkownika
slawol75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 316
Rejestracja: 19 lipca 2009, 10:49
Tematy: 7
Lokalizacja: WSST Strzelec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: slawol75 »

witboj pisze:No to szybko zmień zamówienie ktk na ten
http://allegro.pl/srut-diabolo-ktk-4-5- ... 02076.html
Odradzam ten śrut :!: (KTK) Beznadziejny w tej chwili. Kupiłem u tego sprzedawcy i zwróciłem. Chyba że coś się zmieniło, ale wątpię. Lata gdzie chce, prędkość spadła w porównaniu do poprzednich i to bardzo dużo....
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2015, 11:53 przez slawol75, łącznie zmieniany 1 raz.
zawsze środkiem krzyża :-D
krecik82-1982
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 01 listopada 2010, 20:49
Tematy: 0
Lokalizacja: braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

śrut

Post autor: krecik82-1982 »

Z tym KTK to różnie bywa u mnie w Slavce 634 lata na 90% exakta, ale w AT44 lata jak chce... wszystko od lufy zależy. Oczywiście tylko diabolo.
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2015, 11:54 przez krecik82-1982, łącznie zmieniany 1 raz.
nie oglądaj się za siebie bo ci z przodu ktoś p....
Briann
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Briann »

Bądz tu mądry ;-) Juz zamówiłem i jedzie pewnie więc i tak wystrzelam KTK .Zamówiłem tez Crosmana ,wiec będzie z czym porównać.
Awatar użytkownika
slawol75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 316
Rejestracja: 19 lipca 2009, 10:49
Tematy: 7
Lokalizacja: WSST Strzelec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: slawol75 »

Briann pisze:Bądz tu mądry ;-) Juz zamówiłem i jedzie pewnie więc i tak wystrzelam KTK .Zamówiłem tez Crosmana ,wiec będzie z czym porównać.
To odeślij, ja tak zrobiłem. Nawet tego nie otwieraj. Używałem KTK kilka lat, ale obecne wypusty nadają się tylko do kosza. Po strzale tłok dobija do cylindra i słychać sprężynę + uwagi z poprzedniego postu. Obecne KTK to g...o :evil:
A brałem z dwóch źródeł. W cekausie nie mają, jak myślisz dlaczego?

Odeślij i wymień na Crosmana 8-)
zawsze środkiem krzyża :-D
Conrado
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2010, 16:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kącik niewiernego Tomasza

Post autor: Conrado »

Jakieś 8 lat temu nabyłem Magnum Sport/Industy Brand B3 kaliber 4.5mm z otwartymi przyrządami celowniczymi, sławną obcinaczkę palców. Tak się z niej super strzelało, że przez pierwszy rok wystrzeliłem niecałe opakowanie śrutu, a przez następne 7 lat nic. Pamiętam zawody z niej, jak staraliśmy się trafić w butelkę 1,5l z 15 metrów i ta radość jak się czasami udało. Człowiek w takiej niewiedzy żył...
Ostatnio podczas długiego miesięcznego urlopu z nudów ją odkopałem i po lekturze forum postanowiłem rozebrać i coś poprawić. Jedyne, co poprawiłem, to po prostu... posmarowałem tam gdzie trzeba, chociaż pewnie też do końca nieumiejętnie, bo wiedziałem tylko że trzeba smarować, ale gdzie i jak to nie pamiętałem. Efekt był taki, że zrobił się z tego niezły diesel, ale oprócz tego jakież było moje zdziwienie, gdy strzelając ze stabilnej pozycji opierając się o krzesło, na jakieś 12 metrów wiatrówka miała niesamowite wręcz skupienie 15mm. To był dla mnie szok i niedowierzanie, że wystarczyło chinola przesmarować, aby ten zaczął trafiać tam, gdzie kieruję lufę! Niedokończona paczka śrutu szybko się skończyła, kupiłem nową (słowackie diablo) i zacząłem strzelać też na dalsze odległości i do mniejszych celów. Osiągnięcia z tego wyrobu wiatrówkopodobnego, to ok. 50% na 20m do zakrętki od butelki PET, ok. 50% do butelki 1,75l na 50m! Tak! Nie mogłem w to uwierzyć! :D Udało mi się nawet dwa razy trafić do tej samej butelki, ale na 70m! (Odległości realne - mierzone długą miarką). Opad był chyba z metrowy. Z tymi 70 metrami to dziwna historia, bo pierwszy strzał trafił w gałązkę grubości 2cm, na który była nadziana butelka. Mocno się zdziwiłem takim trafieniem, ale przynajmniej wiedziałem, że muszę wyżej strzelać. Następne dwa strzały były trafione w butelkę, a następne 15 nietrafione. Więcej na tą odległość nie strzelałem. I to tyle, jeśli chodzi o jej celne strzelanie. Połamała się plastikowa prowadnica, więc B3 czeka no moją wolną chwilę aby to poprawić.
W sumie taka chinka to tani poligon doświadczalny. Można uczyć się smarować i tuningować bez obaw o sprzęt, a jak już nabiorę wprawy to pewnie kupię w końcu coś normalnego :-D Tylko oczywiście trzeba uważać na palce! Jak zobaczyłem te zdjęcia na forum to się przeraziłem! Teraz za każdym razem dźwignię naciągu trzymam, aby w razie czego paluchów nie obcięło.
H90+zestaw od Alchemika
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”