Dobra wiatrówka

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
bosh6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Stalowa Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bosh6 »

Na początek Hatsan jest OK. Pomyśl o modelu 55. Jak masz kasę to bierz z Cekausa, jak nie to możesz poprawki wykonać sam :)
Daystate Air Wolf ÷Hawke Sidewinder 30 TAC 10x42
Awatar użytkownika
HiHot
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 12 listopada 2014, 19:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: HiHot »

Najlepiej zacząć od karabinków, większa zabawa i... a z resztą kolega wyżej wypisał dlaczego :) Nie ma się co zastanawiać, bierz co Ci się spodoba i strzelaj, byle frajda była i zainteresowanie. Piszą tu o jakiś poprawkach i tak dalej, ale oni strzelali z dziesiątek jak nie setek sztuk broni, a to będzie twoja pierwsza i z czasem możesz wymagać od swojej zabawki więcej, więc wtedy powoli możesz sam ją dopieszczać pod swoje wymogi. Chyba że wolisz wszystko dostać na tacy, ale to byś musiał dobrze poszukać żeby Cię nie wyrolowali z jakimś starym egzemplarzem, a do K/S nie masz jeszcze dostępu :) Nic tylko życzyć odwagi w zakupie i trafienia w swoje gusta :)
Hatsan Striker Edge 4.5
"Baby" Desert Eagle Umarex 4.5
egzo23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 11 czerwca 2013, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: TARNÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: egzo23 »

To się zgadza. Nie ważne z czego. Byle by mieć frajdę :P
crosman 2240 + kolba + tłumik + bsa 3-9x32
hw 77k ambi + DOC
Makarov MP-654K silver
Awatar użytkownika
Grossus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 730
Rejestracja: 20 grudnia 2007, 10:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Grossus »

carver stara maksyma mówi, że jak nie masz za dużo siana, to nie stać cię na kupowanie bubli. Nie będę się licytował kto co miał i kto z czego strzelał. Miałem Hatsana w ręku i miałem Slavię w ręku. Bez porównania. Im tańsza konstrukcja tym bardziej prosta powinna być, bo skoro Hatsan ma tyle dupereli to dlaczego dalej jest tylko karabinkiem z dolnej półki cenowej? Stara konstrukcja Slavi... W HW też nie widzę jakoś rewolucyjnych zmian na przestrzeni dziejów poza nowymi osadami, a ciężko powiedzieć, że to złe wiatrówki. Skoro K1ll3r pyta się o dobrą wiatrówkę, to proponuje mu dobra wiatrówkę, a nie dobrą do gonienia króliczka, poznawania prawd objawionych itp. itd. Ma być po prostu dobra. To, że sześcioletnią podstawówkę ktoś skończył w dziewięć lat nie oznacza, że jest mądrzejszy. :wink:

Z CO2 to sobie w zimie zbytnio nie postrzelasz, a LOV21 to bardzo specyficzna konstrukcja. Akurat LOVa mam i w świetle Kandara CP1 ten drugi wypada ciekawiej. HW40 jest ciekawe, ale możesz brać też Marksmana lub Lidera S9, bo akurat nie odstają straszliwie od pierwowzoru. Tym nie mniej brałbym jakiś karabinek na początek.
Wielkopolska Sekcja Strzelectwa Terenowego STRZELEC
K1ll3r
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 04 grudnia 2014, 14:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: K1ll3r »

egzo23 - najtańszy HW40 jest prawie 100zł poza moim zasięgiem. Przepraszam za pytanie z góry :P ale co to k/s?

Przyznajesz się do Crosmana 2240, widzę.. Nie polecisz go? też nim jestem zainteresowany.

bosh6 - Okej, w sumie mógłbym sam, a zestawy tuningowe z allegro nadają się do czegoś oprócz śmiania się z nich?

Edit: Grossus, mam podobne zdanie do Ciebie, dlatego mówię że chciałbym aby mi polecono raczej karabinki, pistolety to "plan B" :)
egzo23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 11 czerwca 2013, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: TARNÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: egzo23 »

K/ s to kupię, sprzedam. Taki dział na forum. Tobie jeszcze nie dostępny. Crosman 2240 to moja pierwsza wiatrówka, nie licząc lidera. Bardzo fajny pistolet. Celny, na 10m to prawie tak jak hw 40. Z jednego i drugiego na 10m potrafię zapakować śrut w śrut razy 10 . A i z puszkami na 50m radzi sobie znakomicie. Wady to kiepskie otwarte i duże zużycie gazu. Daje dużo radości z rozbudowy . Polecam
crosman 2240 + kolba + tłumik + bsa 3-9x32
hw 77k ambi + DOC
Makarov MP-654K silver
K1ll3r
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 04 grudnia 2014, 14:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: K1ll3r »

Duże zużycie gazu, tzn. na ile strzałów starczy 1 bombiczka? Ale jednak jak określił kolega HiHot wolałbym karabinek.. Crosman Copperhead? Hatsan? AirMaster? Something else w cenie tak ze 350zł, żeby parę groszy na tuning zostało?
egzo23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 11 czerwca 2013, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: TARNÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: egzo23 »

Jedna kapsułka na stabilne 35-40 strzałów. Karabinek crosa jest made in żółte rączki. Ale zły nie jest . Ja osobiście w tym przedziale cenowym to tylko pistolet bym kupił, a na karabinek bym zbierał.
ale jak się uparleś to każdy hatsan do modelu 99 i z klasyczną sprężyną będzie ok. Tylko trzeba go poprawić, a trochę tego jest .
crosman 2240 + kolba + tłumik + bsa 3-9x32
hw 77k ambi + DOC
Makarov MP-654K silver
carver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 232
Rejestracja: 05 listopada 2013, 12:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosenki Jajki ;)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: carver »

Przestańcie z tym poprawianiem i tradycyjną sprężyną, już się tego czytać nie chce. Nie każdy w pierwszym dniu zabawy jedzie od razu na mistrzostwa świata. Tradycyjnych sprężyn unikać jak ognia, głowa od nich boli i to one właśnie sprawiają że doszukujecie się w karabinkach ciągłych poprawek. Bierzesz pierwszą lepszą gazówkę i strzelasz celnie gładko i przyjemnie.
Awatar użytkownika
bren
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 11 listopada 2011, 09:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bren »

Nie wiem, czy z tym CO2 jako pierwszej wiatrówki to dobry pomysł. Biorąc pod uwagę wrażliwość CO2 na temperaturę otoczenia, to do wiosny z niego na wolnym powietrzu nie postrzelasz. Pozostają ogrzewane pomieszczenia, jeśli masz takie możliwości. A nic tak nie frustruje jak zabawka, którą nie można się swobodnie bawić.
carver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 232
Rejestracja: 05 listopada 2013, 12:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosenki Jajki ;)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: carver »

Z tym CO2 to też przeginacie. Różnica nie jest aż tak drastyczna, no chyba że sprzęt zostawicie na dworze przy minusowych temperaturach na noc a rano będziecie strzelać. Bombiczki można zawsze mieć w kieszeni, sprzęt też trzymać w cieple albo w domu, a jak na dworze to w przypadku pistoletu wystarczy pod kurtką czy w plecaku i już tak szybko się nie ochładza.

Mam do wszystkich "fachowców" apel, aby zaprzestali zniechęcać innych, zwłaszcza nowych do zabawy pneumatykami, bo z tego co piszecie tylko to wynika, nie wiem, czy to z zawiści, z obawy że będą się lepiej bawić od Was, czy o co Wam chodzi? K1ll3r jak chcesz wpadnij do mnie, chociaż masz daleko (jakieś 350 km), to sobie postrzelasz z karabinków i pistoletów, ze sprężyn zwykłych i gazowych i z CO2 na mrozie, na różne dystanse a i PCP się znajdzie.
A może znajdziesz bliżej kogoś życzliwego kto CIę nie będzie zniechęcał, a wręcz przeciwnie.
Ostatnio zmieniony 07 grudnia 2014, 05:39 przez carver, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AimShot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 16:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AimShot »

Z CO2 to strzelanie jest jeszcze w miarę powtarzalne z matchówek i to w stałej temperaturze, z odpowiednio długimi przerwami między kolejnymi strzałami.
Z nie przerabianego, taniego pistoletu lub karabinka na CO2 nie będzie ani celnie, ani powtarzalnie .. cudów nie ma :cry:
Chyba, że miarą celności jest trafianie w puszkę po browarku na 15m
Ostatnio zmieniony 07 grudnia 2014, 05:40 przez AimShot, łącznie zmieniany 1 raz.
30, 55, 77, 90, 97, TX ... ?
K1ll3r
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 04 grudnia 2014, 14:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: K1ll3r »

Wiem, że egzo23 ma trochę racji, mianowicie kupić pistolet i zbierać na karabinek, gdyby nie to że po prostu pistolet nie za bardzo mi pasuje. Kupując hatsana 90, ile musiałbym włożyć w jego ucywilizowanie? I czy będe w stanie ustrzelić powiedzmy paczkę po zapałkach Copperheadem albo H90 z lupką z tych 40-50m?
Awatar użytkownika
AimShot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 16:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AimShot »

Piszę, bo miałem 8-) i do pierwszej zabawy w strzelanie do tarczy nawet mogę polecić :101:

Kolego K1ll3r
Raczej zweryfikuj dystans do 30-40m dla tych wiatrówek, jeśli chcesz by trafienia w to pudełko były powtarzalne, a nie przypadkowe.
Ostatnio zmieniony 07 grudnia 2014, 05:41 przez AimShot, łącznie zmieniany 1 raz.
30, 55, 77, 90, 97, TX ... ?
egzo23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 11 czerwca 2013, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: TARNÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: egzo23 »

Ja ostatnie z mojego hw 77 do pudełka po zapalkach strzelałem Z 55m. Z pozycji siedzącej i jak pierwsze 20 strzałów na 20 mi weszło, to mi się nudzić zaczęło i postawiłem pudełko bokiem ,skuteczność 18/20 , ale to moja wina. Hatsan czy cros spokojnie dadzą radę na około 35m bez loterii.
crosman 2240 + kolba + tłumik + bsa 3-9x32
hw 77k ambi + DOC
Makarov MP-654K silver
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”