Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Moderator: Moderatorzy WBP

Ramesses
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 425
Rejestracja: 03 listopada 2018, 21:45
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Ramesses »

Fokat pisze: 24 stycznia 2021, 20:15
adamo_pna pisze: 24 stycznia 2021, 14:26
Fokat pisze: 23 stycznia 2021, 21:10 Zaczyna się.
Jest krwiożerczo, mordercy psychopaci i samobójcy z bronią czarnoprochową.
Gazeta którą kupił Obajtek, zwraca się z „apelem” do parlamentarzystów, aby „coś” zrobili z czarnoprochowcami. Oczywiście w tle tysiące ofiar wojny secesyjnej i rewolwerowcy.
Zapewnie „głos ludu” zostanie wysłuchany
https://gazetawroclawska.pl/legalnie-zd ... d/47613582
A gdyby przypadkiem ta osoba była również myśliwym?
Od posiadacza broni, myśliwego, wymaga się więcej, w zakresie ochrony zwierząt, niż od zwykłego śmiertelnika, również w zakresie etycznym.
Twoje prowokacyjne pytanie, nie ma żadnego odniesienia, ze względu na przestępstwa wobec zwierząt pojedynczych jednostek, tylko formalnie nazywający się myśliwymi.
W swoich wypowiedziach na temat BANDYTYZMU, pojedynczych jednostek, nigdy nie domagałem się piętnowania całego środowiska, ani nie powoływałem się na polowania Franciszka Ferdynanda za pomocą CKM-u, chociaż „zabawy” św pamięci ministra Szyszki z kolegami, polegający na rozwaleniu (za przeproszeniem) około 400 młodych bażantów z hodowli, między śniadaniem i obiadem, do tej pory napawają mnie odrazą.
Ale o „specyficznych gustach” , nie zamierzam dyskutować na tym forum, gdyż jest to sprawa między Waszym sumieniem a Dzikiem w polu.
Tak gwoli opiniom ze myśliwi to wyłącznie tępi mordercy zwierzątek.
https://codziennikmlawski.pl/2021/01/21 ... j-opresji/
Zupełnie przypadkowo mój kolega ze szkolnej ławy z którym w młodości niejedno szkło opróżniłem.
9x19/357mag/45ACP/.22 LR/223rem
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: MarcinD »

Smerf pisze: 24 stycznia 2021, 19:37 spoko nie chodzi o te tysiączki ale o to by ta broń nie wpadła w ręce bandyty i tyle !!!!
Tym w swej madrosci zajal sie ustawodawca, i uznal, ze S1 zalatwi sprawe. Kim jestem, by sie ze swiatlymi politykami sprzeczac? Dodatkowo inaczej niz kolega KG96RS ja akurat mieszkam w bloku...
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: KG92RS »

https://gazetakrakowska.pl/krakow-kule- ... gn=artykul

- - - - - - -
Kraków. Kule aż świstały. Policjant oddał 10 strzałów w trakcie pościgu w Nowej Hucie. Grożą mu co najmniej trzy lata więzienia.
- - - - - - -
KonradTu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, 13:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: KonradTu »

Mateusz70 pisze: 24 stycznia 2021, 20:37 Niestety ale na stronie policji są bardzo ogólne. Nie znalazłem nic co mogło by być przydatne w oszacowaniu kradzieży broni.
KonradTu pisze: 24 stycznia 2021, 19:59 Czy ktoś się orientuje ile prywatnej broni skradziono w ostatnich latach. I nie mam tu na myśli CP które można trzymać w szare nocnej albo na stole w kuchni.
Edit: szafce
A sprawdź, czy gdzieś tam na forum nie ma linków do statystyk policyjnych. Chyba sam zamieszczałem. A nie, to były statystyki kradzieży samochodów. Nie wykluczone, że gdzieś są ogólnodostępne dane dotyczące kradzieży broni. Zestawienie przestępstw z użyciem broni np. znalazłem gdzieś na stronie policji.
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Mateusz70 »

Może coś mają po lokalnych stronach. Google teraz tak działają, że nie pokazują interesujących użytkownika wyników, tylko to, co jest zapisane w ustawieniach. Pozostaje przeglądać poszczególne strony. Może jednak policja nie udostępniła tych danych? Dużo i tak można na ich stronach znaleźć.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3249
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: biper »

Smerf pisze: 24 stycznia 2021, 19:37 Alarm to dziś pare groszy, druga karta sim i powiadomienie przychodzi sms-em, i sa dwie opcje albo firma ochroniarska, albo telefon na policję. I spoko nie chodzi o te tysiączki ale o to by ta broń nie wpadła w ręce bandyty i tyle !!!!
Działa to tylko wówczas, kiedy na włam wejdzie jakiś przypadkowy gość, ekipa meneli.
Jak goście idą na konkretny włam, wiedzą gdzie i po co, to doskonale też wiedzą, jak działają te alarmy z powiadomieniami.
A najsłabszą ich stroną jest właśnie ta karta SIM z systemem uzależnionym od sygnału sieci GSM..

Zagłuszacze GSM są obecnie powszechne, niedrogie i skuteczne.. Złudne poczucie bezpieczeństwa.
Skuteczniejszy faktycznie będzie czujny i życzliwy sąsiad. Syrena może wyć.. GSM nic nie wyśle, ale dobry sąsiad głowę wystawi..
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Wiedzmin »

Spróbuj sobie zagłuszać GSM w dużym mieście, policja szybciej przyjedzie, niż powiadomiona o włamie. :)
Można alarm spiąć też z ethernetem i z klienta odpytywać o status. Jak nie ma na raz łączności zarówno po gsm jak i po internecie mająć zasilanie awaryjne, spokojnie można założyć wtedy sabotaż i wydedukować alarm na końcówce, na przykład na smartfonie.

Można też się pobawić w trudno zagłuszalne, bo bezprotokołowe direct-linki emitujące z mocą na przykład 50W "alarm+zakodowane miejsce" na xx mhz lub "jeżdżące" w danym patternie frekwencją, żeby trudno było zakrzyczeć w czasie rzeczywistym, ale to już droższa zabawa i trzeba uważać, żeby nie wejść na jakąś zastrzeżoną frekwencję.

A tak naprawdę to mam szafę S1, pozwolenie, ubezpieczenie, alarm z powiadomieniem i jak pukawki trafią w ręce przestępców, to jest to problem policji, nie mój. Nie mam zamiaru za ABW wymyślać strategii zabezpieczania strategicznego systemu telekomunikacyjnego jakim jest GSM przed zagłuszeniem. Zapewniam, że każde zagłuszenie zarówno prymitywne jak i zaawansowane jak fejkowe stacje bazowe jest bardzo łatwe do namierzenia w czasie rzeczywistym.

Może policji lepiej pójdzie z szukaniem skradzionej broni, niż ze skradzionymi samochodami, których chyba nie chcą znajdywać. Nie mam w szafie broni jądrowej zagrażającej naszej cywilizacji, tylko zwykłą broń i to nawet nie samoczynną. Bandyta jak będzie chciał, to sobie samoczynną kupi. Trzymam ją zgodnie z rozporządzeniem i nawet mam kilka innych zabezpieczeń. Ale na pewno nie będę się głowił, jak zabezpieczyć ją przed takimi wycudowanymi scenariuszami jak na przykład zburzenie domu buldożerem - wtedy i kotwy nie pomogą... tym bardziej, że politykierzy chcieli promować sprzedaż szaf S1, a nie bezpieczeństwo. Gdyby chodziło o bezpieczeństwo, to dopuściliby murowane pomieszczenia bez okien z drzwiami zgodnymi z 1143 zamiast S1 dla chętnych. Nie dopuszczają. Ma być S1, jest S1, z hologramem IMP.
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 2021, 08:58 przez Wiedzmin, łącznie zmieniany 8 razy.
BLACK GUNS MATTER
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Mateusz70 »

Biper, niby jasno, prosto i oczywiście, tylko czy Ty to wiesz z jakichś obszarów zawodowych, czy z mediów? Nie chciałbym dywagować, nie znając się na tym, ale to co napisałeś wydaje się interesujące, gdyby pomyśleć o zabezpieczeniach.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Fokat »

Ramesses pisze: 24 stycznia 2021, 20:47
Tak gwoli opiniom ze myśliwi to wyłącznie tępi mordercy zwierzątek.
https://codziennikmlawski.pl/2021/01/21 ... j-opresji/
Zupełnie przypadkowo mój kolega ze szkolnej ławy z którym w młodości niejedno szkło opróżniłem.
Ależ nikt tak nie twierdzi, w tym środowisku są wspaniali ludzie, zawodowcy w każdym calu i kilku miałem przyjemność poznać.
Niestety, tych pozytywnych informacji, jest zdecydowanie mniej.
Kolega adamo_pna bardzo nie lubi, kiedy ktoś podaje, jakąkolwiek złą informację o myśliwych.
To tak jak z małym chłopcem, która zasłania oczy i wydaje się mu, że nikt go nie widzi
BPA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 11:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: BPA »

KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: KG92RS »

BPA pisze: 25 stycznia 2021, 09:24 Artykuł na temat Grota
Źródłem jest gość przedstawiający swoje "certyfikaty" z Grom-u z przed ponad 20 lat, który obraził się na FB, bo nie chcieli mu dać Grot-a w prezencie...
Dodatkowo, niedawno zasłynął tym, że chciał zgłaszać do "odpowiednich służb" muzea organizujące strzelania ze swojej broni.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3249
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: biper »

@Wiedźmin
1) Zagłuszacze, że tak powiem komercyjne działają na małym obszarze. Poza osobami (komórkami) w pobliżu takiego zagłuszacza nikt nie będzie wiedział (policja, operator), że w promieniu kilkunastumetrów nie ma gdzieś sygnału. Takie zakłócacze są np. u mnie w pracy, aby komórki nie przeszkadzały. Jakoś policja nie przyjeżdża.

2) Nie wszędzie jest stałe łącze. Może Cię to zdziwi, ale w wielu miejscach poza miastem jedyną opcją internetu jest LTE

@Mateusz70
Rozmawiałem o tym z przedstawicielem/akwizytorem firmy ochroniarskiej. Przedstawiał mi ich ofertę. Zwróciłem mu uwagę na tą słabość systemu opartego na GSM. Miał się skonsultować z kimś wyżej i dać mi znać, jak firma wówczas gwarantuje bezpieczeństwo systemu. Niestety, już się nie odezwał.

Jest pewien sposób, aby jednak się jakoś zabezpieczyć. A mianowicie walnąć jak najbardziej dyskretny system alarmowy - bez widocznych tabliczek "ostrzegawczo"-reklamowych, czujek, syren. Wówczas jest większa szansa, że idący na włam nie będą wiedzieli, że jednak jest jakiś system.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: MarcinD »

KG92RS pisze: 25 stycznia 2021, 11:14 Źródłem jest gość przedstawiający swoje "certyfikaty" z Grom-u z przed ponad 20 lat, który obraził się na FB, bo nie chcieli mu dać Grot-a w prezencie...
Dodatkowo, niedawno zasłynął tym, że chciał zgłaszać do "odpowiednich służb" muzea organizujące strzelania ze swojej broni.
Nie wiem ktora bron nie grzeje sie po wywaleniu 10, ze juz nie wspomne o 30 magazynkach, a skrzywiona lufa to juz opowiesc z mchu i paproci moim zdaniem, zreszta taka lufa nikomu nie zagraza, jak wmawia nam specjalista z gromu, no chyba, ze wygiela sie po 45+ stopni, to wtedy mozna trafic kolege obok... Doskonaly to pewnie ten Grot nie jest, ale artykul cokolwiek tendencyjny. Rdzewienie zamka - z jakiej amunicji strzelaja? Bo korozyjna wojskowa dziala tak samo na moje AK, zamek rdzewieje w oczach, a nikt nie pisze, ze to badziew.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
WroclawskiKrasnal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 58
Rejestracja: 16 stycznia 2021, 16:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: WroclawskiKrasnal »

KG92RS pisze: 25 stycznia 2021, 11:14
BPA pisze: 25 stycznia 2021, 09:24 Artykuł na temat Grota
Źródłem jest gość przedstawiający swoje "certyfikaty" z Grom-u z przed ponad 20 lat, który obraził się na FB, bo nie chcieli mu dać Grot-a w prezencie...
Dodatkowo, niedawno zasłynął tym, że chciał zgłaszać do "odpowiednich służb" muzea organizujące strzelania ze swojej broni.
Będzie jazda w TVP po nim tego typu na 100%. Jak na każdego wroga partii.
Ahoj bratři! Nikomu to neříkej, ale já jsem český špión. :piwo:
Awatar użytkownika
WroclawskiKrasnal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 58
Rejestracja: 16 stycznia 2021, 16:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: WroclawskiKrasnal »

Wiedzmin pisze: 25 stycznia 2021, 08:43 Spróbuj sobie zagłuszać GSM w dużym mieście, policja szybciej przyjedzie, niż powiadomiona o włamie. :)
Takie zagłuszenie działa na odbiorniki do kilkunastu metrów i są równie powszechne co rękawiczki dla współczesnego złodzieja. Przecież 99% nowych aut ma karty SIM w systemie SOS. A te jammery możńa kupić za kilkaset złotych jak choćby tu https://24a-z.pl/zagluszacz-lokalizator ... p-209.html
Ahoj bratři! Nikomu to neříkej, ale já jsem český špión. :piwo:
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”