Dlaczego przymus przynależności jest ZŁY

Moderator: Moderatorzy WBP

Murphy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 10 lipca 2016, 21:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego przymus przynależności jest ZŁY

Post autor: Murphy »

van-Straden pisze: Musi być ktoś, kto w strzelectwo wprowadzi i nauczy podstawowych nawyków (to praca na całe tygodnie)
Może być to kumpel, znajomy, instruktor na strzelnicy, ojciec wujek czy stryjek, a nawet dziewczyna, jeśli okaże się że strzela.

Twój post pokazuje że kompletnie nie zrozumiałeś o co chodziło autorowi wątku, pewnie dlatego że nie poświęciłeś czasu na przeczytanie ze zrozumieniem.
I bądź łaskaw nie mówić komuś na co ma tracić czas a na co nie, to jest indywidualna sprawa każdego kto tutaj bywa.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dlaczego przymus przynależności jest ZŁY

Post autor: montrala »

 ! Message z: montrala
Usunąłem na razie tylko jeden post, bo było w nim za dużo komentarzy ad personam i wulgaryzmów, żeby go próbować odratować. Proszę o dyskusję zgodną z zasadami forum, bo zaraz następny temat wyląduje w dziale moderowanym.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dlaczego przymus przynależności jest ZŁY

Post autor: montrala »

LARPAK pisze:
Z tego co tutaj się kształtuje na forum to:
- przynależność jest zła
- brak przynależności też nie jest najlepszy
- szkolenia są złe
- brak szkoleń też jest nienajlpeszy

Ja bym to ujął nieco inaczej:
- obowiązkowa przynależność do wąskiej grupy uprzywilejowanych organizacji jest zła
- brak przynależności gdziekolwiek też nie jest najlepszy
- obowiązkowe szkolenia prowadzone przez wąską grupę uprzywilejowanych organizacji są złe
- brak jakichkolwiek szkoleń też jest nienajlepszy

W USA, mimo że nie trzeba się zrzeszać, to ludzie się zapisują do klubów, bo to daje im korzyści. I mimo że nie trzeba się szkolić (wielu wiedzę wynosi z domu) to w badaniu zrealizowanym dla NSSF 68% mężczyzn i 73% kobiet posiadających broń deklarowało że choć raz wzięło udział w zorganizowanej formie szkolenia. Jak widać i bez przymusu ludzie wiedzą co dla nich dobre. Otrząśnijmy się z tego lewicowego mitu że społeczeństwo to durna, ciemna masa, która bez troskliwej opieki państwa, zakazów i nakazów nawet butów sobie nie zawiąże.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego przymus przynależności jest ZŁY

Post autor: LARPAK »

Dodaj jeszcze, że w USA (nie wszędzie oczywiście, ale z tego co kojarzę to w większości), aby mieć broń do obrony osobistej z prawem do noszenia (US: CCW) musisz odbyć szkolenie.
Przykład takiego szkolenia z Florydy już wklejałem na forum.

Tam robią to prywatne firmy, ale posiadają stanowe/federalne uprawnienia do prowadzenia takich szkoleń i wydania stosownych dokumentów - innymi słowy wolny rynek, ale z pewnymi nakazami.

Niestety u nas większość nowych klubów, przynależności do starych czy nowych na ogół rozbija się o brak strzelnic i nawet jeżeli można unikać "starego systemu" to w końcu i tak się na niego trafi lub trzeba jeździć dość spory kawałek...
rudi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 229
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 22:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Sląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego przymus przynależności jest ZŁY

Post autor: rudi »

Carambas napisał
Przymus uczy ludzi, że państwo jest słabe, oddaje obywateli na pastwę oligopoli i cwaniaków, którzy nie muszą nic robić, aby zbierać pieniądze. Nie ma znaczenia dla organu administracyjnego, że jesteś dorosłym, zdrowym psychicznie i praworządnym człowiekiem. Dalej jesteś dzieckiem, które ktoś mądrzejszy musi "ustawić", "wyszkolić" i pilnować, żeby sobie nie zrobiło krzywdy ostrym przedmiotem. Obrzydliwe podejście do zweryfikowanych w wielu etapach, cennych członków społeczności lokalnych.
Dodajmy w tytule Dlaczego przymus przynależności do Państwa jest ZŁY i wszystko jasne,a kol. Carambas ma ABW na karku. :one:
Przynależność do Klubu Strzeleckiego powinna być obowiązkowa z możliwością wyboru wymuszającą konkurencję ,a klub powinien być organizacją non profit -nie mylić z pracami społecznikowskimi za darmo, z transparentnymi finansami ,co i tak wcześniej lub później doprowadzi do nadużyć. :shot11:
Walther LGM-2PCP TascoSS 10x42
Tryon Creedmore 45,R&S
Mradu77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 10 września 2013, 11:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego przymus przynależności jest ZŁY

Post autor: Mradu77 »

@LARPAK
Kolego, piszesz nieprawdę. Są stany w USA, które mają tzw. constitutional carry jak Vermont czy New Hampshire. Oba te stany mają najniższy odestek morderstw w Stanach. Ponadto nie wyroniaja sie negatywnie jezeli chodzi o odsetek zgonow na skutek wypadkow z bronia (wg. danych CDC). Zapraszam do zapoznania się: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Constitutional_carry
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego przymus przynależności jest ZŁY

Post autor: LARPAK »

Mradu77 pisze:@LARPAK
Kolego, piszesz nieprawdę. Są stany w USA, które mają tzw. constitutional carry jak Vermont czy New Hampshire.
Powiedz mi czego nie rozumiesz w tym co napisałem?
LARPAK pisze:Dodaj jeszcze, że w USA (nie wszędzie oczywiście, ale z tego co kojarzę to w większości), aby mieć broń do obrony osobistej z prawem do noszenia (US: CCW) musisz odbyć szkolenie.
Są też stany jak Kalifornia, gdzie masz masę ograniczeń jak np. pojemność magazynka (podobnie stan Nowy Jork).
Wszelkiego rodzaju różowe AR15 wywodzą się właśnie z tego stanu, gdzie "black rifles" są zakazane.
Czy też chwyt pistoletowy jest zakazany w karabinkach - stąd m.in. Saigi w pośrednim kalibrze mają kolbę jaką mają - to właśnie ze względu na sprzedaż na terenie USA.

Prawo stanowe w USA jest różne i trzeba mieć na nie znacznie większą uwagę niż ogólne stwierdzenie "w USA to...".
Awatar użytkownika
van-Straden
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2007, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego przymus przynależności jest ZŁY

Post autor: van-Straden »

Wcześniej usunięto mój post może faktycznie zbyt emocjonalny - ale to teraz takie modne.
A wracając do sprawy, to część przykładów i porównań podanych w tym wątku jest bezrefleksyjnych i nie mających żadnych podstaw poza ułańską fantazją i narzekactwem. Napisałem wcześniej kto naprawdę chce strzelać ten znajdzie do tego drogę

Wracając do usuniętego postu to kolega mnie zacytował
Murphy pisze: van-Straden pisze:
Musi być ktoś, kto w strzelectwo wprowadzi i nauczy podstawowych nawyków (to praca na całe tygodnie)

Może być to kumpel, znajomy, instruktor na strzelnicy, ojciec wujek czy stryjek, a nawet dziewczyna, jeśli okaże się że strzela.

Odnosząc się do dziwnych przykładów i porównań to niech fryzjer uczy syna chirurgii plastycznej, wujek rolnik mechaniki precyzyjnej, stryjek inżynier szydełkowania, a dziewczyna kowalstwa - tak to mniej więcej wygląda. Oczywiście w jednostkowych przypadkach może taka sytuacja wystąpić ale NIE można ich generalizować. To chyba jasne i zrozumiałe.
Murphy pisze:Twój post pokazuje że kompletnie nie zrozumiałeś o co chodziło autorowi wątku, pewnie dlatego że nie poświęciłeś czasu na przeczytanie ze zrozumieniem.
I bądź łaskaw nie mówić komuś na co ma tracić czas a na co nie, to jest indywidualna sprawa każdego kto tutaj bywa.
Poświęciłem dużo czasu na przeczytanie ze zrozumieniem i dlatego twierdzę że cały ten temat jest jakąś prowokacją. Nie narzucam nic nikomu, ale na strzelnicy lubię mieć pewność, że gość, który stoi obok mnie, wie co robi i ma to w pamięci mięśniowej, a nie naoglądał się przez 5 minut filmów na YT i już jest ekspertem.

Doskonale to ujął kolega może w nieco łagodniejszej formie niż ja to przedstawiłem wcześniej.
LARPAK pisze:Więc sorki, ale jakoś nie wierzę, że nagle wszyscy będą się zachowywali normalnie tak jak ma to miejsce obecnie - a to tylko dlatego, że teraz mają ci co chcą mieć i wysilą się trochę, a jak dostęp się poszerzy to niestety więcej będzie przypadków, które będą nam tylko przysparzały wrogów - jakieś wymogi i sito musi być bo nikt nie wini sprzedawcy czy producenta alkoholu, samochodów za wypadki na drogach, a winią pijanych kierowców i brawurę/nieostrożną jazdę, w przypadku broni palnej winią broń. Dlatego powinniśmy zachować pewnego rodzaju ostrożność w dążeniu do łatwiejszego dostępu do broni palnej.
UWAGA - NIE KARMIĆ TROLI A WĄTEK ZAMKNĄĆ
Ostatnio zmieniony 21 października 2017, 22:26 przez van-Straden, łącznie zmieniany 2 razy.
Definicja obłędu: powtarzanie tych samych czynności i oczekiwanie różnych rezultatów.
Mradu77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 10 września 2013, 11:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego przymus przynależności jest ZŁY

Post autor: Mradu77 »

@LARPAK
Oczywiście, pytanie tylko czego to dowodzi? IMHO Przykład Alaski, Vermont czy NH dowodzi tego, że wszelkie ograniczenia to tzw. feel-good legislation - nie mają żadnego przełożenia na bezpieczeństwo ale politycy mogą się pochwalić, że "coś robią". W ogóle polecam się zapoznać z danymi CDC na temat zgonów - otwiera oczy.
Ostatnio zmieniony 21 października 2017, 22:26 przez Mradu77, łącznie zmieniany 1 raz.
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego przymus przynależności jest ZŁY

Post autor: FridayNightSpecial »

Marek- pisze:Normalna kolej rzeczy jest dokładnie odwrotna, z nitro do CP, to nie substytut.
W druga stronę nie działa jak należy, bo CP jest jednak trudniejsze do opanowania, co nie ma jednak nic wspólnego z uzyskaniem pozwolenia na broń.
Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Nie sadzisz ze to troche "ja wiem najlepiej"?
CP jest proste jak p-dolenie pod warunkiem ktory obowiazuje wszedzie przy kontakcie z bronia: Wiedz co robisz.

LARPAK pisal:
"Widziałem na zawodach ostatnio gościa z CZ Orange - z tego co wiem to jakiś ogólnie mądry i ogarnięty człowiek: startował z bronią przeładowaną, zabezpieczoną i nagłe motanie się z zamkiem, który ani drgnie, kombinowanie, odsunięcie broni na bok (wylot lufy we właściwym kierunku) "
Czy nie najwazniejsze z tego jest wylot lufy we właściwym kierunku?
Samo to przebija wielu innych "snajperow".
Ja tez sie czasem pieprzylem, po sklepaniu kominkow nie chcialy odpalac, motałem sie i wcale temu nie zaprzeczam ale samo to co powyzej daje mi zielone swiatlo.
Ani na moment lufa nie zeszla na bok choc siegalem do torby stojacej na boku na ziemi.
Tym sie roznia ci co wiedza od tych co nie wiedza.

van-Straden:
"kto naprawdę chce strzelać ten znajdzie do tego drogę"
Chodzi o to zeby to nie byla "droga przez mękę".
kuras999 bardzo ladnie to podsumowal.
"Masz rację ale w obecnym stanie prawnym gdzie pozwolenie jest kosztowne i wymaga wielu miesięcy udawania kogoś kim się nigdy nie staniesz naturalnym jest że CP jest pierwsze. I czy tego chcesz czy nie bardzo dużo ludzi traktuje CP jak bezproblemowy substytut nitro."
Podpisuje sie pod tym oboma rekami.
Ostatnio zmieniony 21 października 2017, 22:31 przez FridayNightSpecial, łącznie zmieniany 2 razy.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Dlaczego przymus przynależności jest ZŁY

Post autor: Marek- »

CP jest proste jak p-dolenie pod warunkiem ktory obowiazuje wszedzie przy kontakcie z bronia: Wiedz co robisz.
Mama, mamo, czy ja mogę nasypać tej starej mąki do remika ...

Zadając podobne pytania jakos nie potwierdzasz swojej tezy.
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego przymus przynależności jest ZŁY

Post autor: FridayNightSpecial »

Marek- pisze:
CP jest proste jak p-dolenie pod warunkiem ktory obowiazuje wszedzie przy kontakcie z bronia: Wiedz co robisz.
Mama, mamo, czy ja mogę nasypać tej starej mąki do remika ...
Zadając podobne pytania jakos nie potwierdzasz swojej tezy.
Wytlumacz mi jaki to ma wplyw na bezpieczenstwo.
Mąka rozsadzi lufę czy tez skręci kulę w bok i walnę w sąsiada?
Poza tym - jeszcze jej nie uzylem.
Spytalem madrzejszych WCZESNIEJ.
Czy to nie swiadczy o tym ze mysle?
Ostatnio zmieniony 21 października 2017, 22:34 przez FridayNightSpecial, łącznie zmieniany 1 raz.
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego przymus przynależności jest ZŁY

Post autor: geminix »

van-Straden pisze:ale to teraz takie modne.
Przepraszam, ale gdzie modne? Chyba na stadionie albo w Sejmie.
van-Straden pisze:UWAGA - NIE KARMIĆ TROLI A WĄTEK ZAMKNĄĆ
A dlaczego, to bardzo potrzebna dyskusja, jak widać po RZECZOWYCH i MERYTORYCZNYCH komentarzach.
Awatar użytkownika
van-Straden
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2007, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego przymus przynależności jest ZŁY

Post autor: van-Straden »

FridayNightSpecial pisze:Post autor: FridayNightSpecial » 3 min temu

Marek- pisze:
Normalna kolej rzeczy jest dokładnie odwrotna, z nitro do CP, to nie substytut.
W druga stronę nie działa jak należy, bo CP jest jednak trudniejsze do opanowania, co nie ma jednak nic wspólnego z uzyskaniem pozwolenia na broń.


Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Nie sadzisz ze to troche "ja wiem najlepiej"?
CP jest proste jak p-dolenie pod warunkiem ktory obowiazuje wszedzie przy kontakcie z bronia: Wiedz co robisz.
Potwierdzam do CP idzie sie z nitro i to akurat nie jest proste jak pi-enie.
Jak strzelanie z CP jest dla ciebie takie proste to mam propozycję:
Kolego FNC jak ze współczesnego pistoletu strzelisz tyle co Marek z CP postawię ci flachę, a jak TY z CP strzelisz tylko połowę tego co Marek postawię Ci drugą flachę. ;laughing:
Definicja obłędu: powtarzanie tych samych czynności i oczekiwanie różnych rezultatów.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego przymus przynależności jest ZŁY

Post autor: LARPAK »

@van-Straden: kogo nazywasz trolami?
Chyba nieco mylisz pojęcia.
W sumie tego typu dyskusja wraca co jakiś czas na forum...

@FridayNightSpecial: gdyby nie to, że stałem obok to może twierdziłbym tak jak Ty. Niestety przy jego nerwowych ruchach - timer odlicza czas, a konkurencja trwa nie byłem pewien czy się przypadkiem nie obróci stwierdzając "mam zacięcie, broń nie działa, pomóżcie" jednocześnie celując we wszystkich. Właśnie dlatego się odsunąłem do tyłu.

@Mradu77: czego to dowodzi? Nie wiem, wiem tylko tyle, że ludzie nie postępują zawsze tak jakbyśmy tego chcieli czy by się nam wydawało o czym świadczą przedstawione przykłady z różnych dziedzin.
Sam sobie odpowiedz przy ilu urządzeniach czytałeś instrukcję obsługi?
Wiele z urządzeń z jakich korzystamy w naszym codziennym życiu jest typu "plug and play" i ma intuicyjną obsługę - niestety wielu ludzi przekłada to na wszystko (w tym zapewne i ja bo tak na ogół jest), ale pewne rzeczy wymagają nieco więcej uwagi i myślenia od nas niż by się niektórym wydawało. Tutaj to się tyczy również @FridayNightSpecial.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”