Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Moderator: Moderatorzy WBP

LukasR
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 03 lutego 2017, 20:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: LukasR »

carambas pisze:Przyłożyliście się. 23 czerwca było 3159 egzaminów na PS.eu. To 2.5 raza więcej niż w jakikolwiek inny dzień w historii. Chyba się spora część kursantów uczyła dzień przed egzaminem, co?

80tys egzaminów oraz 1 milion 180 tys przerobionych pytań za nami.
Nie wiem, ile osób uczyła się do egzaminu, ale uwaga dość słuszna, bo sam stronę dużo razy odwiedzałem i przeglądałem materiały (szykując się na dzisiaj) :)
123456
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 09 kwietnia 2017, 21:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: 123456 »

Również dziękuję za stronę patentstrzelecki.eu. Bardzo pomogła w nauce do egzaminu.
Na egzaminie w Siemianowicach pytania i odpowiedzi były prawie identyczne (test nr 711).
jetpilot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 149
Rejestracja: 16 lutego 2017, 18:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: jetpilot »

Serdecznie dziękuję! Dzisiaj w Suchodole 10/10. Jedynie jedno pytanie nieco inaczej sformułowane natomiast reszta "kropka w kropke".
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: Inku »

carambas pisze:No tak, to jest pytanie z archiwum policyjnego. Wyroki sądów potwierdziły, że kolekcjonerzy prywatni nie mogą posiadać broni samoczynnej. Stąd takie dziwne pytanie.

WPA pyta zatem nie tylko z treści ustaw, ale też z ich interpretacji. Nie wiem czy tak powinni robić, ale tak robią.
Nie pamiętam które WPA, ale chyba Łódź wydało kilka pozwoleń na broń samoczynną dla kolekcjonerów.
W testach jest również błąd odnośnie użyczenia broni przez kolekcjonera. Może on użyczyć sportowcom i kolekcjonerom jeżeli odpowiada tym celom. Ale taki urok egzaminów, że trzeba się uczyć niektórych rzeczy błędnie :mad: To chyba pytanie z egzaminu przed policją.
Po kilkunastu latach robiłem testy na prawo jazdy. Poległem bo znak A32 informuje o oszronieniu jezdni/gołoledzi. Odpowiedź, że może występować wilgoć powodująca poślizg była błędna (jako dodatkowa), choć w praktyce tak jest. Pytanie było, nie co oznacza znak, tylko "widząc ten znak kierowca może się spodziewać".
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2017, 07:20 przez Inku, łącznie zmieniany 1 raz.
PP-67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 26 marca 2016, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: 3M
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: PP-67 »

Inku pisze:
carambas pisze: W testach jest również błąd odnośnie użyczenia broni przez kolekcjonera. Może on użyczyć sportowcom i kolekcjonerom jeżeli odpowiada tym celom
Art. 28. Broni odpowiadającej celom łowieckim i broni odpowiadającej celom sportowym oraz amunicji do takiej broni można użyczać osobom posiadającym pozwolenie na broń wydane w celach łowieckich lub
sportowych.
Nie biegam bo nie lubię, strzelam bo lubię. :one:
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: Inku »

Oczywiście chodziło mi o to, że kolekcjoner może użyczyć sportowcowi i mysliwemu - źle napisałem -nie mogę edytować posta.
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2017, 09:14 przez Inku, łącznie zmieniany 2 razy.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: MarcinD »

Temat byl juz walkowany, interpretacje sa rozne, ale na egzaminie wlasciwa jest tylko jedna: kolekcjoner nie moze uzyczac ani brac w uzyczenie.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: azrael88 »

Wczoraj w Rembertowie na egzaminie pojawiło się pytanie, którego nie widziałem na patentstrzelecki.eu, tj. o niedozwoloną przez ISSF amunicję, prawidłową odpowiedzią było - amunicja smugowa i przeciwpancerna.
buzka33
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: buzka33 »

Witam czy te pytania są takie same do egzaminu na bron ochrony i mienia ?
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: carambas »

Dodałem pytanie o amunicji smugowej (było tylko nt amunicji magnum).

Egzamin przeprowadzany przez Policję może pokrywać nieco szerszy zakres, a także być bardziej szczegółowy. W profilu możesz przełączyć na wersję "kolekcjonerską", która nie zawiera pytań związanych z bronią sportową. Jednak kurs nie jest przystosowany bezpośrednio pod egzaminy policyjne, bo one często są wredne i ciężko zebrać całą bazę pytań do nich. Ucząc się do tego zalecam uważną lekturę aktów prawnych i używanie PS.eu jako narzędzia weryfikacji Twojej wiedzy, a nie jedyną podstawę.
Do patentu możesz spokojnie podchodzić po wykuciu tylko pytań z bazy i sądzę, że w 99% przypadków bez problemu zaliczysz (możesz mieć jeden błąd, do wykorzystania na nieznane wcześniej pytanie). Na egzaminy policyjne zalecam więcej ostrożności.

Za chwilę PS.eu będzie świętował stutysięczny egzamin. Byłoby to dużo szybciej, ale niestety PZSS zupełnie zamarło i nie organizuje egzaminów na patent. Szkoda trochę.
FIGA1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 13 lutego 2010, 13:10
Tematy: 0
Lokalizacja: S-C
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: FIGA1 »

Kolego @carambas, pozwolę sobie zgłosić taki mały ,,pomysł racjonalizatorski" odnośnie strony patentstrzelecki.eu:
Może udałoby się umieścić gdzieś na stronie plik PDF zawierający wszystkie pytania z bazy wraz z odpowiedziami wygenerowany tak aby poprawna odpowiedź na konkretne pytanie była jakoś wyróżniona (czy to podkreślona, czy wyróżniona innym kolorem/pogrubiona). Myślę, że wielu osobom znacznie ułatwiłoby to zapoznawanie sie z materiałem będąc offline.
Ostatnio zmieniony 05 września 2017, 06:08 przez FIGA1, łącznie zmieniany 1 raz.
FIGA1
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: carambas »

Mógłbym to zrobić, ale wydaje mi się, że byłoby to sprzeczne z moim własnym interesem.
Używam PS.eu do weryfikacji wiedzy teoretycznej przed kursem praktycznym. Na moich kursach nie powtarzam już teorii, bo mam obecnie uzasadnione przeświadczenie, że ludzie się nauczyli wcześniej -- system sprawdza to poprzez egzaminy.

Jeśli byłaby lista pytań i odpowiedzi na stronie, to nieuczciwy, leniwy kursant mógłby zrobić egzaminy z kartką w ręku, bez żadnej nauki. I przyjść taki zielony, bez elementarnych wiadomości na moje strzelanie. Brak wiedzy teoretycznej mógłby spowodować zagrożenie na strzelnicy, konieczność dodatkowych egzaminów w dniu strzelania (żeby możliwie zminimalizować szansę na zaliczenie dla nieuczciwych) i sporo bólu głowy dla wszystkich zainteresowanych. Aby nie ułatwiać tego typu działań, nie publikuję pełnego zbioru pytań i odpowiedzi, co moim zdaniem wymusza jednak nauczenie się większości zagadnień.

Z tego też powodu prosiłbym innych o nie publikowanie listy pytań i odpowiedzi, nawet jeśli jesteś w stanie je odkodować ze strony. PS.eu ma na celu ułatwienie pracy i kursantom, i szefom klubów. Psując ten model, sprowadzimy sytuację do niewiele lepszej niż poprzednio.
Ostatnio zmieniony 05 września 2017, 07:10 przez carambas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: carambas »

Irytowało mnie w egzaminach, że czasem jak się przeglądarka przycięła to można było zrobić "podwójny klik" i wtedy system zapisywał odpowiedź na bieżące pytanie, pokazywał nowe i od razu zapisywał ten drugi klik myszką jako odpowiedź na następne pytanie.
Brały się z tego czasem błędy w odpowiedziach, które ludzie raportowali ("nie widziałem w ogóle tego pytania, a jest zapisane, że odpowiedziałem na nie i to błędnie!").

Poprawiłem to dzisiaj. Po udzieleniu jednej odpowiedzi przez część sekundy (0.8s) system nie reaguje na kolejne kliknięcia. Sprawdziłem i moim zdaniem jest lepiej. Proszę o raport, gdyby coś było nie tak.

Mam nadzieję, że wszystkim to nieco ułatwi naukę.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: carambas »

Mamy już przekroczone 152 tys egzaminów. Jakoś byłem zajęty przygotowywaniem materiałów dla prowadzących strzelanie i nawet nie zauważyłem.

W kursie na prowadzącego wg PZSS jest też kilka godzin lekcyjnych z aktów prawnych. W Braterstwie to także załatwiamy za pomocą PS.eu.

Aby ułatwić tego typu działania innym potencjalnym zainteresowanym, w statystykach wydzieliłem "sensowne pytania". Sensowne, czyli takie, których znajomość warto potwierdzać. Opory spustu, specyfikacja witryn do przechowywania broni kolekcjonerskiej itp nie są sensowne i nie ma sensu ich uczyć ludzi (choć do egzaminu na patent jest to wymagane i wtedy trzeba to wszystko pamiętać).
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: carambas »

Nudziłem się dzisiaj trochę, więc miałem czas na dopisanie kilku zdań do kursu. Pewien klub postraszył mnie też, że chcą drukować PatentStrzelecki.eu jako materiały szkoleniowe. Muszę podszlifować treści!

Tak powstała lekcja Egzamin na patent, która ma w założeniu zbierać informacje na temat egzaminu i pokrewnych rzeczy.

Po wszystkich kursach na patent organizowanych przez Braterstwo (a robimy teraz w każdy piątek) muszę odpowiadać na 20 minut tych samych pytań: jak wygląda egzamin, po co wniosek, itp. Jest to najlepsza wskazówka, że informacje na internecie nie były pełne. Postanowiłem dzisiaj trochę je uzupełnić, zaspokajając ciekawość większości, mam nadzieję, kursantów.
Liczę, że przyda się także osobom spoza sekcji sportowej KS Amator.

Jeśli ktoś ma jakieś uwagi -- zachęcam do kontaktu. Jeśli nie tutaj, to zawsze można napisać do mnie maila (jest w podpisie) i zweryfikuję treści.
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2017, 19:57 przez carambas, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”