Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Moderator: Moderatorzy WBP

Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: Ghostdog »

Mam nadzieję, że nałożyłeś limity tworzenia nowych "profili" w czasie ( np 1/minutę, 5/godzinę, 24/dzień ). :P
I love my SIGs.
Heilsberg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 82
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 15:12
Tematy: 3
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: Heilsberg »

Komu i w jaki sposób zgłaszać zauważone błędy w pytaniach? Kilka jest typu dwie identyczne odpowiedzi albo pytanie w postaci ciągu liczb i nie wiadomo o co chodzi. Chyba, że to kwestia przeglądarki ale nie sądzę.
WKS 10 Olsztyn
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: carambas »

Do mnie, na maila (braterstwo.eu@gmail.com) lub tutaj. Masz może screeny (zrzuty ekranu)? Miałeś takie problemy w trakcie egzaminu, czy poprzednich funkcjonalności (fiszki lub testy)? Zgłaszając dobrze jakbyś podał mi adres strony, na której wystąpiły problemy i typ przeglądarki.

Tych egzaminów nie testowałem jakoś strasznie, ale było ok. Nie wykluczam, że są błędy. Przyjrzę się jeszcze raz.

Edit: zrobiłem parę testów, za każdym razem oblewając (pytania są trudne; nie wiedziałem, że do rekonstrukcji historycznej trzeba mieć też zaświadczenie o czynnym udziale w działalności statutowej!). Nie wyszły żadne cyfry, odpowiedzi za każdym razem były inne. Na Firefox i Chrome funkcjonuje dobrze.

Ghostdog, nie ma żadnych 'profili'. Jest tylko suma sha1 wyliczona z 'klucza' i zapisana w bazie. Możesz robić to co sekundę, nie ma to znaczenia. Ale może powstrzymaj się od "hackowania", to jest tylko hobbistyczny projekt, nie strona korporacji.
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2017, 11:04 przez carambas, łącznie zmieniany 4 razy.
Heilsberg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 82
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 15:12
Tematy: 3
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: Heilsberg »

Poszedł mail.
WKS 10 Olsztyn
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: Ghostdog »

carambas pisze:Ghostdog, nie ma żadnych 'profili'. Jest tylko suma sha1 wyliczona z 'klucza' i zapisana w bazie. Możesz robić to co sekundę, nie ma to znaczenia. Ale może powstrzymaj się od "hackowania", to jest tylko hobbistyczny projekt, nie strona korporacji.
SHA-1 is dead. A tak poza tym, to jeżeli dla danego hasha wyliczanego z "klucza" trzymasz jakieś wyniki, etc. to jest to już profil. Baza, nawet na słabym serwerze przyjmie 100+ requestów na sekundę. Zrobienie głupiego skryptu, który generuje GETy do serwera to 30s. Zrobienie skryptu, który robi jeszcze POSTy z wynikami egzaminu ( których nie walidujesz do końca - można sobie zrobić 100% bez problemu ).
Tak czy inaczej, to nie o mnie tutaj chodzi - jak nie masz ograniczenia, to zasypać bazę może Ci pacyfista hoplofob w pieluchach z gimnazjum. Chociaż mod_evasive bym postawił na tym serwisie, jeżeli nie masz. Pomijam kwestię wynajęcia botnetu na kilka h ( za kilkadziesiąt USD ) w celu zasypania bazy requestami z różnych adresów IP, przed czym ciężej się zabezpieczyć.

Ja tylko staram się pomóc, pokazując Ci ewentualne problemy z tym testem. Takie zboczenie zawodowe.
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2017, 12:52 przez Ghostdog, łącznie zmieniany 2 razy.
I love my SIGs.
Awatar użytkownika
epaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 839
Rejestracja: 14 września 2005, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: trój miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: epaa »

Strona genialna.

Widzę że muszę ogarnąć przepisy sportowe, bo poza konkurencjami, które sam strzelam to czarna magia, już zapomniałem. :-D

Tak przy okazji - od tego roku zabronione jest używanie aktywnych ochronników słuchu przy strzelaniu tarczowym - bo trenerzy przez radia podpowiadali.
Mam nadzieję że na zawodach w klasie popularnej nikomu nie przyjdzie do głowy tego pilnować.
Na szczęście IPSC to nie dotyczy.
Telefony też dostały bana :-)
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: carambas »

Dobra, było kilka uwag, więc wprowadziłem poprawki.

Wcześniej oszukanie weryfikacji było dziecinnie proste, bo to przeglądarka sprawdzała odpowiedzi i bez trudu można było ją skłonić do uznania, że wszystko było pięknie. Wprawdzie nie da się zabezpieczyć przed wszystkimi (i nie ma sensu próbować), ale rzeczywiście mógłby to być problem dla kierowników klubów, którzy chcieliby wykorzystywać egzaminy w swojej pracy. Jest napisane, że system weryfikuje, to powinien przynajmniej się starać o tę weryfikację.

Zmotywowany krytyką zmieniłem nieco system, teraz poprawność odpowiedzi ustalana jest na serwerze i oszustwo jest dużo cięższe. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że jest nieopłacalne. Lepiej wziąć skądś listę pytań i przepisywać rozwiązania.
Żeby utrudnić też uzyskanie listy pytań i rozwiązań (wcześniej rozwiązania pytań były w kodzie strony przy każdym teście), nieco zakamuflowałem odpowiedzi. Ich odkamuflowanie wymaga pracy i trochę umiejętności, więc myślę, że 99.9% użytkowników będzie miało z tym problem.
Dodatkowo po rozwiązaniu egzaminu obecnie pokazywana jest lista źle rozwiązanych pytań, nasza błędna odpowiedz i poprawna odpowiedź.

Mam nadzieję, że moje usprawnienia zwiększą przydatność tych egzaminów. Na tym etapie ja osobiście już mógłbym zaufać, że osoba która zdała wg PatentStrzelecki.eu rzeczywiście przerobiła materiał i go umie.

W przypadku błędów lub gdyby coś nie działało proszę o wiadomości mailowe lub prywatne tutaj. Testowałem na dwóch przeglądarkach i było nieźle, mam nadzieję, że się utrzyma.
Awatar użytkownika
goose
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: goose »

Witam wszystkich moim pierwszym postem na forum :wink:
Chciałbym gorąco podziękować Nadwislanskiemu Towarzystwu Strzeleckiemu oraz twórcom strony PatentStrzelecki.eu (Koledze Carambas jak rozumiem :piwo: ) za nieocenione wsparcie w nauce.
Na dzisiejszym egzaminie w Olsztynie zdawało około 25 osób, teorii nie zdała tylko jedna osoba.
Ja dzięki nauce z Waszymi aplikacjami nie miałem żadnych problemów ze zdaniem teorii, wylosowalem zestaw pytan nr 492
pozdrawiam Was serdecznie :wink:
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: 9x19 »

Zdawało łącznie 18, ale teorię tylko 15,reszta poprawiała strzelanie. Teorii nie zaliczył jeden zdający, gdyż popełnił tylko 6 błędów. Test nr 492 był wyjątkowo łatwy. :101:
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2017, 21:26 przez 9x19, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: VIS »

Koledzy. Nie zapominajmy że do patentu uczymy się dla siebie i innych. Jako główne źródło polecałbym głównie przepisy obowiązujące przy egzaminie na patent. Strona autorstwa kolegi carambas , przy całym szacunku do jego pomysłu, czasu poświęconego na stworzenie aplikacji i bezinteresownej pomocy dla "tych co jeszcze nie mają" powinna być jedynie narzędziem ułatwiającym weryfikację posiadanej wiedzy i zapoznanie się z ewentualnymi pytaniami a nie programem do nauki zaznaczania prawidłowych odpowiedzi.

Dlatego zamiast zachwytów typu "dzięki nauce na waszej aplikacji" proponowałbym np: "uczyłem się i uczyłem, a dzięki aplikacji dowiedziałem się że jeszcze muszę opanować ... . Potem dzięki aplikacji wiedziałem że mogę spokojnie podchodzić do egzaminu".
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: carambas »

Cieszy mnie, że dobrze poszło na egzaminie w Olsztynie. Nikt nie powinien oblewać części teoretycznej, to jest taka strata czasu i pieniędzy dla egzaminowanych. Mam nadzieję, że dostępne narzędzia zminimalizują to zjawisko.

Równie ważne jest podnoszenie ogólnego poziomu zrozumienia przepisów. Dzięki lepiej wyszkolonym strzelcom łatwiej o bezpieczeństwo i dobrą zabawę dla wszystkich dookoła.
VIS pisze:polecałbym głównie przepisy
Przepisy są najważniejsze. Zalecam przynajmniej raz ze zrozumieniem przeczytać każdy akt prawny. Osobiście, gdybym miał taki wybór przed kilkoma laty, to przeczytałbym tylko ten jeden raz i potem klepał testy. W ten sposób najłatwiej przyswajam wiedzę. Nie jest to jednak optymalna droga dla wszystkich. Każdy powinien się uczyć tak, by było skutecznie.

Żeby zachęcić do sięgania do źródeł, dodałem do strony z podsumowaniem wyniku egzaminu, odnośniki do podstaw prawnych każdego pytania. Pozwala to szybciej weryfikować błędy zarówno w zrozumieniu tekstu przepisów, jak i ewentualne błędy w pytaniach.
Jeśli jakieś pytanie wydaje się niewiarygodne lub dziwne, zachęcam do powrotu do aktu prawnego i skonfrontowania egzaminu z rzeczywistością.
radekgo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 21 marca 2016, 22:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: radekgo »

Dzięki testom na stronie zaliczyłem egzamin na pozwolenie kolekcjonerskie na policji, fiszki były bardzo przydatne bo pozwalały sprawdzić czy i na ile orientuję się w temacie i czego się jeszcze uczyć -pytania które zapamiętałem już wysłane do braterstwa.
Pytania i odpowiedzi w egzaminie na policji nie koniecznie muszą być cytatami z ustawy wymagane jest myślenie.
Stopień trudności taki sam jak w klubie sportowym bo ustawę trzeba znać a nawet mniejszy odpadaja pytania "sportowe"
Na egzamin praktyczny obowiązkowo zabrać podpórkę strzelecką do pozycji leżącej ustawioną pod siebie i ciepłe ubranie skostniałe ciało i zgrabiałe palce utrudniają strzelanie. kolega w tym samym czasie zdawał egzamin w klubie. Koszty wg mnie są takie same a egzamin jak egzamin ja polecam drogę policyjną nie każdy musi być sportowcem.
RK.
Ostatnio zmieniony 02 marca 2017, 22:22 przez radekgo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: carambas »

Po 2.5 tygodnia od wprowadzenia modułu egzaminów łącznie kursanci przerobili 5 tysięcy egzaminów (300 dziennie), odpowiadając na ponad 72 tys pytań. Materiał często sprawia kłopoty: 3,5 tys egzaminów miało przynajmniej jeden błąd (czyli aż 70% z nich!).

Przygotowałem stronę z podsumowaniem wszystkich egzaminów. Poza kilkoma liczbami statystyk, publikuję też listę 50 najtrudniejszych pytań. Najtrudniejszych, czyli tych które najczęściej są rozwiązywane błędnie. W ten sposób użytkownicy mogą sprawdzić, jak wyglądają najgorsze zagadnienia z egzaminów.
Dodatkowo, inni zainteresowani mogą na podstawie tej listy pomóc wyłapać błędy w pytaniach. Bo przypuszczam, że właśnie pytania najczęściej oblewane mogą być błędne, czy zbyt podchwytliwe. Zachęcam do tego osoby dociekliwe.

Widok jest dostępny na podstronie "trudne pytania". Zapewne zamieszczę też odnośnik do tej stronie gdzieś w treści witryny PatentStrzelecki.eu, na razie jako pierwsi macie ekskluzywny dostęp do swoistej loży VIP :)

Aha, jeszcze jedna rzecz. Poprzednio egzaminy miały zawsze 50 pytań. To trochę dużo, przerobienie takiego może spokojnie zająć i pół godziny. Nie wszyscy mają tyle czasu na raz. Zatem, żeby ułatwić korzystanie z witryny, wprowadziłem możliwość ustalenia innej długości egzaminu. Obecnie na stronie są linki do egzaminów mających 10, 25, 50 lub 100 pytań. Można też zrobić egzamin o dowolnej długości, zmieniając parametr w adresie witryny (opcja dla osób lepiej obeznanych z internetem).
Wynikła z tego eksplozja egzaminów, bo ludzie robią kilkanaście egzaminów 10 pytaniowych, zamiast jednego dłuższego. W ten sposób szybciej uzyskują wyniki i pewnie jest to bardziej interesujące.

Polecam na początku robić krótkie egzaminy, ale w miarę jak coraz częściej udaje się zrobić wynik bez żadnego błędu, warto decydować się na dłuższe. Zrobić poprawnie krótki to nie sztuka, ale już odpowiedzieć bez błędu na kilkadziesiąt pytań wymaga większej wiedzy. Stopniujcie trudność!
Ostatnio zmieniony 14 marca 2017, 19:18 przez carambas, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: carambas »

Dodałem dziewiątą lekcję pt "zachowanie na strzelnicy". Jest już dostępna na stronie. W założeniach ma stanowić zbiór wskazówek, które mogą być przydatne podczas pierwszych wizyt na strzelnicy.

Czasem brakuje tego typu informacji. Np ja biorąc udział w kursie na patent kilka lat temu zdołałem zapomnieć słuchawek (nie byłem jedyny), większość osób nie nosi okularów ochronnych, nagminne są wizyty na strzelnicy bez dokumentu tożsamości.

Dalsza część, odnośnie samego strzelania to głównie powtórzenie warunków bezpieczeństwa i chyba zawsze jest omawiana na miejscu przez prowadzącego strzelanie (mówimy tutaj o zajęciach dla osób początkujących), ale pomyślałem, że warto podkreślić parę najważniejszych kwestii.

Tematyka jest raczej prosta i wszyscy strzelcy są w stanie coś powiedzieć na temat przygotowań do strzelania, więc być może ktoś będzie miał jakieś uwagi odnośnie treści. Zachęcam do kontaktu i korygowania mojej pisaniny.
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: Twilight7 »

Dołączam się Carambas do podziękowań :)
05.03 zdałem egzamin :) Na twój kurs trafiłem w necie zaledwie półtora tygodnia przed egzaminem. Czytałem oczywiście wcześniej ustawę, rozporządzenia i pozostałe przepisy. Pisane są jednak w taki sposób, że mało zapamiętywałem.
Dzięki PatentStrzelecki.eu uporządkowowałem wiedzę i uzupełniłem luki ( ogromne luki). A fiszki i testy pozwoliły nabrać pewności, że w końcu zapamiętałem ( często nielogiczne lub wręcz głupie zapisy w UoBiA i pozostałych aktach prawnych ... no i beznadziejny pomysł PZSS, żeby na patent uczyć się długości luf, masy broni i oporu spustu :)) ).
Propaguję teraz stronę z kursem, bo wiem, że w wielu klubach ( np. w moim) nie ma co liczyć na pomoc w kwestii przygotowania do części teoretycznej.
Po egzaminie dołączyłem do Braterstwa a potem dzięki Tobie Carambas trafiłem tutaj :)

Dziękuję :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”