Tłumik na strzelnicy raz jeszcze

Moderator: Moderatorzy WBP

Dino1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 05 czerwca 2008, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tłumik na strzelnicy raz jeszcze

Post autor: Dino1984 »

Pytanie na ile przegazuje to system. Jedni mówią, że konieczny jest regulowany blok gazowy, inni, że wystarczy wymienić buffer na cięższy, jeszcze inni (w tym ja) po prostu zakładają i strzelają.
Ewentualnie można pomyśleć o dźwigni przeładowania typu "gas buster"co by mniej gazów w twarz dostawać, chociaż przy powolnym strzelaniu nie ma to aż takiego znaczenia. Co innego gdybyś chciał zrobić mag-dump'a w zamkniętym pomieszczeniu.

Swoją drogą Rotex-V to dość drogi wybór. Jeśli to tylko do rekreacji to można pomyśleć o jakimś Ase Utra, czy innej Streli.
.177, 22LR, .223, .308, 9 mm, 44 Mag, 6,5x55 SE, 12 ga
ZKS Warszawa
"Ubi concordia, ibi victoria"

Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 739
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05

Re: Tłumik na strzelnicy raz jeszcze

Post autor: Wiedzmin »

Tłumiki od B&T to klasa sama w sobie. Potrzebujesz urządzenia wylotowego na szybkozłączkę Rotex. Ale zwróć uwagę, że tłumik zwiększa ciśnienie systemu dosyć znacznie i lepiej by było zainwestować w regulator gazowy, bo po co nadmiernie obciążać konstrukcję. Taki jakie są w HK G28 na przykład, masz ustawienie standardowe i z mniejszą "dziurką" pod tłumik. Karabinki B&T mają fabrycznie takie regulatory. BCM czy ma taki regulator? Nie wiem, choć się domyślam.
BLACK GUNS MATTER

Wróć do „Prawo i broń - WBP”