czy ktoś z Krakowa(okolic) ma Colta/Cattlemana SAA1873?

Moderator: Moderatorzy CP

hamudap
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 23 lutego 2018, 19:06
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

czy ktoś z Krakowa(okolic) ma Colta/Cattlemana SAA1873?

Post autor: hamudap »

Witam, po raz pierwszy na forum.
Chciałbym prosić szanownych kolegów o pomoc w kwestii rozpoczęcia przygody z CP.
Ponieważ ile osób w internecie tyle opinii, zasięgnąłem wiedzy u pewnej mądrej osoby na Pasterniku w Krakowie i już wiem że pierwszą broń czarnoprochową mam kupić taką jaka mi się podoba.
Przestałem więc sugerować się obiegową opinią i zamiast Remingtona 1858 8” w Inoxie od Uberti, chce kupić replikę (albo precyzyjniej konwersje) Colta SAA1873 z lufą 7,5” Niklowany. Jestem świadom niedogodności posiadania tej broni. Praskę, w postaci sprytnego nabijaka 6 komorowego już sobie namierzyłem. Wiem że mogę mieć problem z uzyskaniem EKB w WPA Kraków, ale tutaj problemy są chyba ze wszystkim. Kwestia strzelania na zawodach jest dla mnie nieistotna, ponieważ z broni współczesnej strzelam już parę lat i robię to wyłącznie dla własnej przyjemności, a zakup CP ma mi umożliwić robienie tego nieco częściej, bez instruktora. Ponadto ten Colt leży mi w ręce lepiej niż Remington. Tak naprawdę sama broń ma być prezentem dla mnie, i jeśli przygoda z CP mi nie podejdzie, to Colt będzie zainstalowany w gablocie.
Po tym przydługawym wstępie przejdźmy do meritum; chciałbym zapytać czy ktoś z Was byłby na tyle uprzejmy i mając taką broń, udostępniłby mi ją? Miałem okazję strzelać z Remingtona i chciałbym utwierdzić się w przekonaniu że taki Colt nie będzie mi sprawiał problemów. Najlepiej gdyby ktoś z tu obecnych miał zarówno SAA1873 jak i Remingtona 1858 tak żebym mógł sobie porównać tę broń na miejscu, czyli najlepiej na strzelnicy w Pasterniku, ewentualnie mogę gdzieś dojechać. W ramach podziękowania, odwdzięczę się zacną nalewką i oczywiście pokryje koszty amunicji.

Ponadto chciałbym zapytać o jakość, ewentualnie różnice tej broni w porównaniu Uberti/Pietta, oraz czy przy prawidłowej konserwacji wersji niklowanej mogę się spodziewać nieusuwalnych śladów eksploatacji?
Ostatnie pytanie ile orientacyjnie powinien kosztować taki SAA19873 7,5 nikiel?

Pozdrawiam, Paweł.
Max Schreck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 180
Rejestracja: 23 września 2009, 09:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czy ktoś z Krakowa(okolic) ma Colta/Cattlemana SAA1873?

Post autor: Max Schreck »

Polecam przed kupnem zasięgnąć opinii WPA na temat czy na dany typ potrzebne jest zezwolenie. Jak wiadomo:
Art. 11. Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku:
10) posiadania broni palnej rozdzielnego ładowania, wytworzonej przed rokiem 1885 oraz replik tej broni
Ile osób tyle interpretacji co to jest replika.
Awatar użytkownika
Marekj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 27 lutego 2009, 20:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czy ktoś z Krakowa(okolic) ma Colta/Cattlemana SAA1873?

Post autor: Marekj »

Tradycyjnie w soboty do południa sporo osób strzela z CP w tym również z colt'ów SAA. Podejść, poprosić o udostępnienie broni a potem cieszyć się nowym nabytkiem. Jednocześnie wręcz przestrzegam przed próbą rejestrowania cattleman'a na EKB. Ktoś miał niedawno sporo problemów z naszym WPA.
andrzejkarczews
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 30 stycznia 2012, 00:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czy ktoś z Krakowa(okolic) ma Colta/Cattlemana SAA1873?

Post autor: andrzejkarczews »

Miałem taką kapiszonową konwersję ponad dwa lata, wystrzeliłem ponad tysiąc kul, czyściłem tylko bęben i lufę, mechanizmów nie rozkręcałem i nie czyściłem nigdy. Nigdy nie nie zaciął ani nie chodził ciężko. Dla porównania Colta Army i Remingtona muszę czyścić mechanizmy co 100-200 kul, bo są całe zawalone nagarem i bębna nie da się obrócić.
Po prostu Cattleman to nowsza i bardziej dopracowana konstrukcja, którą szczerze polecam pomimo niezgodności z historią (równie niehistoryczny jest SAA1873 na amunicję scaloną w kalibrze .357)
Sprzedałem go właściwie tylko dlatego, że rozglądam się za takim samym w kalibrze .45LC (bo w końcu papiery na to pozwalają)
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czy ktoś z Krakowa(okolic) ma Colta/Cattlemana SAA1873?

Post autor: kozichwost »

Jak ładujesz rewolwer praską nie ma prawa ciężko chodzić od nagaru, ponieważ co ładowanie zdejmiesz bęben i oś czyści się sama. Na wystrzelenie kolejnego bębna takie czyszczenie wystarcza. Ta konstrukcja jest tak nowa, że są tylko jedne zawody w roku na których zostaniesz dopuszczony
Przepraszam - pan tu nie stał
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Grupa Małopolska”