[?] Przedłużka kolby karabinu CP

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Railman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 358
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 12:13
Tematy: 64
Lokalizacja: Wrocław/Kiełczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

[?] Przedłużka kolby karabinu CP

Post autor: Railman »

Mam problem z wyostrzeniem oka na szczerbince. Przy przyłożeniu kolby do ramienia muszę kombinować i cofnąć głowę aby widzieć ostro szczerbinkę. Czy są jakieś indiańskie, traperskie sposoby na wydłużenie kolby ? Znalazłem w necie nakładki na kolby ale to daje 20-30 mm przedłużenia.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [?] Przedłużka kolby karabinu CP

Post autor: Irek M »

Mam ten sam problem dlatego do muszki i szczerbiny dokładam ... diopter. Patrząc przez niego widzisz ostro i muszkę i tarczę i oczywiście szczerbinę.
Ale kupiłem kiedyś sezonowany orzech by przedłużyć kolbę dostawną co colt. Niestety nigdy nie dokończyłem prac, nawet nie rozpocząłem :-)
Ale - po raz drugi - problemy ze szczerbiną mam tylko w tej długiej broni gdzie jest ona - szczerbina - blisko oka czyli np. Sharps carbine. Natomiast w długim Sharps Saquaro czy każdej typu Kentucky szczerbina jest dalej od oka i nie mam z tym problemu.
Maras
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 14 sierpnia 2007, 17:13
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [?] Przedłużka kolby karabinu CP

Post autor: Maras »

Spróbujcie z okularami ajurwedyjskimi.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [?] Przedłużka kolby karabinu CP

Post autor: Zbigniew Rybka »

Albo z diopterem nakładanym (przyklejanym, mocowanym dwoma magnesikami, co kto jeszcze wymyśli :-D ) na okulary ochronne lub w starej oprawce okularowej. Bardzo dobry diopter powstaje z blaszki z puszki po piwie przedziurkowanej kawałkiem twardego drutu stalowego o średnicy ok, 1-1.3 mm, długość ok 4 cm, może być gwóźdź (czoło zeszlifowane na płasko, przyłożone do blaszki na twardym płaskim kawałku drewna, stuknięcie młotkiem i jak w dziurkaczu wycięte zostaje kółeczko z blachy). Taki diopter ma świetne właściwości optyczne. Sam używam, to wiem :).
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: [?] Przedłużka kolby karabinu CP

Post autor: marekp »

Mozna kupic takie dioptery przyklejane na przyssawke do okularow. Maja regulowana wielkość dziurki. Nawet taki mam. Kupilem to na zawodach Grand Prix w Madrycie.

MarekP
Awatar użytkownika
Railman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 358
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 12:13
Tematy: 64
Lokalizacja: Wrocław/Kiełczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [?] Przedłużka kolby karabinu CP

Post autor: Railman »

Znam te "nieindiańskie" myki z puszką po piwie itd. Nawet znalazłem też taki regulowany diopter na przyssawkę . Kosztował na pierwszy rzut oka niewiele co ok. 80 .... tylko jak "założyłem okulary" to zobaczyłem że 80$. Rozważam też zakup takiej uchylnej nakładki na okulary i zrobić coś ręcznie.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [?] Przedłużka kolby karabinu CP

Post autor: Irek M »

Kupiłem te okulary ale trzeba się bardzo przyzwyczaić do nich by ostro widzieć przez jeden z wielu otworków. Ale zgrywanie w nich dioptera i muszki to w tym momencie wyższa szkoła jazdy :-)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”