Dubeltówka

Moderator: Moderatorzy CP

slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dubeltówka

Post autor: slaw2 »

Ostatnio jakaś straszna moda się szerzy , a to nie za dobre dla społeczności czy to kolekcjonerów czy sportowców . Oj obyśmy tylko takimi "Jamnikowymi "dubeltowkami , Remingtonami z kolimatorem i Pensylwaniami na kulkę na latce z lunetą ..... w d.u.p.e nie dostali :-/ .
Ostatnio byłem na strzelnicy to facet Rolingbloka naładował 6 gramami czecha , pociskiem bez smaru wbitym na silę w lufę . Jak pierdykneło to się nie ziemsko wystraszył . Wrócił do kuli i poliestrowego kwadratowego flejtucha . Nikt mu nie wytłumaczył że musi być z włókna naturalnego . Ciekawe jak lufa po tym poliestrze będzie wyglądała . Panie strach się bać . Ale jebutło nieziemsko z tych 6 gramów Czecha . Gość aż się za ramie złapał .

Jajcarz
Pan Jan w ogłoszeniu pisze
gilzy sa nowe ,fabryczne ze splonkami dostepne sa rownierz bez splonek
do srutu jak i breneki

https://www.olx.pl/oferta/gilzy-plastik ... 700c076de7
Tuchacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 25 listopada 2020, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dubeltówka

Post autor: Tuchacz »

Dlaczego kojarzycie mnie z jakimś jamnikiem ja nawet faceta nie znam i ostro mnie to wk***ia popełniłem błąd który naprawiłem dziś jeszcze raz byłem na komisariacie mi nic nie zrobią a mówił to gliniarz przed emeryturą więc przestałem sie tym bekać . A co do jamnika nie wiem kto to jest szukałem go na forum nie znalazłem więc nie mam pojęcia co nawywijał ale proszę nie porównujcie mnie do jakiegoś ktoś widmo
SAYR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 20 maja 2020, 18:32
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dubeltówka

Post autor: SAYR »

Słyszałeś kiedyś o interpunkcji?
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Dubeltówka

Post autor: Marek- »

Taka próbka do porównania z postami wyżej, idealna dla niewprawnych, no i gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości. Doctor Jakyll end jamnik
SAYR pisze: 15 stycznia 2021, 23:48 Słyszałeś kiedyś o interpunkcji?
Teraz zacznie się starać 😉
Witam wszystkich , Jestem tu nowy i chciałem zapytać o zakupie broni w czechach czy jest jakaś procedura odrębna na przewóz przez granicę ??? Czechy to unia a w unii towary można przewozić bez problemu oczywiście mówię legalnych a CP jest legalny . Więc jak to wygląda może ktoś naświetlić sprawę.
Panowie to ja zadam pytanie o ogarniętych w temacie sklepów w Czechach wybieram się do Kudowy i zamierzam też pojechać do Czech pozwiedzać ma ktoś pewne namiary na sklepy w tym rejonie ?? Powiedzmy od Kudowy do Pragi . Jeżeli tak to bardzo proszę o adresy pozdrawiam
Witam panowie jestem pomimo lat leszczem mogę kupić wyżej wymieniony rewolwer starej daty lata 1974 firma Hege Uberti co sprawdzić w tym modelu co o nim sądzicie no i czy go polecacie konstrukcja otwarta
Tuchacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 25 listopada 2020, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dubeltówka

Post autor: Tuchacz »

Co chcesz tym udowodnić i dlaczego mam się starać przede wszystkim o co się starać że nie mam dostępu do kupna sprzedaży ? Chciał bym mieć tam dostęp bo można coś kupić czy sprzedać ale to nie wyrocznia a raczej brak kultury z Twojej strony i dyskryminacji nie wiadomo dlaczego . Nic nie zrobiłem tylko rozwinąłem wątek który powinien przestrzec mniej znających temat niestety sam się do nich zaliczam i mam nauczkę finansową i prawną . Marek nic do Ciebie nie mam ale zachowujesz się delikatnie mówiąc niegrzecznie choć to najdelikatniej co mogę powiedzieć . Uwziąłeś się na mnie dlaczego uzasadnij to co takiego zrobiłem. A wyżej napisane epitety nic mi nie mówią więc mnie oświeć
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dubeltówka

Post autor: stangret »

Tak sobie siedzę, popijam Budweiser i tak sobie myślę? Czy Wam wszystkim jeszcze się nie znudziło :wink:
Mam robić popcorn? ;laughing:
Nad czym tu się rozwodzić? Ta dubeltówka to nawet nie Lefoszka, gdzie ktoś nie siedzący do końca w temacie przespał nowelizację bo kupujący tego cyborg lub jakiś myślący inaczej, skoro nie potrafi rozróżnić iglicówki od odprzodówki. Dajcie już spokój :516:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
NRF
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 14 maja 2016, 20:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dubeltówka

Post autor: NRF »

Kolejny sprzedaje nawet z certyfikatem.. Wiadomo certyfikat kosztuje zapewne po kontakcie daje bonus a cena dla niepoznaki. 8-)
https://www.olx.pl/oferta/dubeltowka-cz ... EoFbb.html
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dubeltówka

Post autor: variag »

Ta dubeltówka to nawet nie Lefoszka
Radzę się jej jednak przyjrzeć, ten długi klucz rygla jest charakterystyczny właśnie dla zamknięcia typu Lefaucheux.
Więc w opisie biegłego będzie "dubeltówka kurkowa na bocznych zamkach z zamknięciem Lefaucheux" :piwo:
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Tuchacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 25 listopada 2020, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dubeltówka

Post autor: Tuchacz »

Nie znam się na nazwach ale wiem tyle że trzeba na nią mieć pozwolenie dlatego wolałem stracić kasę i mieć spokój ducha
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dubeltówka

Post autor: stangret »

variag pisze: 17 stycznia 2021, 10:56 Więc w opisie biegłego będzie "dubeltówka kurkowa na bocznych zamkach z zamknięciem Lefaucheux" :piwo:
Pobożne życzenia :wink: Założysz się, że w opinii ważniejszy będzie system zapłonu a nie zamknięcia? ;)
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1023
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dubeltówka

Post autor: slepe_oko »

sas88 pisze: 15 stycznia 2021, 20:36
tak bo są legalne bez spłonek z dziurami zaklejonymi papierem nie mogę wrzucić foty szkoda przestał byś się śmiać
No pewnie, że legalne, przecież to puste łuski.

Tak to bywa, gdy się historyczną broń traktuje jako erzac współczesnej.
Kto decyduje o legalności w takich sprawach jak masz broń i "naboje"?
:512:
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 305
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dubeltówka

Post autor: mar_kow »

Tuchacz pisze: 17 stycznia 2021, 23:03 Nie znam się na nazwach ale wiem tyle że trzeba na nią mieć pozwolenie dlatego wolałem stracić kasę i mieć spokój ducha
Najważniejsze aby się dobrze skończyło - kasa to rzecz nabyta, raz jest, raz jej nie ma. Jeszcze niejedną dubeltówkę kupisz bogatszy o doświadczenia.
Awatar użytkownika
NRF
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 14 maja 2016, 20:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dubeltówka

Post autor: NRF »

Zgadzam sie z przedmówcą. Uważaj też na dubeltówki epokowe z damastu odprzodowe. Miałem kiedyś podobną z zwenątrz przyzwoita a po badaniu NDT magnetycznym całej lufy pojawiły się skazy poprzeczne w których potencjalnie mogło powstać pęknięcie ...nie musiało. Jak poczytasz wiecej znajdziesz informacje ze w XIX nie było wiedzy na temat starzenia się tej stali i korozji jaka występuje na łączeniu zwojów. Kiedyś wykonywano takie lufy bo miali taką technologie , dziś używas się jej dla efektu. Finał był taki że nie zdecydowałem się na odstrzał z 2 lub 3 dawki prochu bo mogło by być po antyku a szkoda. Sprzedałem ją z taką wiedzą kolekcjonerowi i oboje byliśmy zadowoleni.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dubeltówka

Post autor: Dexter »

Przecież badanie magnetyczno-proszkowe na takiej stali ZAWSZE da wskazania XD. Jeśli kolekcjoner znał się na NDT to nie wątpię, że był zadowolony.
Awatar użytkownika
NRF
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 14 maja 2016, 20:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dubeltówka

Post autor: NRF »

Postaram się wkleić zdjęcia i pokaże jak to wyszło. Badanie było przeprowadzane przez kogoś kto się zna i w świetle ultrafioletowym analiza. Stal była jednolita i struktura śnieżna ( jednolita) a w 3 miejscach były ewidętne poprzeczne kreski o szerokości około 0.5 do 1 mm nie widoczne gołym okiem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”