Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
gatling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1019
Rejestracja: 25 września 2006, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: gatling »

Kup sobie rewolwer, wystąp o ekbp, kup legalnie proch, następnie zrezygnuj z papieru.
Będziesz miał wszystko i bez papierów :-D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: PANPADRE »

Jakotako pisze: 01 sierpnia 2021, 17:41 Odpowiadając na kwestie poruszone wcześniej - nie wchodzi w grę EKB, mam alergię na wszelkie pozwolenia, zezwolenia i "łaskę" którą robi mi państwo.
Kurde, anarchista jakiś. Tak z ciekawości zapytam, a ile Kolega ma lat 8-)
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: Mumin_ »

PANPADRE pisze: 01 sierpnia 2021, 19:51 Kurde, anarchista jakiś. Tak z ciekawości zapytam, a ile Kolega ma lat 8-)
Mnie bardziej ciekawi, jak zareaguje na widok książki rejestru pobytu na strzelnicy i danych, które tam musi zostawić ;laughing: ;laughing:
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: irek_39 »

Może posiada do takich celów zestaw dokumentów "kolekcjonerskich"...
Jakotako
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 26 lipca 2021, 12:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: Jakotako »

gatling - dobry pomysł, zaklepuję na ew przyszłość jeśli nie będzie innego wyboru, dzięki :piwo:

PANPADRE - Liberał nie anarchista, ile lat to nie ma znaczenia ale podałem w profilu - 39 - wolność osobista była dla mnie tak samo ważna kiedy miałem 10 lat i będzie kiedy będę miał 80 jeśli dożyję, a Ty rozumiem to jesteś skrajny formalista który nawet parę sandałów by rejestrował i im przeglądy techniczne robił gdyby mu ci z góry kazali?

Mumin_- normalnie, wpiszę się, to nie meldunek na policji, aż taki "sprytny" nie jestem by strzelać po lasach z powodu papierowego rejestru na strzelnicy.

Irek_39 - jakbym miał lewe papiery to bym zakładał na nie EKB i nie pytał o proch, poza tym wtedy już jeden pies czy mam broń legalną czy nie także pała z logiki :)

Ehh podejżliwi ludzie na tym forum, albo sami macie lewe papiery i oceniacie innych po sobie :P

Pytanie przy okazji(może nie ten dział ale pokrewne do amunicji) - planuję kupić remingtona 1858 new army w INOX z lufą 5,5 cala(dłuższe mi się nie podobają). Jaki wpływ ma długość lufy na strzelanie? Słyszałem że krótsza to mniejsza celność oraz prędkość pocisku, prawda to? Coś jeszcze? Na ile niższe będą te 2 parametry? Zauważalnie czy nie?
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: Zbigniew Rybka »

Powtórzę: pojaw się na strzelnicy zanim cokolwiek kupisz. Będzie mniej rozczarowania. Postrzelaj z możliwie najróżnorodniejszej broni CP, nie eliminuj od razu karabinów i pistoletów. Do samoobrony (bo widzę, że w tym kierunku zmierzasz) broń czarnoprochowa jest po prostu nieprzydatna - ocenisz, jak sam spróbujesz. To typowa broń sportowa na strzelnicę. Jeżeli ktoś będzie chciał cię pozbawić życia, zrobi to gołymi rękami, zanim zdążysz wyjąć broń. Ale wybór i decyzje należą do Ciebie. Konsekwencje również. Z mojej strony koniec rad.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Jakotako
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 26 lipca 2021, 12:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: Jakotako »

Zbigniew Rybka - nie doczytałeś mojego posta, byłem, strzelałem chwilkę(za mało jeszcze, zamierzam to powtórzyć). Samoobrona to tylko przy okazji(lepiej mieć broń niż nie)główny powód to rekreacyjne strzelanie, szukanie nowego hobby. Na początek na pewno rewolwer, jeśli się wkręce to pewnie także coś długiego do strzelania na dłuższy dystans do celu.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: Zbigniew Rybka »

Doczytałem, ale jeden bęben jednego rewolweru to tyle, co nic. Jak będziesz stałym bywalcem, dasz się poznać różnym strzelcom, z czasem Kolegom, nabierzesz doświadczenia i zrozumiesz, o czym mówię. I nie jest do tego konieczna własna broń, chociaż oczywiście i od tego można zacząć. I jeszcze jedna rada (miało ich nie być, ale trudno :-D): wybierając broń sugeruj się raczej wygodą trzymania rękojeści, bo w strzelaniu (moim zdaniem) to jest najważniejsze. Z niewygodnej broni nie ma wyników, nawet gdyby była z nierdzewnego złota :) .
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Jakotako
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 26 lipca 2021, 12:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: Jakotako »

Dziękuję pięknie za wszystkie rady. Tak, wygoda jest ważna ale myślę że każdy ma własne kryteria, niektórzy jak Ty chcą wygody a inni najwygodniejszą broń która się zacina mają ochotę cisnąć w krzaki(i dla nich wygoda niewiele wtedy wnosi). Zgadzam się że to tyle niewiele ale to już zdecydowanie coś.

Idealnie było by postrzelać parę/naście wypadów z cudzej broni do czasu w pełni dojrzałej decyzji o zakupie własnej i gdybym wchodził w temat z namowy np kolegi który już strzela i broń CP posiada to tak by pewnie było, miałby kto objaśnić, pożyczyć sprzęt itd. No ale wchodzę w to sam jak palec i nie mogę się przyklejać do kogoś obcego na długie tygodnie i go wykorzystywać.
Pewnie jakbym był długonogą blondynką to bym mógł. ;laughing:
torti
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 20:37
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: torti »

Tak zupełnie szczerze, to jest żałosne jak ktoś żebra o proch bo "ma alergię na EKB".
Rzygać się chce.
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: Mumin_ »

Jakotako pisze: 02 sierpnia 2021, 18:24Samoobrona to tylko przy okazji(lepiej mieć broń niż nie)
Aaaaa.... To było od tego zacząć. Do skutecznej samoobrony z użyciem rewolweru czarnoprochowego proch jest niepotrzebny!
Bierzesz mocny sznurek (może być paracord, żeby bardziej taktycznie było), rewolwer, z 30 kul, kawałek pręta fi10 i młotek. Z użyciem pręta i młotka do każdej komory rewolweru wbijasz po 3 kule, resztę (ile się zmieści) bezpośrednio do lufy. Do kabłąka lufy przywiązujesz sznurek, drugi koniec do ręki. Rozkręcasz nad głową aż będzie świstać i nap...lasz agresora/ów.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: sas88 »

...
Ostatnio zmieniony 03 sierpnia 2021, 08:32 przez sas88, łącznie zmieniany 1 raz.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: sas88 »

....
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: PANPADRE »

Mumin_ pisze: 02 sierpnia 2021, 23:50
Jakotako pisze: 02 sierpnia 2021, 18:24Samoobrona to tylko przy okazji(lepiej mieć broń niż nie)
Aaaaa.... To było od tego zacząć.
Ta skrywana intencja przy tak dziwnym zachowaniu (alergia na EKB) zawsze prędzej czy później wychodzi :103: :one:
janusz 13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 25 listopada 2010, 15:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: janusz 13 »

Czytam już kolejny dzień i się w.....wiam tym biciem piany o prochu . Po pierwsze ,zrób tak jak radzi Zbigniew Rybka , wejdziesz w środowisko cp będzie łatwiej o proch .Po drugie, masz alergie na EKB to zostaje ci tylko opcja jechać do Czech lub odkupić od kogoś i to wszystko , krótko i zwiężle.Innych legalnych możliwości nie ma
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”