Colt uberti army 44 - problem z kulami

Moderator: Moderatorzy CP

Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: Zbigniew Rybka »

Kolego Jacku, Uberti woli kule 454, mniejsze są dobre do Pietty (451). Nie muszą być obtaczane, nawet prosto z kokili latają dziesiątkowo na 25m. Proch - po okazaniu EKB, np. Złoty Stok nr 1, jest dostępny w Pionkach, Złotym Stoku i niektórych sklepach, np. Incorsa w cenie od 190 do dwustukilkudziesięciu pln za kg. Standardowa naważka tarczowa to około 1g (15 grainów), na to kasza manna do wysokości około 3mm poniżej krawędzi bębna, na to kula, dociśniecie pobojczykiem lub praską, zasmarowanie komór smarem typu łój wołowy z woskiem pszczelim stopione wagowo np 4:1. Kapiszony nakładasz na kominki tylko wtedy, jeżeli bęben jest umieszczony w rewolwerze, a Ty za chwilę zamierzasz strzelać. Robisz to oczywiście tylko i wyłącznie z lufą skierowaną w kierunku tarczy/kulochwytu! Nie wolno wypuszczać broni z ręki dopóki nie wystrzelasz całego bębna (ogólne zasady bezpieczeństwa na każdej strzelnicy). Najlepiej jak napisał poprzednik iść na strzelnicę, pogadać z innymi CPowcami, nawiązać kontakty i się nauczyć od doświadczonych wszystkiego, co ważne i potrzebne. Powodzenia!
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
dudek561*
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 15 grudnia 2011, 18:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: dudek561* »

[quote="kaliber .44" post_id=1987851 time=1608149374 user_id=15804]
Co tu ważyć czy reklamować. Młody stażem strzelec zapłacił (dosłownie) frycowe za swoją niewiedzę. 😎 Shit hapens. Kolego, co to Ci kulki do komór bębna wpadają - Zawsze warto na tym Forum zadać pytanie, zanim się chwyci za portfel.

W pełni się zgadzam z Kolegą, na swoją obronę napiszę tylko że jak już zamawiałem colta to z automatu zamówiłem też i kule - sklep polecany i do głowy mi nie przyszło że z taką pierdołą będzie zamieszanie. Przyznam że bardziej się bałem o sam rewolwer. Z kulami tak jak napisałem wcześniej - popróbuje różnych, a te zostawię do przetopu bo i tak mnie to pewnie w przyszłości czeka. Na razie kompletuje sprzęt i jak już będę gotowy na pierwsze strzelanie to pewnie będę męczył kolegów z okolicy o jakieś wprowadzenie do tematu na strzelnicy... Tak czy siak bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi. A jeszcze co by nie pisać kolejnego tematu to może jakiś Kolega z okolic Krakowa ma trochę prochu na odsprzedaż albo będzie dla siebie załatwiał - z chęcią bym się przyłączył :D
S400 classic + Leapers UTG 6-24x50
TX200 MK3 (made in HOGAN) + mały EFR
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: MaciekSz »

Akurat w samym Krakowie w tej chwili nie bardzo jest gdzie podymić z CP.
Maciek
.62 i .69
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: kaliber .44 »

MaciekSz, szczerze współczuję. Pewnie wg "demokratów i liberałów" za duży hałas i smog robiliście na Pasterniku i w okolicy i lepiej by bylo, jakby to deweloperzy zagospodarowali... Coraz gorzej z szukaniem normalnej strzelnicy. W kujawsko - pomorskim na razie nie ma takich rozterek. :502:Śląsk Wam zostaje! :027:
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: Darlon »

oj nie, tu niestety nie o to chodzi... ale totalna polityka z wojskiem. jak by to był deweloper to by przynajmniej człowiek nadziei sobie nie robił a tu obiekt stoi a strzelać można, ale tylko z 22 LR i śrutu
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 918
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 106
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: Ryba »

A na szczęście G.Śląsk jeszcze pozostaje normalny dla CP :-D
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: kaliber .44 »

No jo... Panowie, ja coś tam o Waszych okolicach czytałem, ale w moim fyrtlu (województwo kuj - pom - jeżdżąc codziennie w sprawach firmowych widzę co rusz strzelnicę szkolną, LOKu, czy jakiegoś bractwa kurkowego albo inną sportową :621:) jakieś strzelnice przyjazne dla CP są . Może to kwestia organizacji? Zgłaszam nowe miejsca Marinowi205 w miarę na bieżąco :027:W każdym razie, by nie bajpasować tematu - żeby kupić dobre kulki, trzeba pogadać, popróbować i postrzelać. Innej możliwości nie ma :piwo: :one: :621: :502:
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: MaciekSz »

Darlon pisze: 18 grudnia 2020, 21:31 oj nie, tu niestety nie o to chodzi... ale totalna polityka z wojskiem. jak by to był deweloper to by przynajmniej człowiek nadziei sobie nie robił a tu obiekt stoi a strzelać można, ale tylko z 22 LR i śrutu
Szczerze mówiąc zdziwiłbym się, gdyby deweloperzy nie maczali w tym palców, bo to żyła złota, a zakusy były od dawna.
Mieszkańcy pobliskiego nowego osiedla też nie raz szumieli. Nawet tego nie skomentuję.
kaliber .44 pisze: 18 grudnia 2020, 21:47 No jo... Panowie, ja coś tam o Waszych okolicach czytałem, ale w moim fyrtlu (województwo kuj - pom - jeżdżąc codziennie w sprawach firmowych widzę co rusz strzelnicę szkolną, LOKu, czy jakiegoś bractwa kurkowego albo inną sportową :621:)
Strzelnic w promieniu 50 km ode mnie jest kilka. Nowych nie ma po prostu gdzie robić - Małopolska jest gęsto zabudowana i jest problem. Pasternik jest (był) duży, przepustowy, z osiami 100 i praktycznie w mieście.
Maciek
.62 i .69
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”