Colt uberti army 44 - problem z kulami

Moderator: Moderatorzy CP

dudek561*
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 15 grudnia 2011, 18:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: dudek561* »

Witam serdecznie - po długim oczekiwaniu wreszcie udało mi się kupić pierwszego colta cp (jak w temacie), zamówiłem od razu kule - wg opisu 454, 139 grs. I tu mam pytanie do was (zaznaczam że nigdy nie strzelałem z cp (ekb dostałem dzisiaj)) - czy to normalne że kule wpadają do bębenka bez żadnego oporu ( nie wszystkie ale większość ), bo na filmikach z yt, czy to na prasie czy też z użyciem pobojczyka kula jest lekko ścinana przy wciskaniu do bębna. Na komorze przejściowej jest już wyraźny opór. I drugie pytanie - prawdopodobnie po proch pojadę do pionek gdzie oferują praktycznie "wszystkie" używane" w polsce - i tu drugie pytanie od czego zacząć - z góry dziękuje za konstruktywne odpowiedzi i pozdrawiam Jacek
S400 classic + Leapers UTG 6-24x50
TX200 MK3 (made in HOGAN) + mały EFR
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 888
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: Irek M »

Co to jest komora przejściowa? Kule nie powinny wpadać luźno do bębna. Po to jest prasa lub pobojczyk pod lufą by kulę/pocisk wcisnąć z oporem. Jak to się mówi ...kto bogatemu zabroni...Możesz kupić proch szwajcarski za 400zł/kg lub czeski za 140zł/kg
Awatar użytkownika
zbiho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 456
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 00:11
Tematy: 7
Lokalizacja: Bochnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: zbiho »

czy to normalne że kule wpadają do bębenka bez żadnego oporu ( nie wszystkie ale większość )
To albo masz różne średnice komór w bębnie, to by była tragedia, albo raczej kule nie trzymają wymiaru.
Są jeszcze kule .457", jak .454" są za małe.
Albo rybki i akwarium.
dudek561*
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 15 grudnia 2011, 18:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: dudek561* »

Dzięki za szybką odpowiedź - "komora przejściowa" - miałem na myśli "pierwsze milimetry lufy" gdzie wg tego co wyczytałem (wyoglądałem ) kula ma mieć nieco większą średnicę niż ta w bębnie co ma powodować stabilne przejście z bębna do lufy. Jeśli gadam głupoty to przepraszam, tak jak napisałem nie strzelałem wcześniej z cp i doświadczenie mam zerowe. Komory raczej mają tą samą średnicę (kilka kul które nie wpadały - zatrzymywały się na wszystkich komorach). I nie wiem teraz czy bezpieczne jest strzelanie z takich kul czy kupić inne (może doradzicie gdzie i jaki kaliber). Co do prochu to nie sprecyzowałem - wszystko oprócz szwajcara - wiadomo dla czego (zwłaszcza dla początkującego)
S400 classic + Leapers UTG 6-24x50
TX200 MK3 (made in HOGAN) + mały EFR
Awatar użytkownika
zbiho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 456
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 00:11
Tematy: 7
Lokalizacja: Bochnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: zbiho »

Ta komora to się nazywa stożek przejściowy.
Jak kulę już wepchniesz do bębna to na pewno przez lufę przeleci, nic się nie stanie, chyba że będzie to kula stalowa :090:
Kule padające luźno do komory są problemem, mogą się wysunąć podczas odrzutu rewolweru i nawet wypaść, wtedy wysypie się proch i może nawet zapalić, najmniejszym skutkiem będzie zablokowanie obrotu bębna przez wystającą z bębna kulę.
Albo rybki i akwarium.
dudek561*
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 15 grudnia 2011, 18:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: dudek561* »

Jeszcze raz dziękuje za odpowiedź, brakowało mi słowa "stożek" . W takim razie daruje sobie te kule i poszukam gdzieś indziej .....
S400 classic + Leapers UTG 6-24x50
TX200 MK3 (made in HOGAN) + mały EFR
escobar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 07:42
Tematy: 15
Lokalizacja: Iława
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: escobar »

ja bym stawiał na źle z wymiarowane kulki .454 to kula zalecana a nie sądzę żeby Uberti wypuściło tak wadliwy rewolwer no chyba że z drugiej ręki wtedy to nie wiadomo co kto robił , mi się zdarzyło przy kulach 451 że nie które faktycznie same wpadały ale przy dokładnej weryfikacji kul i przemierzeniu wszystkich okazało się że nie wszystkie trzymały wymiar , no tak bywa przy obtaczanych może ktoś za długo trzymał w obtaczarce ?
piotr7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 31 stycznia 2020, 15:26
Tematy: 12
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: piotr7 »

Gdzie kupiłeś te super kule?
AirMaster 25 (BLOW H-01), LOV 2, UMA SP50, 2x IŻ-53M, RECORD mod.3, GAMO P900, Perfecta S3, SNOWPEAK SP500,
Remington New Army, 1858, .44, 8",
Major Eagle long.
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1023
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: slepe_oko »

Rewolwer nowy? Otwory w bebnie do samego konca sa tak samo przewiercone, rant czy maja na początku wyfrezowana kryze?
:512:
dudek561*
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 15 grudnia 2011, 18:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: dudek561* »

Siema colta/kule kupiłem u doctora (nowe), czy otwory są do samego końca z taką samą średnicą - nie mam pomysłu jak sprawdzić. Na każdej komorze jest "fazka" kryza. Obstawiam że to wina kul, zamówię z innego źródła - zobaczę.....
S400 classic + Leapers UTG 6-24x50
TX200 MK3 (made in HOGAN) + mały EFR
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: kozichwost »

A suwmiarkę posiada? Jeżeli tak to niech zmierzy średnice komór i kul. Jeśli nie ma niech zakupi.
Przepraszam - pan tu nie stał
dudek561*
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 15 grudnia 2011, 18:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: dudek561* »

Suwmiarkę posiada ale czy w. wymieniona jest aż tak dokładna ??? Sprawdzę, odpiszę. No dobra - sprawdziłem - komory wyglądają że trzymają idealnie średnicę = problem z kulami. Sprawdziłem kilkadziesiąt kul z tej przesyłki i 1/15 +- blokuje się na kryzie (ale to też tak jak ją obrócę bo nie są idealnie obtoczone), reszta wpada bez oporu
S400 classic + Leapers UTG 6-24x50
TX200 MK3 (made in HOGAN) + mały EFR
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 918
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 106
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: Ryba »

No, to masz odpowiedź. I kule do d... :-/
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
Wojtek_F
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 16 września 2009, 19:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: Wojtek_F »

Sam odlewam kule z tego co piszesz to one nie są źle obtoczone tylko raczej niedolane. Jak masz wagę to je zważ i reklamuj.
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt uberti army 44 - problem z kulami

Post autor: kaliber .44 »

Co tu ważyć czy reklamować. Młody stażem strzelec zapłacił (dosłownie) frycowe za swoją niewiedzę. 😎 Shit hapens. Kolego, co to Ci kulki do komór bębna wpadają - Zawsze warto na tym Forum zadać pytanie, zanim się chwyci za portfel. Z mojego doświadczenia podpowiem Ci, że jeżeli już będziesz wiedział, jaki kal. kulek potrzebujesz, to na Alleluja jest Pan o nicku Tynisz. Robi chyba najlepsze kulki z jakich strzelałem (mistrzowie w tej dziedzinie odlewają kulki sami). Co do Ciebie - Jeśli masz nabity np. cal. 44 to najlepiej poznać strzelców z Twojej okolicy tu na Forum którzy z czegoś takiego strzelają, udać się z koltem na pobliską strzelnicę, zapoznać w realu ludzi, popróbować kulek, pogadać, zasięgnąć wiedzy i strzelać, strzelać, strzelać! Po zamówieniu kulek u tego Pana, o którym wspomniałem. W moich rewolwerach stosuję kulki 0.451 i 0. 454. Idealnie dobrany pocisk powinien przy wbijaniu pobojczykiem zostawić cienki pierścień ołowiu na rancie komory nabojowej bębna. Po wykreceniu kominka i wypchnięciu kulki drewnianym kijkiem, pierścień na kulce powinien mieć 1 - 1,5 mm szerokości. Wtedy będzie zapewniona właściwa szczelność podczas strzału w układzie kulka - przybitka - komora bębna. Przeczytaj przyklejony na podforum poradnik jak kupować colta. Dyszek życzę! A dobór kulki to nie wszystko, Panie Kolego - żeby celnie strzelać, trza jeszcze dobrać proch, jego ziarno (granulację) producenta prochu, kapiszony, przybitki między kulką a prochem, naważki prochu, nie wspominając o ćwiczeniu postawy strzeleckiej... 😎
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”