Pistolety ASG :)

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

masz racje browar - wydaje ci się :-)

Rozumiem, bo strzelectwo to gadżeciarski i snobistyczny sport ;-) Moje racjonalne i minimalistyczne podejście jest odstępstwem od normy (przynajmniej jak patrze na kolegów z klubu) a najbardziej liczy się funfactor bez względu na to co bierzesz do ręki.

Właśnie aporpos ręki - zapomnieliśmy o najważniejszym, żeby kolega kupił coś co mu będzie pasować do łapki - a tutaj ani Glock ani hi-capa wcale nie musi być złotym środkiem.

cieniu bardzo dobrze to ująłeś - potrzeba. Na przykładzie kalibru 7,62 : AK do potrzeby "mania", Vz58 dla potrzeby "strzelania" :-)

Czujemy się pogodzeni ? :-D
Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 26 listopada 2006, 11:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ~Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: browar25 »

Ale mówiłem, żeby się godzić, to trzeba się najpierw gniewać. Ja się na nikogo nie gniewam, ani nie gniewałem nawet przez chwilę :-D Jeśli ktoś odniósł takie wrażenie, to mylne. Po prostu chciałem wyjaśnić, że mam inny pkt. widzenia. Nikt mi żadnej krzywdy tu nie wyrządził, więc o co miałbym się gniewać. A forum po to jest aby dyskutować.

Ja też czasem jestem minimalistą, choć bardziej w kwestiach estetycznych :wink: Podoba mi się taki glock, jest minimalistyczny. Nie ma w nim nic zbędnego. Żadnych zdobień, żadnych bajerów. Po prostu pistolet :) Ale znacznie bardziej mi się podoba zwykła prosta cz75, która jest jeszcze tańsza :)

Z definicji snobizm, to jednak kupowanie czegoś tylko dlatego, że jest to drogie. Na pewno w pewnym stopniu jest to obecne w tym... właśnie sporcie? Ja bym powiedział bardziej ogólnie - hobby. Ja bym się sportowcem nie określił. Lubię strzelać, ale jest to czysta rekreacja. I pewnie wielu się znajdzie kolegów, co kupują z sentymentu i upodobań, a strzelanie to miły dodatek :)

W końcu mamy podział na pozwolenia na broń do celów sportowych i kolekcjonerskich. Czyż nie? Jedni chcą strzelać i wygrywać, a inni zbierać i dla umilania czasu strzelać nawet jeśli trafia się jak kulą w płot ;)

Ja rozumiem Ciebie doskonale. Po prostu lubisz strzelać i potrzebujesz narzędzia, które Ci to umożliwi. Liczy się samo wyzwanie, trafienie w cel, współzawodnictwo. Na mnie jednak nie można w ten sposób patrzeć. Ja nie chcę z nikim współzawodniczyć, nie chcę wygrywać. Jedni chcą być astronautami inni astronomami. Jedni chcą stanąć na księżycu a inni go oglądać. Czy można się dziwić, że są różni. Chyba nie :)

A jeśli chodzi o same repliki, czy broń. Czynnik, który mnie skłania w kierunku tej czy innej to bardziej historia, która stoi za nią. Przykład, który podałeś z AK i Czeszką idealny :wink: Oczywiście brałbym AK :P Jak bym chciał sprzęt tylko i wyłącznie do strzelania, to oczywiście vz58 byłby racjonalnym wyborem. Ale za AK stoi tak bogata historia, że chyba bym się nie oparł. Czy coś stoi za tą wyższą ceną? Owszem, właśnie wartość sentymentalna i historia najbardziej znanego karabinu automatycznego. Czy warto za to zapłacić. Jeden powie, że nie i będzie miał rację. A drugi powie, że tak i tez będzie miał rację.

Nie ma czegoś takiego jak racjonalne myślenie, które można odnieść do każdego. Dla człowieka z duszą kolekcjonera, który ma słabość do względów estetycznych, czy historycznych, racjonalnym wyborem jest ak. Dla miłośnika strzelania jako sportu, racjonalnie jest wybrać vz58.

Co do replik WE. Nie mówię, że są złe. Czy, że nie są dość dobre, aby wygrywać z nimi. Po prostu jak ktoś chce mieć opcję na taki zestaw guardera i multum części, aby replika lepiej odwzorowywała to na czym jest oparta, to warto się zastanowić na TM. Tu może być moja gafa :P Bo nie wiem, czy takie zestaw nie pasuje przypadkiem do WE.
HW 40
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

pogodzeni miałem na myśli w poglądach, że każdy nadal ma swoją dziure w d... :-D

z tym sportem to trochę nie tak ... niewielu idzie drogą sportowca dla "sportu" - w takim kraju żyjemy, że jest to najprostsza i najtańsza droga do pozwolenia i generalnie 70-80% sportowców po zrobieniu papierów traci zainteresowanie sportem w czystej formie :-) Dlatego pod koniec roku jest taki tłok na zawodach i w kolejkach do startów za $$$

sam tak do tego podchodziłem, ale powiem ci że to współzawodnictwo wciąga :-) szczególnie jak widzisz, że trening przynosi efekty. Oczywiście nadal najważniejszy funfactor i aż się boję co będzie jak wciągnie dynamika (żona już zbiera kwity na rozwód :-)

Jak nie wiesz co chcesz to kup Glocka - tak to się w praktyce kończy z tego co obserwuję dookoła. Proste, trwałe i łatwo sprzedać w razie w. Ale ja wybrałem starą, używaną CZ bo : celniejsza, składniejsza, i tańsza. Tym sposobem za cenę glocka będę miał też Vz :-D

AK są drogie bo jest duży popyt i mała podaż. Dosyć droga jest też legalna przeróbka na samopowtarzalny. Niestety większość z tego co jest na rynku to straszny złom i nie wart kasy którą za niego chcą (moim zdaniem).
Awatar użytkownika
cieniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 24 grudnia 2003, 22:32
Tematy: 8
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cieniu »

browar25 pisze: Bo nie wiem, czy takie zestaw nie pasuje przypadkiem do WE.
"klocek" nie pasuje plug&play - ale można się pobawić, dużo roboty.
Czemu ciągle powtarzasz o Guarderze - są inne Firmy i chyba nawet lepsze ;)
A tu Glocki najnowszej generacji od WE - 34 i 17 seria T - droższe od TM - około 200$ :!:
Z tego, co na foto widać, to już jest magwell, światłowody, inna dysza, zmieniony kabłąk, chwyt, customowy spust ze skróconym skokiem, zamek , jak dla mnie rewelacja - za 2 tygodnie będę wiedział, jak strzela - mam nadzieję, że lepiej od gen IV :cry:
Obrazek

Obrazek
Diana 75 HV Custom, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM Custom, HiCapa 5.1 TM/WE Custom
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

Ale ładne ...
Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 26 listopada 2006, 11:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ~Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: browar25 »

xxxam pisze:z tym sportem to trochę nie tak ... niewielu idzie drogą sportowca dla "sportu" - w takim kraju żyjemy, że jest to najprostsza i najtańsza droga do pozwolenia i generalnie 70-80% sportowców po zrobieniu papierów traci zainteresowanie sportem w czystej formie :-) Dlatego pod koniec roku jest taki tłok na zawodach i w kolejkach do startów za $$$
Ktoś wymyślił, że droga kolekcjonera droższa i trudniejsza i takie skutki. Pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś się to zmieni.
xxxam pisze:sam tak do tego podchodziłem, ale powiem ci że to współzawodnictwo wciąga :-) szczególnie jak widzisz, że trening przynosi efekty. Oczywiście nadal najważniejszy funfactor i aż się boję co będzie jak wciągnie dynamika (żona już zbiera kwity na rozwód :-)
Nie wykluczam, że i mnie naleci na współzawodnictwo. Już na różne naloty miałem, więc dla bezpieczeństwa nigdy nie mówię nigdy :-D A z żoną to zawsze można obiecać, że się jej nową szafę kupi, w której będzie mogła trzymać kolejne 200 par butów. Na jakiś czas będzie spokój :wink:
xxxam pisze:Jak nie wiesz co chcesz to kup Glocka - tak to się w praktyce kończy z tego co obserwuję dookoła. Proste, trwałe i łatwo sprzedać w razie w. Ale ja wybrałem starą, używaną CZ bo : celniejsza, składniejsza, i tańsza. Tym sposobem za cenę glocka będę miał też Vz :-D
Z tym glockiem, to też sentyment. Pierwszy taki design, dosyć rewolucyjny pistolet. Niewielka ilość części, prostota, bark bezpieczników. Coś rewolucyjnego na tamte czasy. Jakiś znaczący punkt w historii broni palnej. I takie to podwaliny mojego zainteresowania Glockami :P
xxxam pisze:AK są drogie bo jest duży popyt i mała podaż. Dosyć droga jest też legalna przeróbka na samopowtarzalny. Niestety większość z tego co jest na rynku to straszny złom i nie wart kasy którą za niego chcą (moim zdaniem).
Da się w ogóle dostać jakieś zbudowane z nowych części z FB?

cieniu Z tym guarderem, to dlatego że w zestawie dają metalowy zamek i metalowe elementy, żeby wymienić to co w glocku metalowe być powinno. I co ważne z oznaczeniami oryginalnymi, bez napisów TM itp. Chciałem taki eksponat, co będzie odwzorowywał zwykłego glocka bez żadnych dodatków. Oczywiście nie jestem w temacie od długiego czasu i nie operuję z taką ilością informacji jak Ty. Po prostu już nie mogłem dłużej patrzeć jak producenci plujek na metalowe bbs produkują wytwory, które nie zasługują na noszenie nazwy replika. Więc jak znasz jakieś ciekawsze zamienniki do guardera, to chętnie poczytam.
HW 40
Awatar użytkownika
cieniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 24 grudnia 2003, 22:32
Tematy: 8
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cieniu »

browar25 pisze:Z tym guarderem, to dlatego że w zestawie dają metalowy zamek i metalowe elementy, żeby wymienić to co w glocku metalowe być powinno.
Proszę - pierwsze z brzegu:
http://www.mlemart.com/index.php?route= ... arch=glock

Jest sporo takich stron i realizacja zamówień super - 10 dni i masz w domku. Czasem nawet wysyłka jest gratis :wink:
Ja Glock-ów nie lubię, ani palnych, ani ASG. Po prostu mi się nie podoba. Zamiast palnego Gocka wolę XDM-y i tańsze i lepsze. Mają dużo rozwiązań z Glocka, ale to nie Glock.
Co do ASG - miałem: ASG, KWA, KWC, WE, Stark Arms, TM, ACP lub APS - nie pamiętam dokładnie tej ostatniej firmy. Tam były fajne magi, ładowało się nabój CO2 odwrotnie, od doopą do przodu, co powodowało, że uwalniałeś CO2 z naboju do komory magazynka. Dawało to więcej strzałów, strzały były bardziej powtarzalne i nie mroziło tak bardzo dyszy i innych podzespołów. Tak samo mają Pistolety (wiatrówki) Drulov i Lov - czeskie..
Każdego z tych, które miałem zajeżdżałem dość szybko - a na zawodach w "bezpiecznych strefach" stoją prawie zawsze ludzie z Glockacmi i coś tam przy nich grzebią. To dla mnie zawodna i kłopotliwa konstrukcja. Ale to tylko moje zdanie :-D
Maja natomiast jedną zaletę, jak ktoś weźmie go po raz pierwszy do ręki, od razu stwierdza, że fajnie leży w dłoni i jest fajnie wyważony - i to prawda :shock: Kiedyś - lat temu ze 4 - 90% "dynamicznych" AA strzelało z Glocków, dziś jest inaczej. Sądzę, że 75% to HiCapa, a reszta 25% to : Glock, Tanfoglio, CZ75, STI (ten z nabojem w ramie), SigSauer 226 i inne wynalazki :-/
Tu mój były Stark Arms:
Obrazek
Diana 75 HV Custom, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM Custom, HiCapa 5.1 TM/WE Custom
Awatar użytkownika
juby
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 23 sierpnia 2006, 22:07
Tematy: 0
Lokalizacja: łomianki opodal wawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: juby »

Jeżeli chcesz się bawić w ipsc airsoftowe zdecydowanie najlepszym wyborem będzie g17 ze stajni TM. Porządnt polimer zamka daje możliwość szybszego strzelania. A i nie zbija się jak wątpliwej jakości znal z WE (tak, wiem ci piszę, weitechowa hicapa wytrzymuje rok strzelania , glock nie wytrzymał roku. potem gruntowny serwis czyli wymiana zamków).
Wyroby Tokio Marui są też najlepiej pasowane i najbardziej niezawodne.tyle że niestety kosztują niemało
sharp innova 1210 4.5mm (we dzewnie) + doe 3-9x40 68" 36lb Samick Polaris
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

Ojojoj, ale temat sie rozwinal.

Odpowiadajac na pytanie o wielkosc reki, bo ktos zdaje sie pytal: glock ma dla mnie chwyt o odpowiednich rozmiarach. W prawdziwych glockach nie lubie za to tego, ze sa takie lekkie. Lubie ciezsza bron - kilo, kilo z hakiem jest OK.
A Colt Navy ma dla mnie za maly chwyt, to tak dla porownania :)
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 26 listopada 2006, 11:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ~Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: browar25 »

cieniu słyszałem o tej zawodności glocków :( Ale też słyszałem, że ten od TM, po wymianie paru rzeczy, jest ok i dosyć niezawodny. A co padło w twoim?

Ten Stark Arms bardzo efektowny, ale ja właśnie szukałem czegoś niecustomoweg. Zamka bez otworów z oryginalnymi oznaczeniami, itp. Na tej stronie znalazłem jeden od CNC, ale muszę więcej o tym poczytać. Powiem, że szukałem wcześniej czegoś takiego. I niestety jedyne co znalazłem to ten zestaw guardera :-/ A wiem, że też ma pewne wady. Coś tam było z zamkiem, że czasem spasować. Dokładnie szukam czegoś takiego: http://www.airsoftglobal.com/shop/index ... ts_id=6534
Może być jakiejkolwiek firmy, oby trwałe.
HW 40
Awatar użytkownika
cieniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 24 grudnia 2003, 22:32
Tematy: 8
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cieniu »

Jak zwykle - mechanizm spustu :-/
Diana 75 HV Custom, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM Custom, HiCapa 5.1 TM/WE Custom
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

Chwyt jak chwyt - zawsze można coś dokleić, wymienić okładziny itp. Glock i Hi-capa (1911) to przede wszystkim różnica w spuście i mechanice obsługi : SA i cocked&locked vs. striker i większy opór na spuście. No i sama składność broni/repliki (to jak się strzela a nie jak leży w ręce). Najlepiej jakby replika była po prostu repliką tego co strzela się palną :-)

Ja nie mam nic do Glocków - z G19 strzela mi się dobrze, z repliki WE też było ok. Jednak XDM jest jeszcze fajniejszy i tańszy jak napisał cieniu (tylko dla mnie mniejsze niż 5.25). A od kiedy zaprzyjaźniłem się z CZ85 to plastika kupie sobie kiedyś ... później :-)

AK na częściach z FB robi Pan Tobys - czy to całkiem nowe - zdania na ten temat są różne - osobiście nie widziałem, więc nie potwierdzę. Są jednak dosyć drogie >3000 pln a to już niebezpiecznie blisko najtańszych AR-ów lub wypasionych CZ858
Awatar użytkownika
cieniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 24 grudnia 2003, 22:32
Tematy: 8
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cieniu »

Glock i HiCapa nie mają żadnych okładzin - to jak je wymienić :) :)
Okładziny ma Colt, CZ np !
A opór na spuście, to wg Ciebie od czego zależy w replikach Glocka i HiCapy i gdzie jest większy ? Bo nie skumałem tego wersetu ???
Repliki ASG są replikami, tego, co strzela się z palnej - nie mogą być dokładnie w 100% takie same, bo mają inne "pociski" - też nie rozumiem tej konkluzji :-D
XDM też wolałbym 4.5 - ale zbyt znaczące różnice są między 4.5 i 5.25 - oprócz długości :-/
Sądzę, że nie bierzesz pod uwagę tych różnic i pewnie o nich nie wiesz :shock: , a w dynamice są one ważne ...
Diana 75 HV Custom, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM Custom, HiCapa 5.1 TM/WE Custom
Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 26 listopada 2006, 11:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ~Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: browar25 »

3000 za składanego AK to nie mało, biorąc pod uwagę, że zawsze jest niepewność z czego składany. To za tyle AK od Arsenala kupi nowego.

XDM nawet fajny, jak tak dłużej na niego popatrzy. Patrzę, że cenowo trochę tańszy, ale różnica nie aż tak wielka ze 300zł, a do gen 3 tylko 100.

Co do replik, to widzę, że zdania podzielone. Pewnie Hi-capy byłby najlepszym wyjściem. Też jakieś ubezpieczenie na wypadek jakby jednak kiedyś na jakieś aa ipsc naleciało :) A nigdy nie wiadomo co tam się w przyszłości spodoba.
HW 40
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

cieniu, powiało chłodem jak od mojej żony z łóżka :-D

W obydwu przypadkach (Glock i HC) jest kilka sposobów aby chwyt zmienić - zgadzam się że nieprecyzyjnie nazwałem to okładzinami. Gen 4. ma nakładki/okładziny w kpl w pudełku ...

Na pewno też znasz lepiej ode mnie konstrukcje spustów w tych dwóch przypadkach (fabrycznych) ale wg mnie laika zależy od sprężyny lub/i przerywacza. Praca na spuście jest inna i już. Replika zawsze będzie repliką ale do momentu uwolnienia gazu z dyszy zachowuje się i czuje w miarę podobnie jak ostry odpowiednik.

xdm 4.5 ze względu na Production. Tak naprawdę to najlepiej leży mi 3.8 z krótkim chwytem :-)
Niestety w moim klubie nie ma sekcji dynamicznej i muszę się uczyć sam :-)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”