Generator prądu do domu

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Generator prądu do domu

Post autor: oldtimer »

sql pisze: 20 listopada 2021, 09:27 Eh, przypomniało mi się, jak pewnej letniej nocy 1991 roku, gdy byłem (jako 11latek) u dziadków na działce na wakacjach, dziadkowie w dużym stresie przygotowali podstawowe manatki (żywność, wodę) w plecaki i siedzieli całą noc przy radiu - czekając, czy nie trzeba będzie uciekać.
Obawiali się, żeby pucz Janajewa nie skoczył się tak samo, jak 17 września '39...
Ja wtedy z ekipą byłem na robotach w Szwecji. Jak w ciągu tego dnia okazało się, że u Sowietów nie wyłączyli telefonów i nie wyprowadzili wojska na ulice całym kraju a pismaki na bieżąco wszystko relacjonują dla światowych TV - od razu widziałem, że to jakaś popierdółka a nie zamach. I udało mi się to wykorzystać w wymiarze jak najbardziej finansowym. Kasę mieliśmy zarobioną w SEK, którą wymieniłem na DEM która tego dnia z powodu paniki na rynkach finansowych miała duży spadek kursu. Po dwóch dniach kurs niemieckiej waluty wrócił do normy - a my mieliśmy dodatkowy i odczuwalny bonus finansowy do wakacyjnego zarobku :)
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator prądu do domu

Post autor: biper »

A to szczwany lis :piwo:

Niczym Warren Buffet.. różnica jedynie taka, że on sam potrafi najpierw panikę na walucie wywołać :101:
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator prądu do domu

Post autor: kelvinpiotr »

Wczoraj zamówiłem coś takiego
https://dpp-sklep.pl/pl/p/Agregat-prado ... 0DXE-3/164
Razem z automatem uruchomiającym przy zaniku prądu .
Czyli to co chciałem , diesel , trójfazowy , moc 6-8 kW zrezygnowałem tylko z wyciszenia. Na razie i tak będzie w garażu a w momencie działania wyjedzie pod wiatę , natomiast w docelowym miejscu będzie i tak w wolnostojącym budynku gospodarczo-garażowym z bali drewnianych więc i tak go trochę wyciszy :wink:
Zobaczymy jak jakościowo , firmuje Daewoo , też chciałem uciec od jakiś dziwnych firm brandujących towar z Chin który u każdego "producenta" wygląda tak samo. Zmieniają sie tylko kolory i nalepki. Zobaczymy czy dojedzie ... niby potwierdzenie przyszło .. :wink: :wink:
kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator prądu do domu

Post autor: kelvinpiotr »

No i ...upa ... sprzedają coś czego nie posiadają , choć stan w sklepie internetowym jest 1 sztuka . Żenada .
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Generator prądu do domu

Post autor: sql »

No niestety, żeby dzisiaj kupić generator prądu, to telefon w rękę i dzwonisz po sklepach co mają na półce i mogą od ręki wysłać :/.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator prądu do domu

Post autor: Spitfire24 »

Ta zasada dotyczy teraz praktycznie wszystkiego.
Przy okazji. Jak przechowujecie paliwo do generatorów. Kanistry czy inny patent?
..
Czy tylko mi dziś forum strasznie muli?
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Generator prądu do domu

Post autor: sql »

Ja mam 3 kanistry metalowe 20l, ale mam jeszcze świeżą beczkę metalową 200l i się zastanawiam, czy jej też nie napełnić przypadkiem.
Kanistry raz na 2-3 lata rotuję - wlewam do baku samochodu, a kanister napełniam świeżą.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
bambus0134
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 237
Rejestracja: 16 czerwca 2013, 00:26
Tematy: 7
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator prądu do domu

Post autor: bambus0134 »

Teraz z przechowywaniem paliw jest częściowy problem ze względu na dodatki Bio do nich dodawane.

To taki mały wycinek na ten temat.

"Trwałość paliw przechowywanych na stacjach benzynowych szacowana jest na 6 miesięcy. Aktualnie wszystkie paliwa zawierają dodatki w postaci biokomponentów – w przypadku benzyny jest to alkohol, natomiast ropa posiada estry etylowe kwasów tłuszczowych. Niestety negatywnie wypływa to na trwałość paliw i w przypadku dłuższego przechowywania benzyny 95 lub 98 może dojść do jej zawodnienia. W praktyce oznacza to, że benzyna nie zmiesza się z wodą, ale zbierze się ona na dnie zbiornika. W przypadku oleju napędowego dodatkowo zaczną rozwijać się bakterie beztlenowe. Wniosek nasuwa się jeden – aby nasze paliwo można było przechowywać dłużej, zachowując jego właściwości, wybierajmy paliwa premium, które zawierają mniej biokomponentów. Warto również pamiętać, że obecne w sprzedaży paliwa to mieszaniny, które podczas długotrwałego przechowywania mogą ulec rozwarstwieniu. Wówczas paliwo może mieć zupełnie inne właściwości na dnie, a inne tuż przy korku. Dodatkowo z czasem mogą zacząć wytrącać się zanieczyszczenia lub dodatki uszlachetniające. Z tego powodu warto co jakiś czas zamieszać paliwem, a podczas tankowania starszego paliwa należy przepuścić benzynę lub olej napędowy przez drobne sito, które wychwyci zabrudzenia."
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator prądu do domu

Post autor: Wiedzmin »

Ooo, to paliwo 95 E5 (5% alkoholu) ma więcej alkoholu od droższego v-power 95 E5 (5% alkoholu). Czego to się człowiek nie dowie. Bo wiecie co E5 albo E10 oznacza? :)

Są jakieś paliwa 101 oktanów z dodatkiem eterów zamiast alkoholi.
BLACK GUNS MATTER
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6039
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Generator prądu do domu

Post autor: ravkill »

Chyba były, benzyna syntetyczna robiona z węgla, dla luftwaffe.... Teraz nie ma, no chyba że jakieś modelarskie albo masz dojście do paliwa lotniczego....(avgas 100). Tyle, że to "ołowiowa"... Ale oktaników 101.... Tyle, że nie wiem, czy jeszcze dostępna, bo jak wiadomo eurokołchoz...
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator prądu do domu

Post autor: Wiedzmin »

Są różne shell vpower racing, Aral, OMV. Ale dodatek alko w małej ilości jest ok: bez tego w baku byłaby woda, a tak się rozpuszcza w alko. Kiedyś na CNBC fajny reportaż był o różnych paliwach w USA i o tym mówili.
BLACK GUNS MATTER
Awatar użytkownika
bambus0134
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 237
Rejestracja: 16 czerwca 2013, 00:26
Tematy: 7
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator prądu do domu

Post autor: bambus0134 »

Co do alkoholu w paliwie to nie o wodę chodzi, a o jakość i poprawę wyników spalin w testach zamiast drogich dodatków lepiej alkohol ew eter swego czasu był też dodawany.
A wracając do tematu agregatu to mnie to zainspirowało
jakaś butla w czasach niepewnych się znajdzie i ta uniwersalność zasilania.
I tak poszukałem taki sprzęt https://ks-power.pl/product-category/gazbenzin/ i gróbo się naad tym zastanawiam.
alf70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:05
Tematy: 8
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator prądu do domu

Post autor: alf70 »

Agregat honda używałem, sprzęt beawaryjny. Ta z linku gwarancja 5 lat ale coroczny płatny przegląd. Ciekawe jak z gwarancją po przeróbce na lpg.
i to by było na tyle
kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator prądu do domu

Post autor: kelvinpiotr »

Generatory na LPG ... trochę jak na gaz sieciowy . W sytuacji "zwykłego " braku prądu tak, w sytuacjach kataklizmu nie bardzo . Paliwo typu benzyna czy diesel przywieziesz nawet w wiadrze , spuścisz z baku samochodu w razie potrzeby. Z gazem ... ???
reddccrew
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 26 stycznia 2020, 18:04
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator prądu do domu

Post autor: reddccrew »

Bardzo ciekawy temat. Jestem także w trakcie poszukiwania generatora tak max do 2 tys złotych. Ma pociągnąć piec peletowy oraz pompke do podłogówki około 20w oraz sterownik podłogówki. Piec wdl instrukcji max 320w. Oglądałem generatory Kowal oraz Kruzer. Fajna jest ta honda ale przekracza mój budżet. Co do przechowywania paliwa mam motocykl z bakiem ponad 20 litrów :-) do tego 3 karnistry po 10 litrów myślę że jakiś czas objadę. Dziękuję za informację.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”