Poszukuję namiaru na "jutubera" z linku

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

kombatant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 31 października 2006, 22:56
Tematy: 16
Lokalizacja: Koszuty, Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Poszukuję namiaru na "jutubera" z linku

Post autor: kombatant »



Chciałbym znaleźć kontakt na "jutubera za dychę" (albo za piątaka) z załączonego linku.
To ze mną rozmawia w sprawie jednego ze skradzionych karabinków po włamie na chatę. Jakby stacjonował gdzieś niedaleko mnie, to chciałbym mu dowieźć te 3 stówy nawet bez odbioru karabinka. Po pierwszym zdaniu było jasne, że to debil nie mający w ogóle pojęcia o jakim sprzęcie gada. Ale że się tym chwali na YT to mnie prowokuje do zapłacenia...
Miałem takich już z dziesięciu, z czego trzech skończyło drobnymi wyrokami za wyłudzanie, bo były podane wyższe kwoty za odzysk. A rozmowy z "zastrzeżonych" numerów zawsze nagrywam na ACR. Tego cycka nie zgłaszałem, bo za 3 stówy nikt palcem nie ruszy.

Jakby ktoś-coś chciał podpowiedzieć to na PW albo 781czteryczterytrzy778.
A.
PS. Nie wiem, czy to już pierwsze i nieodwracalne skutki zdalnej nauki gimbazy?? Pies jak się nudzi, to sobie jaja liże. Może i takie niedorozwoje powinny się podobnie pobawić?
Historia: Grupa Strzelecka Dziki Zachód, PSST ORZEŁ, WSST STRZELEC. Aktualnie: bezpartyjny.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję namiaru na "jutubera" z linku

Post autor: biper »

Za 3 stówy ruszą tak samo, jak za 30.000.
Sam się zdziwiłem.
Jakaś głupia pipa na OLX wystawiła coś, co chciałem kupić dla córki. Za marne 210 zł.
Kasę przytuliła (przelew na konto), przesyłki brak, odzewu brak.
Zgłoszenie na policję. Ot tak.. dla formalności.
Cholernie się zdziwiłem.. Najpierw pismo z prokuratury o ustaleniu sprawcy i wysłaniu do sądu, potem już pismo z sądu o wyroku.
Teraz sobie spokojnie czekam na przelew :)

P.S.
Próbowałem obejrzeć tego patusa.. No nie dałem rady.
Ja bym bez wahania złożył zawiadomienie o próbę wyłudzenia, z ew. podejrzeniem o paserkę. Tylko najpierw lepiej ten filmik sobie zapisać, bo pewnie typek usunie, jak mu się koło kity gorąco zrobi.
Jak gówniarza i rodziców przeczołgają po komisariatach (a tak będzie), to mu się odechce YT filmików.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję namiaru na "jutubera" z linku

Post autor: LARPAK »

Kurdę, obejrzałem cwaniaczka 4,5 minuty i jakoś nie wiem czy dam radę więcej, ale jak coś Kolego to zapisałem film na dysku więc jak będziesz potrzebował to wrzucę Ci go na dysk google i podrzucę link do pobrania.

Jako ciekawostkę podam, że takich cwaniaczków jest wielu. Swego czasu na wmasg.pl był koleś co to miał dzianych rodziców i robił w wała różnych ludzi zarabiając na nich niezłą kasę. Oczywiście ojciec jakiś psychiatra synkowi zaświadczenie wystawiał, ale po du*** nieźle dostał bo poszkodowanych znalazło się wielu.

Jedni sprzedawali nie swoje repliki, inni ukrywali wady, jeszcze inni kupowali sprzęt, który używali na konkretnej imprezie i zwracali po jej zakończeniu twierdząc, że jest uszkodzony lub niezgodny z opisem.

Liczę na to, że zgłosisz cwaniaczka i wrzucisz tutaj dalszy ciąg sprawy.

Tutaj masz jego adres email, który jest dostępny w serwisie youtube: szaloneshoty@gmail.com
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6039
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Poszukuję namiaru na "jutubera" z linku

Post autor: ravkill »

Kuźwa, bezstresowe wychowanie... Brak słów.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
Ziemo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 20:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję namiaru na "jutubera" z linku

Post autor: Ziemo »

Ten gość nazywa się Patryk Śliwa.
HFT
kombatant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 31 października 2006, 22:56
Tematy: 16
Lokalizacja: Koszuty, Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję namiaru na "jutubera" z linku

Post autor: kombatant »

Dziękuję za dotychczasowe reakcje.
Na PW też dostałem kilka śladów (czasem nieco rozbieżnych), między innymi na wspomnianego Patryka z Morzyc, powiat radziejowski.
Trochę mam daleko, że by samemu tyłek ruszyć.
A.
Historia: Grupa Strzelecka Dziki Zachód, PSST ORZEŁ, WSST STRZELEC. Aktualnie: bezpartyjny.
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1003
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję namiaru na "jutubera" z linku

Post autor: Linek »

Może teraz my pokręcimy z niego bekę? Chociaż trochę.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2973
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję namiaru na "jutubera" z linku

Post autor: Josef »

Myślę, że jemu nie chodzi o wyłudzenie jakichkolwiek pieniędzy. To jest jego forma zabawy z wykorzystaniem naiwności drugich. Czy to się mieści w standardach naszych (ludzi innego pokolenia), to inna sprawa. Nasi ojcowie, dziadkowie też o nas mieli inne zdanie niż o swoich zachowaniach. :-D No cóż, świat ciągle się zmienia. Takie czasy (zawsze od zarania dziejów). To nie znaczy, że w pełni je aprobuję. Obowiązkowo zgłosić organom ścigania. Może to trochę go wyhamuje w przyszłości i ukierunkuje na formy zabawy bardziej przez nas akceptowane. Ale zmian nie zatrzymamy, bo to wbrew prawom istoty wszechświata.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję namiaru na "jutubera" z linku

Post autor: biper »

Josef
No Ameryki nie odkryłeś.. Chyba nie sądzisz, że koleś faktycznie wyłudza i wrzuca to do neta?! ;laughing:
Za naszych czasów też niektórzy mieli głupie pomysły.. Różnica jest taka, że wówczas pręga na du*** skutecznie z tego leczyła, a dziś taki debil wyrasta do wieku dorosłego cały czas w przekonaniu, że to było super zabawne.


@Linek
Też mi to przeszło przez myśl.
Tylko nr tel. do rodziców byłby potrzebny.

Telefon w stylu:
"Dzień dobry, mówi st. aspirant XY z komisariatu w XYZ. W związku z otrzymanym zgłoszeniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Patryka Śliwę, proszę się stawić z synem w komisariacie w dniu ... o godz .... celem złożenia zeznań w charakterze podejrzanego".

Oj byłoby przesłuchanko w domu najpierw :621:
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję namiaru na "jutubera" z linku

Post autor: LARPAK »

Kiedyś jak byłeś debilem to tylko rodzina wiedziała żeś debil. A teraz dzięki YT wszyscy to wiedzą.

Bezstresowe wychowanie jak i brak zajęcia się dzieciakiem, gdzie kasa i komputer wychowują.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję namiaru na "jutubera" z linku

Post autor: biper »

To, że normalni to wiedzą, to nic.
Najgorsze, że dzięki internetowi debile się jednoczą, nawzajem się nakręcając.
Tak jak powyżej - zauważcie, że ten gnojek namiary na osoby mające być celem "żartu" dostaje od innych debili, którzy mu jeszcze za to płacą.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2973
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję namiaru na "jutubera" z linku

Post autor: Josef »

biper
1. Przecież napisałem, że nie wierzę w wyłudzenia.
2. Czy proponowana przez Ciebie metoda "wychowawcza" była skuteczna? Mam wątpliwości, jeśli weźmie się pod uwagę skutki w szerokim tego słowa znaczeniu. Znam osobiście skutki uboczne takich metod w postaci trwałych uszkodzeń ciała a nawet umysłu. Nie wszyscy stosujący je mieli wagę aptekarską w rękach. Inne przykłady? Kiedyś jako młodzik mogłem iść wieczorem z dziewczyną do parku bez obawy, że zostanę zaczepiony, a nawet pobity. Dzisiaj to niemożliwe. A skutki społeczne takiego zamordyzmu? Odrzuciliśmy je w 1989 roku.
3. A ten telefon, to :one: :piwo:
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję namiaru na "jutubera" z linku

Post autor: biper »

Ad.1 Chodziło mi o sam wspomnienia o tym, tak jakby ktokolwiek tu w to wierzył. Chodzi o złożenie zawiadomienie w celach "wychowawczych" (jak sam zaznaczyłeś)
Ad.2 W normalnej "dawce" - tak, uważam, że ta metoda jest skuteczna. A fakt, że istnieją rodzice-patusy, tego nie zmienia. Takie patusy są także dziś i niezależnie od zakazów - katują dzieciaki. To dokładnie tak jak z nożami w Angli.. Zakazali nawet multitooli z ostrzem, bo bandyci dźgają się tam na ulicach. Efekt taki, że bandyci dalej dźgają, a zwykły człowiek nie może mieć przy sobie syzoryka.

Ja w życiu dostałem po tyłku dosłownie parę razy.. I dokładnie wiem (do dziś ;) ) za co. I wiem, że mi się należało.
Moje dzieciaki (a mają już 8 i 10 lat) jeszcze nigdy nie oberwały nawet klapsa - bo nie było powodu.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Ziemo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 20:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję namiaru na "jutubera" z linku

Post autor: Ziemo »

Jest nas wielu, więc możemy zaraportować kanał. Wiele zgłoszeń doprowadzi do jego zawieszenia.

Wchodzimy na stronę główną kanału, czyli klikamy po prostu w nazwę kanału, a potem w zakładkę "Informacje"
Potem klikamy w chorągiewkę i wybieramy "zgłoś użytkownika", a potem wybieramy "Nękanie i poniżanie w sieci".

Ja dodatkowo dałem opis po polsku i po angielsku.
HFT
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję namiaru na "jutubera" z linku

Post autor: biper »

Bardzo dobry pomysł. Zrobione.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”