Zasieg i szerokośc wiązki radaru "suszarki"

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
rybek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 747
Rejestracja: 14 września 2004, 14:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zasieg i szerokośc wiązki radaru "suszarki"

Post autor: rybek »

Wczoraj jadąc samochodem widziałem taki obrazek. Na poboczu pasa, którym jechałem stała policja z "suszarką". Przede mna jechały 2, 3 samochody. Z naprzeciwka na bardzo długiej prostej drodze nadjeżdzał samochód osobowy i był już na terenie zabudowanym. Znak określający teren zabudowany znajdował się jakieś 200 metrów od stojącej policji w kierunku nadjężdzającego, namierzanego samochodu - dokładnie tego nie zarejestrowałem. Funkcjonariusz "wycelował" w ten samochód "suszarkę" i sądząc z reakcji jego kolegi ten samochód został zatrzymany. Nie widziałem dokładnie, bo musiałem jechać dalej. Tak się zastanawiam jaki jest zasięg radaru ręcznego, ponieważ ten samochód jadąc po długiej prostej drodze, która jest dobrze "widoczna" dla radaru (droga idzie w tym miejscu lekko w pod górę) mógł być namierzony zarówno na terenie zabudowanym jak i poza nim. Druga moją wątpliwość wzbudził pomiar prędkości samochodu znajdującego się na przeciwnym pasie niż stali policjancji. Policjant dokonywał pomiaru pomiędzy jadącymi samochodami na pasie przy którym stał. Czy taki pomiar może zostać przez to zniekształcony ? No i oczywiście od razu zacząłem się zastanawiać jakie wyniki uzyskuje ten funkcjonariusz przy strzelaniu z pistoletu jedną ręką do poruszającego się ukośnie celu ? :D
"Nigdy nie jest po wojnie. Zawsze jest przed wojną."
czester78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1516
Rejestracja: 05 grudnia 2005, 15:36
Tematy: 39
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: czester78 »

Aby wynik był prawidłowy suszara musi być naprzeciwko jadącego samochodu.
200 metrów ?? Powiem Ci że jest to odległość bardzo daleka żeby coś ustrzelić. I żeby nie było niejasności nie są to moje widzimisie, sprawdzałem osobiście nie raz. 130 metrów jest już odległością już ambitną.
Obrazek
uchoo
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: uchoo »

Kolego rybek , kolega pisze że stali na poboczu? To niemozliwe, niewiarygodne. Nie za krzakiem , za domem, za górką, za zakrętem?. Aż mi dech zaparło z wrażenia. Normalnie stali widoczni na poboczu, dzięki czemu kierowcy zwalniali i było tam bezpieczniej na drodze?. Niemozliwe raczej. Chociaż ... no może. :) Aż tak by się wkraju zmieniało na lepsze. :)
Suszarka łapie z takiej odległości jak chce pan władza. Resztę wątpliwości rozwiewa kolegium.
pozdro
Ostatnio zmieniony 30 lipca 2007, 21:29 przez uchoo, łącznie zmieniany 2 razy.
czester78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1516
Rejestracja: 05 grudnia 2005, 15:36
Tematy: 39
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: czester78 »

Sorki ale nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Ja napisałem tylko o warunkach technicznych żeby pomiar był właściwy i bez przekłamań
P.S.
1 Kolegium już dawno nie ma
2 Nie przesadzaj z tymi pomiarami że 'władza' robi wszystko żeby ud***ć
Obrazek
Santly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 26 maja 2006, 14:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Wołomin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Santly »

Znalazłem opis tylko jednego z kilku używanych przez Policję modeli:
http://www.konin.policja.gov.pl/?a=1308

Mam nadzieję, że choć odrobinę wyjaśni to wątpliwości.

Ad. Uchoo- troszkę więcej wiary w nasze służby porządkowe ;) Docenisz je gdy będziesz potrzebował pomocy z ich strony.

Pozdrawiam
Per aspera ad astra.
Awatar użytkownika
rybek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 747
Rejestracja: 14 września 2004, 14:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: rybek »

Nie wiem z jakiej odległości został namierzony ten nadjeżdzający samochód, ponieważ widok zasłaniał mi bus jadący przede mną. Te ok. 200, to była odległość od policjantów do tablicy 'teren zabudowany' w kierunku z którego nadjeżdzał ten namierzany samochód. Widziałem tylko reakcje kolegi "suszarkowicza", który wybiegł na jezdnie za moim samochodem i wymachiwał lizakiem na mijający mnie właśnie samochód osobowy. Ta "suszarka" była prostokatnym pudełkiem, nie taka jak ta podana w linku przez Santly'ego. Skoro "suszarki" mają taki zasięg, to ten samochód mógł zostać namierzony długo przed tym zanim wjechał na teren zabudowany. Ukształtowanie terenu na to pozwala. Tam jest dłuuuuuga prosta idąca pod górkę chyba na 1.5 km.

Ad.Uchoo
Masz trochę racji, ponieważ dla mojego kierunku jazdy policjanci stali za zakrętem przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Ja znam tą drogę i wiem, że tam mogą stać, ale niezorientowani pewnie jadą szybciej. Jest to oznakowany teren zabudowany, ale tak na dobrą sprawę jest to obwodnica miejscowości i w ogóle się nie czuje, że jest się na terenie zabudowanym. Można się zagapić i jechać za szybko.
"Nigdy nie jest po wojnie. Zawsze jest przed wojną."
Santly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 26 maja 2006, 14:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Wołomin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Santly »

Nieśmiało pozwolę sobie zauważyć, że stosować się do ograniczeń prędkości należy wtedy gdy takie ograniczenia słusznie/niesłusznie(nie Policji i nie kierowcom o tym decydować) przy drodze się znajdują, a nie gdy przy drodze stoi patrol z suszarką :!:
Idąc tym tokiem rozumowania na polskich drogach byłoby bezpieczniej dopiero wówczas gdy doskonale widoczni policjanci stali przy drodze w odstępach 1km, a najlepiej mniejszych :one:

Niestety cały przebieg sytuacji która została przytoczona na początku znają tylko strony zainteresowane czyli biedny uciskany kierowca i zły struż prawa.
Jeżeli kierowca uzna swoją winę to grzywnę w drodze mandatu przyjmie, jeżeli nie o jego winie lub niewinności przesądzi Sąd Grodzki, a na pewno nie policjant.

P.S. Owe prostokątne pudełeczko(dokładnej nazwy nie pamiętam) zasięg skuteczny(w wypadku urządzenia z legalizacją niepoważalny :027: ) ma w granicach 300m, oczywiście przy dobrych warunkach atmosferycznych 350 i 400m również jest w jego zasięgu.

Pozdrawiam
Per aspera ad astra.
Awatar użytkownika
Radek Ch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3645
Rejestracja: 18 października 2005, 21:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Radek Ch »

Santly pisze:Znalazłem opis tylko jednego z kilku używanych przez Policję modeli:
http://www.konin.policja.gov.pl/?a=1308
Przeczytałem opis tego urządzenia - mały pikuś ;) Wystarczy wycinać ponad 240km/h i nie ma mocnych, nie namierzą :diabel:
Anar Nányë Andúril i né Narsil i macil Elendilo. Lercuvanten i móli Iwebëo. Isil
Santly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 26 maja 2006, 14:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Wołomin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Santly »

Radek Ch pisze:
Santly pisze:Znalazłem opis tylko jednego z kilku używanych przez Policję modeli:
http://www.konin.policja.gov.pl/?a=1308
Przeczytałem opis tego urządzenia - mały pikuś ;) Wystarczy wycinać ponad 240km/h i nie ma mocnych, nie namierzą :diabel:
A po co mają namierzać kogoś kto gna ponad 240km/h, skoro i tak nie mieli by czym gonić :D

Jakie radiowozy takie suszarki :diabelek: Nowe nieoznakowany Vectry 2.8(260koników) mają wideo rejestratory bez ograniczeń :diabel:

Pozdrawiam
Per aspera ad astra.
Awatar użytkownika
Radek Ch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3645
Rejestracja: 18 października 2005, 21:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Radek Ch »

Jak w tym dowcipie, policjant zatrzymuje delikwenta:

- Panie kierowco, jak tak można, nooo przesadził pan conieco
- Panie Władzo, co się stało, czyżbym za szybko jechał?
- A skądże, za nisko pan leciał...
Anar Nányë Andúril i né Narsil i macil Elendilo. Lercuvanten i móli Iwebëo. Isil
Awatar użytkownika
FlyBoy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 09 grudnia 2006, 19:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sieradz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: FlyBoy »

Wzorem Wielkiej Brytanii powinni nastawiać radarów stacjonarnych na każdym ograniczeniu prędkości i już. Nikt nie będzie przeklinał białych czapek :)
Torwald
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 16:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrołęka / Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Torwald »

Zamiast kombinowac to chyba lepiej jezdzic wolniej (wg. przepisow, ew. minimalnie je naginajac).
No chyba ze przed nam ktos pocina, to mozna sie schowac za nim :diabelek: [joke]
nic już nie mam :/
Santly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 26 maja 2006, 14:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Wołomin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Santly »

Torwald pisze:Zamiast kombinowac to chyba lepiej jezdzic wolniej (wg. przepisow, ew. minimalnie je naginajac).
:one:
No chyba ze przed nam ktos pocina, to mozna sie schowac za nim
Jazda za 'sponsorem' była dobrym rozwiązaniem... do czasu :)
Niestety nowe fotoradary robią fotkę i przodu pojazdu jak również jego tyłu ;) jednocześnie mierząc prędkość- w ten sposób trafiają się na raz dwa pojazdy.
Wzorem Wielkiej Brytanii powinni nastawiać radarów stacjonarnych na każdym ograniczeniu prędkości i już. Nikt nie będzie przeklinał białych czapek :)
Już niedługo tak będzie- przynajmniej w Warszawie- Straż Miejska już zaciera ręce na kolejne nowe fotoradary. Już wkrótce będą na każdym skrzyżowaniu :diabelek:

Myślę, że kierowcy przynajmniej Warszawscy nie powinni przeklinać białych czapek. Straż Wiejska(sorki- miejska) często gęsto ustawia tolerancję fotoradaru w przedziale 5-10km/h czyli w wypadku ograniczenia do 50km/h fotkę pstryka przy prędkości już 56 lub max(jak na nich) 61km/h. W tym samym czasie drogówka na szybszych warszawskich trasach potrafi ustawić urządzenie na 80, czasem 90, a nawet widziałem 100km/h.
Mimo to wszystkie sekcje do spraw wykroczeń poszczególnych Komend Rejonowych są zawalone robotą... jaki z tego wniosek- mandaty dostajemy na własne życzenie.

*podane przykłady nadgorliwości Straży Miejskiej nie są normą(choć bardzo często mają miejsce).

Pozdrawiam
Per aspera ad astra.
Awatar użytkownika
Radek Ch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3645
Rejestracja: 18 października 2005, 21:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Radek Ch »

Santly pisze:W tym samym czasie drogówka na szybszych warszawskich trasach potrafi ustawić urządzenie na 81, czasem 91, a nawet widziałem 101km/h.
Tu akurat policji wcale się nie dziwię. usiłują złapać tylko co większych bandziorów. Sam do swiętych nie należę - na trasach rzadko jeżdzę na "90" wolniej niż 110km/h, ale jedno jest pewne - gdyby radary policyjne ustawić dokładnie na limity - 50, 70, 90, 110, 130 i jakie tam jeszcze w danym miejscu lokalnie obowiązują - to właściwie należałoby do każdego posiadacza pojazdu w Polsce zaocznie pocztą wysłać wypełnione druki tak ze czterech-pięciu mandatów za prędkość rocznie :one:
Anar Nányë Andúril i né Narsil i macil Elendilo. Lercuvanten i móli Iwebëo. Isil
Santly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 26 maja 2006, 14:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Wołomin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Santly »

Radek Ch pisze:
Santly pisze:W tym samym czasie drogówka na szybszych warszawskich trasach potrafi ustawić urządzenie na 81, czasem 91, a nawet widziałem 101km/h.
Tu akurat policji wcale się nie dziwię. usiłują złapać tylko co większych bandziorów. Sam do swiętych nie należę - na trasach rzadko jeżdzę na "90" wolniej niż 110km/h, ale jedno jest pewne - gdyby radary policyjne ustawić dokładnie na limity - 50, 70, 90, 110, 130 i jakie tam jeszcze w danym miejscu lokalnie obowiązują - to właściwie należałoby do każdego posiadacza pojazdu w Polsce zaocznie pocztą wysłać wypełnione druki tak ze czterech-pięciu mandatów za prędkość rocznie :one:
Pisząc 'szybsze trasy' miałem na myśli drogi na których warunki pozwalają przycisnąć lecz na których wciąż obowiązuje ograniczenie do magicznych 50km/h.
Tego dylematu nie ma wspomniana przez mnie Straż Miejska(ja wcale nie mam do nich głęboko zakorzenionej urazy ;) )która to na trasie Siekierkowskiej usiłowała sprzedać mi kwita za przekroczenie prędkości o 7km/h.

Pozdrawiam
Per aspera ad astra.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”