Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
V@A
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 254
Rejestracja: 30 grudnia 2018, 18:09
Tematy: 7
Lokalizacja: CANADA - QUEBEC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: V@A »

piatek13 pisze: 26 grudnia 2021, 16:46 I kto jest bardziej eko?
Napewno nie ja . Nie kupilem Tesli aby byc eko , ja nawet recyclingu nie robie. Zonie sie podobal to kupilem , zreszta i tak mam jeszcze Merca.
Teraz czekam albo na Cybertruck'a albo na Rivian'a - co pierwsze bedzie dostepne to kupuje - trzeba w czyms bedzie wnuki niedlugo wozic ;)
The older I get, the less I care about your feelings....
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: ravkill »

Akurat dla cybertrucka, to może bym zmienił podejście.... Ale tylko dla tego, że agregat w dieslu na pakę wejdzie...Gdyby jeszcze teslę pozwoliły na ładowanie podczas jazdy... ale pewnie zaraz Rosjnanie jakiegoś moda wypuszczą...
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3661
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: bezduszny »

Nasi też potrafią...
Jak odbierałem swojego Forda z salonu, to pokazywali mi zdjęcia instalacji LPG w Mondeo hybrydzie PHEV.
Pan miał problem, bo nie działało mu to jak trzeba i przyjechał z tym do ASO... bo gazownicy rozkładali ręce.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: ravkill »

Toyota auris na taryfie ma "w standardzie" LPG... :). Zresztą ostatnia fura z silnikiem 1.8 wolnossącym, w 2018 jeszcze dostępna... Jedną mamy we flocie, czekam na odkup... założę lpg :).
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: ben_sage »

piatek13 pisze: 26 grudnia 2021, 16:46 I kto jest bardziej eko?
Doszliśmy do takich czasów na forum w dziale samochodów gdzie zadaje się pytanie co jest bardziej eko a nie co jest bardziej szybkie,zajebi..e , sprawnie pokonuje zakręty i daje radość z jazdy. Kiedyś też były bardziej lub mniej eko ,ale wybór nie sprawiał aż tyle problemów... Wybór który ogranicza się do aut o których ktoś zadecyduje czym będę mógł jeździć. Wierzę ,że nie będzie to z myślą dla mojego komfortu,przyjemnosci i portfela, więc siłą rzeczy nie nie podoba mi się to.

Chciałbym wrócić do "średniowiecza" tego z przed 2010 i sam zadecydować czym chce jeździć i na co chce przeznaczyć swoje ciężko zarobione pieniądze. Ciekaw jestem czy po unii zabiorą się za inne kontynenty.
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

@ben_sage

Jak bym mógł to bym Tobie plusika dał ale nie ma takiej opcji na forum to choć :piwo: .

Od dawna ten temat jest jak taka stara zużyta szmata, do niczego już nie potrzebna bo w takim kierunku poszła prawdziwa motoryzacja i również ten temat. Już pisałem gdzieś wcześniej, że ja, pamiętający doskonale prawdziwą motoryzację, i używający na co dzień dalej prawdziwego samochodu, przestałem się tym interesować całkowicie - do zera. Wielu by za to na stosie paliło, że starym dieslem ktoś jeździ czy wiekowym autem. Tak mają berety sprane. Ja nawet nie wiem kto co teraz produkuje, za ile, co tam jest w środku etc. Szkoda na to całkowicie czasu. Resztki motoryzacji były jeszcze jak pierwsza część tego tematu powstała w pierwszej dekadzie tego wieku. Teraz to jest śmierdzący trup i pierdzielenie na okrągło o gniazdkach, o nowych z salonu na dwa lata bo niektórych tu stać, i na tym ten temat się kończy. Szkoda tego nie ekologicznego prądu (czytaj czasu) na ciągnięcie tego tematu. Jak ktoś napisze, że ma starszy samochód, jeździ i jest zadowolony to go śmiechem paru gości zabija. Dla mnie można zlikwidować ten temat bo nic nowego ani odrobinę ciekawego to już tu nie będzie dla ogółu.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3661
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: bezduszny »

Senio pisze: 28 grudnia 2021, 10:00 Wielu by za to na stosie paliło, że starym dieslem ktoś jeździ czy wiekowym autem. Tak mają berety sprane.
Nie chodzi, że stary ale chodzi o to czy sprawny....
Niestety, w przeważającej większości stary = niesprawny .... i spranie eko-beretu nie ma z tym nic wspólnego
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

W której komendzie pracujesz że tak Cię to interesuje ?. Pilnuj swojego nosa a resztą się nie intersuj.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”