Steyr AUG

Moderator: Moderatorzy WBP

Legion117
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 29 stycznia 2019, 21:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Legion117 »

Matrix33 pisze:Tarcza zacna.
Jestem lewooczny i praworęczny, ale bronią długą nauczyłem się posługiwać lewostronnie - różnica w jakości widzenia pomiędzy lewym i prawym okiem jest spora.
Cóż, trochę kombinowania jak widzę z tym zamkiem.
Nie jesteś jedyny w tym względzie. Także ja jakoś pomimo faktu bycia praworęcznym strzelam z lewej ręki...

Szkoda, że AUG nie ma symetrycznej komory jak Famas, gdzie wystarczy przełożyć wyrzutnik + zatyczki na preferowaną stronę... Tymczasem u nas AUG oznacza defacto 2 promesy (prawe suwadło jest konieczne przy ewentualnej odsprzedaży)...
HK G3SG/1
Wscieklywaz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 19:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Wscieklywaz »

wystarczy zanabyć taki pi***olnik-deflektor do łusek jak z linku poniżej i można strzelać spokojnie z lewej - sprawdzone osobiście

Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Snipper_is »

Nie koniecznie 2 promesy bo np. przy odsprzedaży właśnie leworęczność może być atutem. Nie wiem co masz na myśli suwadło ale ja wiem że potrzebny jest lewy zamek, a to w sumie blaszki i trzpień więc na pewno nie jest drogi a potem można się go pozbyć i odzyskać promesę.
Xtz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 19 listopada 2008, 19:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Xtz »

W „internetach” można znaleźć ceny zamków tylko na stronach z USA. Tam, oryginalne zamki z Austrii, są w cenie 250$ (piszę z Austrii, bo nowsze wersje na Stany, mają inne zamki).
Awatar użytkownika
kubao
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 13:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: kubao »

Witam i pozdrawiam serdecznie wszystkich posiadaczy słynnego Bullpup'a rodem z Austrii.
Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem klasycznego AUG'a w wersji A1 (tak, tego od Leśnego Dziadka). Nadmienię, że nie mam żadnego doświadczenia w regulowaniu optycznych przyrządów celowniczych w broni. Ale do rzeczy. Będąc z karabinkiem pierwszy raz na strzelnicy okazało się, że optyka wymaga zerowania. Niestety nie przygotowałem się z tej tematyki (wydaje mi się, że obsługa pokręteł w AUG'u jest dość specyficzna), więc doszkoliłem się dopiero w domu. W najbliższym czasie planuję wyjście numer dwa. Stąd trzy pytania: czy to normalne, że w moim egzemplarzu mogę kręcić pokrętłami w nieskończoność? Wydaje mi się, że nastaw optyki w pionie i poziomie można dokonywać tylko w jakimś konkretnym zakresie? Druga sprawa jest taka, że kręcąc gałkami nie bardzo widzę różnicę w widzianym przez lunetę obrazie, luneta "widzi" cały czas to samo miejsce, mimo kręcenia gałkami. Dwa powyższe problemy budzą moje obawy czy regulacja optyki w moim egzemplarzu jest w ogóle sprawna. Trzecia sprawa: czy ktoś ma namiary na kluczyki do tych pokręteł? Jedyne co wpadło mi do głowy to użycie odpowiedniego torx'a z dwoma "kolcami", jednym do środkowego otworu, drugim do tego na krawędzi pokrętła. Dostęp do dolnego pokrętła odpowiedzialnego za nastawę góra-dół to moim zdaniem jest jakiś dramat. Na amerykańskich forach udało mi się znaleźć zdjęcie takich kluczyków, ale chyba nawet tam jest problem z dostępnością: Obrazek

Pozdrawiam i proszę o rady
Kuba
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Steyr AUG

Post autor: Ślubek »

Wydaje mi się, że najprościej będzie wziąć płaski wkrętak o odpowiedniej szerokości i pilnikiem (lub diaksem) wypiłować w nim odpowiednie wycięcie.
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Snipper_is »

Te kluczyki nie są drogie. Dostałem jeden przy okazji zakupu łapacza łusek. W razie czego oferuję podesłać tak i kluczyk ze zwrotem w celu wykonania podobnego lub ewentualnie podać wymiary :)
Snipper
Awatar użytkownika
kubao
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 13:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: kubao »

Z kluczykiem sobie poradziłem. Niestety wygląda na to, że regulacja optyki nie działa. Poniżej tarcza ze strzelania na 10m (przestrzeliny nie zakryte naklejkami). Kręcenie gałką prawo-lewo nic nie daje. Jak widać wszystko leci na lewo (ta na dole w środku z celowania w prawą krawędź tarczy). Skupienie jest ok. Gdyby ktoś chciał odkupić AUGa w okazyjnej cenie to zapraszam, niestety na Górnym Śląsku jak dotąd nie znalazłem specjalisty od naprawy optyki.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 października 2019, 11:38 przez kubao, łącznie zmieniany 3 razy.
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: cezarycezary »

kubao, reklamuj u sprzedawcy jeśli uważasz że nabyleś wadliwą broń, bylo już o tym wiele na forum pukawki obejmuje tak samo i gwarancja i rękojmia i nie istotne jest to czy dany egzemplarz wyprodukowano obecnie czy w czasach wczesnego Gierka :)
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Snipper_is »

A przed regulacja zwolniłeś blokadę od spodu?
Awatar użytkownika
kubao
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 13:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: kubao »

Snipper_is pisze:A przed regulacja zwolniłeś blokadę od spodu?
Jaką blokadę masz na myśli?
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Snipper_is »

Na wstępie od razu się przyznaje że tej ,,blokady" nie ruszałem. Jak kupiłem karabin to tak się złożyło że był dostosowany do mojego oka ale w telefonicznej rozmowie poprzednik powiedział że jest coś takiego od spodu.( Chociaż ja uważam że to raczej z prawej strony ) Trzeba rozebrać broń i dostęp jest przez pokrywę zamkową. Lub tym specjalnym kluczykiem Mogłem coś źle zrozumieć ale nie wnikałem. W moim karabinie celownik ma 3 pokrętła jedno z prawej strony, jedno z lewej - górny bok i jeden dokładnie od dołu, Patrząc od strony celowania to pokrętła ułożone są trochę w literę Y. W instrukcjach anglojęzycznych nie znalazłem jednak do czego służy jedno z pokręteł (to z prawej strony )

Powtarzam jednak że sam niczego nie ruszałem bo nie było potrzeby
jak by co to służę instrukcją w języku angielskim
Snipper
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: KG92RS »

Snipper_is pisze: jak by co to służę instrukcją w języku angielskim
Niezwykle chętnie skorzystam - myślę, że nie ja jeden...
Awatar użytkownika
kubao
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 13:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: kubao »

Ja patrząc od strony strzelca mam 3 pokrętła: na dole do regulacji pionowej, z prawej strony do regulacji poziomej oraz trzecie, które jest jakby po ukosie, między górą a lewą stroną lunety.
Na TYM forum podają, że trzecie pokrętło to "fixing screw. It holds everything in alignment." I tyle. Ono ma inną budowę niż pozostałe dwa i jest nie do ruszenia.
Nie mam pojęcia o jaką blokadę może chodzić.
Jeśli chodzi o instrukcję to znalazłem tylko coś takiego: AUG MANUAL, jeśli ktoś ma coś innego to bardzo proszę o podzielenie się.
Regulować dwa pozostałe próbowałem za pomocą torx'a, podobnego jak na zdjęciu poniżej.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 października 2019, 14:54 przez kubao, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Snipper_is »

Panowie
Komu instrukcję to pisać. Nie wiem jak ją tu na forum umieścić więc ( teraz wiem ) że mogę ją wysłać na priv. Chyba że ktoś wie jak to zrobić by była na forum ogólnie dostępna.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”