Pierwszy sejf

Moderator: Moderatorzy WBP

Tomek95
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 02 kwietnia 2023, 11:40
Tematy: 4
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Pierwszy sejf

Post autor: Tomek95 »

Cześć, przymierzam się do zakupu pierwszego sejfu niestety na chwilę obecną ze względu na miejsce będę musiał zadowolić się mniejszym sejfem i tylko bronią krótką zamierzam zakupić 3 sztuki broni krótkiej i około 3000-4000 sztuk amunicji znalazłem dosyć duży sejf na broń krótką kwestia, czy to wszystko wejdzie? Link do sejfu poniżej.

https://sejfmaster.pl/pl/p/Sejf-Arsenal ... alberg/468
Awatar użytkownika
MCH
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 19:22
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy sejf

Post autor: MCH »

Nie poradzę Tobie w kwestii tego konkretnego sejfu, ale dam moim zdaniem ważniejszą radę.
Kupuj od razu większy sejf niż się Tobie wydaje czy zakładasz. Na 99% będziesz rozwijał swoje hobby, kupował kolejne egzeplarze broni, co raz więcej amunicji itp. Uwierz, że miejsce w sejfie kończy się szybciej niż myślisz.

Promes i miejsca w sejfie nigdy za dużo :583: ;laughing:
Awatar użytkownika
Prince i Bowie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 17 października 2019, 14:15
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy sejf

Post autor: Prince i Bowie »

Będzie OK, zamek jest dobry. Co do wielkości to moim zdaniem nie ma co przesadzać, jak ktoś kupił sejf 1-2 lata temu to teraz sprzeda go drożej niż wtedy kupił. Zawsze można też dokupić drugi, już na zwykły klucz (taniej) który to klucz będziesz sobie trzymał w sejfie z zamkiem cyfrowym.
Michal N.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 04 października 2011, 22:05
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy sejf

Post autor: Michal N. »

3 klamki i 4tys amunicji? Wątpię.
Feinwerkbau 103
raiden_pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 353
Rejestracja: 02 kwietnia 2015, 09:27
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy sejf

Post autor: raiden_pl »

Bez przesady,

4ry duże pistolety, 2,5k ammo. i jest jeszcze miejsce na optymalizacje jakby była potrzeba.. a sejf - Arsenał 30

Obrazek
--
KKS Arsenał
Awatar użytkownika
puchacz123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 128
Rejestracja: 12 lutego 2019, 09:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy sejf

Post autor: puchacz123 »

Moje doświadczenia z pojemnikiem są wprost odmienne. Kupiłem z kolegą, który mieszka obok, 1 duży sejf na "spółkę". Nie minął rok jak nastąpiła zmiana koncepcji i kupiłem własny. Po kilku latach mam 2 szt. i czuję w kościach, że to nie jest mój ostatni wydatek... :583:
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy sejf

Post autor: Mateusz70 »

Powinno wszystko wejść, jeśli nie będziesz tam przechowywał zbędnych rzeczy w postaci wyciorów, olejów do czyszczenia końskich uszu itd. Nie chcę się rozpisywać ...
Awatar użytkownika
Arngusson
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 12 marca 2023, 14:29
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy sejf

Post autor: Arngusson »

Nie kupuj dużego sejfu, jak Ci radzą niektórzy. To nie ma sensu, zaraz wyjaśnię Ci dlaczego mniejszy sejf lepiej się sprawdza.

Ja mam już kolejny rok ten sejf: https://sejfy.pl/szafy-i-sejfy-na-bron/ ... k-kluczowy

Wymiary: 1450 x 250 x 350

Zwróć szczególnie uwagę na głębokość sejfu. Ciężko jest znaleźć kompaktowy sejf z głębokością 30cm... ten jest ok, bo zmieścisz tam: 3-4 szt broni długiej, kilka pistoletów i amunicję na 2-3 mce strzelania. Warto szukać głębokiego sejfu, aby zmieściła się optyka na broni. Zamek kluczowy jest bardziej niezawodny.

Patrząc jednak realnie, to ile chcesz mieć tych sztuk? Będziesz miał czas z każdej z niej strzelić choć raz na kwartał? A przecież broń "do posiadania" nie ma sensu, chyba że za gablotę. Można bardzo szybko zapchać szafę jakimiś niepotrzebnymi metalami, zamiast mieć kilka sztuk konkretnej broni, którą chcesz opanować, a jak już opanujesz, to... ja sprzedaję. Nie cieszy mnie już broń, z której wychodzę na 90+ z każdym razem. Wolę wziąć taką, która mnie zacznie poniżać i uczyć pokory ;) Nie potrzebuję więc sejfu na broń, którą tylko chcę posiadać. Jeśli jakiś karabin nie wychodził u mnie z szafy 3 mce, to szedł na sprzedaż. Tak pozbyłem się kilku sztuk. Czy żałuję... MP-5 było fajne, ale chciałem dać szansę na zawodach kolegom ze Scorpionami, Rakami i UZI ;)

Moje podejści do broni jest takie:
- wolę mieć 2-3 pistolety, 2-3 karabiny / strzelby z których często strzelam.
- amunicja jest w sklepie - minęły czasy wojennej paniki, więc zapasów nie musisz robić.
- elaboracja przy moich 100-300 szt/mc nie ma sensu.

Dzięki temu ten sport nie jest dla mnie drogi, bo mam 2 pistolety, 2 karabiny i się nimi cieszę, a do nich amunicję na 4-5 treningów. Sprzedałem już 4 sztuki, które przepracowałem i przestały mnie bawić. Błąd polega na tym, aby zatrzymać broń, która Cię przestała bawić i dokupić kolejne sztuki. Wtedy poprzednia broń leży i zapycha Ci tylko miejsce w sejfie, więc radzą Ci, abyś kupował na wyrost i zapychał zbędnym metalem. Rozumiem sentymenty, ale to tylko kawałek metalu / polimeru. Warto przekalkulować na zimno.

Dlatego mały kompaktowy sejf 1450 x 250 powinien Ci wystarczyć na początek. Resztę wydaj na broń, amunicję i kursy doskonalące.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy sejf

Post autor: LARPAK »

@Arngusson:
przede wszystkim zaproponowałeś to nie mały sejf, a mała szafa.

Nikt tutaj nie każe zapychać szafy niepotrzebnym żelastwem.

Podejście do kolekcjonowania broni każdy ma inne - dla Ciebie to "zbędne żelastwo" dla innego broń na wystawę pasująca do jego zainteresowań, profilu całej kolekcji (okresu, konfliktu, formacji itp.) czy też zakupiona ze względu na konstrukcję.

Nie każdy bierze broń, aby z niej wynik kręcić czy ma sentyment do niej.

Mały sejf jest nieekonomiczny bo różnica przy małej szafie jest niewielka, a możliwości przechowywania znacznie większe.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy sejf

Post autor: Hoplofob »

Tomek95 pisze: 09 maja 2023, 14:01Cześć, przymierzam się do zakupu pierwszego sejfu niestety na chwilę obecną ze względu na miejsce będę musiał zadowolić się mniejszym sejfem i tylko bronią krótką zamierzam zakupić 3 sztuki broni krótkiej i około 3000-4000 sztuk amunicji znalazłem dosyć duży sejf na broń krótką kwestia, czy to wszystko wejdzie?
^^ Ze znakami przystankowymi byłoby to bardziej zrozumiałe :wink:

Ale do rzeczy: nie, nie kupuj tego, bo to nielogiczne.
Albo masz problemy z przestrzenią i kupujesz za 500+ najmniejszy sejf na rynku (zmieszczą się tam 3 pistolety + amunicja)...
Albo kupujesz coś, co wystarczy Ci na dłuższy czas i do czego zapakujesz wszystko.
To, co chcesz kupić, nie jest ani małe, ani pakowne, ani tanie, ani łatwe do odsprzedaży.
:516:
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy sejf

Post autor: Mateusz70 »

Tomek95 pisze: 09 maja 2023, 14:01 Cześć, przymierzam się do zakupu pierwszego sejfu niestety na chwilę obecną ze względu na miejsce będę musiał zadowolić się mniejszym sejfem i tylko bronią krótką zamierzam zakupić 3 sztuki broni krótkiej i około 3000-4000 sztuk amunicji znalazłem dosyć duży sejf na broń krótką kwestia, czy to wszystko wejdzie? Link do sejfu poniżej.

https://sejfmaster.pl/pl/p/Sejf-Arsenal ... alberg/468
Parametry masz, więc pomierz pudełka od standardowej amunicji, jaką będziesz potrzebował. Wyjdzie, ile Ci się zmieści.
Hoplofob pisze: 10 maja 2023, 10:22 [...]
Albo masz problemy z przestrzenią i kupujesz za 500+ najmniejszy sejf na rynku (zmieszczą się tam 3 pistolety + amunicja)...
Albo kupujesz coś, co wystarczy Ci na dłuższy czas i do czego zapakujesz wszystko.
To, co chcesz kupić, nie jest ani małe, ani pakowne, ani tanie, ani łatwe do odsprzedaży.
:516:
W kwestii rad Hoplofoba:
po pierwsze, nie kupuj nic większego na 3 sztuki broni krótkiej. Nie ma sensu tego odsprzedawać, bo nikt nie da Ci sumy, za którą kupujesz nowy. Sprzęt nie jest drogi.
Po drugie, jeśli będziesz miał kiedyś potrzebę urządzenia na przechowywanie broni długiej, to sobie kupisz.
Looper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 02 listopada 2022, 11:54
Tematy: 1
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy sejf

Post autor: Looper »

Ja tez długo myślałem nad pierwszym sejfem z tą różnicą, że oprócz 2-3 pistoletów (9mm, .22 lr), planuję również jakiś karabinek. Pewnie na początek na małą kulkę. Może jakaś strzelba (?) Nie wiem jeszcze w którą stronę pójdę, bo kompletnie brak mi wyobrażenia co może mi się spodobać i na co mnie będzie stać finansowo, a też nie planuję inwestować nie wiadomo ile.
Z powodu braku miejsca (małe mieszkanie w bloku) wstępnie upatrzyłem sobie wąską szafę, która na podłodze zajmuje 34x35cm i 1,5m w pionie.
Bravo Multi 7 z 2 regulowanymi półkami:
https://fabrykasejfow.pl/glowna/299-642 ... ktroniczny

Jest jeszcze Bravo Multi 12 (150x450x350mm), ale nie wiem, czy zmieszczę między meblami w pokoju.
https://fabrykasejfow.pl/glowna/292-671 ... ktroniczny

Jeśli wiedziałbym, że moja przygoda skończy się na broni krótkiej to na pewno poszedłbym w jakiś mały sejf maksymalnie o szer. ok. 45cm i wys. ok. 60cm.

Miał może ktoś z was styczność z podobnymi konstrukcjami co wymieniłem wyżej?
Awatar użytkownika
klev
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 30 listopada 2007, 12:34
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy sejf

Post autor: klev »

ja będe celował w ten. to cena już zamkiem elektronicznym.
https://allegro.pl/oferta/szafa-na-bron ... 3447089623
W założeniu będzie karabin sportowy (z lunetą), strzelba, rewolwer i pistolet sportowy + amunicja do wszystkiego w niedużej ilości. W razie czego AR15 też się zmieści :)
Najważniejsze jest (dla mnie) to, że otwiera się na 180o a nie 90o jak troszeczkę szersze.
KS Garda - Ostróda
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy sejf

Post autor: Krolik »

Arngusson pisze: 10 maja 2023, 08:20 /jakaś osobista historia/.
To że Ty szukasz borni, która ma cię uczyć pokory nie oznacza, że każdy tak ma, więc nie projektuj swoich przypadłości na innych.
Nie masz bladego pojęcia, co gościa interesuje w strzelectwie, jakie ma plany oraz ile i jaką broń chce mieć.
Twoje podejście to Twoje podejście - Ty masz pięć sztuk na krzyż, inny chce ich mieć 20 albo 30 bo tak.
Ty strzelasz miesięcznie 200-300 sztuk, a inny strzeli miesięcznie 800-1000. Jeszcze inny pójdzie w sport i Twój miesięczny limit walnie na jednym treningu.
Fajnie, ze się pochwaliłeś i napisałeś urzekającą historię, tylko to nie ma wiele wspólnego z pytaniem założyciela wątku...
Looper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 02 listopada 2022, 11:54
Tematy: 1
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy sejf

Post autor: Looper »

@klev ten sejf z linku z allegro to trochę mniejsza wersja tego, co ja wkleiłem, czyli Bravo Multi 7. Rożni się tylko rodzajem zawiasów pozwalającym na szersze otwarcie drzwi.
Ten z allegro - wymiary podstawy: 32 × 28 cm
Znaleziony przeze mnie w fabrykasejfów ma 34 x 35 cm
Cenowo mocno zbliżone (z przewagą dla Bravo Multi 7, bo jest tańszy o 179 zł) i zdaje się, ze producent ten sam.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”