Walther PDP

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3250
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PDP

Post autor: biper »

Jeśli mowa o broni do rekreacji, sportu, itp. zabawy na strzelnicy, to w kij to dmuchał..
Ale jeśli marketing nawet w nazwie mówi "Defense Pistol" i ma to mieć możliwość obsługi zarówno prawą, jak i lewą ręką (niezależnie którą na co dzień strzelec się posługuje), to taki projekt jest o kant d.. potłuc.

I sorry, ale wszytkie XD, XDm'y, czy obecnie nazywane SF mają zrzut magazynka po obu stronach (nie trzeba nic przekładać) i w niczym to nie przeszkadza 'cyngielfingerowi' (fajne określenie, podkradnę sobie :101: )
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Lutz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 23 maja 2021, 14:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PDP

Post autor: Lutz »

Wszystkie dźwignie I przyciski można wyprowadzić po obu stronach pistoletu, co wprawdzie uczyni go permanentnie oburecznym, ale:

- zdyblowane po obu stronach dźwignie I przyciski nieco poszerzą pistolet, co zapewne nie będzie miało większego znaczenia w praktyce, ale jednak,
- zwiększy to "czepliwość" pistoletu a tym samym ryzyko zaczepienia o ubranie podczas dobywania pistoletu noszonego w ukryciu,
- każdy z nas jest albo prawo, albo leworęczny i tak naprawdę nie potrzebuje permanentnie oburecznego pistoletu.
arcadius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2017, 12:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PDP

Post autor: arcadius »

Tak gwoli ścisłości to PDP oznacza Performance Duty Pistol. Nie ma tam wzmianki o defence...
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1415
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PDP

Post autor: zoom2 »

@biper,
jesteś zbyt surowy w ocenie Walthera. Daj mu szanse. To może być sympatyczna klamka.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PDP

Post autor: Hoplofob »

Lutz pisze: 03 lipca 2021, 10:59- każdy z nas jest albo prawo, albo leworęczny i tak naprawdę nie potrzebuje permanentnie oburęcznego pistoletu.
Nope!

Producenci broni niechętnie rozwijają skróty, pozwalając wierzyć klientom, że dostaną to czego potrzebują. Jedni chcą mieć Osobisty Pistolet Obronny, inni - Wyczynowy Pistolet Służbowy.
Niezależnie, czy Walther PDP to pistolet obronny (a), służbowy (b), czy wyczynowy (c), to obustronne manipulatory - szczególnie magazynka - są przydatne:

a) Jak Ci bandyta odstrzeli kciuk, to nie będziesz mógł wyjąć magazynka.
b) Jak kolega-mańkut zostanie postrzelony w walce, a Ty będziesz musiał użyć jego broni, to będziesz miał z tym duże trudności.
c) Mam karabinek PCP, z którego strzela również moja lepsza połowa. Teoretycznie "oburęczny", ale tak naprawdę "przestawialny". Jestem starej daty, rączkę zamka w PCP ustawiam jak w Mannlicherze Kałachu (po prawej), magazynek zrzucam kciukiem (po lewej). Ona jest szkolona nowocześnie: wie, że w PCP rączka zamka powinna być po lewej, a ze względu na małe dłonie magazynek obsługuje palcem wskazującym (po prawej). Wyjście na strzelanie rodzi niepotrzebne problemy, które rozwiązałaby niebinarność ;laughing: broni.

Swoją drogą PDP to jeden z najbrzydszych pistoletów od czasu Hi-Pointa: spust jak w wiertarce, chwyt jak w młocie pneumatycznym, manipulatory jak w ruskim czołgu, zamek ma wodogłowie (bo optics ready!). Funkcjonalność wygrała z estetyką.

Jeśli PPQ był limuzyną, to PDP wydaje się być jego wersją SUV :101:
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
ChrisCO2
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 27 marca 2014, 21:33
Tematy: 9
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Sponsor Forum

Re: Walther PDP

Post autor: ChrisCO2 »

Producent rozwija skrót PDP tak: Performance. Duty. Pistol.
Nigdzie nie pada słowo Defense zamiast Duty.
Natomiast co do urody nowego Walthera, to w porównaniu z dowolnym Glockiem wypada jak Miss Europa. No dobrze, niech będzie Miss Festung Europa :-D
Dr Krzysztof Załucki, LL.M. Eur.
radca prawny

tel. 512 039 635
www.prawoibron.pl
Lutz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 23 maja 2021, 14:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PDP

Post autor: Lutz »

@ Hoplofob
Ty z tym odstrzelonym przez bandytę kciukiem to tak na poważnie, czy ja po prostu nie zrozumiałem ironii Twojej wypowiedzi?

Zresztą nieważne, trudno mi wyobrazić sobie realną a nie wydumaną sytuację, w której przeciętnemu użytkownikowi broni rzeczywiście potrzebna byłaby permanentna obureczność pistoletu.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3250
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PDP

Post autor: biper »

arcadius pisze: 03 lipca 2021, 11:28 Tak gwoli ścisłości to PDP oznacza Performance Duty Pistol. Nie ma tam wzmianki o defence...
ChrisCO2 pisze: 03 lipca 2021, 15:46 Producent rozwija skrót PDP tak: Performance. Duty. Pistol.
Nigdzie nie pada słowo Defense zamiast Duty.
A widzicie.. to musiałem gdzieś albo źle usłyszeć, albo źle zapamiętać. A w związku z tym faktycznie:
zoom2 pisze: 03 lipca 2021, 13:11 @biper,
jesteś zbyt surowy w ocenie Walthera. Daj mu szanse. To może być sympatyczna klamka.
:)

Natomiast odnośnie:
Lutz pisze: 03 lipca 2021, 10:59 Wszystkie dźwignie I przyciski można wyprowadzić po obu stronach pistoletu, co wprawdzie uczyni go permanentnie oburecznym, ale:

1 zdublowane po obu stronach dźwignie I przyciski nieco poszerzą pistolet, co zapewne nie będzie miało większego znaczenia w praktyce, ale jednak,
2 zwiększy to "czepliwość" pistoletu a tym samym ryzyko zaczepienia o ubranie podczas dobywania pistoletu noszonego w ukryciu,
3 każdy z nas jest albo prawo, albo leworęczny i tak naprawdę nie potrzebuje permanentnie oburecznego pistoletu.
1. Bardziej poszerzy pistolet zdublowanie zrzutu zamka, niż magazynka - ale faktycznie te 2-3mm wielkiej różnicy nie robią
2. Nie widziałem pistoletu (nowoczesnego), w którym manipulatory byłyby tak zaprojektowane, aby się czepiać (mowa o broni tzw. "bojowej", a nie kosmicznych racegunach)
3. Na strzelnicy - tak. Ale jako np. gliniarz wolałbym broń bardziej wszechstronną.
Lutz pisze: Zresztą nieważne, trudno mi wyobrazić sobie realną a nie wydumaną sytuację, w której przeciętnemu użytkownikowi broni rzeczywiście potrzebna byłaby permanentna obureczność pistoletu.
Bardziej tu rozważana była specyfika pracy służb-formacji uzbrojonych lub broni do obrony (duty pistol lub - jak ja się błędnie ufiksowałem - defence pistol). Nie trzeba wiele wysiłku, aby wyobrazić sobie sytuację zranienia w rękę trzymającą broń. Tylko na filmach super-herosi potrafią dalej utrzymać i celnie strzelać z przestrzelonym barkiem/ramieniem/przedramieniem :)
Po prostu czasem trzeba wyjść poza "swoją strefę komfortu" :103: i zauważyć, że dana broń nie jest kierowana TYLKO do niedzielnych strzelców kartonowych..

Bo tu oddać trzeba Ci rację - większości z nas, przeciętnych użytkowników, permanentna oburęczność nie jest potrzeba..
Choć z drugiej strony.. :roll: Jakieś zawody typu PiRO i tor gdzie trzeba strzelić i obsługiwać tylko słabą ręką (symulacja zranienia ręki silnej).. Nie jestem pewien, ale chyba gdzieś kiedyś widziałem taki filmik z zawodów za oceanem.. (albo to znów tylko mój wymysł, jak z tym "defence pistol" :103: )
zoom2 pisze: 03 lipca 2021, 13:11 @biper,
To może być sympatyczna klamka.
Nie przeczę.. Ba.. nie miałbym nic przeciwko, aby sobie ją przetestować. ;)
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PDP

Post autor: Hoplofob »

biper pisze: 03 lipca 2021, 00:05 Po prostu czasem trzeba wyjść poza "swoją strefę komfortu" :103: i zauważyć, że dana broń nie jest kierowana TYLKO do niedzielnych strzelców kartonowych.
Jak tak patrzę na Walthera PDP to właśnie wydaje mi się, że jest kierowany do niedzielnych strzelców kartonowych i ma niewiele wspólnego z bronią służbową. Swoją drogą rok temu był reklamowany jako Personal Defense Pistol, ale później się kapnęli, że tak nazywa się ich miotacz gazu ;laughing:

Dlaczego uważam, że nie jest "służbowy"?
Zamek dostał wodogłowia, bo go zrobili "optics ready". Powiększyli również szynę Picatinny i teraz można montować tam latarki albo laser. I kolimator, i latarka to fajne gadżety, ale montuje się je na 5% broni służbowej. 10%?
Agresywna faktura chwytu zdaje się ułatwiać strzelanie, ale podczas noszenia - a to się głównie robi z bronią służbową - będzie przez cały czas się brudziła.
Nakładki na chwyt w różnych rozmiarach? Zawsze się zastanawiałem, co z nimi robią w magazynach broni, jak już sobie posterunkowy dobierze odpowiednią...
Dźwignia zrzutu zamka na pół długości szkieletu? Oczywiście, że przydatna w race-gunie, ale w pistolecie służbowym?
Kampania reklamowa oparta o jutubowych influencerów? :583:

IMHO Walther PDP jest zoptymalizowany jako uniwersalny pistolet cywilny. Dla tych, którzy zadają pytanie na Forum: "Jaki kupić pierwszy pistolet do noszenia, statyki i amatorskiego 3Guna?".

Ale nie miałbym nic przeciwko temu, żeby go przytulić :-D
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1415
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PDP

Post autor: zoom2 »

A tam panie, a mie sie podoba. A żem ślepak to dla mnie klama bez telewizora nie istnieje.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3250
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PDP

Post autor: biper »

Hoplofob pisze: 04 lipca 2021, 14:37 Swoją drogą rok temu był reklamowany jako Personal Defense Pistol, ale później się kapnęli, że tak nazywa się ich miotacz gazu ;laughing:
A czyli jednak nie do końca to było moje urojenie :101:
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
wolfhound
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:15
Tematy: 0
Lokalizacja: śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PDP

Post autor: wolfhound »

No to się tutaj filozoficzne wywody okociły :-D

Proszę od razu się chwalić jak ktoś kupi lub pomaca, postrzela, bo jestem naprawdę ciekawy jakie będą Wasze wrażenia :one:
Awatar użytkownika
peter79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 08 marca 2016, 08:52
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PDP

Post autor: peter79 »

Pomacałem. Plastik robi fatalne wrażenie. Może to jakaś specjalna super mieszanka polimerowa ale z wyglądu i w dotyku gównolit. Pod lufą, tam gdzie szyna, mogłem w palcach bez wysiłku wyginać.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3250
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PDP

Post autor: biper »

Czyli coś jak w Girsanie (ktoś pamięta, że mignęła niczym "spadająca gwiazda" taka turecka marka na naszym rynku?), którego wygrałem w losowaniu po jednych zawodach, ale po obmacaniu w sklepie na szczęście udało mi się dogadać i w te pędy zamieniłem z dopłatą z mojej strony na XDm'a, który służy mi do dziś. :-D
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PDP

Post autor: Wiedzmin »


A tu reklama
BLACK GUNS MATTER
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”