Co na pierwszy rewolwer??

Moderator: Moderatorzy WBP

Delwin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 769
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 17:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Delwin »

Aby nie otwierać nowego wątku - ktoś miał już w ręku nową wersję Pythona?
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: m2c »

Adekwatne do ceny starej czy nowej? ;)
Delwin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 769
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 17:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Delwin »

Dobrze wiedzieć, że na fali sentymentu nie robią jakiegoś totalnego szajsu. Jaką masz wersję 4,25 czy 6 cali? Bo przyznam, że oczy mi się śmieją do tej pierwszej...
Awatar użytkownika
Sorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 28 maja 2020, 20:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Sorge »

Wedymin pisze: 05 stycznia 2022, 19:49 ...
Wykonanie adekwatne do ceny (porównywaliśmy z Alfą kolegi - naprawdę jest różnica)
...
Porównywanie rewolweru za 2,5 tyś. do 3 razy droższego mija się chyba z celem? Porównaj do S&W i zastanów się ile dopłaciłeś "za legendę". :wink:
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: m2c »

W starej cenie już się wahałem ale te ~7tys było do przełknięcia . Ktoś mi zwinął ostatnią sztukę a 2 miesiące później cena wzrosła do 11tys :O
Za to mogę kupić dwa albo nawet trzy inne rewolwery. Mimo to cały czas się zastanawiam... głupie Walking Dead.
Awatar użytkownika
Sorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 28 maja 2020, 20:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Sorge »

Wedymin pisze: 09 stycznia 2022, 14:35 @Sorge, stwierdzam tylko fakt.
Jakbym chciał S&W, to bym kupił S&W.
Taka sama dyskusja jak z samochodami :wink:
Wiadomo. :-D
Ponieważ wspominałeś o celności i jakości (tu różnic nie ma w S&W, za to w cenie jest zasadnicza), a nie o walorach wizualnych broni, to się wypowiedziałem. Parę razy strzelałem z Pythona, S&W jak i z Alfy. Wszystkie z lufą 6 cali. W celności różnicy nie widzę. Alfa ma zbyt "ciasny" prześwit w przyrządach celowniczych jak na mój gust i jakościowo odstaje od pozostałych. To wszystko...
Nadmienię, że Python też mi się bardzo podoba ... ale kasy którą za nowego wołają bym nie dał, bo moim zdaniem nie jest jej wart. Od czasu do czasu trafiają się używki w stanie "szufladowym" i jeśli już, to wolałbym coś takiego wyprodukowanego w XX wieku, bez tych nowoczesnych stopów, z których obecnie robią niektóre części. :wink:
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: m2c »

@Wedymin To nie Ty bo mi przecież sprawdzałeś numer seryjny swojego jak się czaiłem na tego ostatniego ;)
Dziś sobie kupiłem na pocieszenie S&W 637 bo mi w kolekcji brakowało ramy J. Chrzanić Colta i ich politykę cenową! Nie dostaną ani grosza.
W cenie w której mogę mieć P90. Albo Benelli M4. Pfff.

No dobra, 2 godziny później kupiłem Pythona. 0 silnej woli. I dlatego właśnie ceny rosną bo idioci i tak kupują ;)
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2022, 00:40 przez m2c, łącznie zmieniany 1 raz.
LordYoghurt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 14 stycznia 2019, 11:37
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: LordYoghurt »

Sam mam S&W 627 2.65” … i zastanawiam się czy dokupić Colta Pythona, zostawić jak jest, czy w ogóle sprzedać rewolwer i zostać przy pistoletach…
Daj znać jak porównanie Pythona do S&W :-)
Awatar użytkownika
pajak2444
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 29 stycznia 2018, 08:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: pajak2444 »

Ja w sobotę stałem się posiadaczem taurusa 689 6", a w czwartek jadę po alfe 6", oba 357.
Czemu taki wybór?? Bo ceny są na tyle niskie, że mnie na takie modele stać.
Różnica w pracy spustu, pomiedzy 3 modelami s&w, rugerem gp100 i tym taurusem .... przepaść, taurus to taki południowoamerykański IŻ 27, da się nacisnąć, ale kultury pracy BRAK.
Lecz mimo tych wad już się nie mogę doczekać pierwszego strzelania, bo do tej pory z rewolweru strzelałem raz jedyny 5 pestek .45lc

Nowy taurus 2450 z przejazdem
Uzywka alfa wyjdzie ok 1600

O rewolwerach nie wiem NIC, poza tym, że znam od wczoraj oznaczenia wielkości ram w s&w.

Jak znów będzie wolna kasa, to marzy mi się alfa carbine w 357... ale rok temu kosztowała 3300, więc teraz boję się spytać

Ps. Czy ktoś zna sklep, który oferuje szyny picatinny montowane do żebrowań lufy rewolwerowej?
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 820
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Hoplofob »

pajak2444 pisze: 18 stycznia 2022, 22:02...marzy mi się alfa carbine w 357... ale rok temu kosztowała 3300, więc teraz boję się spytać
Jako szczęśliwy posiadacz takiego mogę jedynie zachęcać do kupna :502:
Problemem nie jest jednak cena, tylko dostępność nowych sztuk. Importerem jest Hubertus z Białegostoku - https://hubertus.com.pl/ - który sprowadza egzotyczne Alfy tylko wówczas, gdy ma zamówienie na kilka sztuk. Alfa takich egzotycznych rewolwerów (karabinków) nie ma na składzie, tylko produkuje je, gdy ma zamówienie na kilka sztuk i wolne moce produkcyjne. Czyli trzeba się przebić przez dwie bariery i czekać na podwójną okazję.

Lepiej szukać czegoś na wtórnym rynku.

Chciałem - chcę - kupić Alfa Carbine w kalibrze 22, ale pomimo potrójnej korespondencji (klient-importer-producent) się nie udało. Jakby kto był zainteresowany karabinkiem rewolwerowym w kal. 22, to możemy założyć Groupona :-D
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
pajak2444
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 29 stycznia 2018, 08:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: pajak2444 »

Z najnowszych informacji, alfa zmieniła dostawce luf, teraz ma być ponoć Lothar Walther, ale tak czy owak kilka 8" jest na stanie, lecz nie mają do nich kolb karabinowych, ma się to wyjaśnić ok marca.
Alfe 357 carbine w wersji z chwytem pistoletowym można zamówić na już.

Czas złożyć wniosek o zmianę decyzji administracyjnej ....
Finalmax90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 28 sierpnia 2021, 10:37
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Finalmax90 »

Witam szanowne grono strzelców ;)

Odświeżę lekko temat. Otóż planuje kupić jakieś niedrogi rewolwer w kalibrze .357 i szczerze czytając ten wątek nie jest pewien co i jak . Mój budżet to ok 2500 zł. Służyć to ma głównie zabawie i szczerze - chęci „miania”. mam słabość do rewolwerów i chciałbym w końcu coś kupić - mimo, że budżet skromny nie chcę wyrzucać tych pieniądzy w błoto - i tu wkraczacie Wy drodzy forumowicze :)
W skrócie : budżet 2,5k , lufa 3-4”, kal. 357, niezawodność, do miłego spędzania niedzielnych popołudni,
Zastawiam się wstępnie między nowym Alfa Projekt , HW 357 Hunter (z nowych jednostek to póki co mój główny typ) lub używanym Rossi (np M711) .
Moglibyście mi coś poradzić ? Może jakieś inne w tym budżecie ?
PS: wiem ze S&W to och i ach ale nie w tym budżecie ;) a jest on nieprzekraczalny

Z góry dziękuje i pozdrawiam
feldstutzer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 17 października 2020, 20:35
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: feldstutzer »

Alfa i HW osobiscie kazdemu radze omijac szerokim lukiem. Szkoda pieniedzy.

Mialem rewolwer Alfa 3561 i HW38. HW38 badziew, po kilku wizytach na strzelnicy dostal takich luzow na bebnie ze strach bylo strzelac. Alfe meczylem przez rok - uparlem sie ze bede tym robil wyniki - przepuscilem chyba z 1000 sztuk amunicji - a nie przypominam sobie zebym tym choc raz zadawalajce skupienie uzyskal. W tym rewolerze nic nie pasowalo - rekojesc, geometria rekojsc-spust, a najwieksza tragedia to byl sam spust. A i srubki trzeba bylo ciagle dokrecac.

W koncu kupilem S&W i od razu na pierwszym treningu wszystko w czarnym i nawet jakies dziesiatki sie trafily. Alfa chyba nigdy takiego wyniku nie mialem. Teraz mam 3 rewolwery S&W - a tamte wpadki z alfa i hw uznaje za bledy wieku dzieciecego.

Podsumowujac. Doloz do uzywanego S&W albo poszukaj jakiegos taurusa.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 820
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Hoplofob »

Finalmax90 pisze: 24 lutego 2022, 16:01...planuje kupić jakieś niedrogi rewolwer w kalibrze .357 [...] Mój budżet to ok 2500 zł. Służyć to ma głównie zabawie i - szczerze - chęci „miania”.
Tutaj wszystko służy zabawie. Ale jakiej? Chcesz go wyprowadzać na spacer w zamszowej kaburze? Chcesz startować w zawodach o puchar prezesa? Chcesz robić duże BUM? Chcesz startować w zwodach IPSC?

Do tego ostatniego rewolwery słabo się nadają. Do pozostałych zastosowań wybierz coś z 4-calową lufą - z .38 Special i tak ma celność lepszą niż pistolety, jak wsadzisz .357 to będzie naprawdę duże BUM!, a i nosić się to da.
W Łodzi mogą mieć ALFĘ 3541 w dobrej cenie: https://top-shot.pl/product-category/br ... rewolwery/

Rewolwer to prosta konstrukcja. Trzeba się nieźle postarać, żeby go rozklekotać. Podczas sesji na strzelnicy nie wystrzelisz dużo więcej niż pudełko .38 i bęben .357. Większych różnic jakościowych miedzy współczesnymi rewolwerami nie ma - wszystkie robią cyfrowe obrabiarki ze stali tej samej jakości. A jeśli to pierwszy rewolwer, to odradzam zakup używki - nie wiesz, co dostaniesz, nie będziesz potrafił tego sprawdzić i nie dowiesz się, kto odpowiada za porażki - Ty, czy używany S&W :502:

Przy okazji, ten emoticon - :502: - przedstawia dziwacznie trzymany rewolwer, a nie broń maszynową. Która broń maszynowa ma zewnętrzny kurek? :-D
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
HotDoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 10:46
Tematy: 9
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: HotDoc »

feldstutzer pisze: 24 lutego 2022, 20:47 Alfa i HW osobiscie kazdemu radze omijac szerokim lukiem. Szkoda pieniedzy.

Mialem rewolwer Alfa 3561 i HW38. (...) Alfe meczylem przez rok - uparlem sie ze bede tym robil wyniki - przepuscilem chyba z 1000 sztuk amunicji - a nie przypominam sobie zebym tym choc raz zadawalajce skupienie uzyskal. W tym rewolerze nic nie pasowalo - rekojesc, geometria rekojsc-spust, a najwieksza tragedia to byl sam spust. A i srubki trzeba bylo ciagle dokrecac.
współczuję doświadczeń, ale najwyraźniej miałeś jakiś felerny egzemplarz. Ja Alfą męczę boczniaka i dalej strzela lepiej ode mnie. A 95/100 bez problemu strzela. Kolega ma Alfę w .38 Special i też skupienia takie, że ja o takich marzę. Mechanicznie są to kopie S&W, więc w działaniu różnic większych nie ma. Tak, mam S&W i strzelam nim centralny zapłon, więc mam porównanie. Spust z fabryki faktycznie beznadziejny, ale odrobina polerki robi robotę. Ja osobiście nikomu nie odradzam Alfy. Jeśli stać go na S&W ok, niech bierze. Ale na początek wydać 2x więcej na broń, która niekoniecznie strzela lepiej?
HotDoc
---
9x19 mm | .45 ACP | 12G | .22LR | .308 Win | .38 Special | .223 | 6.5 Creedmoor | 6.5x47 Lapua | 6.5x55 SE
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”