Tłumiki dźwięku do karabinów

Moderator: Moderatorzy WBP

mieszko1vp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 76
Rejestracja: 29 września 2021, 23:41
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki dźwięku do karabinów

Post autor: mieszko1vp »

Nawet bardziej jestem za tym,aby "tłumiki" do 223 nazywać "urządzeniami wylotowymi" które dają mozliwość strzelania bez ochronników słuchu,tłumią błysk i podrzut lufy,dodatkowo zmieniając punk trafienia-czyli brać coś kompaktowego,co zawsze bedzie na lufie-na stałe,bo na efekty filmowe to nie ma co liczyć.Chyba ze przejście na bardziej męski kaliber-308 i stosowanie amo subsonic
Awatar użytkownika
MCH
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 19:22
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki dźwięku do karabinów

Post autor: MCH »

mieszko1vp pisze: 19 kwietnia 2022, 12:59 Nawet bardziej jestem za tym,aby "tłumiki" do 223 nazywać "urządzeniami wylotowymi" które dają mozliwość strzelania bez ochronników słuchu (...)
Byłbym bardzo ostrożny z sugerowaniem kolegom i koleżankom rezygnowanie z ochronników słuchu w przypadku tłumików i kalibru .223 REM.
Ekspozycja na huk o natężeniu 140 decybeli (lub więcej) bo najpewniej w tej okolicy będziemy się poruszać przy wyżej wymienionym zestawie jest niebezpieczna :568:
Nawet zjeście do 130 decybeli (bo realnie do takich wartości w najlepszym przypadku uda się zejść przy .223 REM) wywoła w najlepszym przypadku nieprzyjemne dwonienie w uszach, a najpewniem nie pozostanie bez wpływu na kondycję naszego słuchu. Oczywiście to indywidualna sprawa, ale tak naprawdę już przy 120 decybelach możliwe są uszkodzenia słuchu już po krótkim narażeniu na hałas, a przynajmniej przekroczona zostanie granica bólu. Proponowałbym jednak nie rozpowszechniać takich pomysłów. Chyba, że ktoś nie za bardzo szanuje swoje zdrowie.

Chociaż w sumie to osobista sprawa, ja tam wolę nie ogłuchnąć na starość.
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6039
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tłumiki dźwięku do karabinów

Post autor: ravkill »

Zamiast iść w tłumiki, lepiej iść w konwersje 22 lr i od razu kupić (o ile gdzieś idzie), naboje 22 lr 60 grain....
Kiedyś bywały... Od czasu, gdy mam konwersję, nie widuję...
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3745
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki dźwięku do karabinów

Post autor: bezduszny »

do .22LR tłumiki są w dziwnie śmiesznej cenie
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki dźwięku do karabinów

Post autor: loleczek196 »

Dzięki bardzo za informacje.

Na facebooku sie ogląda, jak to super wyglądają AR y z tłumikami.
Ale skoro to ma bardziej wyglądać niż działać to sobie odpuszczę.


Konwersję 22lr do AR chce kupić, ale nigdzie w Pomorskim nie do dostania. A przez połowę polski nie będę gonił.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3246
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki dźwięku do karabinów

Post autor: biper »

A niby czemu masz gonic?
Dystrybutorem jest BUOS, a więc każdy sklep w Pomorskim z nimi współpracujący Ci to ściągnie.
Druga opcja, to brownells.pl, którzy przy współpracy z innym sklepem organizują odbiór z "punktu obwoźnego".
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Hyouka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 15 maja 2017, 14:42
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki dźwięku do karabinów

Post autor: Hyouka »

loleczek196 pisze: 19 kwietnia 2022, 15:16 Ale skoro to ma bardziej wyglądać niż działać to sobie odpuszczę.
Ale dlaczego bardziej działać, niż wyglądać? Redukcja hałasu o około 20-30 dB to OGROMNA różnica. To, że wciąż lepiej strzelać w słuchawkach nie zmienia faktu, że strzela się zdecydowanie przyjemniej.

I to zupełnie pomijając szereg innych efektów używania tłumika, jak redukcja płomienia, redukcja odrzutu, redukcja fali uderzeniowej z końca lufy (zwłaszcza przy krótkich lufach). W porównaniu z hamulcem wylotowym masz trochę gorszą redukcję odrzutu (ile dokładnie zależy od tego, który tłumik porównujesz z którym hamulcem) BEZ walania gazami prochowymi po twarzach sąsiadów na strzelnicy.

To nie jest "bardziej wyglądać, niż działać". Chyba, że za standard "działania" postawisz hollywoodzkie filmy. Ale wtedy to każda broń z tłumikiem "bardziej wygląda, niż działa". Może z wyjątkiem broni w .22 LR i pewnych konstrukcji budowanych specjalnie pod wyciszenie (jak welrod, DeLisle i podobne konstrukcje).
Awatar użytkownika
MCH
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 19:22
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki dźwięku do karabinów

Post autor: MCH »

Hyouka pisze: 19 kwietnia 2022, 16:23
loleczek196 pisze: 19 kwietnia 2022, 15:16 Ale skoro to ma bardziej wyglądać niż działać to sobie odpuszczę.
Ale dlaczego bardziej działać, niż wyglądać? Redukcja hałasu o około 20-30 dB to OGROMNA różnica. To, że wciąż lepiej strzelać w słuchawkach nie zmienia faktu, że strzela się zdecydowanie przyjemniej.

I to zupełnie pomijając szereg innych efektów używania tłumika, jak redukcja płomienia, redukcja odrzutu, redukcja fali uderzeniowej z końca lufy (zwłaszcza przy krótkich lufach). W porównaniu z hamulcem wylotowym masz trochę gorszą redukcję odrzutu (ile dokładnie zależy od tego, który tłumik porównujesz z którym hamulcem) BEZ walania gazami prochowymi po twarzach sąsiadów na strzelnicy.
Podpisuję się pod postem kolegi!
Faktycznie strzela się o niebo przyjemniej.
Tyle, że chyba niepotrzebnie wystraszyłem kolegę od S&W MP15, ale chciałem opowiedzieć jak naprawdę wyglądają sprawy z tłumikami. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej niż na filmach z Hollywood :583:
Awatar użytkownika
MCH
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 19:22
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki dźwięku do karabinów

Post autor: MCH »

loleczek196 pisze: 19 kwietnia 2022, 15:16 Dzięki bardzo za informacje.

Na facebooku sie ogląda, jak to super wyglądają AR y z tłumikami.
Ale skoro to ma bardziej wyglądać niż działać to sobie odpuszczę.


Konwersję 22lr do AR chce kupić, ale nigdzie w Pomorskim nie do dostania. A przez połowę polski nie będę gonił.

Nie chciałem Ciebie zniechęcać do tłumików. Chciałem tylko rzetelnie opisać jak to w praktyce jest z tłumikami, żebyś nie był zaskoczony. Sam używam i sobie chwalę, tyle że trzeba od razu odpowiednio ustawić oczekiwania.

Jeśli natomiast szukasz Hollywoodzkiego efektu, to kup coś w .22lr, najlepiej repetier, do tego dużą "puszkę" i amunicję subsonic... będzie tak jak z wiatrówki.
Awatar użytkownika
cyraniusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 24 października 2015, 20:39
Tematy: 4
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki dźwięku do karabinów

Post autor: cyraniusz »

22 lr z sbusonic i tłumikiem jest cichsza niż wiatrówka, także proszę nie siać dezinformacji że jest taka sama :)
223 z tłumikiem spokojnie można strzelać bez słuchawek, nawet w pomieszczeniu. Niemniej syfi się dużo bardziej i tłumik swoje waży, przy strzelaniu stojąc robi różnicę bo waga jest na końcu lufy. Ja mam ale nie używam na co dzień, pięknie za to wytłumia pistolet 22 lr, zwykły tłumik do 22lr miał za małą pojemność do pistoletu (w karabinki super działa a w pistolecie już tak se) a ten od AR zupełnie go wyciszył.
"Dzięki Ci Boże mój za ten krzyż, który Jezus cierpiał za mnie..."
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3246
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki dźwięku do karabinów

Post autor: biper »

@Cyraniusz
A powiedz mi czy tłumik na AR mocno zmienia Ci punkt trafienia vs bez tłumika? I na jakiej długości lufie z niego korzystasz?
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
St0rk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 08 listopada 2018, 11:06
Tematy: 3
Lokalizacja: Gdańsk, pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki dźwięku do karabinów

Post autor: St0rk »

loleczek196 pisze: 19 kwietnia 2022, 15:16(...) Konwersję 22lr do AR chce kupić, ale nigdzie w Pomorskim nie do dostania. A przez połowę polski nie będę gonił.
Były niedawno w Dixie Pomerania, może jeszcze są.
Pozdrawiam,
Sebastian
(Gdańsk, Trójmiasto, pomorskie)
Awatar użytkownika
cyraniusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 24 października 2015, 20:39
Tematy: 4
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki dźwięku do karabinów

Post autor: cyraniusz »

biper pisze: 19 kwietnia 2022, 20:21 @Cyraniusz
A powiedz mi czy tłumik na AR mocno zmienia Ci punkt trafienia vs bez tłumika? I na jakiej długości lufie z niego korzystasz?
Korzystam na 16" lufie, mam regulator gazowy z ustawieniem na tłumik, tłumik jest nakręcany na gwint, punkt trafienia się zmienia w stosunku do hamulca wylotowego, różnica około 5cm na 50m - u mnie zmian była tylko w poziomym przesunięciu. W każdym razie zawsze po założeniu muszę przystrzelać przyrządy na wersję pod tłumik. Pytanie otwarte jak karabin strzela bez żadnego urządzenia wylotowego, może to hamulec zmienia punkt trafienia w stosunku do gołej lufy a nie tłumik? Nie sprawdzałem tego, wiem tylko że POI z tłumikiem i hamulcem jest różne. W sumie może też być tak że hamulec zmienia POI i tłumik też w stosunku do gołej lufy ale każdy w innym kierunku i suma daje takie a nie inne przesuniecie.
"Dzięki Ci Boże mój za ten krzyż, który Jezus cierpiał za mnie..."
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki dźwięku do karabinów

Post autor: loleczek196 »

St0rk pisze: 19 kwietnia 2022, 21:15
loleczek196 pisze: 19 kwietnia 2022, 15:16(...) Konwersję 22lr do AR chce kupić, ale nigdzie w Pomorskim nie do dostania. A przez połowę polski nie będę gonił.
Były niedawno w Dixie Pomerania, może jeszcze są.

Nie ma nigdzie. Wszystko mam obdzwonione :)
Raj dla Myśliwego, Skawinski, Dixie, Czapla, Rusznikarnia, Buos.


Co do tłumika faktycznie mnie przestraszyliście
Bo skoro gazy maja walić mi w czoło
Syf w broni
Nadal słuchawki.

No ale pomyślę jeszcze nad tym. Jakieś filmiki na youtube poszukam etc.
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki dźwięku do karabinów

Post autor: Matthius »

Dźwignię przeładowania można łatwo uszczelnić silikonem. Nie trzeba więc wydawać grubej kasy na jakieś wynalazki zza oceanu.

Są też tłumiki zaprojektowane do broni DI, kierujące większość rozprężanych gazów do przodu. Podobno mniej brudzą, nie plują w czoło i nie wymagają regulacji bloku gazowego. A-Tec Flow itp.
Z tego co widziałem, minusem jest to, że redukcja płomienia przy strzelaniu nocą jest niewielka w porównaniu z innymi urządzeniami wylotowymi. Ja nie mam NV, więc dla mnie to nieistotne i chyba kupię taki tłumik.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”