Jaki AR15 do 5k?

Moderator: Moderatorzy WBP

Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: Wilek1 »

Moje 3grosze:
Do 5 tys stawiam na:
1) Savage Recon (za 5 tys), 2) PAC (posrednio 4 tys - teraz jest promocja), 3) Fedarm za trójaka.
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2019, 20:02 przez Wilek1, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
lordbanan84
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 23 października 2017, 10:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: lordbanan84 »

Ja tylko jeden grosz dorzucę 8-) Radical firearms RF-15 serdecznie polecam :-D
Stowarzyszenie Strzelecko Kolekcjonerskie Brygadier
lukasz_m
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 10 września 2017, 09:51
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: lukasz_m »

Ja tez się dołączę do pozytywnej opinii radical'a mam wersje 10,5 lekki bezawaryjny i celny. Łoże super spasowane i oszynowane z 4 stron
Ramesses
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 425
Rejestracja: 03 listopada 2018, 21:45
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: Ramesses »

Do 5 tys stawiam na:
1) Savage Recon (za 5 tys), 2) PAC (posrednio 4 tys - teraz jest promocja), 3) Fedarm za trójaka.
PACa miełem w ręku i już sięgałem do portfela kiedy sprzedawca wyjechał z tekstem- Jakby co to niech Pan się nie martwi, producent przywiózł nam cały karton części zamiennych. Wystarczy przyjechać i na miejscu wymienimy.
Może to dobrze świadczy o podejściu producenta ale o przewidywanej trwałości i bezawaryjności już nie koniecznie.

Ale to moje zdanie ktoś inny może bardziej optymistycznie takie słowa zinterpretować.
Ostatnio zmieniony 10 sierpnia 2019, 15:04 przez Ramesses, łącznie zmieniany 1 raz.
9x19/357mag/45ACP/.22 LR/223rem
Adam1983
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 231
Rejestracja: 04 października 2017, 22:28
Tematy: 15
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: Adam1983 »

Kiedy byłem na zawodach na FSO na początku grudnia, strzelałem z PACa. Ten egzemplarz był na strzelnicy niecałe pół roku. Na tarczy pojawiły się łódeczki od koziołkowania pocisków. Instruktor/sędzia stwierdził, że może to amunicja, bo chyba niemożliwe, żeby to było zużycie lufy po pół roku. Ale z tego, co wiem, nawet z gwintu 1:7 pociski 55gr nie powinny koziołkować na takim dystansie...
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: sql »

Z takiego gwintu to raczej żaden pocisk na żaden dystans nie ma prawa koziołkować.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: kuras999 »

Adam1983 pisze: chyba niemożliwe, żeby to było zużycie lufy po pół roku
Wszystko jest możliwe PAC15 to koreańskie karabinki z lufami (niestety) produkowanymi w Polsce przez Pionieer Arms - lufy przeciągane na zimno. Lufy produkowane ta metodą bez utwardzania są chyba najmniej trwałe możliwe że po 3000-5000tys strzałów już jest po nich. Na strzelnicy w pół roku to taki przebieg jest realny. Możliwe że karmili go jeszcze stalowym barnaulem bo jest najtańszy i taki jest efekt. Kto jest faktycznie zainteresowany tym tworem niech najpierw poczyta wątek klony ar15 tam "szczęśliwi" posiadacze paca opowiadają o tym wyrobie.
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2019, 14:44 przez kuras999, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: Hoz85 »

Nie pamiętam czy zdjęcie widziałem tutaj czy może na grupie FB, ale przedstawiono na nim tarczę przestrzeloną Mossbergiem MMR z przebiegiem ok 1,5-2k. Pociski trafiały bokiem.

Oczywiście nie twierdzę, że same karabinki są lipne - stwierdzam tylko, że lufy zużywają się (za) szybko także na tych popularnych konstrukcjach.

Zdjęcie nie wypłynęło nawet przy okazji omawiania samego Mossbega czy innych konstrukcji AR, ale przy okazji wymiany opinii o amunicji .223 jako dowód na to jak szybko można zajechać karabin.
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: m2c »

Z tego co pamiętam to na początku na klubowych DD były skośniaki z GGG 55gr.
Raf85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 25 lutego 2016, 15:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: Raf85 »

Szukaj dobrego używanego AR15 zamiast kupować nowego za 5k.
Spokojnie za 5k znajdziesz używane ar'y których sklepowa cena to 7-8, do tego często dostaniesz takiego używanego z lunetą, przyrządami albo większa liczba magazynków, lub stuningowanego.

Broń się mało zużywa, to w Polsce wśród januszy strzelectwa pokutuje przesąd, że używana broń przez którą przeleciało parę tyś kulek to już złom i lepiej kupować nową. Ja każdą broń jaką mam poza jednym nieszczęsnym Glockiem, kupowałem jako używkę. I nie żałuję. W zamian dostaje się broń o kilkadziesiąt % tańszą, która posłuży jeszcze długo.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: kuras999 »

Dość odważne stwierdzenie, przeglądając oferty broni używanej widzę raczej że sprzedawcy chcą czasem więcej niż broń nowa bo dołożył coś co nie koniecznie nam pasuje. A jak widać z różnych opisów lufy w ar mają żywotność od 3 do 30k więc to trochę ruletka.
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: Hoz85 »

m2c pisze:Z tego co pamiętam to na początku na klubowych DD były skośniaki z GGG 55gr.
Heh...ta sytuacja z Mossbergiem - o ile dobrze pamiętam - też miała miejsce na GGG. Dziwne, bo w tej amunicji nie ma stalowego płaszcza. Może niedoskonałości lufy / zryty gwint po prostu ma bardziej widoczne skutki na lekkiej amunicji?

O GGG słyszałem tylko pochlebne słowa także mam nadzieje, że nie zaczną mi za chwile latać bokami bo używam praktycznie na wyłączność tą amunicję :P
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: Wilek1 »

./podwojny post wskoczyl/
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2019, 05:48 przez Wilek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: Wilek1 »

Raf85 pisze:Szukaj dobrego używanego AR15 zamiast kupować nowego za 5k.
Spokojnie za 5k znajdziesz używane ar'y których sklepowa cena to 7-8, do tego często dostaniesz takiego używanego z lunetą, przyrządami albo większa liczba magazynków, lub stuningowanego.

Broń się mało zużywa, to w Polsce wśród januszy strzelectwa pokutuje przesąd, że używana broń przez którą przeleciało parę tyś kulek to już złom i lepiej kupować nową. Ja każdą broń jaką mam poza jednym nieszczęsnym Glockiem, kupowałem jako używkę. I nie żałuję. W zamian dostaje się broń o kilkadziesiąt % tańszą, która posłuży jeszcze długo.
nie porownywalbym Glocka do tanich ARórw i nie doradzilbym nikomu kupna taniego ARa uzywanego (za 4-4,5 tysiaca , gdy na sklepowej polce sa po 5), podczas gdzy ponizej 3 sa dobre karabiny z dwuletnią gwarancją - pisze o tych najtanszych, bo jak ktos kupuje uzywkte to znaczy, ze wlasnie szuka najtaniej...

Glocka owszem, spokojnie uzywany. Ale nie (tani) AR, mowie zwlaszcza z nizszej polki...
Oczywiscie zalezy od ceny i stanu. ale u nas uzywana (dobra) bron wcale nie jest taka tania jak piszesz...

I niekupisz za 5 broni ktora kosztuje nowa 8 i to jeszcze jak piszesz z lunetą i magami, pokaz choc 1 taka oferte z ogloszen.
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2019, 05:49 przez Wilek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Raf85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 25 lutego 2016, 15:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: Raf85 »

kuras999 pisze: A jak widać z różnych opisów lufy w ar mają żywotność od 3 do 30k więc to trochę ruletka.
dlatego lepiej kupić dobrego AR z dobrą lufą niż nowego/taniego z lufą z gównolitu :)
Wilek1 pisze: I niekupisz za 5 broni ktora kosztuje nowa 8 i to jeszcze jak piszesz z lunetą i magami, pokaz choc 1 taka oferte z ogloszen.
Za ile wystawiają a za ile faktycznie sprzedają to dwie rózne rzeczy.
Poszukaj tutaj w ogłoszeniach albo na army bazar to znajdziesz broń wystawianą sporo poniżej ceny sklepowej.
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2019, 09:59 przez Raf85, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”