Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
z99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 07 marca 2016, 10:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AMUNICJA GROM FABRYCZNIE NOWA AMUNICJA (NIE REELABOROWANA)

Post autor: z99 »

98 groszy niezależnie od kalibru?
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AMUNICJA GROM FABRYCZNIE NOWA AMUNICJA (NIE REELABOROWANA)

Post autor: Garfield »

Autorowi wątku zapewne chodzi o 9x19. Bo .308 win w tej cenie nie widzę.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Karkolomny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 09 lipca 2017, 13:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AMUNICJA GROM FABRYCZNIE NOWA AMUNICJA (NIE REELABOROWANA)

Post autor: Karkolomny »

Zapewne jest to świetna amunicja ale póki co będę kaleczył lufę czeskim badziewiem po osiemdziesiąt kilka groszy ;laughing: A jak mnie najdzie dobry humor to niemieckim badziewiem po dziewięćdziesiąt 8-)
Awatar użytkownika
kwaki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 11 sierpnia 2014, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AMUNICJA GROM FABRYCZNIE NOWA AMUNICJA (NIE REELABOROWANA)

Post autor: kwaki »

Co to znaczy, że jest nie reelaborowana? Składają na nowych łuskach? Jakiego producenta? Bo sami chyba [jeszcze] nie zaczęli produkować?
Lack of confidence comes from lack of competence.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AMUNICJA GROM FABRYCZNIE NOWA AMUNICJA (NIE REELABOROWANA)

Post autor: poeta »

Przecież łuska to nie wahadłowiec, odpowiednia inwestycja i tłoczysz swoje łuski

ps a puszki fajne, pytanie jak to wpływa na cenę 1000szt, jak by miało być taniej w kartoniku to niech będzie karton
Ostatnio zmieniony 11 maja 2018, 15:09 przez poeta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kwaki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 11 sierpnia 2014, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AMUNICJA GROM FABRYCZNIE NOWA AMUNICJA (NIE REELABOROWANA)

Post autor: kwaki »

@poeta
Wiadomo, dla tego napisałem "jeszcze". Pytaniem jest, jak duża jest to inwestycja, żeby móc produkować rentownie i z wystarczającą wydajnością, zachowując przy tym jakość na zadowalającym poziomie. Jak do tej pory nikt się u nas na to nie decydował, stąd moje pytanie i rozważania.

Edit:
Hmm, wygląda, że robią na swoich (pytanie, czy własna produkcja, czy zamawiane). Tak czy inaczej - dobrze, coś się w interesie dzieje. Cena co prawda nie powala (albo może właśnie powala...), ale to może właśnie problem skali. Pozostaje życzyć powodzenia i mieć nadzieję, że rozwiną się na tyle, żeby ceną równać do konkurencji.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2018, 15:13 przez kwaki, łącznie zmieniany 1 raz.
Lack of confidence comes from lack of competence.
Novilius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 19 maja 2015, 13:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AMUNICJA GROM FABRYCZNIE NOWA AMUNICJA (NIE REELABOROWANA)

Post autor: Novilius »

Myślę, że wpływ na cenę może mieć też to, że pakują ją do puszek a nie do kartonowych pudełeczek.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AMUNICJA GROM FABRYCZNIE NOWA AMUNICJA (NIE REELABOROWANA)

Post autor: KudrigY »

Niestety nie wróżę im powodzenia, a szkoda, bo to polska inicjatywa. Powody? Jedyny efektywny i dostępny sposób kontaktu - przez komentarze pod ich postami na facebooku. Nawet na wiadomości priv nie odpowiadają. A pytałem bo chciałem sprawdzić gdzie mogę dostać ich amunicję elaborowaną. No i strona internetowa, czy jej faktyczny brak... Tak się w XXI wieku biznesu na broni nie zrobi. Postęp wymaga, żeby na sieci dostępne były linki do sklepów oferujących ich produkty, i to najlepiej do tych, które potrafią mieć aktualne stany magazynowe dostępne via www.

Jakoś nie zaufam tak prowadzonemu, co najmniej drugi rok, jak nie trzeci, biznesu. Po prostu nie widzę sensu przepłacać. A obiecankami daleko nie zajadą (od kilku miesiecy budują listę dystrybutorów, i jak przed chwilą sprawdziłem, nadal jej nie podają).

A puszki to wg mnie zupełnie pomylony pomysł. Nie wiem jak u Was, ale u mnie miejsce w szafie jest dobrem luksusowym. Całą pozostałą ammo mam w kartonach lub pojemnikach z IKEA, i okrągłe puszki to dla mnie czysta strata miejsca.

Rozumiem puszki tylko jako gadget reklamowy, ale ciekawi mnie, jak często można coś takiego komuś dać/otrzymać. Jakby trafiło na mnie, to od razu bym przepakował do pudełka. No i koszt takiego opakowania jest pewnie wyższy niż kartonowego.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
lukihb
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 11 maja 2016, 13:26
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AMUNICJA GROM FABRYCZNIE NOWA AMUNICJA (NIE REELABOROWANA)

Post autor: lukihb »

Na korzyść nie działą też cena wyjściowa: 98 groszy, czyli 11-12 groszy/szt. więcej niż amunicja, którą zazwyczaj kupuję (a nie biorę najtańszej :mad: )
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: AMUNICJA GROM FABRYCZNIE NOWA AMUNICJA (NIE REELABOROWANA)

Post autor: dziki_pl »

poeta pisze:Przecież łuska to nie wahadłowiec, odpowiednia inwestycja i tłoczysz swoje łuski
Nie takie proste, są historie jak sama kasa nie wystarczyła. I to nie mała kasa.
Mateusz D
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 29 sierpnia 2017, 17:28
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AMUNICJA GROM FABRYCZNIE NOWA AMUNICJA (NIE REELABOROWANA)

Post autor: Mateusz D »

@KudrigY wedlug informacji z dnia dzisiejszego maja podac liste dystrybutorow w najblizszym czasie. Trzeba uzbroic sie w cierpliwosc i dac im szanse ;)
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AMUNICJA GROM FABRYCZNIE NOWA AMUNICJA (NIE REELABOROWANA)

Post autor: blair7 »

kwaki pisze:@poeta
Wiadomo, dla tego napisałem "jeszcze". Pytaniem jest, jak duża jest to inwestycja, żeby móc produkować rentownie i z wystarczającą wydajnością, zachowując przy tym jakość na zadowalającym poziomie. Jak do tej pory nikt się u nas na to nie decydował, stąd moje pytanie i rozważania.

Edit:
Hmm, wygląda, że robią na swoich (pytanie, czy własna produkcja, czy zamawiane). Tak czy inaczej - dobrze, coś się w interesie dzieje. Cena co prawda nie powala (albo może właśnie powala...), ale to może właśnie problem skali. Pozostaje życzyć powodzenia i mieć nadzieję, że rozwiną się na tyle, żeby ceną równać do konkurencji.
Weź pod uwagę, iż łuski używane do reelaboracji też nie są za darmo (bo ileż można nazbierać na strzelnicy, jak nie tylko oni zbierają), nie można ich w nieskończoność wykorzystywać no i przede wszystkim trzeba ponieść nakład na ich czyszczenie.
W konsekwencji zamawianie lub robienie nowych łusek może wyjść podobnie cenowo.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2018, 16:24 przez blair7, łącznie zmieniany 1 raz.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AMUNICJA GROM FABRYCZNIE NOWA AMUNICJA (NIE REELABOROWANA)

Post autor: KudrigY »

... i nie jest to ich pierwszy komunikat, że lista zostanie opublikowana już wkrótce 8-)

Ale może w końcu ją opublikują. Bo do tej pory, to najlepszy PR robili im chyba chłopaki z Wrocławia, gdzie ich amunicja reelaborowana była dość często dostępna, co sami zresztą publikowali na facebooku. Tyle że ona była wyceniona na poniżej 80 groszy za sztukę (77? 78? jakoś tak...). Ja osobiście 20 groszy na łuskę z napisem GROM i puszkę nie dopłacę, ale może takich osób znajdzie się wystarczająco dużo, że biznes im się rozkręci.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AMUNICJA GROM FABRYCZNIE NOWA AMUNICJA (NIE REELABOROWANA)

Post autor: Officer_199 »

Ogólnie życzę Im jak najlepiej- im więcej producentów, tym większa konkurencja, co potencjalnie może się przełożyć na ceny.
Patrząc jednak na Ich PR i ceny produktów, to raczej będzie ciężko Im rynek zawojować. Duża część osób kupi z ciekawości puszkę/dwie i na tym się skończy.
Amunicja pewnie pojawi się we Wrocławskim sklepie, gdzie pojawia się w stałej ofercie Ich elaborka.
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AMUNICJA GROM FABRYCZNIE NOWA AMUNICJA (NIE REELABOROWANA)

Post autor: Gebel »

Vismag sie reklamuje ze ma ich ammo w ofercie
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”