Karabin Zastava M70 B1 -pytanie

Moderator: Moderatorzy WBP

petn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 16 marca 2016, 14:29
Tematy: 0
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Zastava M70 B1 -pytanie

Post autor: petn »

Dzięki za odpowiedź. Teraz jak patrzę to pin bezpiecznika jest zanitowany. Jeśli egzemplarz jest przerabiany ta blaszka powinna być montowana przez firmę która wykonuje przeróbkę? Czy zdążają się egzemplarze bez tej blachy i bez sprężyny która blokuje kołki? Bo nie wiem czy poprzedni właściciel to gdzieś zapodział czy mogło się zdarzyć że po kastracji firma zostawia egzemplarz z luźnymi nie zabezpieczonymi pinami.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Zastava M70 B1 -pytanie

Post autor: KG92RS »

Jakoś te piny powinny być zabezpieczone... Ale jak - tu już się musi wypowiedzieć ktoś, kto ma Zastavę kastrowaną przez tę samą firmę, co Twoja.
W tych kilku, które ja widziałem, były dwa rozwiązania:
1. zostawiony kawałek dźwigni bezpiecznika/spustu samoczynnego (zeszlifowana końcówka ramienia współpracującego z suwadłem i zeszlifowany zaczep na kurku) i normalna sprężyna;
2. cały element usunięty i założona tulejka oraz przerobiona sprężyna (opierała się o dno komory zamkowej).

W obu przypadkach, piny się wyjmowały. Egzemplarza z pinem nitowanym nie miałem w ręku.
petn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 16 marca 2016, 14:29
Tematy: 0
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Zastava M70 B1 -pytanie

Post autor: petn »

pozostaje Ci taka fikuśna blaszka zastępująca sprężynę - jak znajdę jakiś link, to wkleję.
Chodziło ci o blaszkę z tego linku:
https://www.sklep.milicon.eu/pin-blokuj ... o-ak-p3359
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Zastava M70 B1 -pytanie

Post autor: KG92RS »

petn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 16 marca 2016, 14:29
Tematy: 0
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Zastava M70 B1 -pytanie

Post autor: petn »

Różnica w cenie ogromna. Wczoraj zacząłem to demontować i wprowadziłem cię w błąd. Ten pin bezpiecznika da się jednak wyciągnąć. Ogólnie to jak widzę zdjęcia jak powinien wyglądać kompletny mechanizm spustowy to u mnie jest skrajnie biednie. Mam też ucięty kawałek występu połączonego z dźwignią zmiany trybu ognia ? Nie znam dokładnej nazwy. Poszukam jakiegoś zestawu kompletnego i dorzucę brakujące części a zostawię ten obcięty występ z dźwigni. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Zastava M70 B1 -pytanie

Post autor: KG92RS »

petn pisze: Ten pin bezpiecznika da się jednak wyciągnąć.
To jeszcze sprawdź - na wszelki wypadek - czy ma taką samą średnicę, jak dwa pozostałe...

Dodatkowo zobacz, czy na suwadle masz taki występ. Jeśli nie - po zamontowaniu bezpiecznika/spustu samoczynnego, będziesz musiał zmienić też suwadło.

Obrazek
petn pisze: u mnie jest skrajnie biednie.
Pewnie nie masz też opóźniacza kurka -> niby nie jest do niczego przydatny w trybie samopowtarzalnym, ale bez niego, pozostałe elementy na pinie spustu mają luz na boki i mogą się przesuwać - ktoś tu na forum miał już taki problem.
petn pisze: Mam też ucięty kawałek występu połączonego z dźwignią zmiany trybu ognia ?
Wg najstarszych instrukcji: "występ dźwigni przełącznika". Wg nieco nowszych: "występ blokujący dźwigni selektora". Ja to nazywam płetwą selektora i wtedy każdy wie, o co chodzi :)
petn pisze:dorzucę brakujące części a zostawię ten obcięty występ z dźwigni.
Jeżeli zamontujesz oryginalny przerywacz, to upewnij się, że to, co zostało z płetwy nie zaczepia się o jego ogon .
czandragon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 23 listopada 2016, 20:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Zastava M70 B1 -pytanie

Post autor: czandragon »

czy w Waszych karabinkach tez macie tak obsadzony kołek blokujący lufę ? wydaje się że jest krótszy niż powinien być... w skrajnym przypadku może doprowadzić do wysunięcia lufy - przynajmniej ja tak to widzę bo siła nie jest rozłożona na całej płaszczyżnie.

https://photos.app.goo.gl/kMnKD8iv2MmrujoE6

porównałem z Tantalem gdzie kołek wystaje poza obrys broni a tym samym przenosi obciążenia na całej powierzchni a nie tylko części

https://photos.app.goo.gl/mUtygmgm3EzKYPc68

czy takie "osłabienie" konstrukcji jest celowym zabiegiem ? a jeśli tak to temu miał on służyć ?
broń przeznaczona dla wojska miała dłuższy kołek czy nie ma różnicy miedzy bronią przeznaczoną na rynek cywilny ?
Glou
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 29 sierpnia 2018, 21:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Zastava M70 B1 -pytanie

Post autor: Glou »

czandragon pisze:czy w Waszych karabinkach tez macie tak obsadzony kołek blokujący lufę ?
W swojej Zastavie AB1 mam dokładnie tak samo.
czandragon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 23 listopada 2016, 20:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Zastava M70 B1 -pytanie

Post autor: czandragon »

Panowie ktoś jeszcze czy tylko Glou i ja mamy takie egz?
MalyAMC
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 08 września 2018, 20:28
Tematy: 0
Lokalizacja: S-ki
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Zastava M70 B1 -pytanie

Post autor: MalyAMC »

W mojej Zastavie kołek jest osadzony tak samo. 2000 szt. ammo puszczone jak na razie, bez najmniejszego problemu.
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Zastava M70 B1 -pytanie

Post autor: tomek89 »

petn pisze:Witam. Czy układ spustowy z akm,akms pasuje do zastava m70? W mojej brakuje sprężyny blokującej piny. Na zdjęciach wygląda jak spinka
Zespół spustowy pasuje ale trzeba zwrócić uwagę na wycięcia pod sam zespół języka spustowego - muszą pasować. Zakładałem kurek, bezpiecznik samoczynny, język spustowy, sprężynę główną oraz sprężynę bezpiecznika samoczynnego od akma. Przerywacz zostawiłem od zelenysport. Opóźniacz w takiej konfiguracji już się nie zmieścił.

Pasuje też bez problemu spust ALG AKT, jedynie trzeba podpiłować główkę nita od kabłąka spustu, bo przerywacz w nią uderza oraz wywalić tulejkę z pinu bezpiecznika samoczynnego bo kurek AKT jest za gruby. Zamiast tulejki i sprężyny można założyć retainer plate albo zmodyfikować sprężynę.
Glou
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 29 sierpnia 2018, 21:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Zastava M70 B1 -pytanie

Post autor: Glou »

czandragon pisze:Panowie ktoś jeszcze czy tylko Glou i ja mamy takie egz?
Kilka dowolnie wybranych fotek z google grafika potwierdza, że ten typ tak ma ;laughing:
czandragon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 23 listopada 2016, 20:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Zastava M70 B1 -pytanie

Post autor: czandragon »

no nie do końca..
ten sposób obsadzenia kołka występuję w karabinkach które zostały przerobione / wytworzone przez WORKS - CZECH REPUBLIC
dlatego zastanawiam się jaki był cel WORKS w zastosowaniu krótszego kołka

w karabinkach które nie miały kontaktu z WOKRS nie występuje tego typu modyfikacja. kołek ma właściwe wymiary kończy się równo z zewnętrzną ścianą komory np:

http://www.zib-militaria.de/M70A-Zastav ... ault-rifle
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Zastava M70 B1 -pytanie

Post autor: Spitfire24 »

Mam dwie Zastawy M70 B1 i M92. W tej M70 B1 kołek jest krótszy, w tej M92 jest normalny. I uwaga obie są od WORKS'a 8-) .
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
czandragon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 23 listopada 2016, 20:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Zastava M70 B1 -pytanie

Post autor: czandragon »

no to teraz nic juz nie rozumiem .. widocznie tak ma być i ten model tak ma choć dalej wyczuwam tu ingerencję pośrednika bo nie sądzę żeby w takim stanie karabinek wychodziła z fabryki.

swoją zastavę trzymam przystrzelaną i zakonserwowaną na ZN :-D na czas W
chciałem rozwiać swoje wątpliwości
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”