Rewolwer Alfa 3263 vs 763

Moderator: Moderatorzy WBP

Vlad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 19 lutego 2005, 14:55
Tematy: 3
Lokalizacja: Górne Łużyce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rewolwer Alfa 3263 vs 763

Post autor: Vlad »

Fotki nie banglają :roll: . Wydaje mi się, że zaołowienie stożka przejściowego w rewolwerze jest normalne przy ołowianych pociskach WC. Walcowy pocisk rozpędza się w niegwintowanej komorze nabojowej bębna i nagle trafia na opór w postaci stożka przejściowego, który go skrawa. Raczej jego polerowanie nie pomoże. Moim zdaniem lufę trzeba wykręcać ze szkieletu specjalnym kluczem wkładanym do jej środka, stanowiącym negatyw gwintu (nic innego nie udało mi się wymyślić).
"Tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła"
mike33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 26 stycznia 2015, 12:45
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rewolwer Alfa 3263 vs 763

Post autor: mike33 »

Nie czaję z tymi fotkami google.. raz działa, raz nie działa... Może teraz się uda?.. Niestety nie posiadam zdjęcia z zaołowionym stożkiem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 marca 2020, 19:31 przez mike33, łącznie zmieniany 1 raz.
filler
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 16 sierpnia 2009, 21:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Rewolwer Alfa 3263 vs 763

Post autor: filler »

Marian90 pisze:Dzięki za odpowiedź. Sądzicie że taki alfa 3561 z amunicją 38 wc lub special nada sie do tarczy zeby mieć jakąś satysfakcję z wyniku na zawodach klubowych? Ewentualnie do dokupienia widziałem sportową rękojeść. Wiadomo ile osób tyle opini ale interesuje mnie opinia osób ktore używają tego rewolwera jako tarczówki. Pozdr
.357 nie będzie niestety robiło dobrego skupienia z amunicji .38. Z powodu dłuższej o prawie 3,5mm komory pocisk jest deformowany jeszcze przed wejściem do stożka przejściowego. W związku z tym opcję .38 w rewolwerze .357 należy traktować tylko jako tańszą opcję oraz trening dla osób nieobytych z większym kopem. O dobrym strzelaniu tarczowym można zapomnieć. Jeśli chcesz strzelać tarczę z .38 - szukaj rewolweru .38, np 3861
Ostatnio zmieniony 01 kwietnia 2020, 11:06 przez filler, łącznie zmieniany 2 razy.
Pattern, 1851, AA, HW
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 326
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rewolwer Alfa 3263 vs 763

Post autor: Maciej.N »

Ja strzelam z Alfy w kalibrze 357 pociskami WC i regularnie na zawodach robię 180 pkt i nie uważam że ten rewolwer jakoś szczególnie wpływa na odskoki spowodowane odkształcaniem WC. Niestety mam Alfe że zwykłym chwytem nie anatomicznym i może dlatego nie mogę osiągnąć lepszych wyników lub jeszcze za mało trenuje ake to moja wina a nie broni.
filler
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 16 sierpnia 2009, 21:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Rewolwer Alfa 3263 vs 763

Post autor: filler »

Maciej.N pisze:Ja strzelam z Alfy w kalibrze 357 pociskami WC i regularnie na zawodach robię 180 pkt i nie uważam że ten rewolwer jakoś szczególnie wpływa na odskoki spowodowane odkształcaniem WC. Niestety mam Alfe że zwykłym chwytem nie anatomicznym i może dlatego nie mogę osiągnąć lepszych wyników lub jeszcze za mało trenuje ake to moja wina a nie broni.
Jeśli jesteś w stanie uciułać 180 w skróconej z .357 to zdecydowanie polecam tarczówkę:). A matchowa rękojeść w rewolwerze potrafi zrobić więcej krzywdy niż pożytku.
Pattern, 1851, AA, HW
Polpaj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 24 listopada 2018, 17:45
Tematy: 5
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rewolwer Alfa 3263 vs 763

Post autor: Polpaj »

Macie jakiś przepis na robienie amunicji na HN 100 gr i prochu D032?
Awatar użytkownika
elessar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 28 lutego 2016, 12:43
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rewolwer Alfa 3263 vs 763

Post autor: elessar »

Panowie, jaki ciężar spustu jest w fabrycznej 763?
Ktoś to zmierzył?
Per Aspera Ad Astra
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”