CZ P-10

Moderator: Moderatorzy WBP

Moskit
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 10 lutego 2007, 00:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Moskit »

Miałem zarówno P07 jak i P09.

P09
- fajnie strzela ale jest wielki i nie całkiem dla mnie wygodny. Sprzedałem koledze, który szukał dużego pistoletu i był zadowolony.

P07
- fajnie strzela i jest w sam raz na wielkość
- w trybie SA bardzo celny, w trybie DA...hmmm...musiałbym się jeszcze dużo nauczyć. Trudność polega na tym, że długość drogi spustu bardzo się różni w SA/DA co u mnie skutkowało niepowtarzalnym chwytem
- po jakimś czasie zrozumiałem, że chwyt i wyważenie nie całkiem mi pasują
- jakość wykonania oceniam jaką bardzo przywoitą

z CZ P10c strzelałem na ZKS na ok. 10 metrów.
- jest celny w moich rękach co wynika, jak sądzę, z chwytu i przyjemnego spustu
- z łatwością strzelałem dublety co nie wychodzi mi dobrze w innych pistoletach
- zrzut zamka po włożeniu załadowanego magazynka działał prawidłowo ( jezeli robicie tą czynność z pustym magazynkiem to będzie kiepsko zarówno w P10c jak i w P07)
- obsługa manualna (chwyt, dostępność manipulatorów ręką strzelającą) bardzo w porządku
- jakość wykonania/wygląd - subiektywne wrażenie takie sobie


czy po tej próbie kupiłbym CZ P10c za 2 tys. złotych - TAK
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Twilight7 »

Moskit pisze:Miałem zarówno P07 jak i P09.

P07
...
- jakość wykonania oceniam jaką bardzo przywoitą
z CZ P10c
...
- jakość wykonania/wygląd - subiektywne wrażenie takie sobie
Mógłbyś napisać co konkretnie zdecydowało o Twojej powyższej ocenie w obu przypadkach ?
Na co zwracałeś uwagę ( np. na powłokę na zamku ) ?
Moskit
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 10 lutego 2007, 00:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Moskit »

Jak wspomniałem, to bardzo subiektywne spojrzenie.

CZ P07 wydawała się być zrobiona z przyzwoitego plastiku i była ładnie spasowana (ale tam zamek jest wpuszczony w szkielet i wygląda to całkiem inaczej)
CZ P10c ma taki jakby bardziej czarny i świecący plastik. Na domiar złego kilka dni wcześniej strzelałem z SFP9 i mimowolnie porównuję obydwa pistolety (a różnica jest bardzo widoczna)

Tak czy owak, niech każdy sam ocenia.
Jeżeli CZ P10c będzie dostępny to ja go kupuję.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1414
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: zoom2 »

Widzę, że oceniasz wysoko CZ P-10 mimo pewnych uchybień o których napisałeś. Masz też bezpośrednie porównanie P-10 i Hk sfp9.
Czy mógłbyś podzielić się swoimi spostrzeżeniami takimi jak:

praca spustu p-10 vs. Hk sfp9
chwyt (trzymanie) p-10 vs. Hk sfp9
ogólnie ergonomia p-10 vs. hk sfp9
Ostatnio zmieniony 20 października 2017, 15:21 przez zoom2, łącznie zmieniany 1 raz.
Moskit
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 10 lutego 2007, 00:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Moskit »

1. Praca spustu
- SFP 9 ma spust jakby dalej od chwytu. Przy mojej długości palca ta długość jest optymalna. Spust subiektywnie średnio twardy i konkretny, dla mnie przyjemny.
- CZ P10C bardziej "gumowaty", jakby sprężynujący i dosyć lekki. Kto miał Glocka ten poczuje bardzo pozytywną różnicę.

2. Chwyt
- SFP9 ma chwyt rewelacyjny. Pistolet sztywno siedzi w dłoni.
- CZ P10c ma prostszy chwyt i nie tak dopasowny jak SFP9. Ale kto miał wczesniej Glocka ten doceni. CZetka w mojej opinii znacznie wygodniejsza od Glocka.

3. Ergonomia/manipulatory
- SFP9 ma skrzydełkowy zwalniacz magazynka. W moim przypadku muszę go zwalniac palcem wskazującym bo kciukiem nie sięgam. Można się tego nauczyć.
- SFP9 ma dosyć płaski i dosyć śliski zwalniacz zamka. Bez zmiany chwytu nie sięgam kciukiem. Zmiana chwytu przy szybkim strzelaniu to dodatkowy komplikator.
- CZ P10c ma zwalniacz magazynka w chwycie. Zwalniam go bez żadnych trudności.
- CZ P10c ma zwalniacz zamka tam gdzie trzeba (czyli w zasięgu mojego kciuka). Zwalnianie po włożeniu załadowanego magazynka bez problemu.

No i tak na końcu:
- z SFP9 na 10 metrów trafiam spokojną serię w jeden punkt
- z CZ P10 nie trafiam aż tak idealnie, za to dublety wychodzą mi ładnie
Jest to na pewno kombinacja cech obydwu pistoletów i moich umiejętności, więc trzeba to oceniać z rezerwą.

No i różnica w cenie. Tu mam mały kłopot. 2000 zł za CZ vs 3300 zł. za HK SFP9. To jest różnica ok. tysiąca trzystu sztuk amunicji. Po wystrzelaniu takiej liczby można już zdobyć solidne podstawy w posługiwaniu się wybranym modelem broni.

Podsumowując: serce patrzy na SFP9 ale rozsądek woła o CZetkę...
karlo300
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 20 października 2017, 14:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: karlo300 »

Witam Panów Panie co do ceny Cz p 10C to 2 tys doslownie. Powiem wam ze jestem szczęśliwym posiadaczem "Czki" od 2 dni. W ten weekend pierwsze strzelanko. W dloni mijej lezy dobrze. Powiem tyle ze na filmikach w necie czy opisu i zdjec w magazycie Strzał jest węższy uchwyt niz sie oglada. Na zywo jest o wiele smuklejsza ze tak ujmme. Pozdrawiam.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1414
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: zoom2 »

@Moskit,
senkju wery macz za sporą dawkę informacji.
I jeszcze a propos chwytu. Czy kolega ma łapkę czy raczej łapę?
Pytam o tę intymność bo ja mam łapinkę krótkopalczastą i wszystko jest dla mnie zbyt duże.

p.s pewnikiem zaraz po weekendzie sam przestrzelam oba na zksie.
Ostatnio zmieniony 20 października 2017, 17:22 przez zoom2, łącznie zmieniany 1 raz.
Moskit
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 10 lutego 2007, 00:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Moskit »

@zoom2

Trudno tę łapę sklasyfikować. Bo generalnie to wszystkie palce mam długie tylko kciuka jakby brakuje :-)
Rękawiczki noszę w rozmiarze L.

Spróbuj obydwa pistolety i ocen sam. Bo to jest sprzęt co trzeba pod siebie dobierać a nie pod recenzje w sieci...
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1414
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: zoom2 »

Moskit pisze:@zoom2

Spróbuj obydwa pistolety i ocen sam. Bo to jest sprzęt co trzeba pod siebie dobierać a nie pod recenzje w sieci...
to syćko prawda
Brzozaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 209
Rejestracja: 05 sierpnia 2013, 16:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Nibylandia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Brzozaa »

poeta pisze:Raczej chodzi o porównanie do konkurencyjnych konstrukcji weź do porównania Glock'a XDM'a a nawet poczciwe P99 i się okazuje że faktycznie CZ są zrobione jak w ruskiej fabryce w poniedziałek rano. Wiem co mówię miałem P09 i wykonanie jest naprawdę na niskim poziomie. Trzeba zwrócić uwagę że P07/09 poniósł przez to porażkę jako służbowy pistolet ani policja ani wojsko czeskie nie chciało tego złomu. Za to odniósł sukces na rynku cywilnym bo... tanie były. Ja też kupiłem P09 bo był tani. Teraz już wiem że co tanie to drogie
P09 zrobiony na niskim poziomie :) ? widziales kiedyś broń zrobioną na niskim poziomie? Chłopie, nie gadaj takich bzdur bo ludzie to czytaja i powtarzają takie mądrości na strzelnicach. Ja pozwole się z Tobą nie zgodzić i też wiem co piszę bo mam od 3 lat i bardzo sobie chwale. Wykonanie jest bardzo dobre jak na broń za 2200zł. Obróbka zamka bardzo przyzwoicie zrobiona, powłoka ochronna bez zastrzeżeń, szkielet bez zastrzeżeń.
P09 ma wady większości cz jak pękające sprężyny spustu (15zł) czy wypadające białe punkty z przyrządów celowniczych.
Długiego resetu do wad nie można zaliczyć, bo to broń bojowa i reset ma być długi.
Nie wiem wogóle skąd Ty wziąłeś to, że glock jest lepiej zrobiony od cz???? to broń z tej samej pólki :)
pliczner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 13 kwietnia 2017, 21:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: pliczner »

Może ktoś spotkał się z informacją kiedy ma być gotowy P-10 F?
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Twilight7 »

zoom2 pisze: I jeszcze a propos chwytu. Czy kolega ma łapkę czy raczej łapę?
Pytam o tę intymność bo ja mam łapinkę krótkopalczastą i wszystko jest dla mnie zbyt duże.
Wczoraj sprawdziłem jak wpływa wymiana „plecków” chwytu mojego P10C na pewność trzymania broni i sięganie do spustu. No i zaskoczyło mnie to, że pomimo średniej wielkości dłoni ( szerokia dłoń, ale krótkie palce ) najlepiej leży mi rozmiar L ( fabrycznie zamontowali S ). Jeszcze bardziej dla mnie poprawiło to ergonomię. BTW polimer jest wysokiej jakości, sztywny i bardzo precyzyjnie odlany. Wymienne plecki chwytu są bardzo solidne o grubym przekroju i bardzo solidnym sposobie mocowania. Dla porównania chwyt Glocka bez magazynka niestety ugina się przy ściskaniu a okładziny wymienne są cienkie i mocowane jak w taniej zabawce.

Reasumując moja teza jest taka, że pistolet będzie leżał głównie osobom o dłoniach małych i średnich. Długie palce będą potrzebowały grubszego/szerszego chwytu.
Awatar użytkownika
lasooch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 12 marca 2017, 14:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Pruszków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: lasooch »

Niekoniecznie... Ja mam łapę raczej szczupłą, ale palce długie w porównaniu do obwodu dłoni. Rękawice motocyklowe w rozm. L mają z reguły dobry obwód, ale za krótkie palce, XL dobre palce, ale są za luźne.

Z największą nakładką na rękojeści P10tka leży mi w łapie idealnie, spust jest ściągany "intuicyjnie" właściwym fragmentem palca, wychodzi to naturalnie, nie trzeba się gimnastykować. Spośród plastików, z których miałem okazję strzelać, jedynie SFP9 mógłbym uznać za porównywalny lub może minimalnie lepszy w przypadku chwytu.
forfiter
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 19 kwietnia 2017, 20:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: forfiter »

Jest możliwość regulacji przyrządów bo strzela na 25m 5cm w prawo, lekko w górę? Ewentualnie jakieś inne żeby nie brać poprawki...
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: poeta »

Brzozaa pisze:
poeta pisze:Raczej chodzi o porównanie do konkurencyjnych konstrukcji weź do porównania Glock'a XDM'a a nawet poczciwe P99 i się okazuje że faktycznie CZ są zrobione jak w ruskiej fabryce w poniedziałek rano. Wiem co mówię miałem P09 i wykonanie jest naprawdę na niskim poziomie. Trzeba zwrócić uwagę że P07/09 poniósł przez to porażkę jako służbowy pistolet ani policja ani wojsko czeskie nie chciało tego złomu. Za to odniósł sukces na rynku cywilnym bo... tanie były. Ja też kupiłem P09 bo był tani. Teraz już wiem że co tanie to drogie
P09 zrobiony na niskim poziomie :) ? widziales kiedyś broń zrobioną na niskim poziomie? Chłopie, nie gadaj takich bzdur bo ludzie to czytaja i powtarzają takie mądrości na strzelnicach. Ja pozwole się z Tobą nie zgodzić i też wiem co piszę bo mam od 3 lat i bardzo sobie chwale. Wykonanie jest bardzo dobre jak na broń za 2200zł. Obróbka zamka bardzo przyzwoicie zrobiona, powłoka ochronna bez zastrzeżeń, szkielet bez zastrzeżeń.
P09 ma wady większości cz jak pękające sprężyny spustu (15zł) czy wypadające białe punkty z przyrządów celowniczych.
Długiego resetu do wad nie można zaliczyć, bo to broń bojowa i reset ma być długi.
Nie wiem wogóle skąd Ty wziąłeś to, że glock jest lepiej zrobiony od cz???? to broń z tej samej pólki :)

No rozumiem mam to chwalę... obiektywna przydatna opinia
Ja mam/miałem kilka pistoletów w tym również P09 i ta się zalicza do broni wykonanym na niskim poziomie. Tak jak w motoryzacji jest Audi A3 i Dacia Logan jeśli wg Ciebie to ten sam poziom wykonania to przynajmniej masz tanie samochody. Z bronią jest tak samo, nie da się tanio zrobić porządnie wykończonego pistoletu i już.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”