STRZAŁpl

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: STRZAŁpl

Post autor: Marin205 »

panKompot pisze:A dla mnie ten wasz ulubiony Strzał pl jest na równi z Arsenałem. ...
Tu przesadziłeś. Do poziomu Arsenału jeszcze nie spadł. Chciałem porównać STRZAŁpl i obecny Strzał magazyn o broni i niestety się nie da bo to dwie różne kategorie. Gdyby oceniać grafikę czy powiedzmy artykuły o tym samym to wtedy już się da to zrobić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Twilight7 »

Trochę da się porównać, bo jednak mają część wspólną; często poruszają dokładnie te same tematy. Oba pisały np. o CZ P10C a ostatnio trochę o Grocie.
PS
Kiedyś było jeszcze bardzo fajne czasopismo "Broń i amunicja".
panKompot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 20 września 2017, 14:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: panKompot »

Fakt może i przesadziłem stawiając Arsenal na jednym miejscu. Ale reszta się zgadza. Każdy z moich znajomych (tych kupujących) ma dokładnie to samo zdanie. Nawet ja bardzo lubie historię czegokolwiek, ale nie kupujemy czasopisma z 40stoma stronami historii. I właśnie widać to po sprzedaży.
A to że jestem "nowiusieńki" na forum nie znaczy kompletnie nic. Bo nie masz nawet pojęcia jacy ludzie czytają to forum od lat nie odzywajac sie bo jest to bez sensu.
Ten niżej śmierdzi rybką...
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: STRZAŁpl

Post autor: Marin205 »

Twilight7 pisze:Trochę da się porównać, .... Oba pisały np. o CZ P10C a ostatnio trochę o Grocie. ....
Czytałem ostatni artykuł o Grocie i nie dowiedziałem się nic poza tym co było we wstępniaku w Strzale MOB. Tak naprawdę miałem wrażenie, że pisały to dwie osoby. Dużo lania wody o składaniu broni rodem z instrukcji.
Obrazek
kszymon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 31 lipca 2014, 17:02
Tematy: 3
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: kszymon »

W kwietniowym numerze obiecali, że w kolejnym wydaniu pojawi test z prawdziwego zdarzenia GROTa. Czyli nie ma ?
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 926
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: STRZAŁpl

Post autor: Dariusz DC »

W strzal.pl jest recenzja Grota
DC jeszcze nie 9
Awatar użytkownika
Obcy74
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 16 grudnia 2016, 09:53
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Obcy74 »

I to taka ze smaczkiem... 8-)
Awatar użytkownika
Blind.One
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 04 stycznia 2009, 07:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Zgorzelec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Blind.One »

kszymon pisze:W kwietniowym numerze obiecali, że w kolejnym wydaniu pojawi test z prawdziwego zdarzenia GROTa. Czyli nie ma ?
Test jest tak dokładny, że strach się bać ;) W tym tempie do strzelania dojdą gdzieś w okolicy grudnia ;laughing:

Opisują dokładnie każdą śrubkę, sposób wyjmowania lufy, spasowanie, dopasowanie różnych magazynków itp.
Blind.One et consortes
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: STRZAŁpl

Post autor: Marin205 »

montrala pisze:...
W majowym numerze z przyjemnością przeczytałem recenzję spustu JMT. Do pełni szczęścia przydałby się jakiś test porównawczy co do szybkości z oryginalnym spustem.

Zgryźliwości redakcyjne lubię, mam co skomentować, jak co miesiąc zresztą (Komentarz STRZAŁpl Maj 2018 ).

Jednak mocno się zawiodłem na artykule na temat GROTa. Był słaby. Dużo lania wody. Na 16 stron artykułu - 7 reklam. "Przetłumaczona" instrukcja rozkładania. Plus różne szczegóły bez komentarza, mogło by się wydawać dość ważne np: dwu pozycyjny regulator gazowy i ani słowa do czego - a w instrukcji napisano. Autor wspomniał, że grot oznacza owsiankę ale nic nie wspomniał o genezie nazwy, nawet w dwóch zdaniach.

Ale najlepsze było to, że śmieszkując z innych redakcji za krytykę czegoś sam to coś chwalił, w kilku miejscach tekstu pisał różne rzeczy nawzajem wykluczające się :).

Te fragmenty są warte zacytowania:


„… w internecie aż huczy od opinii innych testujących Grota S fachowców wytykających, różne (ich zdaniem) niedociągnięcia broni: przede wszystkim brak możliwości zamontowania modułów spustowych …”

„… z tego co wiemy planowana jest zmiana jego formy , umożliwiając zabudowanie w komorze dowolnego mechanizmu spustowego przeznaczonego do aerów. … To byłby dobry ruch, który podniosłaby atrakcyjność atrakcyjność karabinku Co nie znaczy, że obecny spust jest zły – tylko jest projektem osobnym, a mógłby być kompatybilny z tym, co jest uważane za światowy standard.”

„Pozostałe twórcze uwagi i spostrzeżenia Gamoni i Krasnoludków wynikają chyba z jakiegoś nieporozumienia. Jeśli komuś zależy na mechanizmach spustowych od AR … – to powinien po prostu kupić sobie taki właśnie karabin…. „

„Czy zatem warto, aby do Grota pasowały akcesoria do aera? Nie mam zdania.”
Ostatnio zmieniony 01 czerwca 2018, 10:36 przez Marin205, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Twilight7 »

Mnie mimo wszystko podobał się majowy artykuł o Grocie. Artykuł znacznie lepszy od tego w „bez pl”.
Lubię szczegóły o śrubkach itp :-D
W obu Strzałach obiecano kontynuację po solidnych testach.
W sumie sporo się dowiedzialem o budowie tej broni... i liczę na więcej.
PS chciałbym kiedyś tego naszego Grota kupić.
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: STRZAŁpl

Post autor: Marin205 »

Twilight7 pisze:Mnie mimo wszystko podobał się majowy artykuł o Grocie. Artykuł znacznie lepszy od tego w „bez pl”..
To fajnie, tyle że Strzał magazyn o broni jeszcze nie publikował artykułu o Grocie. Był ale wstępniak. Tak, jak w kwietniowym STRZAŁpl Gdybyś go przeczytał to byś o tym wiedział. Możesz przeczytać artykuł we FragOutMag . Przeczytaj i wtedy porównuj. Akurat pisał ten sam autor. Nie nadaje na STRZAŁpl ale akurat w temacie Grota słabiej wypadają. Ich artykuł był słaby. Może pisany na kolanie. Nie wiem. Przeczytaj moje uwagi to zrozumiesz.
Ostatnio zmieniony 03 czerwca 2018, 11:34 przez Marin205, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Twilight7 »

Niebardzo rozumiem dlaczego się tak spinasz Marcin205.
Każdy wg mnie coś wnosi. I żaden nie jest doskonały. Do tej pory w kwestii Grota więcej wniósł w mojej ocenie „pl”. „Bez pl” we wstępniaku zdążył zareklamować kolimator i pas...
Ale spoko. Czekam na rozwinięcie tematu w obu. Niech konkurują, to zdrowe i motywujące.
Gdy będę miał własnego Grota, to artykuły o nim będą już dla mnie ... zbędne.
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: Twilight7 »

Super artykuł o Makarowie jest w ostatnim „pl”.
Podzielam zachwyt autora nad prostotą i pomysłowością tej konstrukcji.
Trochę szkoda, że w PL nie klepaliśmy klonów Makarowa podobnie jak Niemcy i bulgarzy. Myśle, że dzięki temu FB Radom miałaby dostęp do dużo nowocześniejszej technologii ( np. odlewy precyzyjne ). Być może te z Radomia byłyby jeszcze lepiej wykonane od tych z NRD...
hardtmuth
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 06 lutego 2016, 17:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZAŁpl

Post autor: hardtmuth »

W aktualnym wakacyjnym numerze z kolei ciekawy, z mojego punktu widzenia, jest artykuł o pistolecie Detonics, bardzo dobry też jest artykuł o Savage MSR (czy sponsorowany czy nie to już inny temat).

Potwierdzam też poprzednika, że artykuł o Makarowie z poprzedniego numeru trzyma poziom.

Piszę to, bo swego czasu zacząłem czytać Strzał, by mieć odniesienie do Strzał.pl. Zacząłem po prostu być trochę już znudzony tematyką Strzał.pl. Z rzeczy, które mnie w Strzał.pl denerwują to noże, długie artykuły dot. broni historycznej, mało tematów ocierających się o praktykę czy akcesoria. Z drugiej strony cenię profesjonalny język, znajomość broni i zdolność szczegółowego opisu sprzętu (jak to ktoś opisał co do śrubki), oczywiście sama ilość treści też wydaje się być większa niż w Strzał, wolę więcej poczytać niż oglądać zdjęcia na całą stronę.

Zostaję przy .pl a konkurencje kupię jak będzie coś naprawdę ciekawego.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: STRZAŁpl

Post autor: montrala »

hardtmuth pisze:bardzo dobry też jest artykuł o Savage MSR (czy sponsorowany czy nie to już inny temat).
Nie sponsorowany. W tym przypadku to nawet dystrybutor nie udostępniał sprzętu, tylko jest on prywatną własnością. Oczywiście Hubertus Pro Hunting jest reklamodawcą STRZAŁpl, ale to raczej nieuniknione, że najwięksi dystrybutorzy na rynku (którzy jednocześnie ostro ze sobą konkurują) reklamują się w jednym z największych magazynów na rynku. Zresztą sam często opisuję sprzęt udostępniony przez firmy nie będące reklamodawcami albo po prostu zakupiony na wolnym rynku, który uznałem za wart opisania. Najlepsza polityka wobec wszystkich to pisać uczciwie. Zawsze może zdarzyć się błąd, można coś przeoczyć, nasz egzemplarz może być jakiś wyjątkowo dobry, albo wprost przeciwnie, ale wciskanie kitu czytelnikom ty polityka na krótkich nóżkach i dla magazynu i dla naszych reklamodawców.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”