ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Moderator: Moderatorzy WBP

fastjerry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 21:36
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: fastjerry »

Bez obaw. Jestem czujny jak chrabąszcz, jak gajowy.
fastjerry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 21:36
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: fastjerry »

Ładne. Jak nie dawałeś wcześniej to podrzuć, będzie już nad czym myśleć. Jak kupię raka to pewnie i tak pomierzę sondą na maszynie.
fastjerry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 21:36
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: fastjerry »

Może być papier. Chodzi mi o wymiary
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Spitfire24 »

JJKILLER pisze:Tylko że to był rysunek techniczny na papierze, nie w CADzie. Nie mam CADa, ale jeśli rysunku nie znajdę to mogę w Paint'cie narysować ponownie.
Jak wygląda Twój patent na zrzut magów pod kciukiem ? Czy masz może do tego jakieś rysunki, albo możesz dostarczyć części do takiego moda ?

BTW
Mam pomysł na łoże przednie pod kolimator. Jutro coś porysuję na kompie i wkleję.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Spitfire24 »

LARPAK pisze: ..
- stopka kolby oraz jej blokada
Blokada stopki polega na włożeniu odpowiednio wygiętej blaszki, która powoduje blokowanie się stopki.
Blokada stopki kolby:

Obrazek

Obrazek
Włąśnie na znanym z "aledrogo" portalu zakupiłem zestaw naprawczy do RAK-a składający się z okładzin chwytu, przedniego chwytu z rączką i kolby. I tu pytanie do Ciebie. Jak usunąłeś tą ruchomą stopkę kolby i jak się w ogóle demontuje kolbę ?
W planach mam:
1. wymianę kolby na kolbę ze stałą stopką pokrytą gumą (zrobię sobie nową stopkę kolby z wycięciami tak jak Ty żeby się blokowała, a następnie dołożę samą stopkę odciętą od jakiejś kolby asgejowej.
2. zmatowienie okładzin chwytu a'la JJKILLER :-D oraz jeżeli dam radę lub z czyjąś pomocą (np. JJ :piwo: ) wykonanie zrzutu magazynków pod kciukiem.
fastjerry pisze:Jak kupię raka to pewnie i tak pomierzę sondą na maszynie.

A następnie, jeżeli kolega kupił Raka to wymodzenie przedniego chwytu z alu z montażem pod kolimator np. coś w tym stylu:
1 - wykonanie przesunięcia "zatrzasku do prowadnic kolby do tyłu tak, aby kolba nie zatrzaskiwała się w pozycji zamkniętej;
2 - wyrównanie do poziomu prowadnic kolby chwytu co pozwoli na zamocowanie blachy stanowiącej podstawę dla kolimatora.
Obrazek
Obrazek

Wszelkie uwagi jak i pomoc mile widziane :).
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: LARPAK »

Stopka kolby jest oryginalna, a w stawiłem tylko odpowiednio wygiętą blaszkę, aby ją blokowała.
Gumowa stopka jest na wcisk i przyklejona - obecnie nie mam tego zastosowanego.

Co do zaznaczonego fragmentu nr 1 - to jest tylko prowadnica, która ma zapobiegać "klekotaniu" kolby w stanie wsuniętym.
Właściwa blokada kolby znajduje się na jej prawej stronie - wystarczy, że przesuniesz to wyżłobienie przy pomocy małej szlifierki czy innych narzędzi.

Demontaż kolby jest w temacie o RAK'u - wrzucone zdjęcia, jak nie znajdziesz to poszukam na dysku i wrzucę jeszcze raz.
Zasadniczo należy kolbę wysunąć, wcisnąć od dołu zatrzask i obrócić kolbę do góry do kąta 90 stopni i wysunąć ramiona z zatrzasku.

Co do fragmentu nr 2 - kolimator musi być posadzony ok 6 mm nad zamkiem - muszka cofa się znacznie do tyłu, a do tego zbyt nisko też się zbytnio nie da.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Spitfire24 »

Co do kolby to dzięki. Spróbuję jak wrócę z obiadu.
Co do punktu 1 to źle to opisałem. Chodziło mi oczywiście o blokadę klekotanie, bo wiem że zatrzask jest z prawej strony.
Co do punktu 2 to staram się to wymierzyć tak, żeby muszka nie zaczepiała o podstawę kolimatora, bo zależy mi żeby był jak najniżej.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
fastjerry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 21:36
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: fastjerry »

Kupiłem raka ale w tym samym czasie zmieniłem pracę i niestety nie mam już dostępu do CNC. Niemniej będę dłubać swojego we własnym zakresie. Na początek stała stopka kolby, potem chwyt ze zwalniaczem pod kciukiem, potem łoże z mocowaniem na mini kolimator, laser i latarkę (wszystko mini).
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Spitfire24 »

LARPAK pisze:Zasadniczo należy kolbę wysunąć, wcisnąć od dołu zatrzask i obrócić kolbę do góry do kąta 90 stopni i wysunąć ramiona z zatrzasku.
U mnie wystarczy jeszcze mocniej wcisnąć zatrzask i kolba sama wychodzi. Natomiast czy dobrze kombinuję, że obie prowadnice są spięte trzpieniem który jest zabity na stałe ?
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: LARPAK »

Z tego co pamiętam to tak.
Nie jestem pewien czy mam katalog czy też może instrukcję napraw, aby to sprawdzić, ale raczej jest to spięte na stałe.

Zawsze na tej stopce możesz postawić spaw z migomatu i po sprawie.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Spitfire24 »

Bardzo chętnie. Mam do Wawy prawie 200 km ale często bywam na tygodniu służbowo. Natomiast na potrzeby motania mogę podjechać i na weekend ale to dopiero po zrobieniu kolby, żebym się mógł czymś pochwalić ;laughing: .
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Spitfire24 »

Rozmawiałem wczoraj z osobą która robi w aluminium i ma maszyny CNC. Może nam zrobić takie chwyty, pomalować lub zaoksydować, tylko trzeba zrobić projekt. Ewentualnie on może zrobić projekt, ale wtedy cała zabawa wyjdzie dużo drożej
W związku z powyższym:
1. jeżeli ktoś chce wziąć udział w "gruponie" to proszę pisać w wątku. Koszt zostanie podany po zrobieniu projektu i określeniu ilości osób zainteresowanych.
2. czy ktoś z was potrafi robić projekty w 3D ?
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Pierwszy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 28 grudnia 2018, 20:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Pierwszy »

Czy nie prościej lepiej wykonać nowe okładziny rękojęści druk 3d lub na cnc i umieścić w nich zrzut zamka w stylu hk sfp9, oraz wyprowadzić z nich mocowanie do kolimatora bokiem lub w stylu bobrzego ogona za rękojeścią. I ak trzeba wykonać nowy element a celownik będzie bliżejnoka oka i łatwiej wykonać zrzut magazynka.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Spitfire24 »

Kolego @Pierwszy spadłeś mi z nieba. Twoja propozycja jest za***ista, bo prosta i nieskomplikowana :-D . Mam więc prośbę, weź i zrób, a ja chętnie kupię taki zestaw od ciebie :one: .
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Pierwszy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 28 grudnia 2018, 20:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Pierwszy »

Nie rozumiem, co twój post miał wnieść wybacz. Nie skrytykowałem pomysłow kolegów bo są dobre. Ktoś zaproponował zlecenie wykonania elementu, mój pomysł opiera się na tej propozycji. Wystarczy skaner 3d i trochę poprawek, takie cuda na politechnice zrobią nawet z ciekawości, a jak nie to za niewielką opłatą. Chętnych na modyfikacje byłoby wielu.
Niestety nie posiadam takich umiejętności manualnych, jak koledzy i nie jestem w stanie samodzielnie wykonać takiej modydikacji, usprawnienia, dlatego też przedstawiłem swoją propozycje. Skaner 3d i drukarka 3d pomogłyby rozwiązać problem, dodatkowo stalowa wkładka do mocowania celownika.
Koledzy mają doświadczenie i może rozważyliby taką możliwość.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”