co wybrać .22 lr pistolet?

Moderator: Moderatorzy WBP

Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Procjon »

Oglądałem dzisiaj w sklepie Pardiniego. Petarda! Istne dzieło sztuki. Doskonale leży, świetnie wyważony, piękny. Szkoda, że nie miałem w ręku Walthera GSP Experta, bo nie mam za bardzo porównania, ale chyba warto dać te 8000 i kupić coś raz, a dobrze, co będzie sluzyc "do emerytury" :)
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Shooter7 »

Jak fda rade to looknij na Match Guns MG2

Mi Pardini wizualnie nie lezy, za krotka lufa

:wink:
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1409
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 10
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: fusz »

Fakt. Mam Experta dwusystemowego i jeśli miałbym go zdradzić, to właśnie dla duetu MG2 i MG4.
Pardini jakoś mnie za serce nie chwycił.

Jeśli miałeś w ręku Iża35 lub Walthera KSP i było OK, to z wyższej półki warto jeszcze rozważyć FWB AW93. Bardzo fajny pistolet (choć szczerze mówiąc ja wolałem strzelać z KSP :wink: ).
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: azrael88 »

Shooter7 pisze:Jak fda rade to looknij na Match Guns MG2

Mi Pardini wizualnie nie lezy, za krotka lufa

:wink:
A strzelałeś z MG2? Jak zobaczyłem możliwości regulacji szczerbinki to się za głowę złapałem :) Z nowych modeli to chyba ten byłby w moim zasięgu, ale nie wiem czy warto inwestować tyle kasy. Za połowę można mieć GSP albo H208...
Ostatnio zmieniony 11 lipca 2018, 08:10 przez azrael88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: MarcinKr »

MG2 to fantastyczne pistolety dopóki nie przyjdzie z nich strzelac. Leżą w dłoni chyba każdemu, świetnie wyważone i posiadające możliwość konfiguracji wszystkiego. Do tego cena niższa niż konkurencji.
Niestety tnie się to na potęgę i psuje też często. Serwis raczej marny i niemrawy. Większość problemów jest chyba spowodowana zastosowaniem magazynka rurkowego i sposobem podawania amunicji.
Wielka trudna miłość zakończona w większości przypadków rozwodem. Nikomu nie polecam.
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: azrael88 »

MarcinKr pisze:MG2 to fantastyczne pistolety dopóki nie przyjdzie z nich strzelac. Leżą w dłoni chyba każdemu, świetnie wyważone i posiadające możliwość konfiguracji wszystkiego. Do tego cena niższa niż konkurencji.
Niestety tnie się to na potęgę i psuje też często. Serwis raczej marny i niemrawy. Większość problemów jest chyba spowodowana zastosowaniem magazynka rurkowego i sposobem podawania amunicji.
Wielka trudna miłość zakończona w większości przypadków rozwodem. Nikomu nie polecam.
To mi kolega ostudził zapał momentalnie ;|
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: MarcinKr »

Mój też kiedyś został ostudzony niestety. Może warto abyś w swojej okolicy znalazł kogoś kto posiadał MG2 (aktualnych posiadaczy dziwnym trafem jest niewiele) i porozmawial.

Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na zakup to warto żebyś miał świadomość potencjalnych problemów.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Shooter7 »

fusz pisze: Jeśli miałeś w ręku Iża35 lub Walthera KSP i było OK, to z wyższej półki warto jeszcze rozważyć FWB AW93. Bardzo fajny pistolet (choć szczerze mówiąc ja wolałem strzelać z KSP :wink: ).
IZ 35 jest zajefajny i pozwala strzelac na poziomie MS. MG 2 rowniez sa na MS uzywane,

Osobiscie przymierzalem sie do FWB AW 93 ale wlasnie zaszczepiono mi bakcyla na MG2,
azrael88 pisze: A strzelałeś z MG2? Jak zobaczyłem możliwości regulacji szczerbinki to się za głowę złapałem :) Z nowych modeli to chyba ten byłby w moim zasięgu, ale nie wiem czy warto inwestować tyle kasy. Za połowę można mieć GSP albo H208...
Nie nie strzelalem. Zastanawialem sie nad kupnem MG4 ale no wlasnie, poczytalem na obcojezycznych forach i niestety mi odradzono. W ostatecznosci trafila sie nowka Hämmerli P 240

Na innym Forum dostalem opinie od kilku userow ktorzy uzywaja MG2 sa b. zadowoleni

Co nie pasi Ci w regulacji szczerbinki ?

Teraz pytanie w druga strone

Miales MG 2 czy MG4

Opinie MG4 sa negatywne, opinie MG2 sa pozytywne. Jak sie to ma do Twojej negatywnej ? Kuiles pistolet nowy, czy uzywany ?

Ja umowilem sie z generalnym dystrybutorem na Wrzesien, ze udostepni mi wszystkie 4 modele MG2 w kalibrze ,22

MG 4 lest w kal. .32 S&W Long WC i te sie tna



:wink:
Ostatnio zmieniony 11 lipca 2018, 10:32 przez Shooter7, łącznie zmieniany 1 raz.
warzone
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 16 października 2017, 10:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: warzone »

Beretta 87 Target jest godna uwagi dla kogoś kto szuka czegoś uniwersalnego. Mamy więc: fajny spust, długą lufę, przyrządy stałe na korpusie a nie na zamku, długą szynę Picatinny pod dowolny celownik, typowe dla większości współczesnych konstrukcji manipulatory. Broń nie tnie się nawet na badziewnej amunicji. Jedyny minus dla strzelających w zmiennych warunkach oświetleniowych to zwykła muszka - można kupić i zamontować światłowodową.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: MarcinKr »

Mam 87 Target i mogę ją pochwalić. Świetnie wykonana broń i strzela faktycznie wszystkim.
Z minusow to na pewno dość mała rękojeść, niewielkie odsunięcie i brak regulacji spustu. Sam spust przyjemny, ale raczej przypomina pistolet bojowy niż tarczowy. Fajne do taniego ćwiczenia pracy na spuście.
Przyrządy typowo tarczowe, wysokie, na mój gust lekko zbyt wąska muszka.
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: arturo111 »

Osobiście po przesiadce na AW93 nie zamienię już na nic innego .
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: azrael88 »

Shooter7 pisze:
fusz pisze: Jeśli miałeś w ręku Iża35 lub Walthera KSP i było OK, to z wyższej półki warto jeszcze rozważyć FWB AW93. Bardzo fajny pistolet (choć szczerze mówiąc ja wolałem strzelać z KSP :wink: ).
IZ 35 jest zajefajny i pozwala strzelac na poziomie MS. MG 2 rowniez sa na MS uzywane,

Osobiscie przymierzalem sie do FWB AW 93 ale wlasnie zaszczepiono mi bakcyla na MG2,
azrael88 pisze: A strzelałeś z MG2? Jak zobaczyłem możliwości regulacji szczerbinki to się za głowę złapałem :) Z nowych modeli to chyba ten byłby w moim zasięgu, ale nie wiem czy warto inwestować tyle kasy. Za połowę można mieć GSP albo H208...
Nie nie strzelalem. Zastanawialem sie nad kupnem MG4 ale no wlasnie, poczytalem na obcojezycznych forach i niestety mi odradzono. W ostatecznosci trafila sie nowka Hämmerli P 240

Na innym Forum dostalem opinie od kilku userow ktorzy uzywaja MG2 sa b. zadowoleni

Co nie pasi Ci w regulacji szczerbinki ?

Teraz pytanie w druga strone

Miales MG 2 czy MG4

Opinie MG4 sa negatywne, opinie MG2 sa pozytywne. Jak sie to ma do Twojej negatywnej ? Kuiles pistolet nowy, czy uzywany ?

Ja umowilem sie z generalnym dystrybutorem na Wrzesien, ze udostepni mi wszystkie 4 modele MG2 w kalibrze ,22

MG 4 lest w kal. .32 S&W Long WC i te sie tna



:wink:
Mnie się wszystko w MG2 podoba, a najbardziej te możliwości regulacji spustu i szczerbinki. Nawet cenę bym jakoś przełknął po uprzednim opiciu się czystą wódką, tylko te opinie że to rzadko spotykany i awaryjny sprzęt mnie odstraszają.
TomaszMk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 206
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 19:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Bialystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: TomaszMk »

Mam MG2 od prawie pol roku, kupilem uzywke. Przepuszczone jakies 500 kulek i powiem ze sie strzela swietnie.
Chwyt mozna dostosowac pod siebie i naprawde swietnie lezy w dloni.
Nie zauwazylem problemow z cieciem sie.

Za to znam przypadek MG2E czyli elektronicznego spustu, ktory to juz byl stalym bywalcem serwisu.

Ja jestem bardzo zadowolony z MG2.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Shooter7 »

Mam Walther'a CP 5 wlasnie z elektrycznym spustem i wiem, ze jeszcze raz elektrycznego nie kupie, wyprobowac moge ale kupic NIE !

Jako, ze mam dwa P 240 to az sie prosi aby dokupic do niego konversje w .22 LfB

Tomasz,

jaka amo strzelasz ?

:wink:
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2018, 18:41 przez Shooter7, łącznie zmieniany 2 razy.
TomaszMk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 206
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 19:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Bialystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: TomaszMk »

.22LR SK standard plus - czarne pudelka z zoltym.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”