co wybrać .22 lr pistolet?

Moderator: Moderatorzy WBP

Pzb
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 04 września 2020, 11:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Pzb »

Mam prosbe o podpowiedź...
Szukam nowego .22 bardziej do tarczy statyka niz plumkanie do blach, ale w budzecie do 3 max 3.5 tys.

Nie chcialbym żeby wygladal jak wiatrowka -zabawka... Odrzucam grand powera - za krotka lufa wg mnie.
Chcialbym zeby jak najwięcej elementow bylo solidnych -stalowych.

Zainteresowały mnie:
1. S&W victory
2. Ruger M IV
3. Buckmarki - chyba te z drewniana rekojescia ze wzgledu na wyglad
4. Beretta 87 target
5. Beretta 87 cheetach

Mam cz p09 w 9 mm wiec tylko z tego wzgledu nie rozwazam kadeta. Chce inny pistolet by cieszyl oko. Nie jestem wybredny do spustu sie dostosuje - moze byc ciut ciezszy najwyzej go z czasem "zmiekcze"

Czy moze ktos cos wiecej napisac o eksploatacji i czyszczeniu buckmarkow i Beretty?

Cholera problem tez teraz taki ze trudno nawet jakies jednostki obmacac bo spore pustki w sklepach...

Cheetach jest sliczna na zdjeciach. 87 target wyglada OK ale ta szyna troszke mnie straszy...
Spyderco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 428
Rejestracja: 15 listopada 2018, 10:27
Tematy: 13
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Spyderco »

Mój pierwszy kontakt z Hammerli X-esse - 88/100, amunicja czerwona SK. Koszt obecnie chyba 500zł ponad Twój budżet, ale broń świetna.
.22, .223, 9x19, 12GA
wryg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 00:57
Tematy: 11
Lokalizacja: Prudnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: wryg »

Pzb pisze: 16 października 2020, 10:35
...Cheetach jest sliczna na zdjeciach....
Ba, na żywo jeszcze śliczniejsza :516:
22 lr, 9x19 para, 357 mag, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge
Awatar użytkownika
roseroot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 24 marca 2019, 21:59
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: roseroot »

Hammerli x-esse ipsc z przebiegiem 100 czopków (SK żółte) jedna ręka 94 pkty., kumpel wziął pierwszy raz w łapę - 96 punktów. Plasticzany i ogólnie fuj jest ale wynik robi.
aDa(M)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 21 marca 2017, 19:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: aDa(M) »

Strzelam z Browninga Buckmark Plus Rosewood, przyjemnie leży w dłoni, ładnie wygląda. Wyniki można z niego strzelić całkiem fajne. Strzelam raczej z dwóch rąk, ale wyniki całkiem całkiem na niedrogiej amunicji.
25m TS4 z amunicji CCI regularnie powyżej 90, rekord 97, ostatnio z Geco Semi-Auto też 97, z taniego Federala 714 po 30gr/szt. 96 pkt.
Spust nie grzebany, na prawdę fajny pistolet.
Co do czyszczenia, to nie zdejmuję górnej szyny, może ze dwa, trzy razy zdejmowałem przez 3 lata. Nie jest to jakoś mocno konieczne. Po kilku tysiącach sztuk amunicji można faktycznie rozkręcić i lekko przeczyścić. Generalnie się nie tnie, z każdą amunicją sobie radzi, nawet z najtańszym białym Winchesterem.
Nie używałem w nim drogich amunicji, żadnych SK, RWS itd. CCI w zupełności wystarcza. Ten pistolet daje mi ogromną przyjemność ze strzelania.
Pzb
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 04 września 2020, 11:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Pzb »

Dzieki,
To tak:
1. Chyba sie zrazilem do przyrzadow światłowodowych - więc dotychczasowy faworyt tj. Victory i ew. Buckmark troche spadły w rankingu.

2. Trzymalem berette target 87 - w reku super leży, przyrzady mysle ok. Spust z mi nie przeszkadzal, tata w startach do sylwetki mowi ze za dlugi... Ale wizualnie wciaz mnie ta szyna nie przekonuje.
Pytanie: czy w tej cenie circa 3 tys. Wg Was ten pistolet ma sens. Jakaś przewge nad victory - buckmarkiem by do niego doplacic?

3. Hamerlaka xesse w sport uchwycie mozna dostac za ok 3900 .
Pytanie: czy wg Was jest ew sens dolozyc tego tysiaka względem beretty target do takiego hamerlaka?
Raczej na skok na GSP sie nie odwaze bo to juz w moim przypadku - poczatkujacy plus jednak spora roznica kasy...

4. Rownolegle wkurzony brakiem pistoletow w moim budzecie - wygladzie dopatrzylem sie rekomendacji rewolweru HW 9 ST .22LR 6 cali... Za 2300 mozna w Warszawie namierzyc.
Pytanie: do tarczy bedzie to lepsze od victory i buckmarka?

5. Zaczalem tez myśleć o uzywce margolina... Ermy... Czy mozecie mi polecic kilka krajowych portali z uzywana bronia?

6. Zacząłem tez myslec by kupic cz p09 kadet... Godzac sie na 2 CZ w szafie...

Chyba za duzo myślę...
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Garfield »

Jak już myślisz o używce Margolina to za zbliżoną cenę a nawet taniej kupisz FN 150. Zdecydowanie bardziej warto.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Mikun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 221
Rejestracja: 21 sierpnia 2016, 21:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Mikun »

Zadzwoń Atena Gun w Warszawie, kupowałem tam FN 150 za 1.5 k i myślę że to dobry wybór...tylko z magazynkami problem. Erma też ok,trochę droższa. Powinni mieć bo tym handlują . Pozdrawiam.
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar
Pzb
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 04 września 2020, 11:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Pzb »

Dzięki! W środę jadę do nich obejrzeć -mają wszystko o czym pisaliscie.
W tych Waszych jednostkach po zakupie nic sie nie psulo? Jakie macie przebiegi od zakupu?

Te FN 150 widze rozne są - rozumiem te z półka w rekojesci lepsze?

Z Waszego doświadczenia -mozna sie z Atena coś targowac? Na co zwrocic uwagę ogladajac - korona lufy, luzy zamka na bokach, stan lufy w srodku?
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Garfield »

Przebieg - dziesiątki tysięcy bez problemu. To stal a nie gównolit.

Przyrządy nie są na zamku a więc ewentualne luzy są mało istotne.

Rękojeść - ta która Ci najbardziej przypasuje.

Korona lufy zawsze jest ważna. Lufa powinna błyszczeć w środku. Gwint też powinien być - jest raczej płytki.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
nooreck
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 234
Rejestracja: 25 maja 2009, 23:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Ekspert WBP

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: nooreck »

Pzb pisze: 19 października 2020, 14:51 Z Waszego doświadczenia -mozna sie z Atena coś targowac?
Można się dogadać, miałem dobre doświadczenia.
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1388
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: rokada »

Pzb pisze: 19 października 2020, 13:07Chyba sie zrazilem do przyrzadow światłowodowych
Jeśli myślisz poważniej o strzelaniu "na wynik", to przyrządy z kropkami/plamkami/światłowodami/itp są pomysłem złym. Szukaj broni z klasycznymi.
Pzb pisze: 19 października 2020, 13:073. Hamerlaka xesse w sport uchwycie mozna dostac za ok 3900 .
Skoro o Hammerli mowa, to zastanawiałeś się nad klasykiem 208/215? To bardzo solidne pistolety, praktycznie nie do zajechania, a moim zdaniem są znacznie lepsze od Xesse. Za cenę podobną do wymienionej znajdziesz egzemplarz w naprawdę bardzo dobrym stanie. Rozumiem, że taka broń nie spełnia jednego z wymagań, o których pisałeś - nie jest nowa - ale...
Pzb pisze: 19 października 2020, 13:07Raczej na skok na GSP sie nie odwaze bo to juz w moim przypadku - poczatkujacy plus jednak spora roznica kasy...
GSP to broń, która "leci na lufę" - ma środek ciężkości zdecydowanie przesunięty ku przodowi w stosunku do klasycznych konstrukcji. To obiektywnie nie jest wada, bo spokojnie da się z niego strzelać bardzo dobre wyniki, ale nie kazdemu musi to pasować. Zwłaszcza mniej przyzwyczajeni do tego strzelcy mogą czuć dyskomfort, dopóki nie przywykną.
Pzb pisze: 19 października 2020, 14:51Te FN 150 widze rozne są - rozumiem te z półka w rekojesci lepsze?
Jeśli mówisz o półce nie na kciuk, tylko od strony dłoni, to i lepsze, i gorsze. Lepsze do strzelania z jednej ręki, o ile rozmiar chwytu i zakres regulacji półki pasuje do rozmiarów Twojej dłoni. Gorsze do strzelania z dwóch rąk i z nie tej dłoni (w sensie "prawa vs lewa"), dla której są przeznaczone (zresztą w tym drugim przypadku półka na kciuk też przeszkadza).

Generalnie jeśli myślisz w miarę poważnie o strzelaniu z jednej ręki, to raczej musisz się pogodzić z myślą, że broń, z której bęðziesz mógł osiągać wysokie wyniki, nie będzie się zanadto nadawała do czegoś innego (do strzelania z dwóch rąk, dla innych osób itd). Zabieranie znajomych na strzelnicę, żeby "dać im tanio postrzelać z boczniaka", będzie raczej wymagało kupienia innego egzemplarza (klasy "popularnej", bez "udziwnień" w rodzaju półki). Albo odrobiny farta i znalezienia S&W 41 w rozsądnej cenie - ma wygląd "normalnego pistoletu", jest bardzo solidny, a jako bonus dostajesz to, że w razie potrzeby można z niego zrobić bardzo przyzwoity wynik.

FN150 to może być rzeczywiście lepszy pomysł, niż Margolin. Mniejsza szansa na trafienie na zajechany egzemplarz. Ale oba to jednak inna półka niż Hammerli (także cenowo), więc pewnie musisz się najpierw zdecydować, w którą półkę celujesz :)

A, i jeszcze jedno: im mniej jesteś pewien, że pistolet, o którym myślisz, naprawdę spełnia Twoje oczekiwania, tym bardziej staraj się wybrać taki, który ewentualnie później będziesz mógł w miarę łatwo sprzedać. Popyt i popularność zwykle idą w parze z dostępnością części, a to kolejny plus.
Old Cadet
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 3992
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Ekspert WBP

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Old Cadet »

Pzb pisze: 19 października 2020, 13:07 1. Chyba sie zrazilem do przyrzadow światłowodowych
Jeśli zamierzasz strzelać klasyczne "dokładne" konkurencje, to słusznie się zraziłeś. Przyrządy ze światłowodami atrakcyjnie, wyglądają, są dobre do strzelań dynamicznych, ale do klasyki zupełnie sią nie nadają. Nawet w "szybkich" strzelaniach klasycznych takich jak część szybka pistoletu sportowego, seriw 20 i 10-sekundowe pistoletu standardowego, czy pistolet szybkostrzelny egzamin zdają przyrządy wyłącznie klasyczne.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk.
aDa(M)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 21 marca 2017, 19:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: aDa(M) »

Pzb pisze: 19 października 2020, 13:07 Dzieki,
To tak:
1. Chyba sie zrazilem do przyrzadow światłowodowych - więc dotychczasowy faworyt tj. Victory i ew. Buckmark troche spadły w rankingu
Przecież masz też Browninga Buckmark w wersji standard bez światłowodu...
Sieklapno
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 13:10
Tematy: 1
Lokalizacja: Piaseczno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Sieklapno »

Victory też jest w opcji bez światłowodów. To wersja Target.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”