HK SFP9 opinie użytkowników?

Moderator: Moderatorzy WBP

Ramesses
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 425
Rejestracja: 03 listopada 2018, 21:45
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Ramesses »

montrala pisze: 28 września 2021, 12:37 HK co do zasady mają luźne pasowanie zamka ze szkieletem, jako element poniesienia niezawodności działania broni w różnych warunkach i różnym stanie zabrudzenia. Za kolejnych kilkadziesiąt tysięcy strzałów będzie dokładnie tak samo.
Przyszło mi to do głowy jednak nie mając doświadczenia z marką HK nie miał żadnej pewności .Dzięki ,znacznie mnie uspokoiłeś . Popatrzę na jakiś inny egzemplarz ale pewnie oględziny potwierdzą twoją tezę. Czyli coś jak silnik w Mercedesie 123, klekotał, trząsł się ale po 1mln km działał jak nowy.
9x19/357mag/45ACP/.22 LR/223rem
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: bezduszny »

Panowie, który sklep w PL ma najwięcej części do SFP9 ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Michal N.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 04 października 2011, 22:05
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Michal N. »

Panowie, eksploatuje dość mocno moje HK. Zacząłem pracować nad chwytem i podczas treningów na sucho mocno ściskam pistolet.
Czasem czuje pod ręką ściskająca że plastik się ugina/rusza.dotyczy to najbardziej tylnego panelu.

Tylny panel oraz boczne mam w rozmiarze L. Zastanawiam się jak je ustabilizować.

Pierwsza myśl: czarny silikon. Ale po chwili zastanowienia stwierdziłem że demontaż paneli byłby już raczej niemożliwy bo silikon cholernie mocno trzyma.

Druga myśl to pasta firmy Reinz która stosuje się w silnikach tam gdzie nie ma uszczelki a jest powierzchnia styku metal metal. Dobrze wypełnia a i usunąć jako tako idzie.

Trzecia myśl owinąć jakimś talon gripem. Ale dostępne są same brzydkie. Może jakiś talon trip ala wąski pasek i okręcać wokoło?
Feinwerkbau 103
Awatar użytkownika
puchacz123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 128
Rejestracja: 12 lutego 2019, 09:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: puchacz123 »

Witam,
Ja wyciąłem z czarnej, gumowanej taśmy obustronnie zaopatrzonej w klej grubości ok 1 mm mały odcinek w kształcie księżyca. Podłożyłem pod tylną nakładkę rękojeści, poniżej "bobrzego ogona", a następnie wcisnąłem pin. Właśnie przypomniałeś mi , że to zrobiłem, bo zapomniałem o tym drobnym problemie w klamocie. Pozdrawiam :-D
gregorp
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 04 sierpnia 2016, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: gregorp »

Koleżanki i Koledzy,

Czy ktoś mi podpowie i poleci jakie magazynki (poza oryginałami które są piekielnie drogie) można zastosować w SFP9K?

Na Brownelsie znalazłem ETS ELITE TACTICAL SYSTEMS GROUP HECKLER & KOCH VP9SK ale jakoś mi nie podpadają te przezroczyste.

Zastanawiam się jeszcze czy nie zastosować 17 nabojowych magazynków z kopytkiem ale jakoś tak wygląda pokracznie ten pistolet wtedy (no i przestaje być kompaktowy).

Polecicie coś?
Michal N.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 04 października 2011, 22:05
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Michal N. »

Mam problem z przyrządami mechanicznymi w swoim sfp9. Myślałem że się jakoś do nich przyzwyczaje ale na strzelnicy szczególnie krytej mam z nimi problemy.kropki na szczerbince się ładują od noszenia w kaburze a muszka bez kontaktu ze światłem jest ciemna.
Przez co wzrok skupia się automatycznie na szczerbince a nie na muszce.

Postanowiłem chalupniczo zamalowac czarnym lakierem kropki na szczerbince i stwierdziłem że takie przyrządy są dla mnie czytelniejsze.

Co radzilibyscie wybrac. Czarna szczerbinka to mój typ natomiast muszka światłowodowa czy tryt? Macie jakieś sprawdzone przyrządy?
Strzelam w 70% max 15m dobywanie i strzelanie taktyczno obronne. W przyszłym roku chciałbym się pobawić tym pistoletem w jakieś piro bądź 3gun.
Zastanawiam się czy właśnie nie wybrać jakiejś muszki obudowanej światłowodowej. Kiedyś widziałem taką na glocku jakimś.
Feinwerkbau 103
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

Tu masz uniwersalne przyrządy, czyli światłowód z trytem. Korzystałem i byłem zadowolony. Oczywiście do sportu nie będą tak dobre jak dedykowane światłowody np. Dawson, ale jako rozwiązanie do wszystkiego są akceptowalne.

https://www.4shooter.com/truglo-tfx-pro ... letow.html
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Beret76.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 09:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Beret76. »

Na pewno było ,ale miast przebijać się przez 80 stron to zapytam, przy standardowym sfp frezowanie pod kolimator ma sens ? Czy lepiej założyć w miejscu szczerbinki, a jak tak to gdzie znaleźć taki adapter? Z góry dziękuję za pomoc.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1414
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: zoom2 »

@Beret76,

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=24 ... e#p1932864 i sam zdecyduj.

Technicznie to jest do zrobienia ale moim zdaniem lepiej od razu kupić OR a jak już masz pistolet ( nie OR) to rozsądniej i taniej płytka.
Jestem fanboyem frezowania pod kolimator ale w wypadku SFP9 to średni pomysł choć oczywiście możliwy do zrealizowania.
I na koniec, jakiekolwiek różnice w celowaniu wynikające z wysokości osadzenia kolimatora, na poziomie grubości płytki to mit.
Oczywiście co do zasady, im bliżej osi lufy ( niżej ) tym lepiej, ale w praktyce to tak jak powyżej napisałem.
Michal N.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 04 października 2011, 22:05
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Michal N. »

Ostatnio z racji temperatur przeniosłem się na strzelnice kryte i rekreacyjnie pykam z sfp9 na 25m do tarczy. Zauważyłem że mam fabrycznie przesunięta muche w lewo. Przestrzeliny na tarczy układają się po prawej stronie, praktycznie 9/10strzalow leci delikatnie na prawo, czy to może być przyczyna? Jestem leworeczny. Płyną do mnie przyrządy Dawsona więc nie zamierzam poprawiać starych.

Druga sprawa od zawsze amunicja SB była dla mnie jakimś tam wyznacznikiem jakości. Każda moja broń po prostu dobrze z niej strzela. Mimo że moje HK ma już swój nastrzal i dobrze się z nim dogaduje w strzelaniu intuicyjnym i szybkim do 15m to na 25m amunicją SB w strzelaniu wolnym jest znacznie slabsza niż najtańsza elaborka. Być może trafiła mi się jakaś super partia tej elaborki, natomiast czy u kogoś S&B 8g lata wyraźnie gorzej od innej amunicji?
Nie zrobiłem zdjęcia tarcz ale z elaborki miałem z 25m w czarnym 52/60 strzałów natomiast sb jakieś 43/60
Feinwerkbau 103
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

Jako leworęczny (i prawooczny) zawsze miałem problem z tym, że pistolet ustawiony dla praworęcznych strzela "na prawo". Jest to bardziej związane z tym jak broń "pracuje" w ręku podczas strzału, niż różnicą w samym widzeniu przyrządów. Jak będziesz zakładał nowe przyrządy, to po prostu ustaw je pod siebie.

BTW Nigdy nie uważałem S&B za amunicję "z górnej półki". Zawsze się trafiały partie lepsze i gorsze. Raz nawet taka, że w każdym pudełku kilka naboi miało fabrycznie "martwą" spłonkę.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Ax80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 16 sierpnia 2017, 18:51
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Ax80 »

Panowie,czy wasza sfp9 też bije w lewy dolny róg? Żeby wlazło w czarne muszę celować na godzinę 14.nad czarnym.
LaChupacabra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 26 września 2017, 12:54
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: LaChupacabra »

Zrywasz strzał, to nie wina broni.
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Wiedzmin »

Ax80, tak jak Czupakabra mówi. Weź sobie strzel na sucho raz to zobaczysz jak ruszasz wtedy pukawką przed strzałem. Najlepiej, żebyś strzelił tak nie wiedząc, że nie ma naboju w lufie. A do tego pamiętaj, że mózg jest durny i zaczyna już kompensować odrzut jeszcze przed strzałem. Dlatego próbuj tak z sekundę po wciśnięciu spustu "naprowadzać" pistolet tam gdzie celujesz.

Albo weź sobie postrzelaj z 454 Casull i wtedy się 9x19 przestaniesz bać. :roll:
BLACK GUNS MATTER
Ax80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 16 sierpnia 2017, 18:51
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Ax80 »

Wszystko co napisaliście to prawda.Zmieniłem chwyt i teraz ogarniam lewą ręką broń prawie dookoła z naciskiem i wtedy już mi nie zrywa.Druga poprawka to jednak za szybko naciskałem spust w ostatniej fazie.Teraz wyobrażam sobie jak ta kula leci i ogólny wynik jest dużo lepszy.Trzy w czarnym.
Ściskanie kciukiem prawej ręki miejsce dłoni poniżej kciuka lewej dużo pomogło
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”