Jaki AR15 do 5k?

Moderator: Moderatorzy WBP

MyffasaSFPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 23:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: MyffasaSFPL »

Ja pi***ole, temat o broni, a ci piszą o amunicji, i wadze pocisku. I tak w każdym temacie o AR,ach. I jak zwykle przekopuj temat przez śmieci.
de Fresz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1276
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:28
Tematy: 6
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: de Fresz »

No tak, bo przecież nie ma znaczenia, czy z danej broni dostępna amunicja lata dobrze. Najmniejszego. Grunt, że robi BUM.
Jerry.45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 12 listopada 2016, 00:53
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: Jerry.45 »

Aero Precision proponuję. Ma bardzo dobre opinie.
Na Brownells za 3.800 kupujemy bazę z pośrednim systemem gazowym:
https://www.brownells.pl/556mm-NATO-OEM ... -100018335
Następnie dokładamy łoże i kolbę i spokojnie mieścimy się w budżecie.
Nawet z magiem i mechanicznymi przyrządami celowniczymi.
I w ogóle jest fajnie bo możemy sobie kupić takie graty, jakie nam się najbardziej podobają.
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2019, 01:30 przez Jerry.45, łącznie zmieniany 1 raz.
Jerry.45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 12 listopada 2016, 00:53
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: Jerry.45 »

Albo (ja bym tak zrobił) kupić też na Brownells Aero Precision z 18" precyzyjną lufą z nierdzewki z długim systemem gazowym (rifle) za naprawę niezłe pieniądze (obecnie 4.474 zł) więc tylko niecałe 650 zł drożej.
https://www.brownells.pl/AR-15-OEM-RIFL ... -100500337

Nawet gdyby się chcieć zmieścić w budżecie to możnaby kupić tańszą kolbę, co akurat nie jest drogim elementem i łoże za ok. 100-150 zł z Ali, żeby było z czego strzelać, a później sobie wymienić na jakieś docelowe.

Moim zdaniem to super opcja za taką kasę.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: sql »

Z tym łożem z Ali za stówkę, to bym był ostrożny - kilka dni temu się pojawił w podobnym wątku post kolegi, który twierdził że przy podparciu karabinu na łożu przesuwa mu się punkt trafienia, co oczywiście nie ma żadnego prawa się wydarzyć w poprawnym karabinie. Tym bardziej, że 15 cali to całkiem już długie łoże jest, a takie się z reguły daje do 18-calowej lufy.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
de Fresz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1276
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:28
Tematy: 6
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: de Fresz »

Z tanich (ale nie najtańszych) łóż chińskich polecić mogę firmowane przez Vector Optics. Mam w MLoku, jest lekkie (poniżej 300 g) i sztywne, do jakości, grubości materiału, wykończenia nie ma się o co przyczepić. Jeden haczyk, to jest to slim, więc nie każdy blok gazowy podejdzie W Polsce sprzedaje je Taiwangun (drożej, ale nie trzeba miesiąc czekać).
A kolbę to już w ogóle brać asgejową, 40-50 zeta i działa jak oryginał.
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2019, 08:41 przez de Fresz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: montrala »

de Fresz pisze:A kolbę to już w ogóle brać asgejową, 40-50 zeta i działa jak oryginał.
Pamiętam jak na HKPro narzekał ktoś z Polski, że HK MR223 to badziewie bo, zdaniem rusznikarza który pracowicie montował do tego podróbkę Magpul UBR, nie pasował do tejże podróbki. Już nie pamiętam czy to był jego pomysł, czy rusznikarz go w balona robił zakładając podróbkę, grunt że nie każda kolba do ASG działa jak oryginał.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
de Fresz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1276
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:28
Tematy: 6
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: de Fresz »

A tak, faktycznie nieco nieprecyzyjnie się wyraziłem - w podstawowym zakresie, w sensie podpierania ramienia. Z bardziej zaawansowanymi ficzerami bywa już różnie, np. podjepki Magupolowych CTR mają tylko atrapę ficzera kasowania luzu (wygląda a nie nie działa). Osobiście nie poważyłbym się na asgejową kolbę stałą, tylko na nasuwane na rurę.
Wiele części od zabawek celowo nie trzyma specyfikacji prawdziwej broni (w AR np. chwyty pistoletowe, osłony spustu, rączki przeładowania mają inną konstrukcję). Rury też mają ciut mniejszą średnicę, więc kolby mogą mieć nieco większe luzy (tu z tymi prawdziwymi też bywa różnie). No ale cena... :-D
Polpaj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 24 listopada 2018, 17:45
Tematy: 5
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: Polpaj »

de Fresz pisze:Z tanich (ale nie najtańszych) łóż chińskich polecić mogę firmowane przez Vector Optics. Mam w MLoku, jest lekkie (poniżej 300 g) i sztywne, do jakości, grubości materiału, wykończenia nie ma się o co przyczepić. Jeden haczyk, to jest to slim, więc nie każdy blok gazowy podejdzie W Polsce sprzedaje je Taiwangun (drożej, ale nie trzeba miesiąc czekać).
A kolbę to już w ogóle brać asgejową, 40-50 zeta i działa jak oryginał.

Podpowiesz jaki kupić na tym aliexpres do mojego Ar , potrzebuję 15 cali.
https://ibb.co/KW9bmZn

Muszę przedłużyć linię celowania i szukam sposobu.
Czy trzeba zmierzyć jakiś wymiar czy one są w tych samych wymiarach ?
de Fresz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1276
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:28
Tematy: 6
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: de Fresz »

Z łożem związany jest barrel nut (zwykle jest w komplecie), czyli nakrętka trzymająca lufę, to na niej opiera się i trzyma łoże. Więc często wymiana łoża wiąże się z wymianą barrel nuta, a wymiana barrel nuta jest nieco upierdliwa, trzeba mieć trochę narzędzi i kultury technicznej lub zlecić to rusznikarzowi (2-3 stówki).
Jeśli jest już pływające, można szukać nowego łoża z identycznym systemem mocowania, ale to najpierw trzeba sprawdzić jakie tam siedzi, a i może się okazać, że milimetr różnicy średnicy robi problem.

Ja mam takie:
https://www.taiwangun.com/loza-ris-keym ... aign-id=19
i ogólnie jestem zadowolony. Teraz na Ali pojawił się z identycznym systemem mocowania, tylko lżejsze, więc rozważam zmianę - dlatego właśnie, że nie będę musiał się chrzanić z barrel nutem. Ale u chinoli popularniejsze jest inne mocowanie, z większą i masywniejszą nakrętką.
Polpaj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 24 listopada 2018, 17:45
Tematy: 5
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: Polpaj »

de Fresz pisze:Z łożem związany jest barrel nut (zwykle jest w komplecie), czyli nakrętka trzymająca lufę, to na niej opiera się i trzyma łoże. Więc często wymiana łoża wiąże się z wymianą barrel nuta, a wymiana barrel nuta jest nieco upierdliwa, trzeba mieć trochę narzędzi i kultury technicznej lub zlecić to rusznikarzowi (2-3 stówki).
Jeśli jest już pływające, można szukać nowego łoża z identycznym systemem mocowania, ale to najpierw trzeba sprawdzić jakie tam siedzi, a i może się okazać, że milimetr różnicy średnicy robi problem.

Ja mam takie:
https://www.taiwangun.com/loza-ris-keym ... aign-id=19
i ogólnie jestem zadowolony. Teraz na Ali pojawił się z identycznym systemem mocowania, tylko lżejsze, więc rozważam zmianę - dlatego właśnie, że nie będę musiał się chrzanić z barrel nutem. Ale u chinoli popularniejsze jest inne mocowanie, z większą i masywniejszą nakrętką.
No własnie nie mam zamiaru ruszać nakrętki a szukam taniego zamiennika.
A ty brałeś z Taiwangun czy Aliexpres ?

A mógłbyś zmierzyć mi zewnętrzną średnice tego barelmata czy jakoś tak. Chodzi o tą nakrętkę ponieważ nie chciałem jej wymieniać tylko zostawić oryginalną.
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2019, 12:02 przez Polpaj, łącznie zmieniany 1 raz.
de Fresz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1276
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:28
Tematy: 6
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: de Fresz »

Ja brałem z Taiwanguna. Zdjęcie jak wygląda barrel nut jest u nich w galerii, taka mała karbowana nakrętka z zębami (mało typowa jak na łoża). Ma coś koło 36 mm, to łoże typu slim.
Inaczej, ściagnij swoje łoże, zrób fotę, zmierz i będzie można dalej rozmawiać.
Polpaj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 24 listopada 2018, 17:45
Tematy: 5
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: Polpaj »

de Fresz pisze:Ja brałem z Taiwanguna. Zdjęcie jak wygląda barrel nut jest u nich w galerii, taka mała karbowana nakrętka z zębami (mało typowa jak na łoża). Ma coś koło 36 mm, to łoże typu slim.
Inaczej, ściagnij swoje łoże, zrób fotę, zmierz i będzie można dalej rozmawiać.
Ok zmierzę i się zgłoszę.
A możesz odnaleźć aukcje na aliexpres na której kupiłeś ?
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: Hoz85 »

Taiwangun to nie aliexpres.
Poniżej masz linka.
https://www.taiwangun.com

To sklep z artykułami ASG.
Wysyłka z Polski.
Ja polecam - kilka rzeczy już tam nabyłem. Ich wykonanie jest na zadziwiająco dobrym poziomie.
Polpaj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 24 listopada 2018, 17:45
Tematy: 5
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki AR15 do 5k?

Post autor: Polpaj »

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”