Zakup z Francji

Moderator: Moderatorzy CP

a12w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 08 grudnia 2015, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zakup z Francji

Post autor: a12w »

Witam serdecznie
Mam pytanie: czy ktoś z szanownego towarzystwa kupił broń z Francji? Na ich stronach mój faworyt Colt 1860 cas44 kosztuje w przeliczeniu 1200zl. U nas 1795zl. Nawet przy przesyłce 25 euro to i tak duża różnica. Co Wy na to? Warto?
Gamo Compact, QB 78 Delux jako PCP, Walther CP88 Competition
Awatar użytkownika
zbiho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 445
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 00:11
Tematy: 7
Lokalizacja: Bochnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup z Francji

Post autor: zbiho »

Oczywiscie, wielu tam kupuje.
Albo rybki i akwarium.
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zakup z Francji

Post autor: slepe_oko »

Dziś to 1400zł
:512:
Awatar użytkownika
pkl66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 11 lutego 2014, 10:55
Tematy: 36
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup z Francji

Post autor: pkl66 »

Kupić to jedno, ale jak sprowadzić broń z Francji do Polski? Czy ktoś przecierał ten szlak, jakaś firma u nas sprowadza?
Awatar użytkownika
zbiho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 445
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 00:11
Tematy: 7
Lokalizacja: Bochnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup z Francji

Post autor: zbiho »

Kupujesz z przesylka, wysylaja DHL.
Albo rybki i akwarium.
Awatar użytkownika
pkl66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 11 lutego 2014, 10:55
Tematy: 36
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup z Francji

Post autor: pkl66 »

Wybaczcie, czarnoprochową to proste, miałem na myśli centralny zapłon, ale z rozpędu dział pomyliłem :piwo:
Bart451
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 13:37
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup z Francji

Post autor: Bart451 »

Orientuje się ktoś może czy koszt przesyłki ~25 euro jest też przy zakupie broni długiej od nich?
oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Zakup z Francji

Post autor: oldtimer »

Sorry, że nie Francja - ale może ktoś poradzi jak sprowadzić czarnoprochowca z Hiszpanii.....? (no nie umiem znaleźć aktualnych informacji.... :roll: )
Awatar użytkownika
Marekj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 27 lutego 2009, 20:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup z Francji

Post autor: Marekj »

pkl66 pisze: 08 lutego 2022, 12:52 Kupić to jedno, ale jak sprowadzić broń z Francji do Polski? Czy ktoś przecierał ten szlak, jakaś firma u nas sprowadza?
Jeśli masz na myśli broń współczesną to sprowadzałem taką broń z Dani i z Holandii. Żadna firma ci do tego nie potrzebna. Pytasz sprzedającego czy wyśle broń do Polski (nie wszyscy chcą wysyłać ze względu na paierologię), prosisz o dane broni i wypełniasz Uprzednią Zgodę Przewozową https://www.biznes.gov.pl/pl/opisy-procedur/-/proc/542 i wysyłasz do WPA z prośbą o potwierdzenie. Po otrzymaniu potwierdzonej UPZ wysyłasz ją sprzedającemu ( zazwyczaj w formie zeskanowanej jako PDF). Teraz sprzedający musi wystąpić u siebie o UPZ a kiedy ją otrzyma wystawia ci fakturę i broń wysyła kurierem. Zakup przyjemniejszy niż w kraju bo nie trzeba nigdzie po broń jeździć :-D
Co do broni czarnoprochowej to miałem dwie różne sytuacje. Karabin zakupiony na e-Gun Niemiec po prostu zapakował mi do paczki i wysłał do Polski, natomiast sklep z Holandii na Lepage'a żądał UPZ.
Na broń nie wymagającą pozwolenia UPZ możesz dostać bez pozwolenia.
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup z Francji

Post autor: Mumin_ »

Marekj pisze: 27 lutego 2022, 08:46Teraz sprzedający musi wystąpić u siebie o UPZ a kiedy ją otrzyma wystawia ci fakturę i broń wysyła kurierem. Zakup przyjemniejszy niż w kraju bo nie trzeba nigdzie po broń jeździć :-D
Trzeba jechać na granicę, żeby odebrać od kuriera. W przeciwnym razie grozi w najlepszym przypadku konfiskata broni a w najgorszym - 2 lata na koszt podatnika i dożywotnia utrata pozwolenia. I nie łudźcie się, że obecnie coś się prześlizgnie bez kontroli, jakbyście nie zauważyli, to jesteśmy krajem przyfrontowym...
Ostatnio zmieniony 27 lutego 2022, 10:49 przez Mumin_, łącznie zmieniany 1 raz.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup z Francji

Post autor: irek_39 »

@Mumin Wątek jest o broni CP — paczka z zawartością jest dostarczana do domu :) Kupowałem broń CP w Niemczech i kilku innych krajach i nigdy nie było problemu z dostawą pod uzgodniony adres.
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup z Francji

Post autor: Mumin_ »

Tak, ale przedmówca wyraźnie pisał o broni na pozwolenie. BTW, przepisy w różnych krajach się różnią, coś bezpozwoleniowego za granicą może być na pozwolenie u nas (i vice versa)
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup z Francji

Post autor: irek_39 »

Dokładnie tak, jak napisał przedmówca. Za każdym razem trzeba wnikliwie prześledzić przepisy danego kraju, żeby nieświadomie nie stać się przestępcą. Najważniejsze, to najpierw dopytać się sprzedawcy czy wysyła broń do Polski oraz jakie się wiążą z tym formalności. We Francji broń CP jest bezpozwoleniowa, tak jak u nas.
Awatar użytkownika
Marekj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 27 lutego 2009, 20:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup z Francji

Post autor: Marekj »

Mumin_ pisze: 27 lutego 2022, 10:39
Marekj pisze: 27 lutego 2022, 08:46Teraz sprzedający musi wystąpić u siebie o UPZ a kiedy ją otrzyma wystawia ci fakturę i broń wysyła kurierem. Zakup przyjemniejszy niż w kraju bo nie trzeba nigdzie po broń jeździć :-D
Trzeba jechać na granicę, żeby odebrać od kuriera.

Nie trzeba. Na WPA zawoziłem nawet raz list przewozowy bo przesyłka szła dosyć długo i nie zarejestrowałem broni w terminie. List przewozowy był dowodem kiedy dostałem broń.
Zamieszanie jest natomiast z firmami kurierskimi bo nie wszystkie mają dopuszczenie na taką usługę (broń Boże Poczty Polskiej) i można stracić nawet broń, która nie wymaga pozwolenia, nawet w przypadku wysyłki na terenie Polski. Wszystkie firmy zachodniego pochodzenia takie papiery mają.
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup z Francji

Post autor: Jedrula »

Możesz wyjaśnić czemu "broń Boże Poczta Polska" skoro jest to jedyna firma świadcząca usługi pocztowe, która zgadza się przewozić broń w paczce. Żadna inna firma kurierska w PL nie przyjmie oficjalnie paczki z bronią, PP robi to bez problemu, ale drogo i tylko do miast wojewódzkich.
Powiedzmy szczerze przesyłanie broni "na pozwolenie" z krajów UE do PL wygląda na ten moment tak, że kurier albo nie wie co wiezie albo udaje, że nie wie, bo w końcu biznes. WPA za to nie szukają dziury w całym, choć gdzieś na forum jest wątek kolegi, u którego zaczęli szukać i była chwila tłumaczenia.
Pozdrawiam
Jędrzej
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”