Jakiś inny ciekawy śrut zamiast exact-a?

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakiś inny ciekawy śrut zamiast exact-a?

Post autor: Yurko »

Ciekawe, czy jest z tej samej dystrybucji... :wink:

Obrazek

Może warto by było sprawdzić, czym się różni od tego co znasz. W 4,5 różnica jest duża. Przede wszystkim w ten "selekcjonowany" śrut nie ma tyle śmieci w pudełku. Już samo to, że nie ładują towaru szuflą coś zmienia. Ja tym tańszym 4,5 powyżej 30m miałem 1-2 odskoki na 5 strzałów. :shock: Przy czym to były takie odskoki, że nie mieściły się w tarczy... Air Boss miał odskoków co najmniej 2 razy mniej, ale one i tak nadal były koszmarne. Z Exactem po prostu czegoś takiego nie mam. Gdy zdarza mi się odskok, nie jestem pewny czyja to wina...

Z drugiej strony nie ma co przekładać doświadczeń z 4,5 na 5,5. RWS Super Field w kalibrze 4,5 jest w zasadzie do niczego. Może wymaga zupełnie innej lufy niż dla Exact albo trzeba bardziej zwracać uwagę na szczegóły kalibru, bo jest dużo twardszy. Za to 5,5, nawet ten niby "pognieciony" jest fantastyczny... :one: (Tzn. takie mam pierwsze wrażenia)

(...)

PS. Żeby nie być gołosłownym:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wygląda to dosyć podobnie, ale jak się dobrze przyjrzeć na tarczkach AIR BOSS brakuje kilku dziurek... ;laughing:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Mim
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 02 sierpnia 2021, 20:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Płoty
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakiś inny ciekawy śrut zamiast exact-a?

Post autor: Mim »

No w Apolo domed 5.5 sa opilki musze zamowic tego Air Boss w 5.5 i zobaczyć jak to wygląda, lata
Apolem strzelam dla fanu w cos tam :) ale jak na wynik to wtedy raczek JSB
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakiś inny ciekawy śrut zamiast exact-a?

Post autor: Yurko »

Dostałem dzisiaj tego Apolo, ale go nie testowałem. W środku śrut jest czysty i na oko nie wygląda źle. Opiłków nie znalazłem ani jednego, ale:

1. Przednia naklejka jest pomarszczona od wilgoci.
2. Z tyłu naklejka dystrybutora - Sharg.
3. I rok produkcji 2019 - nawet nie wiedziałem, że już wtedy był produkowany!

Czyli niska cena tej oferty na Allegro wynika z tego, że jest to "leżak magazynowy"... :wink:

(..)

Kilka obrazków. Jak widać w puszkach Air Boss jest wyjątkowo czysto jak na Apolo. Na dnie puszki nie ma żadnych luźnych wiórków ale można zauważyć ich trochę wewnątrz sukienek samego śrutu:

Obrazek

Obrazek

A tu kilka strzałów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsza tarczka z 30 metrów jest z nieprzetartej jeszcze lufy po strzelaniu Exact-em. Następne były już po ponad 20 strzałach Apolo. :piwo:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
brayan12345
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 24 czerwca 2019, 19:10
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakiś inny ciekawy śrut zamiast exact-a?

Post autor: brayan12345 »

Ja strzelam z QYS oraz z JSB. Teraz kupiłem wiatrówke HW100 i najlepiej lata mi QYS Streamlined. Porównywałem go z 5 różnymi matrycami JSB. Choć nie dobierałem JSB np. W Bochuminie.
Walther LG 400
Walther LG 300 XT

Yamaha XJ6
polemass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 563
Rejestracja: 11 października 2014, 20:04
Tematy: 17
Lokalizacja: Przegnily Wychodek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakiś inny ciekawy śrut zamiast exact-a?

Post autor: polemass »

Ciekawy...?-duze karabinowe splonki? :512:
dreng
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 28 listopada 2020, 22:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakiś inny ciekawy śrut zamiast exact-a?

Post autor: dreng »

Pewnie już było, najwyżej się powtórzę: chiński QYS. Zaprzeczenie budżetowego chinola, kosztuje tyle co Exact, chyba więcej. Zamówiłem w niedzielę po paczce Pointed i Streamlined( coś pośredniego między grzybkiem a szpicem). Paczka doszła wczoraj, dobrze zabezpieczona, bardzo sprawna obsługa. Testy robiłem tylko na 10 i 15 metrów, na więcej nie dało rady, żałuję. Pomieszczenie zamknięte, dobrze oświetlone, temperatura pokojowa, karabinek AA Tx200 mkIII(tuning Eresa), celownik mały EFR Leupolda, powiększenie x 6. Najpierw strzeliłem po kilkanaście razy każdym śrutem by zaołowić lufę i rozgrzać sprężynkę. Potem strzeliłem 10 serii po 5 pestek. Stół, wałki z gryki, pozycja siedząca podparta,te sprawy. Na pierwszy plan poszedł szpic, potem grzybek.
1dziurka. No miazga. Krótko. Nadal nie wiem który jest lepszy, bo wyniki identyczne. To że grzybek wybijał powtarzalnie jedną dziurę w tarczy jakoś mnie nie zdziwiło, ale szpic? I w życiu nie spotkałem dotąd tak wyrzeźbionego śrutu! Wygląd: 10 na 10. Czysty, równy, zero syfu, farfocli, odkształceń- nic. Zakręcane metalowe pudełeczko było zapakowane w styropianową kształtkę. Wrażenie luksusu nie mija po otwarciu. Śrut wchodzi w lufę z małym oporem, powtarzalnie, ziarko po ziarku! Wyniki na tarczy tak samo powtarzalne. Jak nie przeszkadzać, to wieje nudą. Łoł! Zostaje żal: szkoda że my tak nie potrafimy. Trzeba będzie zrobić testy powyżej 25 metrów, bo tak to nadal nie wiem- który lepszy. Chwila: testy przebijalności. Skleiłem taśmą 5 pokrywek od litrowych słoików(nowe, takie złote, wiecie :), oparłem o korkową podkładkę z Ikei(potem rozmowa z żoną- monolog, ja waliłem skruchę). Najpierw strzeliłem klasycznym Exactem. Wieczka sklejone w równych odstępach, ściśle. Efekt: 3 wieczka przebite na wylot z 10 metrów, mały ślad na 4. QYS Pointed przeleciał przez 5 i przebił na wylot 15mm podkładkę z prasowanego korka, zatrzymał się dopiero na bambusowej desce za. Taka ciekawostka. W Hw45 super wypadł Pointed! Ten szpic okazał się najlepszym szpicem jakim do tej pory strzelałem a QYS, w moim odczuciu, okazał się bardzo mocnym graczem. Wiadomo, każda lufa lubi co innego, ale bez wątpienia jest to produkt z najwyższej półki i trzeba się z nim liczyć. Rozpisałem się :)
Awatar użytkownika
GC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 480
Rejestracja: 12 września 2007, 15:19
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakiś inny ciekawy śrut zamiast exact-a?

Post autor: GC »

Faktycznie ten QYS Pointed // JSB hala 25m
20221012_100812.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8456
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakiś inny ciekawy śrut zamiast exact-a?

Post autor: duber »

Jsb exact 50m
Po co zmieniać co dobre i sprawdzone
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
dreng
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 28 listopada 2020, 22:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakiś inny ciekawy śrut zamiast exact-a?

Post autor: dreng »

duber, przeczytaj jeszcze raz temat w którym napisałeś posta.
GC, świetny wynik. Jaka to plujka? Stawiam na PCP, czyżby jakiś Anschutz? :-D
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8456
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakiś inny ciekawy śrut zamiast exact-a?

Post autor: duber »

HW 100 po czarach Witboja
Tak znam temat tylko czasem nie warto zmieniać bo jeśli nowy ma 90% sprawdzonego to 10% jest wyrzucone w błoto
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
dreng
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 28 listopada 2020, 22:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakiś inny ciekawy śrut zamiast exact-a?

Post autor: dreng »

A to akurat fakt. Jakbym miał na 90% sprawdzone ammo to bym nie kombinował. Lepsze wrogiem dobrego. Też masz świetny wynik. Kurde, przez to wszystko znowu nakręcam się na pcp. No nie jest dobrze. :-D
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 944
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakiś inny ciekawy śrut zamiast exact-a?

Post autor: Ultra3000 »

QYS Streamlined / 25 m / sprężynowa HW97 / trójnóg.

Obrazek

A tu 50 m

Obrazek
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
dreng
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 28 listopada 2020, 22:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakiś inny ciekawy śrut zamiast exact-a?

Post autor: dreng »

Ultra3000,
super wynik, ze sprężyny... Szacun! Mam pytanie o tego QYSa streamlined: to wersja cięższa czy lżejsza? W Huetter.com gdzie ostatnio kupowałem są dwie wersje tego śrutu. Lżejsza waży 8,48 grein w kal.4,5mm i cięższa -9,56 grein w kal.4,49mm. Cięższej kompletnie nie znam. Brakuje mi hali na 50m, dla mnie to najlepszy miernik na nasz limit.
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8456
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakiś inny ciekawy śrut zamiast exact-a?

Post autor: duber »

Chwalenia się ciągl dalszy :-D


308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 944
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakiś inny ciekawy śrut zamiast exact-a?

Post autor: Ultra3000 »

dreng pisze: 16 października 2022, 14:58 Ultra3000,
super wynik, ze sprężyny... Szacun! Mam pytanie o tego QYSa streamlined: to wersja cięższa czy lżejsza? W Huetter.com gdzie ostatnio kupowałem są dwie wersje tego śrutu. Lżejsza waży 8,48 grein w kal.4,5mm i cięższa -9,56 grein w kal.4,49mm. Cięższej kompletnie nie znam. Brakuje mi hali na 50m, dla mnie to najlepszy miernik na nasz limit.
Dzienx! QYS to ten lżejszy ale chyba już go nigdzie nie dostaniesz.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”